fbpx
Close Sidebar
functional foto

Спеціалізована школа №3 Києва з поглибленим вивченням ІТ привітала своїх учнів із перемогою у Всеукраїнських змаганнях з бойового хортингу, присвячених 31-й річниці виведення військ з Афганістану, які відбулися 15 та 16 лютого в Ужгороді.

Іван Гречко з 2-Д класу і Варвара Третьякова з 6-В класу посіли перші місця у своїх вікових категоріях. Захар Вітковський з 3-Д класу і Остап Вітковський з 4-В посіли 3 місця.   

Учні шкільної секції бойового хортингу під керівництвом Руслана Кібліцького, президента Київської міської федерації бойового хортингу та головного тренера клубу, стали одними зі 118 спортсменів, які приїхали на змагання на Закарпаття з різних міст, містечок і селищ України.

Фото: Спеціалізована школа 3 м.Києва з поглибленим вивченням ІТ

Miss Ukraine

26 червня столичному бомонду представили всіх претенденток на участь у національному конкурсі краси «Міс Україна-2019». З 50 дівчат за головну корону країни у фіналі боротимуться 25. Заповітний титул отримує лише одна дівчина, ім’я якої стане відоме у фіналі конкурсної боротьби.

Miss Ukraine

На фото: одна з учасниць конкурсу Міс Україна на Race of nation

Почергово у світлі софітів на сцену виходили найдостойніші претендентки. Вони незабаром розпочнуть боротьбу за головну корону країни. Кожна з конкурсанток, що дійшли до презентації – результат нелегкого вибору організаційного комітету. На дівчат чекає чимало випробувань, які витримає не кожна.

3 липня в Києві претендентки на звання найкрасивішої дівчини України пройшли найжорстокіше випробування на силу, витривалість і сміливість. Українські красуні подолали перешкоди головної гонки країни Race of nation. Ця програма колись була розроблена для підготовки американських військових, а зараз набирає все більшої популярності в інших країнах світу серед людей з гарною фізичною підготовкою. Таке нестандартне випробування комітет приготував для учасниць вперше, адже з кожним роком приходить все більше заявок на участь і комітет змушений посилити правила відбору.

Під час змагання дівчата мусили пробігти дистанцію в 4 тисячі метрів з 11 перешкодами. Перед стартом лікар невідкладної допомоги приватної кліники провів відповідний майстер-клас. Енергійні представники чирлідер команди Red Foxes провели розминку для учасниць.

Дівчата змінили високі підбори і елегантні сукні на спортивну форму й поринули в атмосферу спортивної боротьби. Подолавши перешкоди з важкою вагою, брудом, крижаною водою, які не всім по плечу, вони продемонстрували цілеспрямованість, силу духу і витримку. Кожна прийшла до фінішу з відчуттям перемоги над собою і своїми страхами.

Першими фінішували: Марина Сотник з Вінницької області, Людмила Мілевська з Київської області, Валерія Кучеренко з Одеської області. Фіналістки гонки отримали медалі від партнера заходу Race of nation, а також подарунки від комітету конкурсу та інших партнерів. 

Нагадаємо: цього року за ініціативи комітету конкурсу вперше з 1991 року було проведено ексклюзивну реставрацію корони.

За інф.: Miss Ukraine

10 перших претенденток на корону «Міс Україна 2019»

dev.info.uz.ua

Днями своє 100-річчя відсвяткував спортивний клуб «Локомотив», який виховує українських спортсменів-залізничників. У святковий день відбулися футбольні матчі між командами юних залізничників. Переможцем турніру стала футбольна команда «Локомотив» – діти 2012 року народження. 

У клубі тренуються діти 5 – 19 років, усього 470 чоловік. Юні спортсмени беруть участь у всеукраїнських та міжнародних турнірах, у чемпіонаті Києва та України в різних вікових категоріях. Зокрема, спортсмени футбольної команди «Локомотив» (U-10) регіональної філії «Південно-Західна залізниця» представляють нашу країну на Міжнародному турнірі й часто виборюють призові місця.

– Вітаю спортсменів «Локомотиву». Радий, що сьогодні не просто 100-річчя клубу, а момент його відродження. Для Української залізниці діти, спорт та сім’я – це велика цінність, і ми будемо їх підтримувати. У наших планах – розвиток і розбудова футболу на залізниці. Я щиро здивований вашою підготовкою та кількістю нагород. Дай Бог вам наснаги», – зазначив під час урочистостей з нагоди ювілею клубу Євген Кравцов, голова правління залізничного підприємства.

Також юних футболістів привітали заступник начальника ФСК «Локомотив» Олександр Єгоров та відомий український футболіст Валерій Федорчук.

Нагадаємо, історія фізкультурно-спортивного клубу «Локомотив», який є виробничим підрозділом регіональної філії «Південно-Західна залізниця», нерозривно пов’язана з будівництвом та розвитком Південно-Західної залізниці. 1919 року на місці розташування сучасного стадіону «Локомотив» існував майданчик для проведення ігор серед робітників та службовців Київського залізничного вокзалу. У серпні 1925 року офіційно відкрили новий стадіон для команди «Желдор», що була на той час однією з найсильніших у Києві.

Наприкінці 1935 року на з’їзді фізкультурників Південно-Західної залізниці ухвалили рішення про створення ДСТ «Локомотив», згідно з яким нові назви отримали і футбольна команда, і стадіон. У 1938 році на «Локомотиві» проводилися матчі найвищого дивізіону чемпіонату СРСР з футболу.

Після втрати командою професійного статусу в 1947 році арена приймала переважно змагання на першість Києва, а також слугувала базою для підготовки молодих футболістів у ДЮФК «Локомотив».

На початку XXI століття стадіон знаходився на грані зникнення, існувала ймовірність побудови на його місці елітного фітнес-центру, однак у 2011-2012 роках була завершена його реконструкція. Тоді стадіон отримав зручні пластикові сидіння на трибунах та новітнє штучне покриття газону. Окрім основного поля розміром 104×68 м за одними з воріт розміщений додатковий майданчик меншого розміру зі штучним покриттям. Навколо поля обладнано бігові доріжки.

Фото на обкладинці: dev.info.uz.ua

Відкрита першість ДЮФК «Вулкан» з футболу в київській гімназії «А+»
zmagannya football

Фото з youtube-ролику Академії спорту А+ ФК «Вулкан» (Київ)

25 березня у столичній гімназії «А+» розпочалися змагання серед дітей 2009-2010 років народження – команд ДЮСШ та футбольних клубів: відкрита першість ДЮФК «Вулкан» з футболу. Це – боротьба за ексклюзивний кубок спонсора між найкращими дитячими командами України, яка триватиме до 27 березня.

Нагадаємо: 23 березня команда ДЮФК «Вулкан» 2008 року поїхала на футбольні збори до спортивно-тренувальної бази «Єдність» у селі Плиски. Команда готуватиметься до старту в чемпіонаті міста Києва, який стартує на початку квітня.

Нагадаємо також, 16 березня відбулися товариські матчі між командами Академія спорту А+ ФК «Вулкан» (Київ) і ФК «Динамо» (Київ).

На обкладинці: фото з youtube-ролику Академії спорту А+ ФК «Вулкан» (Київ), 2018 рік

divogonka

16 вересня в парку Партизанської Слави в Києві відбудеться XIV «Дивогонка». У щорічних велоперегонах можуть взяти участь діти від 2 років та підлітки до 14 років. Почнеться захід, орієнтовно, о 9.30, завершиться – о 17.00.

divogonka

Для участі потрібно мати велосипед чи беговел та шолом. Організатори зазначають, що кількість колес транспортних засобів та їхня конструкція значення не мають. Технічний стан велосипедів має відповідати загальноприйнятим нормам. Відповідальність за технічний стан транспортних засобів у повній мірі беруть на себе батьки учасників. Заїзди формуються за віком учасників, за статтю та за диаметром колес велосипедів. Шолом обов’язковий для допуску до участі в заїзді. Під час заходу працюватиме безкоштовний прокат шоломів.

divogonka

Довжина дистанції:

2-3 роки – 1 маленьке коло (200 м) — зелений на мапі — старт арка KROSS;

4-5 років – 2 маленьких кола (400 м) — зелений на мапі — старт арка KROSS;

6 років – 1 велике коло (400 м) – зелений на мапі — старт арка KROSS;

7-9 років – 2 великих кола (800 м) – синій на мапі – старт арка CRAFT;

10-14 років – 3 великих кола (1200 м) – синій на мапі – старт арка CRAFT

divogonka

Щоб узяти участь у змаганнях, потрібно зареєструватися. Електронною поштою всім, хто зареєструвався, надійде регламент та час заїздів. При регістрації береться організаційний внесок, який іде на виготовлення грамот, медалей та на рішення інших оргпитань. Внесок сплачується в день змагання під час отримання стартового номеру. Він складає 100 грн. за участь першої дитини, 70 грн. – за участь другої та інших дітей з родини.

divogonka

Також для допуску дитини до змагань батьки мають скачати, роздрукувати та заповнити форму згоди на участь їхньої дитини в велоперегонах. Форму потрібно надати організаторам у день змагань в обмін на стартовий номер.

divogonka

У парку всі діти зможуть пограти в ігри від скаутської організації «Пласт», порозважатися на дитячих майданчиках та повчитися нового в цікавих майстер-класах від партнерів.

Фото: Ольга Владимирова, Ольга Пожустова

1plus1.Anatolych

В субботу, 22 апреля, в Киеве, на «Арт-заводе Платформа», будет очередной «Кураж Базар». В этом месяце «ангелом» мероприятия стал телеведущий и популярный фитнесмен Анатолий Анатолич. Для поддержки воспитанников центра «Город счастливых детей» Анатолич на несколько часов станет продавцом.

Нынешний «Кураж Базар» собирает средства, чтобы приобрести весеннюю обувь для воспитанников центра для ребят из неблагополучных семей. Поэтому Анатолий Анатолич решил продавать собственную коллекцию кроссовок известной марки, которую долго собирал для занятий спортом. Помимо этого, Анатолич проведет live-эфиры – расскажет о «Кураж Базаре» и о том, как развлечение можно превратить в полезное дело.

1plus1.Anatolych

Для занятий бегом и фитнесом Анатолий Анатолич собрал целую коллекцию удобных кроссовок. Фото: Yula

«Друзья, в эту субботу я решил продать часть своей коллекции кроссовок на #куражбазар. Решил это сделать, чтобы собрать денег для ребят, которым эти деньги нужнее, чем мне кроссовки)). Присоединяйтесь! Покупайте у меня очень крутые эксклюзивные американские кроссы, и вместе будем заниматься благотворительностью. Увидимся в субботу с 11 на #куражбазар. Размеры us 10, 10.5», – сообщил Анатолий Анатолич на своей страничке в соцсети.

Напомним, ты можешь узнать, как приобрести и передать материалы для творчества в детскую изостудию Института рака.

Фото: Yula

iryna.kurashyna

Кто бы мог подумать. Немного творога, немного муки. Смешать… И вот, ты – уже повсюду в инстаграме, в фейсбуке, общаешься, раздаешь ценные советы и указания… Потому что сырников, оказывается, хотят все. Даже инстаграмные фитнес-няшки, те, которые на вечной диете.

iryna.kurashynaПопулярный киевский блогер и журналист Ира Курашина, автор Kurashyna.com, мимо трендов не промахивается, а чаще всего, их сама же и создает. В выходные она «натворила» сырников, «партия» которых немного не удалась, и этим вдохновила на создание вкусной выпечки чуть ли не полстолицы: многим девушкам, читательницам блога Иры, захотелось поделиться своим вариантом приготовления творожных вкусностей.

«[Я прохлопала ушами] свой черный пояс по сырникам и мишленовскую звезду с ним вместе. […] Хорошего, интересного, увлекательного воскресенья и да пребудет с вами разум!», – написала Ира на своей страничке в инстаграм, продемонстрировав всем фото «неудавшихся» сырников и получив в соцсетях много отзывов и полезных советов, как сделать всеми любимое блюдо наилучшим образом.

Певица АссольКатя Гуменюк – только что запустила в инстаграм LA-LA BLOG – «департамент красоты и счастья». В нем она обещает делится своими маленькими женскими хитростями о том, как выглядеть в огромном мегаполисе на все сто.

«За долгие годы на сцене я перепробовала много косметики, после чего поняла, что я за натуральную косметику! Мне нравится искать рецепты масок, придумывать лайфхаки, которыми хочется поделиться с другими девушками. Я и сама много читаю блоги, поэтому знаю, какими полезными они могут быть. Это меня и подтолкнуло к созданию своего «Департамента красоты и счастья», – рассказала Катя.

fb2

В блоге она запланировала несколько рубрик: #lala_musthave! – под этим тегом певица расскажет о необычных и доступных косметике, аксессуарах, книгах, еде, которые она сама будет находить для читательниц; #lala_mustvisit! – места, которые стоит посетить: выставки, кафе, кинотеатры, театры, библиотеки, парки; #lala_musttry! – здесь Ассоль расскажет о том, где можно попробовать вкусный кофе, полезный салат, сочный стейк; #lala_makeanote! – тут певица соберет цитаты и притчи, которые ее вдохновляют; #lala_beau tytips, где Ассоль поделится своими секретами красоты.

И, конечно же, один из первых постов нового блога – о сырниках, вкусных, полезных и трендовых в октябре! Ведь сейчас все девушки страны, которые следят за своим весом и внешностью, тщательно продумывают «зимнее» питание – такое, чтобы в холодные месяцы не набрать лишних килограммов.

«Ну как можно не любить душевные завтраки в компании близких друзей? Я считаю, это должно быть традицией в каждой семье! Хотя бы раз в неделю собираться всем вместе за столом, есть вкусный завтрак и вести душевные беседы… Я вот о чем решила рассказать: есть такое замечательное место, где я для себя нашла самые вкусные сырники!!! )) с самым вкусным домашним вареньем ? Вообще сырники – моё самое любимое блюдо, и, поверьте, перепробовала я их множество раз… Где-то они слишком большие, где-то – сырые, где-то – чересчур сладкие… В общем, в поисках идеала я провела достаточно много времени. И вот, наконец, свершилось», – написала в своем инстаблоге о времяпрепровождении в любимом кафе Ассоль.

SHUАлександра Шульгина, фитнес-блогер, финалистка телешоу «Холостяк», в своем инстаграме поделилась рецептом второго завтрака, рассказав, как готовить диетические сырники.

«Начну с того, что молочку я употребляю крайне редко (рассказывала уже несколько раз о ее пагубном влиянии на женский организм), стараюсь избегать йогуртов, кефиров, молока (соевым заменяю), но творог я люблю, и, как ни крути, кальций нашему организму нужен, а это еще и белок, который нужен особенно тем, кто часто тренируется», – прокомментировала Александра фото готового блюда.

Стоит посмотреть, приготовить и попробовать!

Тинкорр

Инфо: kurashyna.com, Yula, 
alenakogotkova.com, fb SHU-sport-style

Kid's Athletics

20 учителів фізичної культури столичних шкіл та учні ліцею «Лідер» влаштували показовий урок із фізичної культури. Він відбувся в рамках програми «Дитяча легка атлетика IAAF».

За цією програмою діти виконали комплекс вправ, які можна застосовувати на тренуваннях в звичайних шкільних спортзалах. Це — традиційні легкоатлетичні напрями: біг, стрибки, метання. За виконання цих вправ зазвичай використовується спортивний інвентар. Його спеціально розробили з травмобезпечного м’якого пластику та поролону.

be fit

Київські діти на уроці програми «Дитяча легка атлетика IAAF»

«Знаряддя безпечне, легко розкладається і збирається, до того ж, дозволяє вчителеві проявити фантазію – створювати нові цікаві комбінації. Вправи нескладні, але достатньо швидкі, та не потребують багато часу для виконання. Усе це дає можливість створити ігрову азартну атмосферу, «розбудити» навіть самого повільного школяра», – розповіла Ліана Копилова, педагог з фізичного виконання.

Kids-Athletics

На уроці програми «Дитяча легка атлетика IAAF» потрібно було виконати багато цікавих завдань

Проект «Дитяча легка атлетика ІAAF» було започатковано у 2005 році. За цей час у ньому взяли участь понад 1,5 млн. дітей зі 100 країн світу. У рамках цього проекту провідні фахівці Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій пропонують нові види різноманітних рухових завдань. Також вони надають методичні поради щодо побудови та наповнення занять.

В Україні ця програма вже впроваджується в 9 областях: Одеській, Дніпропетровській, Волинській, Львівській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській та Київській. У 2015 році за програмою відбулося 140 заходів для вчителів фізичного виховання. Підтримка програми виробничими компаніями дає можливість організовувати додаткові курси для викладачів та тренерів за участі Федерації  легкої атлетики.

Фото: GEM

Gret Swing Ball

У мене ще з першого класу є подружка, якій декілька років тому зробили серйозну операцію. Звісно, після цього їй довелося забути про шкільні уроки фізкультури: лікарі заборонили навантаження, а індивідуальної програми занять школа запропонувати не змогла. І що ви думаєте, моя подружка зраділа, що тепер може спокійно пропускати фізру???

Я ще ніколи не бачила людину, яка б була так захоплена спортом, як Ліля. Наслідки операції і фізично, і психологічно повсякчас давали про себе знати. У Лілі боліло то тут, то там. Але вона із вражаючою цілеспрямованістю брала спортивну сумку та йшла до спортклубу.

Спортивний зал їй довелося пошукати – неправильно підібране безвідповідальними тренерами навантаження не раз вилазило подружці боком, і їй знов і знов доводилося лікувати то хребет, то м’язи. Але, змінивши декілька залів і тренерів, Ліля, нарешті, вибудувала собі систему занять, яка їй підходила та йшла на користь. І я, знаючи, що Лілі заборонені заняття спортом, не раз ловила себе на думці, що – ось, Ліля знову в залі, знову, як завжди, тренується, а я відліплюю свою дупку від дивану та повзу займатися… разом із нею. Не вона – разом зі мною, здоровою, а я – з нею. Так усе триває вже майже два роки, і я так і не розумію, чесно кажучи, хто з нас із Лілею насправді здоровіший.

Любити = займатися спортом

Мене мотивувала піти до зали думка про те, що я б не хотіла зустрічатися з хлопцем, який не тренується в спортклубі. Вміти підтримувати у формі своє тіло – це також є культура, це є річ того самого порядку, що й правильна вимова, і ввічливість, і вміння поводитися, й інтелектуальний та емоційний розвиток. Коли я зрозуміла це, мені стало ясно, що спортивний хлопець навряд чи зацікавиться дівчиною, яка не вміє слідкувати за своїми м’язами, не відрізняє тонус від гіпотонусу, а біцепс – від косих м’язів живота. Коротше, для мене початок тренувань був чимось схожим на черговий акт саморозвитку та самовдосконалення.

Ліля, з якою ми тренувалися в одному клубі, та наш тренер, які обидва прочитали купу літератури та статей про фізичні навантаження, розповіли мені багато цікавого про роботу та властивості м’язів, про обмін речовин, хімічні процеси в організмі, правильне харчування. Я з подивом побачила, що в цих питаннях розбираються всі, хто відвідує тренування. Мені не хотілося відставати, і я теж поступово стала розумітися на всьому цьому. Це робило мої тренування ефективнішими.

Через рік, як я стала тренуватися, я познайомилася – до речі, не в спортклубі! – зі своїм майбутнім хлопцем, ми стали зустрічатися. Він теж ходив до спортзалу, але в іншому районі міста. Звісно, згодом, коли він вже знав, що я люблю тренуватися в залі, це поглибило його повагу до мене. Але на початку нашого спілкування, коли він цікавився мною просто як гарненькою дівчиною, звісно, він одразу помітив «напрацьований» рельєф моїх м’язів, і йому вже було цікаво не тільки те, як я виглядаю, але й де тренуюся, і як якісно, і як довго… Сказати чесно, я не перетворювала спорт на тему для розмов із ним, тому що тренуватися люблю сама для себе, а не для теревеньок. Проте я відчувала, що мій хлопець дуже поважає цей мій образ життя.

fit

Щоб до 25 років отримати нездорове тіло, достатньо не займатися фізкультурою.

Любити = стиль життя

А у тебе як зі спортом? Ось мені дуже цікаві люди, які ним не займаються. Бо вони абсолютно не схожі на мене, а мені важко зрозуміти геть не схожих на мене людей.

Займатися спортом, у моїй уяві, це: піднятися вранці, розім’ятися, вийти на вулицю, пройти декілька кілометрів – неподалік мого дому є гарний розлогий парк, у якому можна й ходити, і бігати скільки заманеться. Потім – до школи, там – уроки фізкультури, не люблю їх пропускати. Після школи я обов’язково їду в спортивний зал. Ну, бувають дні, коли не їду, бо зустрічаюся з друзями або маю піти на якійсь захід чи додаткове навчання. Але п’ять днів на тиждень я точно буваю в спортзалі.

Не займатися спортом, як я собі це уявляю: не робити розминку вранці, не виходити бігати перед тим як піти до школи, забивати на уроки фізкультури й не мати абонемента до спортзалу. По-моєму, ці два стилі життя – настільки різні, що навіть розмовляти немає про що. Порівняти їх неможливо.

Як на мене, правильніше було б говорити не «займатися спортом», а «займатися собою». Адже заняття спортом – це скидається на щось професійне, а в спорті я точно не професіонал, і не збираюся заробляти тим на життя. А те, що спорт – це заняття собою коханою, — це правда! Не займатися спортом – значить, не любити себе, а для дівчини це неправильно й недобре.

Любити = відчувати вдячність

Мої подружки в залі дуже хвилюються через свої фігури, замотуються в прозору плівку перед тим як піти на тренажери, і все таке. Деякі ходять до зали заради знайомств із хлопцями, але в мене це викликає тільки усмішку. Чому? Бо хлопці й тонка фігура – це не те, чим забита моя голова. Я ходжу до спортклубу, щоб відчувати себе так, як мені хочеться – тобто, щоб завжди відчувати себе добре.

Будь-хто з нас відчуває себе добре, коли в нього нічого не болить, і коли м’язи тіла перебувають у нормальному тонусі. Є такий період в житті кожної відносно здорової людини, коли їй тупо щастить, автоматично, і для цього не треба застосовувати зусиль. Він розпочинається років у 12 – 14, коли вже закінчується час інтенсивного росту та м’язового розвитку. А закінчується десь після 25 років, у когось раніше, у когось пізніше.

З 12 до 25 – це час, коли твоє тіло служить тобі вірою й правдою навіть коли ти нічого для нього не робиш. Воно гарне, підтягнуте, у нормальному тонусі, ніде не болить, саме по собі функціонує так, що «не помічаєш» його, не замислюєшся, чи воно є в тебе, чи ні, – і ти можеш ним користуватися, як тобі заманеться.

Проте, як і все інше, цей період колись закінчується. А потім починається пекло. Так-так, ти все почула правильно: вже після 25 років! Тобто, початок пекла припадає на саме той час, коли ти тільки-но отримала диплом в університеті, маєш кар’єрні амбіції, хочеш «здійснитися» в професії, думаєш про заміжжя й народження дітей… Саме в такі насичені мріями часи твій організм запросто може сказати тобі «ні». Чому? Бо ж ти казала йому «ні» всі роки перед тим.

Починається біль у спині – спочатку в якійсь одній ділянці, потім – упродовж усього хребта, в шії… Паморочиться й сильно болить голова, порушується координація рухів. Унаслідок ти перестаєш кудись ходити, зустрічатися з друзями, про тебе починають казати «вона хворіє!», і поступово ти забуваєш про активне життя, а знайомі забувають про тебе. Тридцятиліття доводиться зустрічати самотньо.

Моїй подружці Лілі все це довелося пережити трохи раніше, і їй довелося витратити не один день, щоб навчитися жити з болем, запамороченнями, м’язовими проблемами та зверхністю й неуважністю деяких колишніх друзів. Тому я знаю, про що кажу.

«Як же ж організм скаже мені «ні»? — можеш підозріло запитати в мене ти. – Це ж моє тіло, і воно буде робити те, що мені потрібно!». Так, тіло твоє. Але йому властиві два стани: здоровий і хворий. І це не залежить від того, що там написано у твоїй медичній картці. Це залежить від того, як ти сама сприймаєш свій організм – як хворий чи як здоровий.

Любити = прагнути бути кращим

Звісно, коли якісь патології чи синдроми вже задокументовані лікарями, ставитися до свого організму як до здорового стає важче. Але якщо ти не ставишся до свого організму як до здорового, то сприймаєш його як хворий. А якщо так є, то так і буде завжди: ти з часом звикнеш до хвороб, і – «прощавай, молодість!». Ось тільки стається це не в пенсійному віці, як ми собі це зазвичай уявляємо, а набагато, набагато раніше – коли ти тільки встигла закінчити університет. У 25 років майже у всіх людей десь щось вже болить.

здоровый образ жизни

Щоб у 25 років бути здоровим та в тонусі, краще розпочати заняття спортом ще в школі чи навіть до школи, — інфорграфіка Тінкора

Проте, як казали у фільмі, сенс життя не в тому, щоб чекати, коли закінчиться гроза, а в тому, щоб учитися танцювати під дощем. Хронічні патології, які в тебе познаходили лікарі, може бути, ще в дитинстві, як не дивно, не так вже й заважають бути спортивною. Потрібно тільки знати свої обмеження й правильно підбирати вид спорту та навантаження.

Наприклад, фізичні навантаження дуже важливі при будь-яких кардіологічних розладах, бо немає нічого гіршого для серця, як відсутність рухів. При розладах серцевої діяльності, звісно, категорично не можна бігати, стрибати та піднімати щось важке. Кожен, хто має серцеві розлади, мусить знати свої власні обмеження. Але при цьому дуже багато чого можна: ходити, плавати в басейні не в спортивному, а в звичайному режимі, займатися йогою, пілатесом, стрейчингом, на фітболі. Власне, все те саме – й при інших хронічних розладах: проблемах із шлунком, зором, хребтом, кістками… Питання тільки в тому, щоби навантаження були підібрані правильно саме у твоєму випадку.

Коли маєш хронічні діагнози, звикаєш «берегти себе», і це правильно: коли є «хроніка», тіло не можна перевантажувати. Але його не можна й недовантажувати! Тому в тебе обов’язково мають бути спортивні звички – наприклад, щоденна ходьба, дуже ефективний вид спорту, і я тобі про це ще якось розповім.

Коли в тебе є певні обмеження щодо занять спортом через якісь хронічні розлади, це робить тебе схожим не на хворих людей, а на… спортсменів! Чому? Дуже просто. Ті, хто інтенсивно займається спортом, спортивно виглядає й дозволяє собі навантаження – вони турбуються про обмеження, власне, так само, як і ті, хто має якусь «хроніку».

Спортсмен, хоч він і відносно здоровий і не має хронічних захворювань, все одно повинен слідкувати за тим, як навантажується його серце, кістки, м’язи, як працює шлунок, нервова система… А методи спостереження за всім цим нічим не відрізняються від тих, якими перевіряють людей із хронічними патологіями: та сама медицина, нічого нового! І ті самі обмеження, які лікарі озвучують як «хронікам», так і здоровим людям.

1024px-Paralympic_athlete_Michelle_Errichiello_at_the_AIS_Track_and_Field

Австралійська спортсменка Мікель Еррік’єлло на тренуванні

Спортивна робота над своїм тілом – це не тренування без обмежень, не потурання забаганкам. Це — мистецтво правильно й розумно долати обмеження, які тіло тобі виставляє! Саме тому ми з таким захопленням спостерігаємо за змаганнями паралімпійців. Адже якраз вони – справжнісінькі спортсмени, у повному розумінні цього слова! Бо немає спорту там, де нема чого долати!

Любити = цінувати життя

Як я можу любити когось, коли навіть моє життя не є для мене цінністю? Я ніяк не можу зрозуміти тих дівчат та хлопців, які палять попід школами, не купують абонементів до спортивних залів, п’ють пиво після уроків… Звісно, коли їм від 12 до 17, їхнє тіло ще автоматично – в «розквіті сил», і це такий період, коли можна навіть не усвідомлювати, що в цього щасливого часу є свій кінець. Це ніби маєш велику суму грошей, і маєш вибір – чи витратити її на щось корисне, якщо не для інших, то хоча б для себе, чи просто розтринькати.

Мені здається, всі ті люди, які палять під школами, лаються та «бухають», не цінують ні своє життя, ні самих себе, але заздрять іншим і… потроху розтринькають те здоров’я, яке є в них на відкритому ним природою «рахунку».

Приходить момент, коли рахунок лишається порожнім – і наступає це не в старості, а дуже-дуже швидко, швидше, ніж така людина могла собі те уявити. Про що я? Та ні, я не про аварії та травми! Здоров’я втрачається набагато простіше, розбивати собі щось навіть і не треба! Просто раптом перестаєш бути здоровим, і стаєш хворим, ось і все!

Вже після 25 років потроху починає деградувати найважливіша частина людського тіла – хребет. І це стається практично з кожною людиною. Малесенькі, невідчутні деградації відбуваються в різних відділах хребта, і це – як з будь-якою іншою хворобою: спочатку нічого не болить, а потім вже пізно. За два-три роки ці непомітні деградації в хребті призводять до дуже й дуже помітного болю в попереку, шиї чи між лопатками, до запаморочень, проблем із пам’яттю, зором чи слухом, головних болей, нервових розладів, порушень координації. Коли з’являється перший із таких симптомів, людина дуже часто навіть почувається гордо: о, я справді дорослий – хребет заболів! Але якщо при цьому ця людина вкладається на диван, то, нажаль, це назавжди. Тому що до першого симптому обов’язково приліпиться другий, потім третій, і 30-річчя ця людина буде зустрічати не як переможець, який досяг у житті чого хотів, а як розсохла гітара, що стоїть у кутку й давно нікому не потрібна.

15th Asian Games Doha 2006 - Day Three

Дівчина з Кувейту на змаганнях із боулінгу. Фото: Енді Ліонс

Вберегтися від деградації хребта кожній людині дуже й дуже складно, бо це навіть не один синдром, а комплекс із декількох, і якщо не займатися собою, до 30 можна «отримати» собі їх усі.

Застрахуватися неможливо, бо розвиваються ці синдроми через вертикальну поставу й вплив земного тяжіння на хребет. Як тут застрахуєшся? Не скажеш же: «Зупиніть Землю, я зійду!». А таблетки й мазі від усього того не допомагають – точніше, допомагають ситуативно, коли треба притупити біль, але від синдромів не виліковують.

Про лікування краще взагалі не замислюватися: мазі, без яких ти все одно не зможеш, якщо синдром розів’ється, коштують від ста гривень, а витрачаються дуже швидко. Один прийом-огляд у вертебролога чи невролога – від 200 гривень, і одним разом не обійдешся. Допомога від лікарів, яку називають «лікуванням» — дуже довга й недешева історія, бо це або серія масажів, чи певна кількість занять із кінезіотерапевтом, чи спеціальні апаратні процедури, а відвідати такий курс потрібно щонайменше разів десять. Не звертатися до «білих халатів» не вийде, бо симптоми цих синдромів замучать – чи біль, чи запаморочення, чи нервові розлади… Людині просто дуже боляче сидіти чи стояти, мучить будь-яка поїздка в автомобілі чи поїзді, пересуватися без болю можна лише літаком. А «працює» це лікування, зазвичай, лише сезон, у кращому разі. Тобто, якщо ти весною пролікувався, літо ще якось переходиш, а восени муситимеш знову йти до лікарів. І так від 25-30 років — і все життя!

web-girls-exercise-getty-c-DONTUSEAGAIN-940x705@2x

Назви свої десять причин займатися спортом — і кожен твій день заграє новими барвами!

Ці синдроми дають про себе знати, коли м’язи починають потроху слабнути. Якщо не займатися спортом, це відбувається вже після 25 років. Тому й виходить так, що певний час людині здається, що все класно, тіло сильне й не болить – а потім це проходить буквально в один день із появою першого болю. Далі – тільки гірше.

«Але ж якщо м’язи лишаться сильними й тонізованими, синдром не буде розвиватися?» — можеш запитати ти, і тут я з тобою щиро погоджуся! М’язовий корсет лишатиметься тонізованим, якщо постійно, багаторічно тренуватися. І тоді після 25 років людина може й не відчути, що потроху «перестає бути молодою». Тобто, ті, хто навколо неї вважав себе молодими, почнуть швидко старітися, а вона не переживатиме якихось неприємних змін.

Любити = працювати над собою

Не тільки твої слова й думки, але й тіло має бути в «культурному» стані! Треновані м’язи, що є в нормальному тонусі, правильно підтримують хребет, і земне тяжіння та сидячий образ життя перестають бути такими страшними для нього. У цьому – вся суть фізкультури.

Коли м’язи просто в нормі, процеси деградації в хребті вповільнюються, і в 30 – 40 років людина почувається такою ж здоровою, як і в юності. А це – найважливіші роки життя, коли й робота найінтенсивніша, і творчість, і ростуть діти. Тобто, все те, заради чого ти в 14 навчаєшся в школі, а в 20 – в універі.

І мені, і тобі вже давно ясно, що самі по собі м’язи весь час у нормальному тонусі не будуть. Тим більше, на їхній стан впливають вірусні захворювання, простуди, все таке. Тому, якщо тонус не підтримувати постійною працею в спортзалі, рано чи пізно м’язи його втрачатимуть, а наступна серія – це розлади в хребті з анонсом «далі буде!».

Нам у школах, взагалі-то, не пощастило, бо нас вчать фізичній культурі якраз у такий період життя, коли школярі не бачать у такому навчанні жодного сенсу, бо тіло ж слухається й так. А фізична культура – не про це, вона – не тільки про сьогоднішній день. Фізра – це про звичку займатися своїм тілом за будь-яких умов і обставин, через «не хочу», через «характер». Це як вітатися з сусідами чи любити батьків – тобто, твоя культурність. І потрібно це не для оцінок у школі, і не для тонкої талії, і не для модних підкачаних біцепсів, і не для знайомств у залі із хлопцями, а хоча б лише для того, аби після 25-ти мати здоровий хребет і просто радіти життю без болю.

Я кожного дня в залі потроху долаю свої попередні результати. У мене немає мети досягти якихось певних показників, але я мушу робити хоча б на одну вправу чи підхід більше, ніж учора, бо маю долати свої власні обмеження. За цю психологію я дуже люблю спорт і спортклуби. Не всі люди в них думають так само, але багато хто може розділити моє сприйняття спортивних занять!

sport

Вона — на тренуванні в британському футбольному клубі для дівчат. А ти?

На сайтах, що рекламують знижки, ти завжди можеш підібрати собі абонемент із дуже значним зниженням вартості, і позайматися в спортклубі хоча б місяць. За цей місяць ти адаптуєшся до занять, навчишся користуватися тренажерами, побудуєш із тренером твою особисту програму для занять – і тоді зможеш рухатися далі. Найважче – подолати лінь, і звикнути, вилазячи з теплої постілі зранку, повзти чи шкандибати в спортзал і просинатися вже десь на біговій доріжці. Але через кілька тижнів це вже ввійде в звичку, яка буде з тобою завжди, і не раз вилікує тебе не тільки від хвороб, але й від поганого настрою, непорозумінь із друзями чи батьками, розчарувань… Адже навіть коли немає ніякої іншої любові в житті, в тебе лишається любов до себе! Ти не можеш її розділити з кимось, доки хтось того не захоче, але ти можеш просто відчувати її. Можеш просто любити. А це немало, і від негараздів рятує краще за цигарки чи алкоголь, я перевіряла.

Займатися спортом у великих містах – це доступно. Якщо ти живеш у невеликому містечку чи селищі, все одно краще проїдь два рази на тиждень у райцентр і потренуйся там, аніж не робити нічого. Згодом відкриєш спортзал і на своїй вулиці — зараз не так вже й складно перетворити захоплення спортом у справу життя. «Тінкор» вже розповідав, як у Києві можна займатися спортом взагалі безкоштовно. Не пропусти цю можливість, якраз починається сезон!

Як обрати найкращий спортклуб, я розкажу тобі згодом. Be fit!

moove

The Mighty Macs — американська стрічка 2009 року: про спорт, кохання, віру та досягнення мрій

І про натхнення: ось щойно подивилася фільм The Mighty Macs із Карлою Гуджино у головній ролі та Девідом Бореанозом, який грає чоловіка основної героїні. Гарне кіно про Америку в 70-ті роки, католицький коледж та тренерку з баскетболу Кеті Раш, яка прийшла працювати з дівчатами, ученицями коледжу, аби зробити з них справжню баскетбольну команду. Звісно, аби здійснити мрію, Кеті та дівчатам доводиться подолати різні труднощі.

Текст: Домініка

fit-girl

Сейчас, весной, в киевских спортзалах – сезонный бум посещаемости. И женщины, и мужчины, и парни, и девушки обнаружили, что после сытых зимних месяцев не помещаются в джинсы, платья и даже в футболки, и поняли, что с этим срочно надо что-то делать. Многие ринулись в спортклубы, и экономический кризис в стране не стал помехой. Но встретить там хорошего фитнес-тренера удается не каждому.

– Суп нельзя есть! – зачитывает подружке свою новую диету Оля, мастер маникюра в салоне.

– Сладкого – вообще нельзя!

– Что, кусочек тортика совсем вот так и нельзя? – испуганно уточняет подружка, удобно расположившись в педикюрном кресле и все тщательно записывая в телефон.

– Нет, что ты! – округляет глаза советчица. – Можно курицу. Рыбу можно. Только не солить и без масла. Рис – нельзя. Овсянку тоже лучше не надо, но с утра можно немножко. Или макароны.

– Немножко – это сколько? – деловито переспрашивает подруга. – Это – вот так (девушка-мастер сжимает худенькие ладошки горсточкой). – Не больше!

– Это вот столько съесть, и все? – не может поверить подружка.

– Да, – вздыхает девушка. – Но зато – какой результат!

sport

Сложно взять в толк, о каком результате говорила Оля. Она — совсем худющая. Ей 26, но больше 18-ти не дашь, что в данном случае – не комплимент. Ведь – кожа да кости! Главное, чтобы сама себе нравилась!

Да, Оле очень хочется быть худой. Это сейчас в тренде. Чуть-чуть жира – и тебя уже заклеймят как ничего не понимающего в фитнесе лузера или запишут в скинни фэт. Скажут, что ты отстал от моды и все такое. Поэтому приходится с трудом зарабатывать на абонемент, идти в зал, до изнеможения тренироваться на голодный желудок, заворачиваться в пленку и потеть на кардио… Красота требует жертв. А поскольку вдруг всем стало понятно, что на беговой дорожке люди худеют интенсивнее, чем просто на диетах, спортклубы предупредительно распахнули свои двери тем, кто не хочет выпасть из фитнес-тренда. Таким, как Оля.

Оля рассказала, что абонемент у нее – в одном клубе, а на «индивидуалки» она ездит в другой – мол, там хороший тренер. Снова стало непонятно, о чем она говорит: хороший тренер – это что, тот, кто держит девочку впроголодь и говорит, что есть супы – вредно? Ну-ну. Зато через неделю в этом же салоне Олины подружки сообщили, что она «вообще упала в обморок на днях». Да, результат так результат!

sport

Чего только не увидишь в киевских фитнес-клубах, и чего только не наслушаешься. Многие девчонки и парни хотят похудеть, и, насмотревшись фитнес-сериалов, начитавшись пабликов, транслирующих глупые стереотипы, готовы истязать себя в клубах чем угодно, вести беспощадную войну с «жопами», точнее, с их отсутствием, делать все, что им скажут, не задумываясь о пользе или вреде для здоровья или о собственной независимости от «мнения стаи».

В условиях маркетингового бума в фитнес-индустрии вопрос поиска тренера, неангажированного маркетингом и способного просто делать свою работу без манипуляций, вранья и навязывания клиенту ненужных услуг и товаров, становится очень острым и превращается для многих в проблему. Потому что таких тренеров в городе – мало, меньше, чем хотелось бы посетителям клубов.

И, что самое смешное, без рекламы, без селфпромо ты таких все равно вряд ли найдешь! «Раздутая» позитивная репутация, самореклама – это уже маркетинг, и это значит, что активно рекламирующиеся тренеры пытаются себя «продать», и тебе снова и снова придется разбираться, соответствует ли их реклама действительному качеству их работы, или нет. На то, чтобы разобраться, нужны время, силы, энергия и средства. И не факт, что, разобравшись, ты окажешься удовлетворена, а не разочарована.

Искать тренера по рекомендации друзей – это не лучшая идея. Во-первых, фитнес-цели твоей подружки, советующей тебе «своего» тренера, совсем не равны твоим. Тренинг, эффективный для нее, необязательно будет эффективным и для тебя, тебе нужно отстраивать свой процесс. Во-вторых, вы с тренером твоего друга можете попросту «не совпасть по гороскопу», и вам будет некомфортно работать вместе из-за эмоциональных нестыковок. Ты готова терпеть этот дискомфорт ради тренерского профессионализма и дружеских рекомендаций?

sport

Самый хороший фитнес-тренер – это отсутствующий тренер. Чем в твоей жизни и на твоих тренировках меньше фитнес-тренеров, тем лучше для тебя! Потому что тогда ты будешь тренироваться наиболее эффективно, вдумчиво и ответственно, и не отвлекаться на мелочи, лишние разговоры и ненужные эмоции. Так что, если у тебя действительно есть возможность исключить тренера из своего тренировочного процесса, сделай это. Обращайся к тренеру лишь тогда, когда это необходимо.

Совсем без тренера тоже невозможно: ведь нужно, чтобы кто-то хотя бы иногда корректировал твою программу, технику… Еще тренер безусловно нужен в начале системных тренировок, когда ты только осваиваешь тренажеры.

Успех тренировочного процесса обуславливается, обычно, самыми простыми вещами. Зал должен быть поближе к дому или к месту учебы, чем ближе, тем лучше. Пусть он будет менее «дизайнерским», чем самый-крутой-зал-в-районе, но толку от удобно расположенного клуба будет значительно больше, чем от того, в который нужно ездить специально. Тренер должен быть таким, чтобы видеть его как можно реже. Таким, чтобы «не разводил на эмоции», а был сконцентрирован исключительно на твоем тренинге и твоей программе. Поэтому заниматься в одном зале, а корректировать программу с тренером из другого клуба, куда ты можешь приехать проконсультироваться время от времени – это очень эффективный вариант, который помогает обеспечить рабочие отношения.

Но вот как найти такого фитнес-тренера, чтобы с ним твои спортивные задачи и фитнес-проблемы решались, а не зависали в воздухе? Когда просматриваешь страницы клубов или личные аккаунты тренеров или присматриваешься к тренерскому составу в зале, обращай внимание на мысли тренеров вот об этом:

…о правильном питании

Многие девочки и парни после «индивидуалок» с тренерами в клубах начинают голодать. Только взявшись за тренировки, по рекомендации тренера урезают свой рацион до невозможного минимума. Питаются практически ничем неделю, месяц, два… Срываются, начинают голодать снова… Вот непонятно только, с чего они все взяли, что это даст какие-то результаты? Ведь те цели, которые мы перед собой ставим в фитнес-клубе, не зависят от того, как мы будем питаться и в каком режиме будем заниматься неделю или две — те, что ты смогла бы выдержать, голодая. Результаты зависят от того, сможем ли мы изменить свой образ жизни и образ питания вообще и, желательно, навсегда. Но изменить свой стереотип питания – не значит голодать! Удивительно, если тренер забудет сообщить тебе об этом.

sport

Занятия спортом или фитнесом, спортивный режим – это образ жизни. Это насовсем. Это значит пробежка или прогулка по утрам, утренние или вечерние кардио, программа тренировок, силовые упражнения хотя бы два раза в неделю. Это значит – правильное нормальное питание пять раз в день, а уж никак не голодовка, от которой падают в обмороки! Это значит умение поддерживать свое здоровье, а не «сажать» его в спортзале.

Хороший тренер обязательно скажет тебе о нормальном питании! Да, он посоветует снизить углеводы, перестать есть тортики и употреблять сахар. Но снизить – не значит исключить! Да, он скажет есть больше белка – курицы, яиц, творога. Но это не будет означать, что питание должно состоять только из одного белка! Он посоветует забыть о Макдональдсе, и такой совет еще никому не вредил. Но это не значит, что ты должна будешь забыть и про жир! Немного жира тоже должно быть в твоем рационе, просто это будет не гамбургер. Если тренер говорит тебе не есть, беги от него подальше и побыстрее. Если тренер говорит: «Есть!» — оставайся.

… о правильных отношениях

Тебе нужен тренер, а ему нужен заработок. Ты – заработок любого тренера, с которым захочешь работать. Не стоит забывать об этом! Тренер никогда не сможет стать тебе папой, старшим братом и лучшим другом, потому что он – не папа, не старший брат и не лучший друг. Он тебе – чужой человек. И у него – свои интересы, в общем, не совпадающие с твоими. Передать ему деньги за тренировку всегда легче, чем получить от него то, что нужно тебе. А что нужно тебе в спортивном зале? Верно: чей-то контроль, чьи-то советы и знания – собственно, тренинг. И – да, как бы это ни выглядело со стороны, но тренинг в фитнес-клубе – это сфера услуг, и, в конце концов, ты покупаешь именно это: услугу тренинга.

sport

А не «дружеское общение», «мужскую опеку», «прием у психолога» или «сильное плечо». Если ты идешь тренироваться, то за тренировку и ее результаты отвечаешь ты, ведь это – твоя тренировка и твои результаты! Тренер может проконтролировать, научить и посоветовать, но достигать целей за тебя он не должен и не будет, сколько бы мотивирующих слов он ни произносил. Так что расставляй приоритеты правильно: тебе нужны твои результаты, и если тренер может тебе в этом помочь, прекрасно. Если нет, нужно что-то менять, и начинать с себя.

Тренер – это, в какой-то мере, твое «отражение», потому что тренеры почти всегда подстраиваются под настроения клиентов, исключения – редки. Тренеры заинтересованы в позитивной эмоциональной связи с клиентами. Но вот твой интерес – не в этом, а в качественном тренинге, и в этом процессе тренерская или твоя возможная зависимость от эмоциональной комфортности общения должна быть минимизирована.

Какими бы грубыми «тяжеловесами» ни выглядели тренеры, они запросто могут подпасть под женское обаяние и общению с тобой уделять больше внимания, чем твоим результатам. Еще многим из них кажется, что их «прокачанная рельефность» безусловно нравится всем без исключения клиентам, и тебе, конечно же, тоже. А значит, у тебя ну просто обязано возникнуть «позитивное отношение» к такому тренеру: ну, он, почему-то, в этом убежден. Это все может напоминать тебе «дружбу», но не стоит забывать, что эта «дружба» быстро закончится, если ты перестанешь тренироваться в этом клубе или захочешь тренироваться одна. И когда твой опыт тренировок в клубах станет большим, ты будешь хорошо знать, что многие тренеры терпеть не могут именно общительных клиенток: с такими работать сложнее, приходится все время отвлекаться на болтовню и служить «психологом». Разве ты хочешь, чтобы тренер, работая с тобой, украдкой считал минуты до конца тренировки? Нет? Тогда не болтай, сбрасывай эмоциональное напряжение в работе, а не в разговоре.

sport

Хороший тренер не будет манипулировать твоими эмоциями. Да, ты можешь прийти на тренировку расстроенной или уставшей, злой или испуганной – мало ли что. Но это не значит, что половину тренировочного времени нужно потратить на обсуждение своих эмоций с тренером. Твоя задача – меньше болтать, больше работать. И его – тоже. Хороший тренер – тот, кто во время тренировочного процесса никогда не упускает из поля зрения твою эффективность.

… о культуре общения

С этим в киевских клубах сложно. Утомленные «избалованными» клиентами тренеры, завидев новичка, сразу начинают «прессинговать» его насчет индивидуальных тренировок, и некоторые клиенты стесняются отказаться. В некоторых клубах маркетинг работает таким образом, что тренер сразу начинает вынуждать клиента приобрести тренинг «пакетом» — 10 или 20 занятий, хотя ты, быть может, даже еще не успел сориентироваться и понять, хочешь ли ты вообще работать именно вот с этим тренером. Бывает, что новому клиенту «назначают» тренера, лишая выбора. Когда маркетинга становится больше, чем фитнеса, это всегда печально, и в таких случаях клиенты начинают искать другие клубы, поуютнее и подружественнее. Если общение с тренером неприятно для тебя по любой причине, ты не обязана мириться с этим. Ведь ты тренеру ничего плохого не сделала, правда же? Значит, и он не имеет права вымещать на тебе свое раздражение чем-либо, не имеющим к тебе отношения, либо свое недовольство жизнью, работой или погодой.

sport

У тренеров есть разные «фишки», чтобы «набить себе цену» в глазах клиентов, чаще всего, девочек. Но и на парней такие штуки тоже действуют. Например, в некоторых клубах «индивидуалка» с тренером автоматически означает «приоритет» в выполнении подхода на нужном тебе тренажере: тренер просто «выдавит» того, кто занимался на нем перед тобой, и посадит тебя. У клиента создается ощущение «защищенности» и «привилегированности», но для клуба такие «выходки» тренеров быстро заканчиваются ощутимым оттоком клиентов. Поскольку сегодня индивидуальная тренировка – у тебя, а завтра – у кого-то другого, кто с помощью тренера потеснит тебя на тренажере точно так же, как ты вчера – его. Подобная «опека» приводит к тому, что клиенты вдруг вспоминают о рекламе нового клуба, открывшегося в районе. А новый клуб всегда лучше старого.

sport

На страничках клубов в соцсетях ты можешь увидеть жалобы клиентов на то, что тренер во время «индивидуалки» сидит, уткнувшись в мобильный телефон. Да, ведь у него – трудная работа! И оплачиваешь ее, почему-то, ты! Поэтому, когда тренер так явно пренебрегает тобой и работой с тобой, это не характеризует хорошо ни его, ни клуб. Правда, чаще так бывает в маленьких, тесных клубах, где один-два тренера «на смене». Но и в сетевых найти внимательного к работе тренера бывает непросто. Ясное дело: пренебрежительное отношение к работе с клиентом — характеристика не хорошего тренера, а плохого. И мы тебе тренироваться с таким не советуем.

Следующая распространенная «болезнь», свойственная тренерам столичных спортклубов – привычка обсуждать клиентов. Это – «эпидемия» повсеместная и трудноизлечимая: вряд ли ты сможешь найти клуб, где, тайно или явно, этого не происходит. Если клиент для тренера – «сложная» и «задалбывающая» работа, ее непременно нужно обсудить с коллегами. Хорошо, если в тренерской. Хуже – когда клиентов обсуждают с администратором или другими тренерами прямо в зале.

sport

Тренеры часто пользуются этим «способом» выразить свое недовольство не очень понятно, чем и зачем. Так они пытаются дать понять клиенту, что тот платит «слишком маленькие» деньги за тренировку  — настолько маленькие, что тренер попросту не считает нужным относиться к клиенту с уважением. «Маленькие деньги» при этом могут быть совершенно любой суммой: если тренеру «мало» денег, он будет давать это понять клиентам всеми возможными способами. И, сколько бы ты ему ни платил, достаточно ему никогда не будет. Только вот такие тренеры, почему-то, зарабатывают не деньги, а дурную репутацию. Их вечно «плохие» клиенты, наслушавшись намеков и увидев процесс «перемывания косточек» возле администраторской стойки, часто принимают решение сменить клуб. Ведь в клубе, где тренеры не умеют построить с клиентом конструктивных отношений и начинают манипулировать, «выпрашивая» платные тренировки и уничижая клиентов сплетнями, качественно и спокойно тренироваться у тебя не получится. Встретить в таком месте хорошего тренера — тоже.

Хотелось бы сказать, что хороший тренер – тот, кто ни за что не обсуждает своего клиента с другими тренерами и, тем более, в присутствии других клиентов, но — вы таких в киевских клубах видели?! Тренеры обсуждают клиентов – и это, к сожалению, распространенная дурная привычка.

sport

…о компетентности

Это качество тренера определяется образованием, знаниями и опытом. Но, помимо всего этого, у тренеров всегда есть еще и мнение. О самих себе. И обычно оно – исключительно в их пользу! Хотя постоянным развитием, отслеживанием всех новинок в фитнесе, изучением теории, расширением кругозора утруждают себя немногие из них.

Быстро определить компетентность тренера сложно. Потому что любая тренировка начинается с разговора, в котором все или почти все звучит, обычно, красиво. Что может помочь тебе сориентироваться, не приукрасить и не приуменьшить способности тренера в твоем сознании?

Информация о правильной технике выполнения упражнений. Даже странно, почему многие тренеры в клубах так усиленно работают над своим образом, чтобы произвести впечатление на клиентов. Ведь получают клиентов, как раз, вполне себе скромные парни и девушки, которым почему-то оказывается совсем не трудно бесплатно подойти к любому из клиентов и дать своевременный совет насчет техники. Доверяют не тем, кто трубит о себе, а тем, кто вовлечен в процесс, даже если клиент работает самостоятельно. Тех тренеров, кто всем своим видом демонстрирует, что за любой «спрос» деньги – берут, что пройти по залу пять шагов отрегулировать тренажер – это безумно трудная просьба участника клуба, требующая отдельной оплаты, клиенты во многих залах очень не любят. В отличие от тех, кто готов помочь, в качестве дежурного тренера, запросто.

Информация о собственном опыте. Уйти на тренерскую работу, так, чтобы просто сидеть на трибуне и свистеть в свисток, может себе позволить спортсмен с большим стажем соревнований. Точнее, он может себе позволить не только это: он может позволить себе все. Но если для человека тренерская деятельность – это и есть основная карьера, хорошо, если он вовлечен в это максимально. Клиентам нужны тренеры, которые сами что-то практикуют. Бег, рукопашный бой, крав-мага, бодибилдинг… Странно, когда фитнес-тренер тренирует, но не тренируется сам.

Информация об образовании тренера. Тренеры бывают двух «видов»: с профильным образованием, полученным в институтах физкультуры или, реже, на факультетах реабилитологии «медов», и с образованием по любому другому профилю. Вторые, будучи физиками или лириками, проходят тренерские курсы и получают «доступ к телам» клиентов, начиная тренерскую карьеру.

Среди вторых нередко встречаются по-настоящему увлеченные фитнесом люди. Бывает, что именно они горят своим делом, живут им, и это вдохновляет клиентов. В голове у первых, с дипломами факультетов физвоспитания, реабилитации и валеологии, например – две противоречащие друг дружке опции. Они научены думать об ограничениях клиента, и стараются учитывать, чего клиенту на тренировках нельзя. Но это неотъемлемое качество реабилитолога плохо уживается в них с качествами спортсмена: быстрее, выше, сильнее, больше, тяжелее, еще больше, еще тяжелее, и их требования к клиенту на тренинге вдруг могут оказаться непомерными.

sport

При этом ты не сможешь знать заранее, какая из двух ипостасей проявится в выпускнике ИФа сегодня. А попытки сказать непосильным нагрузкам «нет» могут столкнуться с тренерским сопротивлением и глухой стеной непонимания. Самые лучшие фитнес-тренеры с профильными дипломами – те, кто уже определились для себя, кто они есть: тренеры, реабилитологи или спортсмены. Или, хотя бы, научились разделять и не путать в себе качества реабилитологов и качества тренеров и спортсменов. В Киеве таких единицы. В большинстве же выпускники ИФов, работающие тренерами – это люди, мало понимающие в реабилитации и тоскующие по спортивной карьере, которую, очевидно, пришлось прекратить. Это состояние редко трансформируется в любовь к своей профессии, чаще – в ненависть. По-настоящему профессиональных людей, не вменяющих диплом ИФа себе в окончательную заслугу, развивающихся в профессии, изучающих международный опыт в реабилитации и кинезиологии, способных качественно отслеживать состояния клиента во время тренинга, в столице встретить непросто. Учитывая все условия и реалии, эти люди – всегда селф мейд, и много таких не бывает.

sport

Увлеченные фитнесом «непрофессионалы» с «корочками» тренерских курсов часто очень детально разбираются в тонкостях фитнеса и тренинга, и могут быть вовлечены в свое дело больше, чем выпускники профильных спортивных ВУЗов. Работа тренеров-любителей с людьми, у которых нет ограничений по здоровью или серьезных спортивных амбиций, может быть безопасной, интересной и мотивирующей.

Но в общем, профессионализм тренера заключается в способности отследить любое состояние клиента во время тренировки. Многие тренеры настроены на достижения клиентов и стремятся к ним. Однако на весь город наберется лишь несколько человек, способных сознательно учитывать ритм клиента и не навязывать ему свой, принимая во внимание любое изменение его состояния в процессе тренинга. Должен ли тренер обладать этим качеством? Сложно сказать, но те, кто им обладает, почему-то самые «дорогие» в столице.

Компетентность – то, что помогает тренеру чувствовать себя уверенным, что бы ни происходило. Она нарабатывается не только через позитивный, но и через негативный опыт тренерской практики, ведь именно сложные ситуации чему-то учат. Чем компетентнее тренер, тем меньше ему нужно относиться к твоему опыту скептически. Понимающему в своем деле тренеру легче допустить, что клиент тоже обладает какими-то знаниями по теме, каким-то собственным опытом. Если тренер пытается обесценивать знания и опыт клиента, говорить: «Как ты можешь это знать? С чего ты взял, что ты в этом разбираешься?», то лучше сразу распрощаться. Потому что никто лучше тебя не знает, что хорошо, а что плохо для твоего организма, и передавать контроль над своей физиологией кому-то, кто обесценивает твои мнения и твой опыт – глупо.

sport

Вообще, тренеры, считая себя специалистами в своем деле, нередко не любят сотрудничать с клиентами. Им нравится самостоятельно принимать решения, наперекор предыдущим тренерам перекраивать твои уже опробованные программы – и в конце концов, ты сдаешься и начинаешь привыкать к этому гиперконтролю. Но дело в том, что такой контроль имеет много общего с эго тренера, и мало – с твоими целями и результатами. Если тренер тебя не слушает и не слышит, с ним каши не сваришь. Если он противоречит тебе в каждом слове, вместе с ним ты вряд ли чего-то добьешься. Тренеры часто считают доминирование неотъемлемой частью своего образа, но тебе-то до их образа какое дело? Тренировка – это ситуация общая, командная, и, так или иначе, требует взаимности, как и любая другая совместная работа. Если же вы с тренером разговариваете как «немой с глухим», надо идти и искать того, кто будет способен тебя слышать, учитывать твое мнение и уважать его.

Для хорошего тренера нет мелочей в его работе, и он ни за что не станет обесценивать твое мнение и твой предыдущий опыт. Любой может кивать головой и «подстраиваться», соглашаясь со всем, что ты говоришь, лишь бы ты не отказалась от тренировок, но делать все равно по-своему, игнорируя твою точку зрения. Но ты ведь ищешь не «любого», а хорошего тренера! У каждого клиента – свой уровень, своя ситуация и свои возможности и ограничения, и у тебя — тоже. Хороший тренер не станет сбрасывать все это со счетов и подгонять тебя под какой-то общий шаблон, или, наоборот, под собственные «единственно верные» представления, а постарается услышать тебя. И тем более, хороший тренер не станет рисковать твоим здоровьем, физическим и эмоциональным состоянием.

Ведь и в твои планы точно не входит быть проигнорированной или вынужденной идти на поводу у чужих амбиций. Поэтому не голодай, проверяй, доверяй, не болтай и работай! И тогда любой тренер, который окажется с тобой на тренировке, будет именно таким как надо!

Текст: Тинкорр

Laura Dekker

 Laura DekkerЛаура Деккер, девочка, которая однажды поставила на уши социальные службы Нидерландов, категорически не желавшие «отпускать» ее в кругосветное путешествие на яхте, этим летом путешествовала по Америке и Европе на более обычном транспорте – автобусах и самолетах.

Два года назад, в 2012-м, 21 января, шестнадцатилетняя Лаура завершила свое одиночное кругосветное путешествие на яхте «Guppy». Началось оно годом раньше: несмотря на скандалы с голландскими чиновниками, 20 января 2011 года Лаура вышла под парусом от Сен-Мартен, одного из Антильских островов в Карибском море, и одна обогнула морем весь земной шар.

В этом путешествии Лаура прошла по воде почти 50 тысяч километров (более 27 тысяч морских миль). Она побила рекорд австралийки Джессики Уотсон, которая завершила свое кругосветное плавание уже почти семнадцатилетней.

Деккер не попала в Книгу рекордов Гиннеса как самая молодая яхтгерл, совершившая кругосветное путешествие, лишь потому, что представители Книги отказались зарегистрировать ее рекорд.

Причина отказа регистраторов – «а чтоб другим подросткам было неповадно совершать кругосветные плавания». Представьте себе: раз Лаура – шестнадцатилетняя рекордсменка, то сколько же лет должно быть тому, кто побьет ее рекорд?

В самом деле, первые заявления Лауры о намерениях плыть на яхте вокруг света в одиночку были сделаны, еще когда ей было двенадцать. Так что опасения чиновников стали одной из причин, по которой голландские власти не хотели отпускать Лауру в плавание. Из-за этого после отплытия сбежавшая из социального учреждения Лаура сменила флаг Нидерландов на новозеландский, поскольку у девочки – двойное гражданство, и она могла выбрать, под флагом какой страны ей ставить рекорды.

 Laura Dekker

Лаура, Ден Оссе, август 2010. Фото: Thomas Weber

Голландские чиновники обвиняли Лауру в том, что во время путешествия она не сможет справляться со школьной учебой и сильно отстанет от сверстников. Деккер смогла доказать, что все произошло наоборот: с большей частью своей школьной работы она сумела справиться не за партой, а на яхте, в открытом море. Еще она во время кругосветки вела дневник. Теперь девушка собирается писать книгу о своем путешествии, встречается с поклонниками, участвует в шоу, а учиться пока не спешит. Как и возвращаться в родную Голландию.

На личном сайте Лауры говорится, что в путешествии, на самом деле, больше всего ее травмировали воспоминания о голландском суде, проверках ее психической стойкости, давлении властей и побеге от социальных служб, а вовсе не пираты, кораблекрушение или одиночество.

 Laura Dekker

Лаура путешествует по США, июль 2014. Фото: http://www.lauradekker.nl

В июле этого года восемнадцатилетняя Лаура вылетела из Нью-Йорка в Европу и все-таки приехала в Нидерланды, чтобы навестить отца и посмотреть, как он спускает на воду свою яхту. Потом она отправилась путешествовать вместе с сестрой, которая выступает в цирке. В августе Лаура собиралась посетить также Испанию и Данию.

Текст: Тинкорр

Skakalki

skakalki«Скакалки» – это супермодный и made in Ukraine уличный фитнес для всех. Сначала был проект «Скакалки Open Air». Ира Курашина, автор и тренер, запустила его в Киеве. Жители города могли приходить к ней на тренировки и заниматься на открытом воздухе и совершенно бесплатно. С Ириной легкой руки в парках и скверах появилось множество активных, веселых людей, которые делают зарядку вместе. Очень быстро эта социальная инициатива стала популярной. О«Скакалках» снимают телесюжеты, пишут в газетах и на сайтах. Журналисты назвали «Скакалки Open Air» городским трендом года. В общем, прыгай с нами, прыгай, как мы, прыгай выше нас.

Ирина не позволила киевлянам забросить занятия спортом и в такую сложную для украинцев зиму 2014-го. Тренер находила все новые и новые способы вдохновить людей заниматься не только делами страны, но и самими собой, своей физической формой. Все эти бодрящие идеи воплощены на зимних тренировках «Скакалки FIT LAB». Их участникам пришлось и скалолазанию научиться, и над «красивой попой без фотошопа» поработать, в общем — постоянно держать себя в тонусе под чутким руководством тренера. А весной стартовал новый сезон уличных занятий – «Скакалки: фитнес на свежем воздухе».

Абонемент по доступной цене. Возможность выбрать локацию в ближайшем к твоему дому парке. Тренировки ведет целая команда фитнес-ангелов: каждый «заведует» фитнес-активностями в «своем» зеленом местечке столицы. Фитнес-ангелы – красивые, веселые, состоявшиеся в своих профессиях trendy-fit-girls, которые, конечно же, еще и классные спорт-наставники. Они познакомились благодаря проекту «Скакалки», и теперь продолжают вместе работать и делиться своим фитнес-опытом со всеми, кто посещает занятия.

kurashyna

«Тинкорр» встретился с Ирой в уютном кафе в центре города, и «затейник» известного спортивного проекта рассказала журналу много интересного о фитнесе, психологии спорта, красоте и, конечно же, о трендовых «Скакалках».

— Как подготовиться к первому сентября, чтобы быть самой красивой в школе, и чем в этом деле могут помочь «Скакалки»?

— Когда мне было лет 15-16, помнится, я подозревала, что в 18 буду очень «взрослой теткой». Поэтому, если есть желание понять, как следят за собой «взрослые тетки», что с ними происходит не в 16 и не в 18, а в 30-40 лет, то стоит прийти на занятия и посмотреть, как серьезно они работают над своим телом, чтобы в любом возрасте быть похожими на 18-ти и 16-летних.

— Разве над красотой надо работать?

— Женщина – это приговор. Поэтому, если ты родилась женщиной, то чем раньше начнешь над собой работать, тем на большее количество лет сделаешь очень важную инвестицию для себя самой. Потому что тело, привыкшее к физическим нагрузкам, старится гораздо медленнее. Наверное, странно размышлять о старении в 14 – 16 лет. Но именно в этом возрасте как раз пора начинать задумываться!

kurashyna

— А если не начать?

— Есть женщины, которые пренебрегают физическими нагрузками, и это сказывается на их здоровье и на внешнем виде уже после 30-ти очень-очень сильно. А если жить активно, то все будет лучше. Я не говорю о том, что нужно загонять себя, худеть, превращаться в какую-то селедку. Но поддерживать свое тело в тонусе любыми доступными способами – это обязательно. Велосипеды, ролики, скейт, бассейн, регулярно, а не разово – все это будет тонизировать организм. Например, ты много лет занимаешься балетом. Ходишь в студию, где вдобавок к балету есть акробатика. Ты не посещаешь ее, зато рассказываешь всем, что она там есть. Так вот, лучше – посещать, а не просто рассказывать о ее наличии! Чтобы потом не было мучительно больно за бесцельно прожитые годы.

— Чтобы заниматься в твоем проекте, нужно бросать курить?

— Держитесь крепче: проект «Скакалки» не пропагандирует здорового образа жизни. Мы нигде не говорим, что курить или пить – плохо. Зато сообщаем всем, что если вы действительно хотите достичь хороших результатов в фитнесе и выглядеть лучше, надо воздержаться от излишеств. Курение – это излишество, к тому же, сейчас еще и очень дорогое. Пачка нормальных сигарет – больше 20 грн. Если сложить это в месячный бюджет, получится чехольчик для айфона, или скакалка и новые кроссовки. Стоит сознавать, на что ты тратишь средства, которые у тебя появляются.

kurashyna

— Вот если мама выделила деньги на абонемент «Скакалок», нужно ли еще что-то дополнительно покупать для занятий?

— Нужны кроссовки и скакалка. Она стоит 25 грн., где угодно можно приобрести. Насчет кроссовок – тоже есть множество разных возможностей купить недорого, просто надо последить за скидками в магазинах.

— Но все-таки какая-то «фитнес-мода» на тренировках есть? Что нужно надевать, чтобы чувствовать себя классной на занятиях?

— То, что важно для спорта – кроссовки. Для «Скакалок» лучше подходят беговые, которые поддерживают, амортизируют стопу. Любой консультант в каком угодно магазине объяснит, как работают беговые кроссовки, и зачем они нужны. Обувь для зала не очень годится. Насчет моды – наряжайся хоть в шляпу, если это вдохновляет пойти на тренировку! Если все же ты хочешь потратить какую-то сумму денег на специальную одежду, то я тебе советую не пожадничать и выбрать вещи, которые сделаны из материалов dry fit. Они не намокают от пота и не впитывают влагу, выводят ее специальным образом, быстро сохнут, на одежде не остается влажных пятен. Хлопковые вещи быстро намокают, и ощущение такое, будто ты занимаешься в пакете, а не в футболке. В такой одежде не очень комфортно, она прилипает к телу, и это противно. Поэтому если уж покупать, то технологичные вещи, сделанные специально для занятий фитнесом. А мода – она каждый год новая, тут можно фантазировать и экспериментировать до бесконечности, если хочется. Если тебе идут бриджи – носи их, если лучше в шортах – надевай шорты. Главное, чтобы сама себе в зеркале нравилась! Я вот никогда не ношу маек, которые открывают живот, потому что в таком виде раздражаю себя. Там нет таких кубиков, как бывают у тренеров на картинках, и я не показываю никому, что у меня их нет! А что ты не хочешь показывать, или наоборот, хочешь, видней только тебе!

kurashyna

— В «Скакалках» участвуют школьники?

— В прошлом году занимались девочки 14-15 лет. Когда проект был бесплатным, девчонки старшего школьного и младшего вузовского возраста посещали тренировки очень активно, приводили подружек. А сейчас девочки чаще приходят заниматься вместе с мамами. Такая тенденция этим летом!

— Круто, когда родители занимаются спортом и вдохновляют дочку или сына. Такой позитивный пример – детям есть, кого наследовать! Ты сама прекрасно знаешь, как это: ты ведь из спортивной семьи. А как быть, если родители спортом не занимаются, и никакого активного примера дочери не показывают?

— Скорее всего, девочки в 14-15 лет пользуются инстаграм, и если им интересна тема фитнеса, они там легко найдут множество мотиваторов, которые призывают иметь определенное телосложение: мышечное, активное, спортивное. Это тренд, это модно. В том числе, среди очень молодых барышень. А в семье – да, в ней всегда есть уже сложившиеся гастрономические и спортивные привычки. И скорее всего, эти привычки имеются и у младшего поколения. Если мы едим котлеты, жареные в масле, или по вечерам — полсковородочки картошки на одного члена семьи, такие привычки ребенку будет очень трудно преодолеть. Непросто уживаться с семьей, если ты решила пить на ужин кефир, а вокруг бегает бабушка со вздохами: «ой, внученька, ты же похудеешь, ты же умрешь от голода!». Ради спокойствия бабушки приходится брать вилку и хотя бы делать вид, что ты ешь всю эту картошку. И все-таки, если уж начал заниматься фитнесом, тебе следует рассчитывать на поддержку тех людей, которые любят спорт так же, как и ты. Даже если среди близких ты достаточной поддержки не находишь. Мы любим спорт, и мы тебя поддержим!

— Все равно плохие привычки непросто преодолевать. Даже с поддержкой!

— Если человек, в любом возрасте, пытается жить привычками, которые чем-то отличаются от стереотипов его близкого окружения, это само по себе вызывает повышенный интерес к его персоне, иногда – позитивный, но чаще – нет. Любители поужинать картошкой будут тебе говорить: «Зачем ты это делаешь, ты что, с ума сошла, ты и так красивая, съешь еще и булочку!». Если слышишь такое, но бросать фитнес не хочешь, срочно ищи единомышленников и новых спортивных друзей!

kurashyna

— Какой должна быть стартовая мотивация, чтобы начать заниматься спортом?

— Если ожидать какой-то особенной, «очень правильной» мотивации, то мы прождем до новых веников. Лучше пользоваться теми мыслями и желаниями, которые есть на сегодняшний день, пока и они куда-нибудь не улетучились. Отличная мотивация – влюбленность. Быстренько влюбиться в кого-то, особенно, такого, кто на тебя не смотрит — и спорт пойдет «на ура». Если же любви на горизонте нет, то мотивацией может стать все что угодно: какие-нибудь белые новые джинсы, в которых ты очень хочешь выйти на улицу, но пуговица на животе никак не застегивается. Спорт дает надежду, что она однажды «поддастся», и все будет очень хорошо. Кстати, чтобы пуговицы на животе застегивались, помогает спорт, так что делайте выводы.

— Бывает, что девушки ссорятся на тренировках?

— Вообще не бывает. Случается негатив только одного «вида»: если человек пришел в группу, и по какой-то причине недоволен тем, что в ней происходит. Чаще всего это срабатывает его личное представление о том, «как с ним должны заниматься». Может быть, это попытка перестраховаться, чтобы снова не получить опыт, подобный какому-то негативному предыдущему, может, еще что-то. Ну да, это возможно, чтобы десять человек занимались – и все ОК, а одиннадцатый приходит – и ему вдруг что-то не нравится, тренируют «как-то не так». Вообще, у нас даже двери нет, чтобы такой человек мог выйти, ведь занятия происходят на улице. Люди, которые чем-то недовольны, действительно могут проявлять агрессию, но она обычно направлена на тренера, и зачастую – неявная, просто человек своим видом изображает недовольство. Ну а всем другим девочкам, которые занимаются в этот же момент, все нравится. Многое зависит от способности тренера гасить конфликты. На моих тренировках всегда весело, и все смеются. Я понимаю, что людям бывает непросто делать какие-то вещи, и я стараюсь облегчить им процесс, чтобы заниматься фитнесом им было приятно, а не из-под палки.

kurashyna

— Что делать, если часто меняется настроение, и завтра уже не хочется делать то, что хотелось делать вчера? Как научиться посещать тренировки не раз и не два, а долго?

— Сменам настроения подвержены все – и подростки, и взрослые женщины. Да и все мы где-то глубоко в душе лентяйки! Во-первых, отношение к тренировкам очень зависит от целеустремленности. Чем конкретнее твоя цель, тем больше у тебя внутренних сил заставить себя идти на тренировку даже когда не хочется. Так ты воспитываешь в себе дисциплинированность. Конечно, важна не только цель, но и процесс тренировок тоже! Его нужно поддерживать. Следить за тем, чтобы он не прерывался. Лучшие помощники в этом – будильник, подружка, которую можно притащить на тренировку за ухо, а она вдруг окажется более последовательной, чем ты, и будет потом таскать тебя с собой на занятия. И еще важно интересоваться тем, что ты делаешь. Если просто ходить скакать, или просто «хотеть похудеть» — это одно. Но нужно вникнуть в суть того, что с тобой, с твоим телом происходит. И это будет уже совсем другое отношение. Нужно задавать вопросы, интересоваться, правильно ли ты делаешь упражнения. Потому что если ты не будешь вникать, спрашивать, то тебе придется оставаться один на один, в обнимку, со своей проблемой. Зато когда в решение твоей задачи вовлекаются другие люди, они попросту не дадут тебе расслабиться. Но чтобы отношение к тренировкам было правильным, прежде всего, нужно воспитывать собственный характер.

— А вообще прикольно участвовать в таком проекте как «Скакалки»?

— Если бы нас постоянно крутили на популярном молодежном ТВ, то мы б уже давно во всех школах считались бы самыми классными. Мы – не суперизвестный балет или дансинг-центр. Мы – «Скакалки: фитнес на свежем воздухе», спортивные тренировки, популярные среди тех, кому нравится делать зарядку на улице, общаться с классными тренерами, знакомиться с новыми друзьями и все время что-нибудь придумывать вместе.

kurashyna

— Участникам легко найти с тренерами общий язык?

— Таких тренеров, как у нас, больше нигде нет. Наши фитнес-ангелы – уникальны. Они – огромные энтузиасты, готовые браться за интересное дело и вдохновлять других. Тренируют по утрам, встают очень рано, поддерживают тех, кому непросто вставать на занятия. Кроме этого, фитнес-ангелы занимаются своими обычными работами в самых обыкновенных офисах, имеют не по одному высшему образованию, делают собственный бизнес, а по вечерам счастливо варят мужьям борщи. Благодаря своим профессиям, социальному статусу, образованию тренеры могут общаться на равных с теми, кто приходит на занятия. Могут легко находить общий язык со всеми девушками. Тренеры очень внимательны, всех участников проекта знают по именам, всегда интересуются, что происходит в их жизни. Стараются порадовать людей чем-то еще, помимо физической активности на тренировках. При этом все фитнес-ангелы – с очень разными характерами и навыками. Есть мягче, есть строже. В зависимости от спортивной специализации, у каждого тренера – своя, особенная физическая форма: кто-то разбирается в йоге, у кого-то – отличная растяжка, кто-то специалист по легкоатлетическим нагрузкам. Можно выбрать того, кто больше по душе. Но обычно люди ходят заниматься в тот парк, который ближе к дому.

— Локации для тренировок есть только в Киеве?

— Девять в Киеве, еще одна бесплатная – на столичном «Арт-пикнике», и одна в Виннице, в Центральном парке имени Горького. Тренировки там ведет наш новый и самый юный фитнес-ангел Оля Козуб, кандидат в мастера спорта по легкой атлетике. Работаем над тем, чтобы и в других городах в ближайшее время «Скакалки»появились тоже.

Текст: Полина Аксёнова,
журналист
Фото: Skakalki

Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели