fbpx
Close Sidebar
Дівчата з тін-групи High Up 5 розповіли, як найдивніше відсвяткувати Новий рік

Доки українці готувалися зустрічати Новий рік, наряджали ялинки та підбирали святкову музику, дівчата з тін-групи High Up 5 розповіли про свої асоціації з цим святом і приємні згадки.

Співачки порівнюють себе з мультяшними Сінді-Лу з «Грінч-викрадач Різдва» та Олафом з «Холодного серця».А солістка Настя Кузнєцова навіть пригадала цікаву історію, як напередодні Нового Року, коли вона їхала до бабусі й дідуся, потрапила в сильний 15-годинний затор через сильну заметіль. І святкування Нового року почалося в машині, просто посеред поля, без подарунків, мандаринів, святкових частувань та Діда Мороза. Але зате в заметілі, хуртовині і з піснями по радіо.

functional photo

А Аня Савлучинська, Іра Садова, Аліна Панченко та Єва Синькевич сказали, що найдивніше або незвичайне святкування Нового року в їхніх згадках – це новорічні квести, де потрібно знайти подарунки за підказками.

Дівчата зізналися: якби їм довелося святкувати Новий рік зовсім без дорослих, то накупили б смачненького і дивилися новорічні фільми, наприклад, усі частини «Один вдома». За словами дівчат, це є дуже символічно, а потім можна погуляти по нічному святковому місту, бо це так красиво: вогники, салюти! Дівчатка запевнили, що точно змогли би провести це свято так, щоб потім ще довго почуватися щасливими.

ukrradio_unpress

Вихованці гуртків «Радіожурналіст», «Основи журналістики», «Репортери» ІТА ЮН-ПРЕС і гуртка «Радіотеатр. Медіапродакшн», що працює в київській ЗСШ № 219, побували на екскурсії на Українському радіо, відвідали ефірний блок і музей. Ексурсію для школярів провів заслужений журналіст Анатолій Табаченко, перший керівник УР. Журналіст розповів гуртківцям багато цікавого про історію Українського радіо.

ukrradio

Майбутні журналісти на ексурсії на Українському радіо. Фото: прес-служба Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС»

Нагадаємо, 9 грудня в агентстві «Юн-прес» стартувала «Прес-весна на Дніпрових схилах»-2021 – ХІХ-й Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики. Заходи відбулися онлайн та у залі бібліотеки Київського Палацу дітей та юнацтва. Педагоги ІТА ЮН-ПРЕС проанонсували тему цієї «Прес-весни»: «Медакод моєї країни, світу». Також викладачі представили пізнавальну аналітику з досвіду минулорічного фесту та поділилися порадами, як уникнути традиційних помилок при підготовці до нового конкурсу. Представники агентстві «Юн-прес» пообіцяли, що цьогорічний фестиваль подарує приємні професійні зустрічі з медійниками інших країн, які поділяться досвідом роботи з інформаційними джерелами за кордоном. Усі, хто хоче взяти участь у конкурсі «Прес-весни», вже можуть надсилати до агентства «Юн-прес» свої творчі роботи.

Фото: прес-служба Інформаційно-творче агентство «ЮН-ПРЕС»

15 травня розпочнеться фестиваль дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» || Онлайн

functional photo
Зустріч реперки та акторки відбулася минулого тижня на блогерській Pink Sparkle Party. Alyona Alyona дотрималася дрес-коду: вбралася в бузкову худі, рожеві лосіни в стилі 90-х та білі кросівки. Клубна вечірка не обійшлася без гарного торту, об’єктивів фотокамер і талановитих друзів іменниці: Jerry Heil, Вадима Красноокого з Mad Heads, Жана Гріцфельда, Лери Дідковської з Open Kids, Арті Жівченка з DSIDE BAND, Ulianа Royce, Олега Машуковського, Насті Захандревич і Саші Кузьменко, акторів Анни Трінчер, Вероніки Лук’яненко, Олега Виговського та Маші Кондратенко.

Іра Кудашова працювала в українських серіалах «Школа», «Евродиректор», «Київська зірка», «Родинні зв’язки», «Нове життя Василини Павлівни», фільмах «В чорній, чорній кімнаті», «Казкова секта», «Інший Франко» і продовжує акторську кар’єру. 

functional photo

За інф.: PR акторки

Якщо тобі сподобався контент, ти можеш підтримати роботу сайту тут.

Donate PayPal

Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах

interview || «За мотивами моєї власної історії» || Режисер Альона Алимова – про новий фільм «Цабр» і подорожі Ізраїлем

Булінг у школі || Актор Даниіл Каменський: «Мені казали: ти нічого не зможеш, нічого не досягнеш, ти взагалі слабкий, та хто ти такий узагалі…»

functional photo
В Україні стартував культурно-мистецький проєкт «Ми в ефірі». Організатори представили його публіці у прес-центрі Національної спілки журналістів України. У рамках цього проєкту діти-митці з інвалідністю стануть телеведучими, а деякі програми за їхньою участю перекладуть на жестову мову. Так дитяча творчість стане доступною всій спільноті українських хлопців та дівчат, які спілкуються жестовою мовою. 

Протягом розвитку проєкту «Ми в ефірі» будуть створені три дитячі пізнавальні телепрограми. У створенні цих програм візьмуть участь понад 30 учасників.  Проєкт представили Тетяна Баранцова – Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю, співробітники НСЖУ, батьки дітей-митців з інвалідністю, а також керівник Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів для глухих дітей Полтавської обласної ради Олена Яковенко, інші фахівці. Проєкт триватиме до 21 серпня 2020 року. 

Інф. та фото: nsju

Якщо тобі сподобався контент, ти можеш підтримати роботу сайту тут.

Donate PayPal

Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах

cho-takoye-brak-vtoraya-chast

Начало читай здесь: «Влюбились? Распишитесь! || Что такое брак?»

Из-за того, что брак как юридический акт регулирует, в основном, именно материальную сторону совместной жизни, подписание такого документа требует ответственности и мужа, и жены. Ведь, подписывая эти бумаги, каждый из пары принимает определённую материальную ответственность перед второй половинкой и детьми.

Как раз поэтому подписание брачных соглашений ужасно раздражает тех, кто хочет отношений, но не хочет материальной ответственности. «Кому нужен этот брак», «мы ничего делить не будем» – рассуждают люди, которые хотят этой ответственности перед другим не нести.

На самом деле, для тех, кто готов материально отвечать в отношениях, заключение брачного договора – вообще не проблема. Ведь такой договор – как раз об этом.

Конечно, пара может устно договориться о взаимной материальной ответственности между собой. И не привлекать государство и других свидетелей. Мол, в случае расставания один заберёт вот эти вещи, а второй – вот эти. И никаких ЗАГСов!

Это требует безусловной зрелости двух людей. В жизни же, из-за разницы психологии мужчины и женщины, обычно происходит иначе. Мужчина, обиженный на бывшую и влюбленный в новую, при расставании очень часто старается забрать всё, вплоть до пуговиц и подарков экс-девушке, а она остаётся с категорическим отказом бывшего материально участвовать в её жизни после того как они расстанутся. Многие женщины тоже стараются при расставании не потерять «нажитое непосильным трудом» – ими движет опасение, что найти «нового» мужчину будет не так просто, как экс-парню найти следующую девушку, и они максимально стараются организовать себе базу для очередного старта.   

А когда у бывшего любимого появляется новая девушка, как ты думаешь, позволит ли она материально поддерживать экс-подругу или супругу? Нет, ясное дело!

Вообще, элементарно культурной в развитых обществах считается такая позиция мужчины, который добровольно оставляет бывшей девушке или жене всё имущество. Многие даже уверены, что у такого мужчины потом больше шансов снова стать на ноги и развиться в материальном плане. Но мужчины бывают разные, с разными жизненными ценностями, и не каждый готов оставить девушке всё или хоть что-то. Женщины, расставаясь, тоже далеко не всегда ведут себя красиво и благородно.

Milan Popovic

Многие любят путать абстрактные «отношения» с конкретной ответственностью. Фото: Milan Popovic

– Я женился рано, думал, для карьеры хорошо. У меня действительно карьера стала развиваться. Жена у меня была классной, но я её не любил. Просто мне всё нравилось. Было красиво, удобно. Мы могли вместе «выйти в люди», бывать на мероприятиях. Потом родились дети, и через четыре года совместной жизни я понял, что устал. Стал гулять. Развелись. У жены были материальные претензии. Но мне нечего было ей оставить. Из того, что я зарабатывал, на детей тоже не хватало. Мне хотелось другой жизни с новой девушкой. С ней у нас детей пока не было, я не хотел, она тоже. Мы жили легко. Бывшая жена пилила, доставала: давай денег на детей. Выгребала всё. Новой девушке это не нравилось, кому такое понравится? Надеюсь, она не захочет детей и не забеременеет. Я ей уже сказал, что не хочу ребенка. Бывшая как-то выкручивается, ей помогают родители. А я только жалею, что когда-то сходил в ЗАГС. Не было никаких обязательств ни перед кем, а так – есть. Как будто кредит выплачиваешь, – рассказал Владислав, тренер спортзала.

Безответственные люди, когда слышат разговор о материальном, сразу упрекают в «расчетливости» кого-то другого. Но всё гораздо проще. Совсем не редко избегание заключения договора для мужчины или женщины – это вовсе не мировоззренческая и не психологическая проблема, а банальная неспособность принять материальную ответственность. Многие даже думают, что заключение брачного союза – это, наоборот, способ избавиться от материальной ответственности, свалить её на партнера.

Но брак и семья – это не очень о романтике, а, в основном, о прагматике. Об общем быте: оплате счетов, покупке продуктов, решении вопроса доходов, обеспечении своих и детских потребностей. Без материальных ресурсов ты не сможешь адекватно социализировать детей. Что-то нужно вкладывать – в еду, одежду, учёбу, развитие. И кто-то должен всем этим заниматься. Мать и отец берут на себя взаимную ответственность за всё это. И лучше и честнее о распределении этой ответственности договориться «на берегу».

Многие люди любят путать абстрактные «отношения» с конкретной ответственностью. Многие хотят быть в отношениях, но ни за что не отвечать – ни за себя, ни за партнера, ни за пару. Мысль о подписании юридического документа, регулирующего вопросы прав и ответственности для таких людей страшна. Ответственность – как раз то, чего они боятся. Такие люди ненавидят идею брака. Это называется гамофобией.

Продолжение следует

Текст: Полина Аксёнова,
журналист

Фото обложки: Manuel Meurisse

Фото: Milan Popovic

Заходи на bullyingua на сайте, на фейсбуке

и на телеграм-канал bullyingua!

Влюбились? Распишитесь! || Что такое брак? Часть первая

photo Alex Iby

Брак – это юридический термин, то есть, слово, которое активно используется, в первую очередь, в среде юристов. Оно означает определённые договорные отношения. Подобные тем, которые заключаются в бизнесе. Люди, которые достигли брачного возраста, могут заключить договор и создать семейный, или брачный, союз. Договор автоматически будет порождать права и обязанности людей в паре по отношению друг к другу и к детям.

Любой договор заключается на основании законов, которые действуют в конкретном обществе. Поэтому договорные отношения, так или иначе, регулируются государством, и их характер сильно зависит от правил и традиций той или иной страны. Например, в одной стране законом принято заключать брак между женщиной и мужчиной, а в других мужчина может заключить брак с несколькими женщинами, или женщина – с несколькими мужчинами. Бывают и другие типы брачных союзов. Но в любом случае брак – не индивидуальное явление, его заключают строго «перед лицом» государства, подписывают брачные документы так, как это принято по закону страны. И в ЗАГС люди идут именно за этим: вступить в договорные отношения.

В чём смысл? В том, чтобы было соблюдено содержание договора, который фиксирует существование определенных прав женщины и прав мужчины в конкретном супружестве. Что это за права? Их много. Например, женщина или мужчина в браке имеют право наследования имущества мужа или жены. Брачный договор помогает решить вопросы, разделить имущество, если через несколько лет брака кто-то захочет уйти из пары.

 «Нам ничего делить не придётся» – говорят в молодых семьях и новых парах. Ну не придётся – отлично. А если вдруг, всё-таки, придётся? Каждый человек может захотеть создать отношения и может захотеть разорвать их. И тогда имущественный вопрос станет важным для обоих. Кроме того, брак также определяет права наследования для детей. То, что такой договор заключается в соответствии с законодательством и свидетельствуется чиновниками, позволяет вывести отношения между людьми в объективное состояние: свидетель всегда сможет подтвердить, что эти отношения вправду есть или были, дети рождены вправду от этих отца и матери, и оба родителя это признали, ну и ещё разное другое. А если подписаны бумаги об имуществе, то всегда можно будет увидеть, какие материальные ценности имела каждая сторона при вступлении в брак, и какие она готова отдать при его расторжении. И ни одна из сторон не сможет «съехать», заявляя, что отношений не было, дети – чужие, а имущество – «всё моё»: договор чётко разъясняет, кто кому чего должен.

Nathan McBride

«Нам ничего делить не придется». Фото: Nathan McBride

– Во вторых отношениях я уже была настроена на заключение договора, официального брака, потому что в первых всё закончилось плачевно. Парень, с которым я встречалась три года, решил, что «перерос» наши отношения и «переключился» на другую. Я осталась одна не по своей воле, – рассказала Инна, студентка и менеджер ресторана. – Долго не могла понять, что это вообще было в моей жизни в предыдущие три года. Ведь мы хотели быть вместе, родить детей. Он тоже хотел… А потом у него всё изменилось. А на меня был оформлен кредит на квартиру. И после того как мы расстались, делать выплаты мне пришлось самостоятельно, а это слишком большие деньги для меня одной. Но его это уже не волновало – у него была новая любовь. Кстати, на ней он потом женился. А я поняла, что нельзя так глубоко заходить в отношения вне брака. Раз парень не хочет брать на себя ответственность за меня и за нас, зачем тогда всё? У меня было такое ощущение, будто на мне «потренировались», а для создания семьи выбрали другую. Не хочу ни для кого быть «тренировочной площадкой»!  

Продолжение следует

Текст: Полина Аксёнова,
журналист

Фото обложки: Alex Iby

Фото: Nathan McBride

Заходи на yodudesect!

Телеграм-канал yodudesect

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Miss Ukraine

26 червня столичному бомонду представили всіх претенденток на участь у національному конкурсі краси «Міс Україна-2019». З 50 дівчат за головну корону країни у фіналі боротимуться 25. Заповітний титул отримує лише одна дівчина, ім’я якої стане відоме у фіналі конкурсної боротьби.

Miss Ukraine

На фото: одна з учасниць конкурсу Міс Україна на Race of nation

Почергово у світлі софітів на сцену виходили найдостойніші претендентки. Вони незабаром розпочнуть боротьбу за головну корону країни. Кожна з конкурсанток, що дійшли до презентації – результат нелегкого вибору організаційного комітету. На дівчат чекає чимало випробувань, які витримає не кожна.

3 липня в Києві претендентки на звання найкрасивішої дівчини України пройшли найжорстокіше випробування на силу, витривалість і сміливість. Українські красуні подолали перешкоди головної гонки країни Race of nation. Ця програма колись була розроблена для підготовки американських військових, а зараз набирає все більшої популярності в інших країнах світу серед людей з гарною фізичною підготовкою. Таке нестандартне випробування комітет приготував для учасниць вперше, адже з кожним роком приходить все більше заявок на участь і комітет змушений посилити правила відбору.

Під час змагання дівчата мусили пробігти дистанцію в 4 тисячі метрів з 11 перешкодами. Перед стартом лікар невідкладної допомоги приватної кліники провів відповідний майстер-клас. Енергійні представники чирлідер команди Red Foxes провели розминку для учасниць.

Дівчата змінили високі підбори і елегантні сукні на спортивну форму й поринули в атмосферу спортивної боротьби. Подолавши перешкоди з важкою вагою, брудом, крижаною водою, які не всім по плечу, вони продемонстрували цілеспрямованість, силу духу і витримку. Кожна прийшла до фінішу з відчуттям перемоги над собою і своїми страхами.

Першими фінішували: Марина Сотник з Вінницької області, Людмила Мілевська з Київської області, Валерія Кучеренко з Одеської області. Фіналістки гонки отримали медалі від партнера заходу Race of nation, а також подарунки від комітету конкурсу та інших партнерів. 

Нагадаємо: цього року за ініціативи комітету конкурсу вперше з 1991 року було проведено ексклюзивну реставрацію корони.

За інф.: Miss Ukraine

10 перших претенденток на корону «Міс Україна 2019»

devacassel

14-летняя Дева Кассель, дочь знаменитых актёров итальянки Моники Беллуччи и француза Венсана Касселя, выполнила работу модели в рекламной кампании итальянского бренда Dolce&Gabbana. Таким образом Дева Кассель начала карьеру в модельной индустрии.

Начинающая модель стала главной героиней масштабного рекламного кампейна нового аромата всемирного известного модного дома. Известно, что её мать, Моника Белуччи, участвует в продвижении брендов этого модного дома. В соцсети можно увидеть фото, сделанные на съемках рекламной фотосессии в итальянской коммуне Равелло. Дева позировала в отеле Palazzo Avino, садах парка Princess of Piedmont, а также на вилле Руфоло и площади Vescovado.

Напомним, Моника Беллуччи прожила в браке с Венсаном Касселем 14 лет. У них родились 14-летняя Дева и 8-летняя Леони. В августе этого года Кассель женился на модели Тине Кунаки.

Напомним, Лили-Роуз Мелоди Депп, дочь Ванессы Паради и Джонни Деппа, также в 14 лет начала сотрудничать с одним из модных домов. Она начала работу с Карлом Лагерфельдом, став официальным послом модного дома Chanel в июле 2015 года. В мае 2016 Лили-Роуз стала лицом аромата Chanel No°5 L’Eau.

По инф.: nv.ua

Лили-Роуз Депп провела несколько дней на семейном острове на Багамах

Невже Сістін зі Stallone Sisters стане моделлю?

15-летняя Кайя Гербер признана лучшей новой моделью

Sistine Stallone

Три доньки знаменитого актора Сільвестра Сталлоне – Софія, Сістін і Скарлет – стали активно виходити в світ, бувати на яскравих вечірках для селебрітіз, потрапляти в об’єктиви папарацці. Їхні фото тепер з’являються у численних фан-акаунтах у соцмережах, а преса зве дівчат The Stallone Sisters. Дівчата з італійським корінням зростають дуже гарними. Проте журналісти припускають, що саме 20-річна Сістін у житті піде шляхом своєї матері Дженніфер Флавін Сталлоне – зробить кар’єру моделі. Адже дівчина виросла в індустрії розваг і моди, і має всі шанси та дані.

Її фото вже з’являлися у журналах Town & Country Magazine, Harper’s Bazaar, Vogue Italia, Self Service, Teen Vogue, Vogue Korea і Glamour UK. Вона має досвід співпраці з легендарними голандцями Inez van Lamsweerde & Vinoodh Matadin, із американським фешн-фотографом і кліпмейкером Террі Річардсоном (Terry Richardson), із фотографом Дагом Англійцем для Marc Jacobs, із швейцарським кінематографістом та фотографом Мішелем Комте (Michel Comte), стилісткою Даниель Ван Камп (Danielle Van Camp) та з іншими відомими функціонерами світу моди. У вересні минулого року Сістін разом із сестрою знялася у рекламі Dolce&Gabbana. 

Sistine Stallone

The Stallone Sisters і Сильвестр

Наразі особиста біографія Сістін є ідеально сформованою: у вільний час дівчині подобається кататися на конях та займатися волейболом і гольфом. Вона є засновником благодійної організації, метою якої є сприяння спілкуванню між сучасними підлітками й студентами та людьми похилого віку.

15-летняя Кайя Гербер признана лучшей новой моделью

 

 

Fashion-Blog

В мире, где человек живет, чтобы покупать, у некоторых девушек появилось новое занятие: фэшн-блогинг. В Украине эта профессия только приживается, и все, кто этим занимается – дон-кихоты и первопроходцы. Что у них получится из всего этого, пока еще никто не знает.

Говорить о вечном? Значит, говорить о моде! Чем это дело отличается от заметок о моде в фейсбуке или каком-нибудь ЖЖ? Тем, что его можно монетизировать: зарабатывать деньги. Потенциально. Когда-нибудь в будущем. Сейчас маркетологи только приглядываются к блогам и влогам украинских девушек, увлеченных модой и всем, что связано с красотой. Ведь в них можно рекламировать свои товары и услуги, и это будет намного дешевле, чем реклама в глянце, на радио или ТВ. Но покупать рекламные площади пока не спешат. Однако, девушки, увлеченные бьюти/фэшн все-таки старательно работают над развитием своих страничек, в надежде, что и с маркетологами когда-нибудь все сложится.

Фэшн-блогинг для многих девушек стал палочкой-выручалочкой: не только надеждой заработать, но и способом показать себя. Ведь даже если у тебя – внешность модели, очень сложно выделиться и запомниться в том мире, где инстаграм – сплошной конкурс красоты. Получить признание, публикуя только лишь симпатичные фото самой себя в «трендовых» позах, становится все сложнее. Ведь таких же красивых, как ты – миллионы. Приходится задумываться о том, как выделиться не только внешностью. Подыскивать какое-то дело. И блог оказывается как раз тем, что надо.

Некоторые девушки, мечтая о журналистской карьере, но опасаясь иметь дело с реальной журналистикой, заводят блоги, чтобы реализовать свои писательские амбиции. Некоторые используют блоги для продвижения своих навыков стилиста или визажиста на рынке. Некоторые, уже имея какой-то опыт в маркетинге, старательно работают над созданием «продающей» площадки, которой со временем может стать их блог. В общем, активно осваивают всю эту тему.

Мы выбрали нескольких блогеров, наиболее состоявшихся в тематике fashion/beauty, и решили познакомить тебя сразу со всеми. Девушки так оперативно вышли на связь и так честно рассказали о своем опыте, что мы решили не сокращать это до объемов единственного текста и опубликовали их ответы в виде отдельных бесед.

7 вопросов фэшн-блогеру девушкам задали Настя Захарова и редакторы Teencorr. Чтобы познакомиться с каждой из них, делай click на портрете, переходи на страничку с интервью и присоединяйся к нашему разговору.

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

Всё будет фэшн-блогинг || TeenCorr пообщался с лучшими фэшн и бьюти-блогерами Украины

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

gilochkaЕлена Гилка – владелица блога gilochka, в котором много рассказывает о сочетаниях вещей, дает полезные советы, старается помочь читателям создать собственный стильный образ. Блогер пишет о путешествиях с близкими и друзьями, впечатлениях от презентаций и «настроенческие» темы тоже стороной не обходит.

У её блога – интересный и удобный рубрикатор: материалы отфильтрованы по цвету и по стилю. Поэтому легко можно найти именно то, что тебе нужно, чтобы быстро собраться на вечеринку или не прохлопать ушами трендовые сочетания сезона, подбирая наряд на концерт или на встречу с друзьями. Прикольно, когда можно запросто найти подборки с образами самых невероятных и смелых цветов!

Еще у девушки есть youtube-канал. Там можно посмотреть ее видео из разных городов мира – о походах по магазинам, примерках одежды и о том, как ее подбирать, чтобы получить трендовый лук.

gilochka

Как родилась идея создания блога?
Я экономист по образованию и состоявшийся банковский сотрудник в прошлом, с руководящим стажем. Все мои наряды с постоянной периодичностью демонстрировались в этой сфере. Именно находясь в декрете, мне захотелось проявить себя вне офиса и заняться творчеством. Для меня это было как глоток свежего воздуха, хотелось показывать свой стиль, писать о дизайнерах, разбирать каждую коллекцию с недель мод.

Можно ли заработать на блоге?
Да, сейчас блогинг приравнивают к полноценной работе. Чтобы вы понимали, мое утро начинается с фото в инстаграм, может даже до стакана воды :). 

Как вы выбираете информацию для постов?
Для меня это непрерывный процесс, после одного действия начинается другое, корни которого могли быть заложены очень и очень заранее. Мне хочется много моих идей воплотить в жизнь, поэтому я берусь за несколько из них сразу. В основном, это мои мысли, желания, фантазии, которые, конечно, учитывают интерес зрителей.

gilochka

Ваш универсальный совет для выбора одежды?
Стопроцентно модно и всегда актуально, более того, никогда не выйдет из моды – ваш личный стиль. Если вы его нашли, если вы в нем хороши, вы выражаете свое Я через одежду, то это всегда модно! Как говорится: «Мода по сезону, стиль на всю жизнь!».

Что вас вдохновляет?
Моя работа, мои проекты, результат и отдача читателя. Вдохновляет все вокруг. Красивые люди, конечно же!

elena_gilka

Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?
Сейчас многие блогеры это делают, поэтому такого рьяного желания нет, иначе я бы уже за это взялась, но цель хорошая. Это были бы женственные силуэты, приправленные перчинкой и необычной подачей.

elena_gilka

Чем помогает в блогерской работе ваше образование и ваша основная профессия?
В моей работе было много интересного, у нас в банке был свой маленький банк, это не тот банковский сотрудник, о котором могут подумать. Это было новое и очень прогрессивное направление по работе с МСБ, где все построено было на личном контакте, активных мероприятиях, громких результатах и, конечно же, экономике и менеджменте. По сути, многие из этих навыков я переняла в свою деятельность, почему бы нет 😉

Текст: редакция

Интервью: Анастасия Захарова

Фото: gilochka.com

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

7 вопросов фэшн-блогеру || Елена Гилка

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

Анна Погрибняк свой блог Сity fashion food пишет на английском и русском. Её страничка – преимущественно о стрит-стайл. Анна в нем уже начала разбирать тренды сезона осень-зима 2017/2018, так что уже можно заходить читать о новинках. Любопытно забраться в блог поглубже: в нем можно отыскать записи и за 2014, и за 2015 годы – да, это было недавно, это было давно, однако приятно же вспомнить, что считалось ультратрендом пару-тройку лет назад. Благодаря блогу Анны ты как раз можешь совершить такое путешествие во времени.

cityfashionfood

Как родилась идея создания блога?
Я поступила на технический факультет, и у меня попросту стало не с кем обсуждать одежки, помады и всякие девичьи штуки. Создать блог и выкладывать свои образы на lookbook.nu оказалось одним из лучших моих решений.

Можно ли заработать на блоге?
Да, когда количество подписчиков растет, в какой-то момент блогером начинают интересоваться магазины, бренды одежды/косметики и т. д., и начинают рассматривать блог/YouTube канал и соцсети, как платформу для размещения своей рекламы. Сейчас я активно сотрудничаю как с заграничными, так и с украинскими брендами, но всегда очень тщательно отбираю те магазины и марки, которые мне действительно нравятся. Ведь блог – это отображение того, что мне нравится, а не доска объявлений.

cityfashionfood

Как вы выбираете информацию для постов?
С тех пор, как основное мое внимание перешло на развитие YouTube канала, я все больше прислушиваюсь к пожеланиям и советам зрителей. Также я интересуюсь мнением людей, которые меня смотрят, каждый раз, когда выпускаю новый формат видео, поднимаю новые темы на канале. Очень важно понимать, что в начале пути блогер ищет свою аудиторию, а не наоборот.

Ваш универсальный совет для выбора одежды?
Это вещи из современного базового гардероба. Я не случайно говорю «современного», так как в нем давно оказались комфортные голубые джинсы, черная кожанка-косуха, однотонные футболки базовых цветов.

cityfashionfood

Что вас вдохновляет?
Вдохновение может прийти отовсюду – с услышанной песни, просмотренного фильма, вещи, которую я увидела на витрине бутика. Когда бываю заграницей, стараюсь покупать британский Vogue – там тоже можно набраться новых идей.

Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?
Задумываюсь об организации производства обуви, так как в Украине много кто делает классную одежду, но вот производителей действительно качественной и стильной обуви не так много. Но пока что ничего не знаю об этой индустрии и хочется больше узнать о том, как организовать свое производство, вникнуть во все технические аспекты.

Текст: редакция

Интервью: Анастасия Захарова

Фото: cityfashionfood

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

6 вопросов фэшн-блогеру || Анна Погрибняк

vladaae.com

vladaae.comМодный блог vladaae Владиславы Козачище становится всё ярче, привлекательнее и разнообразнее. Там – и о еде, и о путешествиях, и о разных вдохновляющих мелочах, и, конечно же, о моде. И, само собой – о специфической, магнетической красоте девушки-«скорпиона», играющей в свои загадочные, непостижимые игры. Владу интересуют события, вечеринки и тревелинг. Она с удовольствием пишет и снимает об этом всем, размещая материал в своем блоге и на канале на YouTube. Там, например, есть интересные видео о путешествии по Америке.

Как родилась идея создания блога?
Это были постепенные шаги: сначала красивые фото в инстаграме, затем профиль на лукбуке, потом подумала, почему бы не завести свой блог. Это, скорее, было желание поделиться своим взглядом на моду, показать, как сочетаю вещи я, а только потом уже возник интерес к нашим, украинским дизайнерам.
 
Можно ли заработать на блоге?
Безусловно! Да, и я таким занимаюсь. А почему бы и нет? Если мне вещь нравится, я и бесплатно готова про неё рассказать, а если сверху ещё и доплачивают – это же вообще супер.
 
Как вы выбираете информацию для постов?
Это собственные идеи, которые основаны на новомодных трендах и брендах.
 
vladaae.com
Ваш универсальный совет для выбора одежды?
Для этого нужно просто сходить в ТЦ и зайти в популярные магазины, такие как: Zara, Mango, bershka, pull and bear и т.д. Они специально подбирают самые трендовые и ходовые вещи сезона, которые может себе позволить большинство населения.
 

vladaae.com

Что вас вдохновляет?
Мне повезло, что я, видимо, родилась такой. Я очень люблю пробовать разные стили в одежде, разные макияжи и причёски. После такого смотришь на себя и думаешь: «Ничего себе! Я могу настолько по-другому выглядеть! Ого!». Разве это не вдохновляет?
 

vladaae.com

Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?
Думаю, это мечта чуть ли не каждой второй девочки, причем, из всего перечисленного я бы хотела открыть это всё! Ещё и ресторан, кафе и салон красоты! Пока что очень сложно сказать, какой именно я вижу, к примеру, свою коллекцию одежды, так как тенденции меняются со скоростью света, да и у меня ресурсов пока на такое нет. Но, думаю, что если бы у меня появилась такая возможность, то я очень быстро справилась со своими идеями.
 

vladaae.com

Чем помогают в блогерской работе ваше образование и ваша основная профессия?
Пока что моя учеба мне только мешает в моих блогерских делах, но я уже скоро её заканчиваю, так что в ближайшем будущем, надеюсь, узнаю, каково это – быть настоящим блогером, который больше всего времени уделяет именно этому.
 
 
 Текст: редакция

Вопросы: Анастасия Захарова

 
 

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

7 вопросов фэшн-блогеру || Владислава Козачище

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

mannequin-paradeНастя Побережная – основательница блога Mannequin Parade. В нём она с удовольствием и увлеченностью рассказывает, как подбирать удачные образы для любого случая и любой погоды. Настя пишет свой блог на английском, а еще создает интересные лукбуки, в том числе, видео. То есть, образ, придуманный Настей, можно увидеть не только в статике на картинке, но и в движении. Блог Насти работает в интернете на free-платформе, конкурируя, скорее, с подобными американскими и европейскими девичьими блогами. Выделяют его фотографии: съемок Настиных образов в блоге – очень много, в каждом посте расписаны все бренды, изделия которых вошли в лук. Прямо как в популярных глянцевых журналах!

Блог классно полистать, когда подбираешь себе наряды к новому сезону: у Насти можно подсмотреть немало небанальных сочетаний. Похоже, девушка – мастер придумывать такое. В ее блоге – много стрит-стайл, так что не стоит долго ломать голову, что надеть на учебу, на работу или на выставку – Настя уже всё выдумала, собрала и отсняла, так что осталось внести ее блог в закладки и периодически заглядывать, чтобы не пропустить новинки. Вообще, самые смелые девушки – самые талантливые, не так ли? 

Как родилась идея создания блога?
 

С самого начала я хотела создать блог с фотографиями стильно одетых людей на улицах города. Но очень многие мне отказывали, и я расстраивалась. Поэтому решила показывать свои образы, ведь мне всегда нравилось интересно одеваться.

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

Можно ли заработать на блоге?
 

На блоге заработать можно, но это нелегко. Лично я деньги на блоге не зарабатываю, хоть и веду его несколько лет. Для рекламы мне часто присылают одежду на обзор.

 
Как вы выбираете информацию для постов?
 

Обычно это то, чем мне хочется поделиться, или информация, которая, как мне кажется, будет интересна или полезна моим читателям.

mannequin-parade

Ваш универсальный совет для выбора одежды?
 

Это уже сказано всеми неоднократно, но главное – качественная база в гардеробе. Правильно подобранные джинсы, тренч, брюки, блейзер, лоферы и т.д. На такие вещи не жалко потратить деньги, ведь они смогут быть использованы не один год. А потом уже можно покупать более дешёвые вещи, которые модные конкретно в этом сезоне. Очень удобно сочетать базовые вещи с чем-то трендовым.

 
Что вас вдохновляет?
 

Вдохновение – интересная штука. Его можно получить где угодно: героини разных сериалов, фотосессии в журналах, девушки на улицах, фото в инстаграме. Иногда я сама не знаю, откуда у меня берётся идея для образа, но если в голове возникает чёткая картинка, я сразу записываю в заметки на телефоне, чтобы не забыть.

 
Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?
 

Я думаю, мне было бы интересно поучаствовать в создании коллекции одежды. Это были бы те вещи, которые хотелось бы носить лично мне, с учётом тенденций того времени, когда она будет производиться.

Чем помогают в блогерской работе ваше образование и ваша основная профессия?
Мое техническое образование помогает мне быстро разбираться в сложных программах монтажа и настройке фототехники.
 

Текст: редакция

Вопросы: Анастасия Захарова

 
 

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

6 вопросов фэшн-блогеру || Настя Побережная

galant

Одесситка Елена Галант теперь не только пишет блог, который уже хорошо знаком читателям, но и публикует записи в видеоблоге на youtube. И блог, и влог Елены – это кладезь полезных советов, что носить и что с чем сочетать. Рекомендации по стилю – это конёк девушки. Как раз тот случай, когда 100% сил и времени вкладываются в создание содержания: если уж читательницам нужно, например, выяснить, с чем носить одежду в зеленых тонах, то в блоге Елены они получат четкий, конкретный ответ именно на этот вопрос. Раз уж говорим о стиле, то – именно о нем, а не об отвлеченных материях. Елена много пишет о вещах, и даже для того, чтобы быстренько увидеть, «что теперь носят», достаточно пролистать её записи. Сразу станет ясно, с чем вы вольетесь в мейнстрим в этом сезоне, а с чем – нет. На страничках блога – все, что надо знать девочкам: что надеть на прогулку на яхте, какую соломенную сумочку выбрать, как миксовать принты, как сочетать цвета… 

У Елены уже накопилось много фотографий образов, которые она создала: если хочется представить, как красиво одеться, и вдохновиться интересными идеями стилиста, можно пролистать Ленины соцсети – там найдется немало подборок модных луков. Кстати, в сентябре Елену можно поздравить: её блогу исполняется год!

galant

Как родилась идея создания блога?

Я тогда была в глубоком декрете, окружена пеленками и ребенком. Потом я поняла, что мне хочется чего-то нового и свежего. Лучшим решением стало создание своего блога, потому что я всегда увлекалась модой, и мне нравилось миксовать стандартные вещи.

Можно ли заработать на блоге?

Конечно, можно. В современном мире профессия блогера приравнивается к юристу или врачу. Но каждый контент по-разному монетизируется, вот фэшн-блоги – легко. Поэтому вы и видите так много блогов этого направления.

galant

Как вы выбираете информацию для постов?

Все идеи рождаются у меня в голове, это мой уникальный контент. Я не работаю по запросам, но если меня попросят разобрать тему, которая интересна мне, я, конечно, не откажусь.

Ваш универсальный совет для выбора одежды?

Универсального совета нет. Нужно просто окружить себя эстетическими вещами, и тогда одежда будет отражением вашего внутреннего состояния, а не отдельной частью жизни. Нужно смотреть больше фильмов, сериалов. Я, например, люблю арт-хаус, но не такой прямо жесткий.

red_mirrored_sunglasses_outfits

Что вас вдохновляет?

Особенность моего характера в том, что я не могу ходить в одинаковой одежде. Вот для кого-то это нормально, а мне постоянно хочется экспериментировать с цветами, формами. Именно в одежде я и нахожу вдохновение. У меня нет понятия базового гардероба.

Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?

Те, кто следят за моим блогом, знают, что я как раз этим и занимаюсь. Уже скоро должна выйти моя собственная линия. В её основе – акцент на цвет и нестандартная задумка. Каждую неделю будет выходить определенный предмет, а потом я буду рассказывать о примерах готовых аутфитов.

Текст: редакция

Интервью: Анастасия Захарова

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

6 вопросов фэшн-блогеру || Елена Галант

sonya-karamazova-

Соня Карамазова ведет блог о женской моде, красоте, стиле и новых тенденциях. В своих записях она рассказывает о трендах нового сезона и предлагает яркие и креативные сочетания.

Как родилась идея создания блога?

Блог – это результат моей любви к моде, красоте и фотографии. Изначально большинство моих статей были посвящены бьюти-тематике, и фешн-блогером я становиться не планировала. Однако, после того, как я выложила несколько своих съемок, читатели стали просить меня публиковать больше образов и статей, посвященных моде. Мне было очень интересно экспериментировать со своим стилем и делиться фотографиями со своей аудиторией. Так родился тот формат, который вы можете видеть сейчас. В своем блоге я делаю акцент на повседневном стиле, небрежно элегантном, женственном. При этом я очень люблю интегрировать в свои образы новые тренды, оставаясь верной себе и своему стилю. Мне хочется показать читателям, что современной моды со всеми ее странностями не стоит опасаться – наоборот, она может сделать наши образы интереснее, и это вовсе не означает, что мы должны радикально поменять свои взгляды на красоту.

sonya-karamazova

Можно ли заработать на блоге?
В всем мире блогинг является полноценной работой и самой настоящей профессией. Существует множество различных способов монетизации блога, таких как аффилиативный маркетинг, коллаборации с различными брендами, баннерная реклама и т.д. Таким образом, если вы системно занимаетесь блогингом, у вас будет возможность получать доход от этого дела. Безусловно, в нашей стране труд блоггеров пока еще недооценен: многие бренды рассматривают блогеров как бюджетный способ продвижения – возможность поработать по бартеру или вовсе получить пиар бесплатно. Тем не менее, практически все понимают, насколько эффективно продвигать свои продукты или услуги, используя площадки лидеров мнений. Медленно, но верно мы движемся к тому, чтобы блогинг стал полноценным бизнесом. Важный фактор в развитии блогинга – отношение самих блогеров к своей работе: как только блогеры перестанут работать за «подарки» или «за еду», ситуация изменится в лучшую сторону. 
 
sonya-blog

Ежедневно мне приходит множество запросов на размещение рекламы в моем блоге и социальных сетях, но, в итоге, лишь единицы превращаются в реальные коллаборации. Для меня очень важно, чтобы продукт или услуга, с которыми я знакомлю своих читателей, были действительно им интересны. Также крайне важно, чтобы качество продуктов, о которых я пишу, было на достойном уровне. Если я получаю товар для оценки, а качество меня не устраивает, отправитель получает посылку обратно. Таким образом, я сотрудничаю только с теми брендами, которые сама искренне люблю.

Как вы выбираете информацию для постов?

Я всегда думаю о том, насколько информация может быть полезна моим читателям, хочу, чтобы они, читая мой блог, узнавали что-то новое и получали заряд вдохновения.

Ваш универсальный совет для выбора одежды?

Чтобы выглядеть стильно, нужно быть смелой! Нужно быть открытой ко всему новому и не бояться ошибиться. Именно самые свежие тренды являются отражением современной моды, но чаще всего они и вызывают больше всего споров и негативных мнений. «Носки с босоножками» – ужас, «колготы в сетку» – катострофа, «кюлоты» – уродство!!! Все непривычное часто вызывает у нас отрицание. Если вы хотите идти в ногу со временем, дайте шанс новым тенденциям, впустите их в свой гардероб и не бойтесь экспериментировать. При желании можно найти огромное количество качественных материалов на тему последних модных трендов, а из общей массы тенденций выбрать то, что подходит именно вам. Нужно относится к моде легко, с юмором, и попытаться расширить рамки стереотипов, в которые мы сами себя заключили.

sonya-blog

Что вас вдохновляет?
Моя ежедневная энергия – это любовь, солнце, кофе и хороший сон :). Последнее мне удается крайне редко, но я очень стараюсь заряжать себя отличным настроением каждый день. В  позитивном состоянии я могу черпать идеи и вдохновение откуда угодно – музыка, фильм, книга, статья в интернете, случайная беседа или просто новое платье. В тех случаях, когда у меня совсем нет сил и энергии, я все равно заставляю себя делать хоть что-нибудь, не разрешаю себе «раскисать», и каким-то волшебным образом день оказывается продуктивным. 

Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?

Блог – это мое хобби, которое занимает важное место в моей жизни. У меня есть стопроцентная занятость другим бизнесом, но я всегда стараюсь выделить время для блогинга. Совмещать работу и блог очень сложно, потому что мне приходится жить практически без выходных, тем не менее, я продолжаю вести блог, потому что планирую его продолжение. Я пока не могу раскрывать все карты, потому что люблю сначала делать, а потом говорить, но, как только буду готова, мои читатели все узнают первыми.

Sonya_Karamazova

Чем помогают в блогерской работе ваше образование и ваша основная профессия?

Моя основная профессия – это создание и развитие проектов в сфере недвижимости, управление бизнесом. Эта работа включает разнообразные аспекты, начиная от разработки концепции проектов и продвижения их на рынок, заканчивая финансовыми вопросами и управлением персоналом. Данный опыт применим абсолютно к любой сфере. Честно признаюсь, что на фоне моей основной работы блогинг кажется исключительно приятным и несложным занятием. Сложность заключается лишь в том, что в рамках слишком плотного графика мне не просто выделять время для блогерской работы. Тем не менее, несмотря на свою занятость, я всегда нахожу возможность для интересных блогерских проектов и общения с читателями, потому что очень люблю это направление своей деятельности.

Текст: редакция

Интервью: Анастасия Захарова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

7 вопросов фешн-блогеру || Соня Карамазова

kurashyna

i-kurashynaИра Курашина – ходячее пособие, «Как уйти из журналистики и навсегда в ней остаться». Пишущая в ярком «глянцевом» стиле профессиональная журналистка из «поколения революций» после университета оказалась там, где и оказываются многие выпускники журфака: в общественно-политических медиа, где проработала определенный период, а потом ушла в рекламу и даже как следует поруководила делом. Но «своим», вдохновляющим, все же оказалась мода, в которой Ира виртуозно разбиралась с детских лет, как и многие девочки 80-х, изучая модные тенденции по дефицитному тогда журналу «Бурда моден». Придумать образ? Разработать? Пошить? Найти? Скомпоновать? Винтаж? Да легко! А что вы думаете: быть «самой модной девушкой универского курса» – это ума не надо? Оказалось, еще как надо!

В ход пошло всё: и образование, и языки, и разное «стартаперское» обучение. Однажды Ира собственноручно пошила эксклюзивную коллекцию кукол в образах, которые сама разработала. Кукла-портрет из этой коллекции есть и у певицы Джамалы, и у разных других замечательных людей. Но Ире продолжало казаться, что в университете её чему-то не доучили, и, после разных бизнес-курсов, она отправилась осваивать ремесла. Научилась визажу, превратила это в дело. И, само собой, стала рассказывать обо всем этом в собственном блоге Kurashyna.com. Летом Ира запустила магазин винтажа и разных интересных фэшн-вещей в инстаграм: @kurashyna_store. 

Но многие киевляне знают Иру далеко не только по её текстам в блоге, газетах и журналах. Несколько лет назад она основала в столице популярный фитнес-проект «Скакалки Open Air» – made in Ukraine уличный фитнес для всех. С Ириной легкой руки в парках и скверах появилось множество активных, веселых людей, которые делают зарядку вместе. Очень быстро эта социальная инициатива стала популярной. О «Скакалках» снимают телесюжеты, пишут в газетах и на сайтах. Журналисты назвали «Скакалки Open Air» городским трендом года. Сейчас, после рождения сына, Ира продолжает разрабатывать формат этого проекта – наверное, уже очень скоро «Скакалки Open Air» вернутся в парки, скверы и на спортплощадки Киева. 

Однако, наши 7 вопросов фешн-блогеру, все-таки, о стиле, красоте и блогерской работе. Вот что нам об этом всем рассказала Ира: почитаем? 

kurashyna_blog

Как родилась идея создания блога?

В 2015 году я начала учиться визажу, и решила описывать свой опыт и находки отчасти для самопиара (как мастера), но также потому, что люблю писать. Я всегда любила наряжаться, а когда поняла, что моим клиентам иногда нужны не только макияж, но и мои советы по стилю, стала писать и об этом. Потом добавились рубрики о винтаже и людях.

i-kurashyna

Можно ли заработать на блоге?

Наверное, блогеры, у которых есть каналы на youtube и минимум стотысячная аудитория, зарабатывают на этом. Я, пока что, не заработала ни копейки, хотя блог часто срабатывал как визитка и помогал находить и удерживать внимание клиентов.

i-kurashyna

Как вы выбираете информацию для постов?

Поиск тем был моим слабым местом ещё во времена работы журналистом (5 лет я работала по специальности). Сейчас это тоже проблема, поскольку писать красиво и вкусно – мало. Нужно, чтобы информация цепляла и была хоть кому-то нужна и полезна. Моя любимая директория в админке блога – статистика. После удачной публикации можно медитировать, глядя на растущее количество посетителей. Лично мне это поднимает настроение.

Ваш универсальный совет для выбора одежды?

Универсальных советов нет. Но я могу точно сказать, что одеваться стильно – не значит вбухивать все, что зарабатываешь, в гардероб. Нужны базовые вещи и «бантики». Я люблю винтажные сумки, бижутерию, платки и шарфы. Они делают мой гардероб интересным мне самой, и это стоит совсем не дорого. Также к «бантикам» своего гардероба я отношу обувь. Люблю яркие кроссовки, и вот на них, как раз, денег не жалею. Ноги должны быть в комфорте.

i_kurashyna

Что вас вдохновляет?

Сейчас меня вдохновляет пространство вариантов (как у Зеланда) и будущее моей семьи. Мне нравится, что в современном мире осталось мало границ и они – не «железный занавес». Я хочу дальше учиться визажу и стилистике, поработать какое-то время в экспресс-салоне в Киеве, а потом создать свой гибридный бизнес (ну чтобы снова не спать ночами). Люблю объединять идеи!

i-kurashyna

Ира, фитнес-ангелы «Скакалки Open Air» и участники фитнес-завтрака

Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?

Я никогда не мечтала заниматься производством. Это слишком неповоротливая машина, успешное движение которой требует скрупулезных расчётов. Моё – это сфера услуг или медиа. Мне нравится общаться с людьми, оказывая им услуги и рассказывая для них истории любым доступным способом: в блоге, в инста сториз, в книге… Да-да! Я мечтаю написать о своих приключениях, но боюсь, что многие мужчины узнают себя, даже если я переименую героев своих романов, купят по лопате и будут поджидать у подъезда Ладно. Шучу. Я боюсь посмертной славы.

Чем помогают в блогерской работе ваше образование и ваша основная профессия?

Образование действительно помогает. Я – журналист, и стараюсь соблюдать каноны и этику профессии. А деньги на жизнь последние 4 года мне зарабатывал мой фитнес-проект Скакалки Open Air. Также до рождения ребенка примерно год я работала визажистом на фрилансе. Но всё, что зарабатывала, вкладывала в обучение и материалы. Заниматься этим с нуля, как я – недешевое удовольствие.

Текст: редакция

Вопросы: Анастасия Захарова

 

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

7 вопросов фэшн-блогеру || Ира Курашина

marchenko_k

Катрин Марченко в своем Fashion Bar Ukraine, сделанном на популярной блогерской площадке, рассказывает о новинках брендов. Всё множество этой информации распределено по тематическим рубрикам: анонсы, fashion, beauty, my look, презентации, репортажи, fashion food, обзоры box, интервью, my collaboration и отдельные рубрики о событиях двух украинских модных мероприятий. Катрин работает: например, из новостей за апрель и май можно за 5 минут узнать многое о fashion-событиях весны – и о мероприятиях, и о новинках брендов. Собирать всю эту информацию по десяткам сайтов и соцсетей после визита в блог Катрин уже не придется.

k_marchenkoПомимо новостей брендов, Катрин успевает рассказать и о трендах. От крутого фешн-издания не всегда добъешься, что же носить в текущем сезоне, а в блоге Катрин ответы есть. Еще на страничках Fashion Bar Ukraine можно обнаружить вполне прикольные пиарные форматы. В большинстве случаев, подача пиарных новостей в блогах – «никакая» и скучная до зевоты, но вот в блоге Катрин есть занимательный обзор посылки от магазина одежды, обуви и аксессуаров. Катрин подробно описала, как делала заказ, а потом рассказала читателям, что же пришло в коробке, и соответствует ли всё это заказанному. Такой разъясняющий и дающий информацию подход магазина и блогера в глазах читательниц прибавляют shop-бренду баллов. 

Раздел «Репортажи», в котором есть даже одно интервью, так и тянет переименовать в «РR-репортажи». Из этой рубрики удобно узнавать о событиях брендов: Катрин успевает побывать и на презентациях модных коллекций и бьюти-новинок, и на пресс-бранчах, и на других киевских PR-мероприятиях.

Еще must see for girls на Fashion Bar Ukraine – обзоры коробочек. Классно, когда блогеру приятно не только рассматривать боксик, но и рассказывать об этом в тексте. Сразу же узнаешь много о бьюти-новинках, которые готовы тебе предложить столичные бренды.

Очень интересно почитать интервью, конечно же. В блоге Катрин эта рубрика пополяется, записанных разговоров с разными интересными фешн-девушками и бизнес-леди прибавляется. Хочешь узнать, кто увлекательный в твоем городе, в твоей стране живет? Тогда стоит добавить в Евернот эти странички с беседами, и все прочитать на досуге. Почти что журнал «Личности» получается!    

А ещё Катрин – одна из участниц Blogger`s secrets, тайного братства, точнее, сестринства, столичных фешн-блогеров. Время от времени она вместе с другими блогерами проводит «секретную» встречу в одном из киевских бутиков. Девушки вместе придумывают образы, фотографируют их и делятся своими разработками на страничке этой фешн-тусовки. Прямо «ассоциация» фешн-блогеров самая настоящая! Встречи и наработки девушек Blogger`s secrets всегда экслюзивны, для них это – возможность вместе поработать с продукцией той или иной марки, и вместе поделиться своими впечатлениями с читателями.  

Fashion Bar Ukraine

Мы задали Катрин Марченко наши 7 вопросов фешн-блогеру. Читай и знакомься с Катрин: может быть, именно ее блог станет «твоим-твоим», добавится в твой Эвернот и будет регулярно отслеживаемым под особым тегом в Pocket!

Как родилась идея создания блога?

В моем случае все получилось спонтанно. Мне хотелось ворваться в мир фешн Киева и Украины, быть в вихре модных событий. В начале для меня это было хобби, но в дальнейшем все переросло в профессиональное отношение к любимому делу.

Можно ли заработать на блоге?

На блоге можно зарабатывать, главное – правильно и грамотно себя преподносить. В последнее время ко мне часто обращаются молодые дизайнеры для сотрудничества. И я всегда готова поддержать начинающие бренды и дизайнеров, поэтому с удовольствием соглашаюсь.

Как вы выбираете информацию для постов?

Так как я живу в Киеве, то фешн-мероприятия проходят два раза в неделю, как минимум. Соответственно, мне есть о чем рассказывать. Либо спонтанно знакомлюсь с новым брендом одежды, и делюсь ним со своими читателями и подписчиками.

marchenko_k

Ваш универсальный совет для выбора одежды?

Однозначно определитесь со своим индивидуальным стилем! Не гонитесь за трендами – они не вечны! Покупайте качественную одежду! Примеряя одежду в примерочной, вы должны себе нравиться в отражении, если вас что-то смущает, не покупайте эту вещь! Или если сомневаетесь, также не берите ее. Есть определенный список вещей, которые всегда остаются в моде, их даже многие называют «базовые вещи»: тренч бежевого цвета, туфли-лодочки на каблуке, туфли-балетки, кожаная куртка-косуха, джинсы-скинни, водолазка, футболка, светлая блузка, сумки – шоппер, клатч, сумка на ремешке среднего размера, очки – для имиджа, авиаторы, юбка-карандаш либо пышная юбка. Это – основа основ, хотя это еще не весь список.

Что вас вдохновляет?

Меня постоянно что-то вдохновляет. Я постоянно на стиле и в движении, а если чувствую, что нужна подпитка сил и энергии, я иду на шоппинг, ем вкусное пирожное или слушаю классную музыку. Обожаю путешествовать, но там я сильно расслабляюсь, и потом сложно собраться с мыслями.

Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?

Мне уже многие говорят, что мне нужно выпускать свою линию одежды. Я сама создаю вещи, которые ношу. Мои две бабушки любили шить и вышивать, и мне это передалось. Я бы хотела выпускать линию одежды с необычными принтами и интересную. Я хочу, чтобы обладательницу одежды из моей коллекции, выйдя на улицу, все замечали и восхищались ее безупречным вкусом.

Чем помогает в блогерской работе ваше образование и ваша основная профессия?

Знаете, мы иногда выбираем то, что нам навязывают. Когда я поступала в университет, родители мне посоветовали идти учится на экономиста-международника, но, проучившись первые полгода, я поняла, что это вообще не моя тема, и пришлось доучиваться остальные 4,5 года, заранее зная, что работать по этой специальности не буду. Поэтому мое образование мне совершенно не помогает в блогерстве. Я все время развиваюсь, учусь, прохожу мастер-классы, изучаю различные программы. Да и такой профессии, как блогерство, нет ещё в Украине, она еще не признана ). А когда начну снимать видео для своего канала, буду изучать азы операторства, режиссера-постановщика и т.д. ).

Текст: редакция

Интервью: Анастасия Захарова

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

7 вопросов фэшн-блогеру || Катрин Марченко

olga-drozdova

olga-drozdovaУ киевского влогера Ольги Дроздовой – насыщенный youtube-канал Olga Drozdova ideas, в котором она рассказывает о моде, косметике и здоровом образе жизни. Её канал привлекателен для слушательниц, потому что Ольга снимает ролики о том, что близко каждой молодой женщине. По крайней мере, так «плотно» заниматься ютубом, когда у тебя – двое детей, – значит, вправду очень хотеть что-то сообщить миру. 

Ролики о косметике и одежде – основная и, наверное, наиболее любимая зрительницами тема Олиного блога. С экрана ноутбука или планшета послушать рассказы «подружки» о том, как лучше комбинировать одежду в нынешнем сезоне, что выбрать, как разнообразить гардероб – это познавательно и удобно для многих девушек. 

Обзоры Iherb во влоге Ольги могут конкурировать с материалами другого блогера о покупках в этом магазине. Товаров там, конечно, на всех хватит, но возможность узнавать о результатах употребления продуктов нужна читателям и зрителям, и тут рассказы Ольги – им в помощь.  

Очень хорошо, что, благодаря Олиному каналу, девушкам не приходится далеко ходить за очень «здравыми» кулинарными рецептами. Все знают, что после утренней тренировки в зале или пробежки специально думать о еде не очень-то хочется, а поесть нужно, да к тому же, вовремя! В этом вопросе Ольга сразу пришла на помощь многим зрительницам: придя из зала, достаточно включить, например, ее ролик о полезных рецептах вафель, чтобы больше не напрягаться из-за того, что приготовить на завтрак. Рецепт быстрых сладких вафель для детей в ролике тоже есть. 

Еще во влоге – разделы о воспитании детей, организации хранения вещей в доме, образе жизни и путешествиях. «Подсесть» на такой влог о жизни современной молодой женщины, у которой есть семья, можно запросто: потому что в нем много информации, проверенной личным опытом и вызывающей доверие. Для девушек, которые занимаются детьми или работают дома, просмотр роликов Ольги может стать необходимым пунктом в планах на день.    

olga-drozdova
Как родилась идея создания блога?
 
Идея родилась спонтанно. Долго смотрела Youtube, и в один прекрасный день решила снять, как я делаю декор для дома. Так вышло мое первое видео.
 
Можно ли заработать на блоге?
 
Можно, если относиться к нему, как к работе, и тратить на него максимум своего времени :).
 
Как вы выбираете информацию для постов?
Выбираю тему, меня интересующую, и которая заинтересует зрителя в рамках тематики моего канала. Часто темы возникают под вдохновением от работ моих коллег или по запросам от зрителей.
olga-drozdova
Ваш универсальный совет для выбора одежды?
Универсальный совет при покупке одежды – новая вещь должна сочетаться минимум с тремя, уже существующими в вашем гардеробе, тогда у вас никогда не будет проблемы «нечего надеть».
 
Что вас вдохновляет?
Меня вдохновляют путешествия, мои дети, профессионалы своего дела и хорошая погода.
 
Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?
Кто же об этом не мечтает. Часто мне проще пошить у портной одежду, чем искать в масс-маркете, поэтому я не прочь выпустить свою линию одежды.
 
olga-drozdova
Чем помогают в блогерской работе ваше образование и ваша основная профессия?
Мое техническое образование помогает мне быстро разбираться в сложных программах монтажа и настройке фототехники.
 
 
 Текст: редакцияВопросы: Анастасия Захарова

 
 

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

7 вопросов фэшн-блогеру || Ольга Дроздова

godunova-n

godunova-n-blogКиевский блогер Наталия Годунова много и активно рассказывает о косметике, которую сама «проверила», и об опыте покупок в разных интернет-магазинах. В её блоге Mosaic Trends, помимо обзоров женской косметики, есть неожиданные, но полезные разделы – например, под специальным тегом можно найти множество информации о средствах по уходу за полостью рта или косметических сериях для мужчин. Ещё в блоге Наташи – насыщенный раздел о бьюти-боксах, за месяц она успевает «проверить» несколько коробочек, рассказать, что в них, и посоветовать, на что обратить внимание. 

По словам Наташи, всю косметику, о которой идет речь в блоге, она тестирует не меньше месяца. Также Наталии нравится рассказывать читательницам о простых нарядах, в которых удобно и комфортно. Кежуал-образы в её блоге близки девушкам, которые много времени проводят в новых спальных районах на прогулках с маленьким ребенком. Наташа не только пишет о трендах и брендовых новинках, но и делает подборки актуальных вещей на сезон.

Ещё в блоге Mosaic Trends есть очень насыщенный раздел Lifestyle. Здесь можно почитать Наташины обзор книг, рассказы об идеях подарков, о путешествиях по Украине. Поскольку хороших предложений уикенд-поездок от агентств – всё больше, рубрика о поездках как раз помогает узнать, как можно увлекательно провести выходные в мини-путешествии, сориентироваться и выбрать. Также тут есть рубрика о еде: по тегу iHerb можно найти обзоры покупок в этом магазине. Наталия рассказывает, что попробовала из органических продуктов питания и натуральной косметики, и устроил ли ее результат.

Из раздела Fragrance в блоге Наталии можно получить информацию о парфюмерных новинках: анонсов и обзоров много, с Наташиной помощью можно всегда быть в теме классных ароматов.

godunova

“Мой блог – это и бьюти, и лайфстайл, и мода, и детки: всё, чем живет обычная девушка”

Как родилась идея создания блога?

Идея возникла ещё в 2008 году, но пока дошли руки, это уже был 2014 год. Пришёл период, когда встала остро необходимость привести кожу в порядок, и я стала изучать тему ухода в интернете. На первых порах читала отзывы, смотрела видео и подбирала средства для себя. Потом уже возникло желание этим всем поделиться, ведь прежде чем купить какое-то косметическое средство, всегда лучше изучить опыт других, посмотреть свотчи и текстуры. Таким образом, помогаешь не только себе, но, в первую очередь, и другим девочкам. Ну и реализация давней любви к писательству и фотографии тоже дала о себе знать. Ведение блога – это отличная платформа для саморазвития и общения.

Можно ли заработать на блоге?

В нашей стране это практически невозможно, во всяком случае, у меня не получается☺

Как вы выбираете информацию для постов?

Блог у меня, в основном, о косметике и моде, поэтому косметические средства описываю те, которыми пользуюсь сама каждый день. Стараюсь, конечно, выбирать всё качественное и достойное, ведь кожа у нас одна. Но меня очень интересует и тема моды, поэтому актуальные подборки и образы тоже мелькают. Опять-таки, все вещи у меня простые и комфортные, за высокой модой я не гонюсь и не думаю, что она остро нужна нашим девушкам.

n-godunova

“Люблю кофе, дождь и солнце, люблю писать и читать настоящие бумажные книги, мечтать и клацать по клавиатуре”

Ваш универсальный совет для выбора одежды?

Мне кажется, нужно всегда опираться на классику и на спокойные тона в одежде, тогда даже с чем-то модным образ будет смотреться более гармонично, и не придется выбрасывать и всё покупать заново в новом сезоне. Ну и в первую очередь носить то, что идет именно ВАМ.

Что вас вдохновляет?

Вдохновляют солнце и зелень за окном, дом и детский смех. Ещё люблю наблюдать за несколькими американскими блогерами, у них позитивное и лёгкое восприятие бытия, и иногда это помогает вырваться из плохого настроения, и даже появляются новые идеи для блога ).

Мечтаете ли вы выпустить свою линию одежды, косметики, духов?

Мелькала мысль о коллекции футболок, но пока так и осталась в мыслях☺.

godunova-n-blog-1

“Пишу о жизни и немного о детках”

Чем помогают в блогерской работе ваше образование и ваша основная профессия?

По образованию я товаровед, поэтому всегда осматриваю товар, ищу сроки годности, в одежде прощупываю ткани и строчки))))) но такие навыки должны быть у всех потребителей, не думаю, что моя профессия как-то особо помогает, всему приходится учиться.

Текст: редакция

Вопросы: Анастасия Захарова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

7 вопросов фэшн-блогеру: Наташа Годунова

girls-students

Когда я приезжаю с учебы в Украину, я отдыхаю, провожу время с родителями и хожу на курсы. Ага, снова учиться! Ну, мне так удобно: какие-то нужные практические навыки мне проще приобрести здесь, когда у меня каникулы.

И вот на курсах там у нас есть девочка, у которой всегда свое мнение. На все, что надо и на все, что не надо. И в какой-то момент я поняла, что меня это начало сильно раздражать.

Например, одна преподавательница что-то нам всем рассказывает, а эта девочка, Илона, сразу: «А почему это так, а я думаю, что это совсем не так!»

«Почему ты так думаешь?» – спрашивает ее учительница, прерывая лекцию.

«Ну, это мое мнение такое!» – говорит Илона.

Учительница: «Ну так мнение же должно быть на чем-то основано! А то какое же это мнение! Расскажи нам, на чем основано твое мнение по этой теме?»

Илона не нашлась что ответить. Конечно, она не знала предмет на том уровне, на котором знал преподаватель. И я быстро поняла для себя, что это никакое у Илоны не мнение, а просто привычка всем перечить, чтобы выглядеть знающей.

Но я думаю вот о чем. Не стоит заботиться о том, чтобы выглядеть знающей. Знающим человеком надо быть, а не казаться. А для того, чтобы быть таким человеком, нужно глубоко изучать предмет. И глубоко – это не значит одну книжку прочитать, а знать о предмете как можно больше.

Я люблю читать книжки. Мне пофиг, что кто-то считает это немодным. Мне нравится выбирать книгу в магазине, заказывать ее, ждать, получать почтой… Держать ее в руках, понимая, что мне досталось отличное издание, в котором я могу подчеркивать важные для меня мысли, читать, потом перечитывать… Поэтому и с учебой у меня нет проблем: мне нравится учиться, и из-за того, что учеба и чтение для меня в кайф, у меня остается много времени на другие вещи. Я даже не могу представить себе, что я вот вся такая двоечница, которая везде ноет, что не любит читать, безграмотно говорит, употребляет маты, пытаясь «понравиться мальчикам»… Это не моя история. У меня всё классно. И я люблю открывать посылки с книгами, люблю понимать, что книгу, которая пришла мне почтой, даже еще далеко не все взрослые прочитали… Люблю ощущать, что, прочитав эту вот книгу, буду понимать в чем-то больше, чем они, буду шире смотреть на мир. Вообще я очень не люблю в людях узости кругозора и мышления: когда человек себе всю жизнь долбит в голове две-три мысли, и даже не догадывается, что есть разные темы, разные мнения, разные предметы изучения, разные чувства…

Поэтому такие люди как Илона мне непонятны и очень скучны. Высовывается со «своим мнением», но нет чтобы сказать что-то по делу, дополнить рассказ преподавателя собственным знанием, а просто баламутит воду, чтобы выглядеть знающей… Не люблю таких.

insta-coffee

# Фото: инстаграм, неизвестный автор

insta-coffee

Фото: инстаграм, неизвестный автор

Становится холоднее, и все чаще хочется забираться в какие-нибудь уютные кафе, где можно спокойно думать о своем. То есть, «спокойно» – это, конечно, громко сказано.

 

Разве можно, например, «спокойно» зарабатывать деньги? Нет, потому что по-любому будешь дёргаться из-за них. Из-за ответственности за людей, которые на тебя работают. Или на которых работаешь ты.

 

Или «спокойно» дружить? Не волнуясь о том, что друг просто пользуется тобой, бесконечно требуя внимания и забывая отвечать взаимностью. Не переживая, что он запросто бросит тебя, если ему представится более выгодный объект для «дружбы».

 

Вообще, что может быть «спокойным» в этом огромном городе, в котором каждый день происходят сотни каких-то мероприятий, и на все всё равно не успеешь, как ни старайся.

 

Всё вокруг бежит, несётся куда-то… Такой мир, в котором мы временно проживаем. И я вот пью свой любимый латте и стараюсь вспомнить, где же для меня начался весь этот бег…

 

Нам все говорят, что если бежать очень-очень быстро, не заботясь о близких, о друзьях, о знакомых, не «залипая» в проблемы, особенно чужие, однажды обязательно прибежишь к успеху.

 

А я вот думаю о том, что на свете гораздо больше людей, которые не стали успешными. Одни – потому что и не стремились особо. Другие – потому что не смогли, не склеилось что-то, ошиблись с каким-то выбором. Третьи – смогли и сумели, но всему свое время: обстоятельства изменились, и их успех остался в прошлом. И понимаю, что, скорее всего, никакого «успеха» вообще не существует. Зачем-то люди придумали это вредное слово, которое отвлекает их от подлинной дружбы, от искреннего общения, когда никому друг от друга ничего не надо, когда в друге интересна личность, а не успешность. Зачем-то придумали… Может быть, этот «успех» просто разъединяет людей? Делает их самодостаточными, но очень одинокими? 

 

Они бегут на учёбу, на работу… Занимаются важными делами, чтобы их тоже причислили к успешным людям. Достигают чего-то, что сначала вызывает у окружающих восхищение, а потом забывается, как что-то ненужное и пустое. Даже воспитание детей превращается в работу, потому что поставить ребенка на ноги сейчас стоит больших денег и вынуждает родителей тяжело и много трудиться. Достигают, словно кто-то невидимый ставит возле списка их результатов галочки в невидимой графе. 

 

А я пью латте. И никуда не бегу. 

 

Текст: Доминика

iryna.kurashyna

Кто бы мог подумать. Немного творога, немного муки. Смешать… И вот, ты – уже повсюду в инстаграме, в фейсбуке, общаешься, раздаешь ценные советы и указания… Потому что сырников, оказывается, хотят все. Даже инстаграмные фитнес-няшки, те, которые на вечной диете.

iryna.kurashynaПопулярный киевский блогер и журналист Ира Курашина, автор Kurashyna.com, мимо трендов не промахивается, а чаще всего, их сама же и создает. В выходные она «натворила» сырников, «партия» которых немного не удалась, и этим вдохновила на создание вкусной выпечки чуть ли не полстолицы: многим девушкам, читательницам блога Иры, захотелось поделиться своим вариантом приготовления творожных вкусностей.

«[Я прохлопала ушами] свой черный пояс по сырникам и мишленовскую звезду с ним вместе. […] Хорошего, интересного, увлекательного воскресенья и да пребудет с вами разум!», – написала Ира на своей страничке в инстаграм, продемонстрировав всем фото «неудавшихся» сырников и получив в соцсетях много отзывов и полезных советов, как сделать всеми любимое блюдо наилучшим образом.

Певица АссольКатя Гуменюк – только что запустила в инстаграм LA-LA BLOG – «департамент красоты и счастья». В нем она обещает делится своими маленькими женскими хитростями о том, как выглядеть в огромном мегаполисе на все сто.

«За долгие годы на сцене я перепробовала много косметики, после чего поняла, что я за натуральную косметику! Мне нравится искать рецепты масок, придумывать лайфхаки, которыми хочется поделиться с другими девушками. Я и сама много читаю блоги, поэтому знаю, какими полезными они могут быть. Это меня и подтолкнуло к созданию своего «Департамента красоты и счастья», – рассказала Катя.

fb2

В блоге она запланировала несколько рубрик: #lala_musthave! – под этим тегом певица расскажет о необычных и доступных косметике, аксессуарах, книгах, еде, которые она сама будет находить для читательниц; #lala_mustvisit! – места, которые стоит посетить: выставки, кафе, кинотеатры, театры, библиотеки, парки; #lala_musttry! – здесь Ассоль расскажет о том, где можно попробовать вкусный кофе, полезный салат, сочный стейк; #lala_makeanote! – тут певица соберет цитаты и притчи, которые ее вдохновляют; #lala_beau tytips, где Ассоль поделится своими секретами красоты.

И, конечно же, один из первых постов нового блога – о сырниках, вкусных, полезных и трендовых в октябре! Ведь сейчас все девушки страны, которые следят за своим весом и внешностью, тщательно продумывают «зимнее» питание – такое, чтобы в холодные месяцы не набрать лишних килограммов.

«Ну как можно не любить душевные завтраки в компании близких друзей? Я считаю, это должно быть традицией в каждой семье! Хотя бы раз в неделю собираться всем вместе за столом, есть вкусный завтрак и вести душевные беседы… Я вот о чем решила рассказать: есть такое замечательное место, где я для себя нашла самые вкусные сырники!!! )) с самым вкусным домашним вареньем ? Вообще сырники – моё самое любимое блюдо, и, поверьте, перепробовала я их множество раз… Где-то они слишком большие, где-то – сырые, где-то – чересчур сладкие… В общем, в поисках идеала я провела достаточно много времени. И вот, наконец, свершилось», – написала в своем инстаблоге о времяпрепровождении в любимом кафе Ассоль.

SHUАлександра Шульгина, фитнес-блогер, финалистка телешоу «Холостяк», в своем инстаграме поделилась рецептом второго завтрака, рассказав, как готовить диетические сырники.

«Начну с того, что молочку я употребляю крайне редко (рассказывала уже несколько раз о ее пагубном влиянии на женский организм), стараюсь избегать йогуртов, кефиров, молока (соевым заменяю), но творог я люблю, и, как ни крути, кальций нашему организму нужен, а это еще и белок, который нужен особенно тем, кто часто тренируется», – прокомментировала Александра фото готового блюда.

Стоит посмотреть, приготовить и попробовать!

Тинкорр

Инфо: kurashyna.com, Yula, 
alenakogotkova.com, fb SHU-sport-style

Gabi Shull, 14, of Missouri

Gabi Shull, 14, of MissouriГаби Шулл, 15-летняя тансовщица из  Уорренсберга, Миссури, США, теперь работает у станка и выступает на соревнованиях, используя протез. Летом девочка выступила на Rainbow Dance Competition с танцевальным соло Forever Young. Это её второе сольное выступление после операции на ноге и сложной реабилитации. Ещё в летние дни Габи выехала из родного штата в Хьюстон, чтобы выступить на мероприятии, которое занимается сбором средств для детей, борющихся с раком. Её выступление вдохновило всех, сообщили американские журналисты.

Габи начала танцевать в 6 лет, а в 9 у нее обнаружили рак, остеосаркому, из-за которой было необходимо ампутировать ей часть ноги.

«Габи спросила меня, почему это случилось с ней, и мы сказали, что – ты знаешь, иногда плохие вещи случаются с хорошими людьми, и мы не знаем, почему, но мы должны сделать все возможное, чтобы пройти через это – и это то, что мы сделали», – вспомнила мать девочки о том, как обсуждала с врачом и дочерью необходимость лечения.

После 12 недель химиотерапии девочка и ее родители выбрали менее эстетичный, но более перспективный для максимального восстановления вид операции: ротационную ампутацию. Врачи поддерживали девочку, просматривая вместе с ней мотивирующие фильмы о занятиях спортом.

После операции девочке сделали протез. Пройдя долгую реабилитацию, с помощью протеза она смогла не только двигаться, но и заниматься танцами. На достаточное для этого восстановление Габи понадобилось два года. Как сообщает издание Daily Mail, в США делают около 12 подобных операций в год. Доктора объяснили семье, что, выбрав именно такой вид операции, потом они поймут, что ничего не потеряли в этой ситуации, лишь приобрели. Любовь Габи к танцам врачи посчитали сильной мотивацией для девочки, чтобы она смогла успешно восстановиться.

«Мне было очень больно. Я боялась опираться на больную ногу, но все же продолжала заниматься. Сейчас я рада тому, что мне сделали именно ротационную операцию, потому что иначе я бы не смогла танцевать», – рассказала Габи.

Габи не скрывает, что она прошла много трудностей. «Время от времени, – вспоминает она, – может быть, раз в пять месяцев, если я проходила что-то сложное, если я не могла, например, подобрать что-то для танца, со мной бывало что-то вроде «почему это происходит со мной? Бла-бла-бла».

Кристен Кемп, директор Центральной Сценической Академии исполнительских искусств (the Center Stage Academy of the Performing Arts), рассказала, что она и преподаватели продумывали адаптированные танцевальные па для Габи лишь на начальном этапе, позже это не понадобилось.

«Я даю ей все те же шаги, какие даю и другим танцорам продвинутого уровня», – сказала Кристен. По ее словам, Габи никогда не просит изменить па для нее.

gabi-shull-3-600x603

Её мечта – стать педиатром и научным деятелем, который бы искал лекарство от рака. Её родители говорят, что не относятся к дочери как к инвалиду. По словам мамы Габи, в семье даже иногда забывают, что у девочки – протез.

Gabi Shull, 14, of Missouri

Родители Габи и сестры – Мария, Алисон и Кристина, которые тоже танцуют, – во всем поддерживают её.

«Если я смогла побороть болезнь и научиться жить без ноги, то я смогу в этой жизни что-то большее», – сказала Габи Шулл.

Габи – официальный представитель кампании The Truth 365, которая занимается повышением осведомленности о детском раке в соцсетях. В рамках кампании Габи Шулл встречается с разными детьми, чтобы поделиться своим опытом. На своих встречах и в интервью Габи говорит, чтобы люди любили свои мечты и никогда не сдавались.

«Многие говорят мне, что я – вдохновение… Я не вижу себя так, – сказала Габи перед тем, как идти в танцкласс. – Я просто делаю свое дело».

Тинкорр

Инфо: Дэйли Мейл, kansascity.com

hatson4cpc

hatson4cpcВсеукраїнський флешмоб #КапелюхаНаВуха – захід, у якому ти можеш узяти участь дуже легко. Участь у цьому флешмобі означатиме, що ти хочеш підтримати невиліковно хворих дітей. Допомога їм називається паліативною. Діти, які її потребують, зазвичай знаходяться на підтримці із застосуванням складної медичної техники та лікуються подовгу в спеціальних закладах паліативної допомоги: хоспісах та лікарнях.

Щоб узяти участь у флешмобі, тобі треба одягнути шапку, кепку, капелюха, панамку та опублікувати своє фото в капелюсі на сторінці у соціальних мережах FB та ВК під хештегами #КапелюхаНаВуха та #HatsOn4CPC. Цим ти виступиш за створення доступної та якісної паліативної допомоги в Україні, а також за реєстрацію дитячих форм знеболення.

Також 15 жовтня об 11.00 ти можеш прийти до Національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) у Києві, проспект Академіка Глушкова, 1, павільйон №6, та підтримати акцію там. Відбудуться майстер-класи для дітей та дорослих та фотосесія на тлі брендволу.

Чому потрібно висловлювати свою точку зору з цього приводу? Тому що ситуація з дитячою паліативною допомогою в Україні – складна. Морфін у сиропі для дітей – знеболювальне, яке зазвичай використовують за сильного болю, і він необхідний дітям, які хворіють. Але цей «золотий стандарт» знеболення до сьогодні в Україні офіційно не зареєстрований.

Зараз функціонує лише 1 дитяче паліативне відділення та 4 виїзних бригади на всю країну. А для покриття базових потреб невиліковно хворих дітей та їхніх родин необхідна як мінімум 1 бригада на область.

За даними МОЗ, в Україні паліативної допомоги щорічно потребує 17 500 дітей. За статистикою ЮНІСЕФ ця кількість ще більша: 70 000 дітей. Переважно, це діти, які мають вроджені або набуті вади та потребують паліативної допомоги з моменту народження і стільки, скільки будуть жити.

Організаторами заходу стали: Українська Асоціація паліативної допомоги дітям за підтримки програмної ініціативи «Громадське Здоров’я» Міжнародного Фонду «Відродження», Благодійного Фонду допомоги онкохворим дітям «Краб», Благодійного фонду «Таблеточки», благодійного фонду Debra Ukraine, Реабілітаційного центру для дітей з обмеженими можливостями «Родина» та регіональних партнерів.

Тінкор

sophya_shlyntchyak

Завтра, у неділю 9 жовтня, у Музеї книги та друкарства в Києві, на Фестивалі української дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів», відбудеться презентація книги «Надзвичайні пригоди Кохи, Айка та Дзю». Її написала та проілюструвала 9-річна київська школярка Софія Шлінчак. Твір вийшов у видавництві «Фонтан казок», на презентації його представить головний редактор Іван Андрусяк. Проведе презентацію відома українска співачка та художниця Анжеліка Рудницька.

«Мене звати Софія. І мені 9 років. Коли я вирішила писати цю книжку, то одразу сказала сестрі Стефанії та брату Вадиму, що це буде історія про трьох друзів. Я диктувала свої фантазії татові, а він записував їх за мною, потім ми це ще разом перечитували і правили, бо на планшеті я ще не вмію так швидко друкувати. Мої брат і сестра були першими слухачами. А ще — мама. Їм сподобалось. Подобається ця історія і художниці Наї Іващук, якій я першій показала текст і яка порадила, як краще зробити до неї ілюстрації. Потім разом з нею я багато місяців малювала своїх героїв. Сподіваюсь, сподобалася ця книжка і вам», – так Софія представила нове видання на своїй сторінці у фейсбуці. 

«Чи може чудову дитячу книжку, по-справжньому цікаву ровесникам, створити… сама дитина? Мабуть, в ідеалі мало би бути саме так! Принаймні, в це щиро вірить дев’ятирічна Софія Шлінчак, яка сама придумала, написала й намалювала цю веселу й добру історію про маленьке левеня Коху і її друзів» – написав головний редактор видавництва «Фонтан казок» Іван Андрусяк у передмові.

Дитячий майстер-клас з малювання проведуть просто під час презентації – у супроводі відомої ілюстраторки Наї Іващук. Також на відвідувачів чекає автограф-сесія від Софії Шлінчак та подарунки від видавництва.

Початок презентації – о 12.00 у залі №4 у Музей книги і друкарства України на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Тінкор

Фото, відео: fb Софії Шлінчак

girl-writing

На «Тінокорі» для мене все почалося два роки тому, коли я була в літньому таборі, сумувала, і тоді написала свою першу колонку до журналу. З тих пір я навчилася писати довгими реченнями. Редактори мене за це сварять – кажуть, це не дуже класний стиль. Але… Мені вже 16, мені подобається писати тексти, і я шукаю себе.

Ці шукання призводять до різного. Наприклад, цього літа я дуже багато читала, але дуже мало писала. Жодної колонки за всі три літні місяці!

Так вийшло тому, що в мене не знаходилося часу обдумувати все те, що зі мною відбувалося. Пригоди в житті, зустрічі… І внутрішні зміни. Здавалося, усе відбувається так швидко, що я не встигала це описувати. Навіть для себе, у своєму щоденнику. Годі вже казати про колонки в журналі.

girl writing

Проте, я помітила, що не дуже добре запам’ятовую всі події. Вже за місяць мені складно було пригадати деталі, обличчя, слова… І я подумала, що все ж таки мушу якось занотовувати все. А то який сенс переживати щось, коли це не запам’ятовуєш, не можеш потом переоцінити, подумати про це…

Тоді я замовила в інтернет-магазині яскраву папку-зшивач невеликого, А5-го, розміру. Купила конвертів, різнокольорових папірців, наліпок, скрапбукінгових фішок… Якщо не вистачає часу писати щоденник, то можна зберігати моменти життя ось так! У конверт можна покласти інстафотки, роздруковані десь з автоматів, скетчі, нотатки з записничків… Засохлі квітки та листя… Фантики…Листівки…

Тепер у папці вже чимало таких конвертів, підшитих на швидкозшивач і датованих різними літніми днями. У конвертах – «щоденники», зібрані з нотаток, картинок, фоток, текстів пісень…  Нотатки – 3D!

Якими засобами ти користуєшся, щоби зберігати моменти?

Домініка

lilyrosedepp-Dailypicture

17-летняя Лили-Роуз, дочь знаменитого американского актера Джонни Деппа, в минувший уик-энд летала на один из Багамских островов, который принадлежит ее отцу. Проведя там несколько дней с семьей, девушка вернулась в Калифорнию.

Этот год оказался для дочери Деппа очень насыщенным: Лили-Роуз стала лицом рекламной кампании парфюма легендарной марки Chanel. А это значит – фото- и видеосъемки, участие в самых разных промо-мероприятиях крупного бренда.

«Я так взволнована, сообщая, что я – лицо нового N5 L’Eau de Chanel!», – заявила Лили-Роуз в мае. Кампания стартует осенью, так что Лили-Роуз стоит набраться сил, отдыхая на Багамах.

lilyrosedepp

По словам Карла Лагерфельда, креативного директора дома моды Chanel, Лили-Роуз Депп воплотила собой свободу и смелость, присущие молодым людям. О том, что юная Депп получила контракт Chanel, стало известно год назад, прошлым летом, когда дом моды представил ее как свою «посланницу красоты» и лицо рекламной кампании коллекции солнцезащитных очков Chanel Pearl. Теперь же у Лили-Роуз есть и второй контракт.

Карл Лагерфельд, давний друг Ванессы Паради, матери Лили-Роуз, не устает восхищаться юной красавицей, называя её воплощением современной юности. Лили-Роуз получила контракты известного дома моды «по наследству»: ведь её мать, Ванесса Паради, представляла бренд с 1990 года. То есть, она была лицом марки еще за 9 лет до появления Лили-Роуз на свет.

lilyrosedepp

Лили-Роуз на прогулке со своим бойфрендом. Фото: Dailypicture

Кроме работы с Chanel, Лили-Роуз в этом году активно снималась в кино. 28 июля в Украине состоится премьера фильма «Йоганутые», в котором она принимает участие. Правда, еще неизвестно, будет ли девушка представлять ленту на фестивале Fantasia в Канаде, который состоится в июле, но, возможно, юная актриса появится на американской премьере фильма 2 сентября.

Сейчас Лили-Роуз провела немного времени с отцом, матерью и братом Джеком на острове среди океана. Её отец, актер Джонни Депп, переживает скандальный развод с актрисой Эмбер Херд, и, вероятно, будет оставаться на собственном острове несколько месяцев, поскольку в его съемочном графике есть перерыв. Правда, он все-таки прилетел в Лос-Анджелес вместе с детьми и бывшей женой после нескольких дней отпуска, но вполне возможно, он решит снова улететь на Багамы.

О том, где проводил время бойфренд юной Лили-Роуз, модель Эш Стаймест, пока девушка отдыхала на семейном острове, неизвестно.

Тинкорр

fantasy-world-cool

Этот мир такой странный. С одной стороны, в нем столько хорошего и интересного. Если бы я не родилась почему-то, у меня не было бы возможности узнать все это. Например, я не знала бы, что такое карусели и блеск для губ. Но с другой стороны, в этом мире много такого, что заставляет меня грустить и задумываться о том, хороший ли это мир, или все-таки злой. Ведь в этом мире многие люди воюют друг с другом, в разных местах земли происходит много стихийных бедствий, целые семьи голодают, а мы даже не делимся с ними едой. Мне непонятно, почему так происходит.

Юля Ташева, Киев

lyudi-z-inshogo-svitu

Людська природа так влаштована: вижити за будь-яку ціну. Це не означає піклуватися про своє виживання лише в гострих ситуаціях, коли загроза є явною. Це означає агресію в основі натури: кожна людина має бути агресивною, щоб вижити не тільки фізично, а й у соціумі.

lyudi-z-inshogo-svituЦій агресії навчають змалку. У садочку, у школі дитина навчається спілкуватися певним чином. Засвоює соціальні параметри, що наразі схвалюються.

Вони можуть бути будь-якими. Якщо ви скажете дитині в садочку підійти до іншої та вдарити її, наприклад, «дати здачі», ви навчите малюка діяти агресивно. Він засвоїть це, але чи буде потім здатен проявляти й доброту? Утім, соціальні інституції все одно прививатимуть дітям певні стереотипи поведінки, які з тієї чи іншої причини схвалюються в даний час. Важлива «трендовість» цінностей, а не їхній зміст.

Дорослі від цих віянь теж не застраховані. Сьогодні є модним позитивне мислення, завтра – розумна критичність. Сьогодні у тренді – бути успішним, а завтра – криза, і вже не до краваток і понтів. Також легко у тренди входять патріотизм, вміння маніпулювати іншими, «прозорість» та «непрозорість», здатність збрехати, благодійність, знижена чи завищена самооцінка… Багато чого різного.

Так само в моду входять певні соціально схвалювані «образи». Наприклад, дівчина в 18 років повинна виглядати ось так, і ніяк інакше. Хлопець теж мусить «відповідати» стереотипам: приїздити на пари в інститут на машині, мати певний одяг, певні аксесуари… А потім ці образи виходять з тренду й стають нікому не потрібними, як і їхні носії.

За всім цим буває дуже складно розгледіти самих людей. За масками яскравих та успішних ховаються жорстокі та боягузливі, нещирі та брехливі, і вкрай нечасто трендовий вигляд людини співвідноситься з її чеснотами.

Але найважче – із тими, хто, як кажуть, приходить як вовк у овечій шкурі. Такі люди можуть виглядати набожними, віруючими, артистичними, добре вихованими й уважними. Але їхня віра в Бога, наприклад, чомусь не робить їх більш добрими, і вони все одно вголос засуджують інших, ганьблять їх надуманими ярликами, хоч їхня віра може вчити зворотного. Або позиціонують себе як добрі татусі, але не поспішають узаконювати стосунки з матір’ю своєї дитини… Чи, до прикладу, легко ображають іншого тільки тому, що в того – інший темперамент. Дорікають іншим людям за те, що ті можуть заробити менше грошей, а отже, «негідні поваги»…

Десь поряд із усіма цими людьми є інший світ: той, де пересуваються на інвалідних візках, лікуються, втрачаючи можливості для впевненої соціалізації… Захищають свою землю на війні, а потім приходять до звичайного соціуму без рук чи ніг, і намагаються «жити як раніше»… Виховують дітей у родинах без батька або матері… Ростуть у дитбудинках, звикаючи до емоційного холоду…

Яскравий та гучний соціум, який вдає, що живе позитивно й не має проблем, повсякчас говорить про «інтегрування» людей «з іншого світу», немов вони й так не є його частиною, а є чимось інакшим, що потребує «інтеграції». Проте соціум не здатний інтегрувати їх до своїх радощів та легкості, до змагань, хто більше заробить чи хто більше вкраде… Люди «з іншого світу» мають свій досвід, який не є доступний тим, хто ніколи не знав горя. Тож як соціум може інтегрувати в себе тих, кого не розуміє? Кого відчуває «не такими», «іншими», чужими? І хто вже й так, за правом народження, є його складовою?

У соціальних організаціях, які займаються подібними спробами «інтеграції», зазвичай працюють люди, які не здатні відчути світ так, як відчувають його ті, ким вони опікуються. І робота таких благодійників часто обертається чи неефективним розподілом грантів, чи відмиванням грошей, чи нікому не помітною, повсякденною жорстокістю співробітників до тих, хто потребує їхньої підтримки. У церквах, допомагаючи іншим, дуже часто також вирішують власні задачі, а підтримка опиняється на останньому місті. Така сама культура – і в політиків, і в чиновників: у сучасному українському соціумі є люди, соціальна адаптація яких схвалюється, і є ті, на яких вішають ярлика «інші, не такі, як усі».

Чи буде колись суспільство сприймати не тільки тих, хто вписується в соціальні тренди, але й тих, хто відрізняється чимось? Чи бути в суспільстві можна, лише якщо ти такий як усі? Як думаєш?

Домініка

Gret Swing Ball

У мене ще з першого класу є подружка, якій декілька років тому зробили серйозну операцію. Звісно, після цього їй довелося забути про шкільні уроки фізкультури: лікарі заборонили навантаження, а індивідуальної програми занять школа запропонувати не змогла. І що ви думаєте, моя подружка зраділа, що тепер може спокійно пропускати фізру???

Я ще ніколи не бачила людину, яка б була так захоплена спортом, як Ліля. Наслідки операції і фізично, і психологічно повсякчас давали про себе знати. У Лілі боліло то тут, то там. Але вона із вражаючою цілеспрямованістю брала спортивну сумку та йшла до спортклубу.

Спортивний зал їй довелося пошукати – неправильно підібране безвідповідальними тренерами навантаження не раз вилазило подружці боком, і їй знов і знов доводилося лікувати то хребет, то м’язи. Але, змінивши декілька залів і тренерів, Ліля, нарешті, вибудувала собі систему занять, яка їй підходила та йшла на користь. І я, знаючи, що Лілі заборонені заняття спортом, не раз ловила себе на думці, що – ось, Ліля знову в залі, знову, як завжди, тренується, а я відліплюю свою дупку від дивану та повзу займатися… разом із нею. Не вона – разом зі мною, здоровою, а я – з нею. Так усе триває вже майже два роки, і я так і не розумію, чесно кажучи, хто з нас із Лілею насправді здоровіший.

Любити = займатися спортом

Мене мотивувала піти до зали думка про те, що я б не хотіла зустрічатися з хлопцем, який не тренується в спортклубі. Вміти підтримувати у формі своє тіло – це також є культура, це є річ того самого порядку, що й правильна вимова, і ввічливість, і вміння поводитися, й інтелектуальний та емоційний розвиток. Коли я зрозуміла це, мені стало ясно, що спортивний хлопець навряд чи зацікавиться дівчиною, яка не вміє слідкувати за своїми м’язами, не відрізняє тонус від гіпотонусу, а біцепс – від косих м’язів живота. Коротше, для мене початок тренувань був чимось схожим на черговий акт саморозвитку та самовдосконалення.

Ліля, з якою ми тренувалися в одному клубі, та наш тренер, які обидва прочитали купу літератури та статей про фізичні навантаження, розповіли мені багато цікавого про роботу та властивості м’язів, про обмін речовин, хімічні процеси в організмі, правильне харчування. Я з подивом побачила, що в цих питаннях розбираються всі, хто відвідує тренування. Мені не хотілося відставати, і я теж поступово стала розумітися на всьому цьому. Це робило мої тренування ефективнішими.

Через рік, як я стала тренуватися, я познайомилася – до речі, не в спортклубі! – зі своїм майбутнім хлопцем, ми стали зустрічатися. Він теж ходив до спортзалу, але в іншому районі міста. Звісно, згодом, коли він вже знав, що я люблю тренуватися в залі, це поглибило його повагу до мене. Але на початку нашого спілкування, коли він цікавився мною просто як гарненькою дівчиною, звісно, він одразу помітив «напрацьований» рельєф моїх м’язів, і йому вже було цікаво не тільки те, як я виглядаю, але й де тренуюся, і як якісно, і як довго… Сказати чесно, я не перетворювала спорт на тему для розмов із ним, тому що тренуватися люблю сама для себе, а не для теревеньок. Проте я відчувала, що мій хлопець дуже поважає цей мій образ життя.

fit

Щоб до 25 років отримати нездорове тіло, достатньо не займатися фізкультурою.

Любити = стиль життя

А у тебе як зі спортом? Ось мені дуже цікаві люди, які ним не займаються. Бо вони абсолютно не схожі на мене, а мені важко зрозуміти геть не схожих на мене людей.

Займатися спортом, у моїй уяві, це: піднятися вранці, розім’ятися, вийти на вулицю, пройти декілька кілометрів – неподалік мого дому є гарний розлогий парк, у якому можна й ходити, і бігати скільки заманеться. Потім – до школи, там – уроки фізкультури, не люблю їх пропускати. Після школи я обов’язково їду в спортивний зал. Ну, бувають дні, коли не їду, бо зустрічаюся з друзями або маю піти на якійсь захід чи додаткове навчання. Але п’ять днів на тиждень я точно буваю в спортзалі.

Не займатися спортом, як я собі це уявляю: не робити розминку вранці, не виходити бігати перед тим як піти до школи, забивати на уроки фізкультури й не мати абонемента до спортзалу. По-моєму, ці два стилі життя – настільки різні, що навіть розмовляти немає про що. Порівняти їх неможливо.

Як на мене, правильніше було б говорити не «займатися спортом», а «займатися собою». Адже заняття спортом – це скидається на щось професійне, а в спорті я точно не професіонал, і не збираюся заробляти тим на життя. А те, що спорт – це заняття собою коханою, — це правда! Не займатися спортом – значить, не любити себе, а для дівчини це неправильно й недобре.

Любити = відчувати вдячність

Мої подружки в залі дуже хвилюються через свої фігури, замотуються в прозору плівку перед тим як піти на тренажери, і все таке. Деякі ходять до зали заради знайомств із хлопцями, але в мене це викликає тільки усмішку. Чому? Бо хлопці й тонка фігура – це не те, чим забита моя голова. Я ходжу до спортклубу, щоб відчувати себе так, як мені хочеться – тобто, щоб завжди відчувати себе добре.

Будь-хто з нас відчуває себе добре, коли в нього нічого не болить, і коли м’язи тіла перебувають у нормальному тонусі. Є такий період в житті кожної відносно здорової людини, коли їй тупо щастить, автоматично, і для цього не треба застосовувати зусиль. Він розпочинається років у 12 – 14, коли вже закінчується час інтенсивного росту та м’язового розвитку. А закінчується десь після 25 років, у когось раніше, у когось пізніше.

З 12 до 25 – це час, коли твоє тіло служить тобі вірою й правдою навіть коли ти нічого для нього не робиш. Воно гарне, підтягнуте, у нормальному тонусі, ніде не болить, саме по собі функціонує так, що «не помічаєш» його, не замислюєшся, чи воно є в тебе, чи ні, – і ти можеш ним користуватися, як тобі заманеться.

Проте, як і все інше, цей період колись закінчується. А потім починається пекло. Так-так, ти все почула правильно: вже після 25 років! Тобто, початок пекла припадає на саме той час, коли ти тільки-но отримала диплом в університеті, маєш кар’єрні амбіції, хочеш «здійснитися» в професії, думаєш про заміжжя й народження дітей… Саме в такі насичені мріями часи твій організм запросто може сказати тобі «ні». Чому? Бо ж ти казала йому «ні» всі роки перед тим.

Починається біль у спині – спочатку в якійсь одній ділянці, потім – упродовж усього хребта, в шії… Паморочиться й сильно болить голова, порушується координація рухів. Унаслідок ти перестаєш кудись ходити, зустрічатися з друзями, про тебе починають казати «вона хворіє!», і поступово ти забуваєш про активне життя, а знайомі забувають про тебе. Тридцятиліття доводиться зустрічати самотньо.

Моїй подружці Лілі все це довелося пережити трохи раніше, і їй довелося витратити не один день, щоб навчитися жити з болем, запамороченнями, м’язовими проблемами та зверхністю й неуважністю деяких колишніх друзів. Тому я знаю, про що кажу.

«Як же ж організм скаже мені «ні»? — можеш підозріло запитати в мене ти. – Це ж моє тіло, і воно буде робити те, що мені потрібно!». Так, тіло твоє. Але йому властиві два стани: здоровий і хворий. І це не залежить від того, що там написано у твоїй медичній картці. Це залежить від того, як ти сама сприймаєш свій організм – як хворий чи як здоровий.

Любити = прагнути бути кращим

Звісно, коли якісь патології чи синдроми вже задокументовані лікарями, ставитися до свого організму як до здорового стає важче. Але якщо ти не ставишся до свого організму як до здорового, то сприймаєш його як хворий. А якщо так є, то так і буде завжди: ти з часом звикнеш до хвороб, і – «прощавай, молодість!». Ось тільки стається це не в пенсійному віці, як ми собі це зазвичай уявляємо, а набагато, набагато раніше – коли ти тільки встигла закінчити університет. У 25 років майже у всіх людей десь щось вже болить.

здоровый образ жизни

Щоб у 25 років бути здоровим та в тонусі, краще розпочати заняття спортом ще в школі чи навіть до школи, — інфорграфіка Тінкора

Проте, як казали у фільмі, сенс життя не в тому, щоб чекати, коли закінчиться гроза, а в тому, щоб учитися танцювати під дощем. Хронічні патології, які в тебе познаходили лікарі, може бути, ще в дитинстві, як не дивно, не так вже й заважають бути спортивною. Потрібно тільки знати свої обмеження й правильно підбирати вид спорту та навантаження.

Наприклад, фізичні навантаження дуже важливі при будь-яких кардіологічних розладах, бо немає нічого гіршого для серця, як відсутність рухів. При розладах серцевої діяльності, звісно, категорично не можна бігати, стрибати та піднімати щось важке. Кожен, хто має серцеві розлади, мусить знати свої власні обмеження. Але при цьому дуже багато чого можна: ходити, плавати в басейні не в спортивному, а в звичайному режимі, займатися йогою, пілатесом, стрейчингом, на фітболі. Власне, все те саме – й при інших хронічних розладах: проблемах із шлунком, зором, хребтом, кістками… Питання тільки в тому, щоби навантаження були підібрані правильно саме у твоєму випадку.

Коли маєш хронічні діагнози, звикаєш «берегти себе», і це правильно: коли є «хроніка», тіло не можна перевантажувати. Але його не можна й недовантажувати! Тому в тебе обов’язково мають бути спортивні звички – наприклад, щоденна ходьба, дуже ефективний вид спорту, і я тобі про це ще якось розповім.

Коли в тебе є певні обмеження щодо занять спортом через якісь хронічні розлади, це робить тебе схожим не на хворих людей, а на… спортсменів! Чому? Дуже просто. Ті, хто інтенсивно займається спортом, спортивно виглядає й дозволяє собі навантаження – вони турбуються про обмеження, власне, так само, як і ті, хто має якусь «хроніку».

Спортсмен, хоч він і відносно здоровий і не має хронічних захворювань, все одно повинен слідкувати за тим, як навантажується його серце, кістки, м’язи, як працює шлунок, нервова система… А методи спостереження за всім цим нічим не відрізняються від тих, якими перевіряють людей із хронічними патологіями: та сама медицина, нічого нового! І ті самі обмеження, які лікарі озвучують як «хронікам», так і здоровим людям.

1024px-Paralympic_athlete_Michelle_Errichiello_at_the_AIS_Track_and_Field

Австралійська спортсменка Мікель Еррік’єлло на тренуванні

Спортивна робота над своїм тілом – це не тренування без обмежень, не потурання забаганкам. Це — мистецтво правильно й розумно долати обмеження, які тіло тобі виставляє! Саме тому ми з таким захопленням спостерігаємо за змаганнями паралімпійців. Адже якраз вони – справжнісінькі спортсмени, у повному розумінні цього слова! Бо немає спорту там, де нема чого долати!

Любити = цінувати життя

Як я можу любити когось, коли навіть моє життя не є для мене цінністю? Я ніяк не можу зрозуміти тих дівчат та хлопців, які палять попід школами, не купують абонементів до спортивних залів, п’ють пиво після уроків… Звісно, коли їм від 12 до 17, їхнє тіло ще автоматично – в «розквіті сил», і це такий період, коли можна навіть не усвідомлювати, що в цього щасливого часу є свій кінець. Це ніби маєш велику суму грошей, і маєш вибір – чи витратити її на щось корисне, якщо не для інших, то хоча б для себе, чи просто розтринькати.

Мені здається, всі ті люди, які палять під школами, лаються та «бухають», не цінують ні своє життя, ні самих себе, але заздрять іншим і… потроху розтринькають те здоров’я, яке є в них на відкритому ним природою «рахунку».

Приходить момент, коли рахунок лишається порожнім – і наступає це не в старості, а дуже-дуже швидко, швидше, ніж така людина могла собі те уявити. Про що я? Та ні, я не про аварії та травми! Здоров’я втрачається набагато простіше, розбивати собі щось навіть і не треба! Просто раптом перестаєш бути здоровим, і стаєш хворим, ось і все!

Вже після 25 років потроху починає деградувати найважливіша частина людського тіла – хребет. І це стається практично з кожною людиною. Малесенькі, невідчутні деградації відбуваються в різних відділах хребта, і це – як з будь-якою іншою хворобою: спочатку нічого не болить, а потім вже пізно. За два-три роки ці непомітні деградації в хребті призводять до дуже й дуже помітного болю в попереку, шиї чи між лопатками, до запаморочень, проблем із пам’яттю, зором чи слухом, головних болей, нервових розладів, порушень координації. Коли з’являється перший із таких симптомів, людина дуже часто навіть почувається гордо: о, я справді дорослий – хребет заболів! Але якщо при цьому ця людина вкладається на диван, то, нажаль, це назавжди. Тому що до першого симптому обов’язково приліпиться другий, потім третій, і 30-річчя ця людина буде зустрічати не як переможець, який досяг у житті чого хотів, а як розсохла гітара, що стоїть у кутку й давно нікому не потрібна.

15th Asian Games Doha 2006 - Day Three

Дівчина з Кувейту на змаганнях із боулінгу. Фото: Енді Ліонс

Вберегтися від деградації хребта кожній людині дуже й дуже складно, бо це навіть не один синдром, а комплекс із декількох, і якщо не займатися собою, до 30 можна «отримати» собі їх усі.

Застрахуватися неможливо, бо розвиваються ці синдроми через вертикальну поставу й вплив земного тяжіння на хребет. Як тут застрахуєшся? Не скажеш же: «Зупиніть Землю, я зійду!». А таблетки й мазі від усього того не допомагають – точніше, допомагають ситуативно, коли треба притупити біль, але від синдромів не виліковують.

Про лікування краще взагалі не замислюватися: мазі, без яких ти все одно не зможеш, якщо синдром розів’ється, коштують від ста гривень, а витрачаються дуже швидко. Один прийом-огляд у вертебролога чи невролога – від 200 гривень, і одним разом не обійдешся. Допомога від лікарів, яку називають «лікуванням» — дуже довга й недешева історія, бо це або серія масажів, чи певна кількість занять із кінезіотерапевтом, чи спеціальні апаратні процедури, а відвідати такий курс потрібно щонайменше разів десять. Не звертатися до «білих халатів» не вийде, бо симптоми цих синдромів замучать – чи біль, чи запаморочення, чи нервові розлади… Людині просто дуже боляче сидіти чи стояти, мучить будь-яка поїздка в автомобілі чи поїзді, пересуватися без болю можна лише літаком. А «працює» це лікування, зазвичай, лише сезон, у кращому разі. Тобто, якщо ти весною пролікувався, літо ще якось переходиш, а восени муситимеш знову йти до лікарів. І так від 25-30 років — і все життя!

web-girls-exercise-getty-c-DONTUSEAGAIN-940x705@2x

Назви свої десять причин займатися спортом — і кожен твій день заграє новими барвами!

Ці синдроми дають про себе знати, коли м’язи починають потроху слабнути. Якщо не займатися спортом, це відбувається вже після 25 років. Тому й виходить так, що певний час людині здається, що все класно, тіло сильне й не болить – а потім це проходить буквально в один день із появою першого болю. Далі – тільки гірше.

«Але ж якщо м’язи лишаться сильними й тонізованими, синдром не буде розвиватися?» — можеш запитати ти, і тут я з тобою щиро погоджуся! М’язовий корсет лишатиметься тонізованим, якщо постійно, багаторічно тренуватися. І тоді після 25 років людина може й не відчути, що потроху «перестає бути молодою». Тобто, ті, хто навколо неї вважав себе молодими, почнуть швидко старітися, а вона не переживатиме якихось неприємних змін.

Любити = працювати над собою

Не тільки твої слова й думки, але й тіло має бути в «культурному» стані! Треновані м’язи, що є в нормальному тонусі, правильно підтримують хребет, і земне тяжіння та сидячий образ життя перестають бути такими страшними для нього. У цьому – вся суть фізкультури.

Коли м’язи просто в нормі, процеси деградації в хребті вповільнюються, і в 30 – 40 років людина почувається такою ж здоровою, як і в юності. А це – найважливіші роки життя, коли й робота найінтенсивніша, і творчість, і ростуть діти. Тобто, все те, заради чого ти в 14 навчаєшся в школі, а в 20 – в універі.

І мені, і тобі вже давно ясно, що самі по собі м’язи весь час у нормальному тонусі не будуть. Тим більше, на їхній стан впливають вірусні захворювання, простуди, все таке. Тому, якщо тонус не підтримувати постійною працею в спортзалі, рано чи пізно м’язи його втрачатимуть, а наступна серія – це розлади в хребті з анонсом «далі буде!».

Нам у школах, взагалі-то, не пощастило, бо нас вчать фізичній культурі якраз у такий період життя, коли школярі не бачать у такому навчанні жодного сенсу, бо тіло ж слухається й так. А фізична культура – не про це, вона – не тільки про сьогоднішній день. Фізра – це про звичку займатися своїм тілом за будь-яких умов і обставин, через «не хочу», через «характер». Це як вітатися з сусідами чи любити батьків – тобто, твоя культурність. І потрібно це не для оцінок у школі, і не для тонкої талії, і не для модних підкачаних біцепсів, і не для знайомств у залі із хлопцями, а хоча б лише для того, аби після 25-ти мати здоровий хребет і просто радіти життю без болю.

Я кожного дня в залі потроху долаю свої попередні результати. У мене немає мети досягти якихось певних показників, але я мушу робити хоча б на одну вправу чи підхід більше, ніж учора, бо маю долати свої власні обмеження. За цю психологію я дуже люблю спорт і спортклуби. Не всі люди в них думають так само, але багато хто може розділити моє сприйняття спортивних занять!

sport

Вона — на тренуванні в британському футбольному клубі для дівчат. А ти?

На сайтах, що рекламують знижки, ти завжди можеш підібрати собі абонемент із дуже значним зниженням вартості, і позайматися в спортклубі хоча б місяць. За цей місяць ти адаптуєшся до занять, навчишся користуватися тренажерами, побудуєш із тренером твою особисту програму для занять – і тоді зможеш рухатися далі. Найважче – подолати лінь, і звикнути, вилазячи з теплої постілі зранку, повзти чи шкандибати в спортзал і просинатися вже десь на біговій доріжці. Але через кілька тижнів це вже ввійде в звичку, яка буде з тобою завжди, і не раз вилікує тебе не тільки від хвороб, але й від поганого настрою, непорозумінь із друзями чи батьками, розчарувань… Адже навіть коли немає ніякої іншої любові в житті, в тебе лишається любов до себе! Ти не можеш її розділити з кимось, доки хтось того не захоче, але ти можеш просто відчувати її. Можеш просто любити. А це немало, і від негараздів рятує краще за цигарки чи алкоголь, я перевіряла.

Займатися спортом у великих містах – це доступно. Якщо ти живеш у невеликому містечку чи селищі, все одно краще проїдь два рази на тиждень у райцентр і потренуйся там, аніж не робити нічого. Згодом відкриєш спортзал і на своїй вулиці — зараз не так вже й складно перетворити захоплення спортом у справу життя. «Тінкор» вже розповідав, як у Києві можна займатися спортом взагалі безкоштовно. Не пропусти цю можливість, якраз починається сезон!

Як обрати найкращий спортклуб, я розкажу тобі згодом. Be fit!

moove

The Mighty Macs — американська стрічка 2009 року: про спорт, кохання, віру та досягнення мрій

І про натхнення: ось щойно подивилася фільм The Mighty Macs із Карлою Гуджино у головній ролі та Девідом Бореанозом, який грає чоловіка основної героїні. Гарне кіно про Америку в 70-ті роки, католицький коледж та тренерку з баскетболу Кеті Раш, яка прийшла працювати з дівчатами, ученицями коледжу, аби зробити з них справжню баскетбольну команду. Звісно, аби здійснити мрію, Кеті та дівчатам доводиться подолати різні труднощі.

Текст: Домініка

vzaimnost

У моєму класі ніхто не знає, з ким я зустрічаюся. Мого хлопця там ніхто й ніколи не бачив. Ми стали зустрічатися рік тому, я тоді була у восьмому. А він закінчував одинадцятий в іншій школі.

Мої подруги мене часто розпитують, хто мій хлопець. Але я зазвичай не розмовляю з ними про це. Коли він тільки з’явився в моєму житті, і все почалося, я зрозуміла, що наші стосунки – це те, що стосується тільки нас двох. Не можна комусь третьому про них розповідати. Це я так для себе вирішила тоді.

Буває, що є стосунки, але через них наявні й проблеми. Тоді з’являється бажання з кимось поділитися. Але в нас усе нормально. І якщо мене щось турбує, я обговорюю це з моїм хлопцем, а не з кимось ще.

Подружки дуже ображаються, що я не хочу розмовляти з ними про свої стосунки. Але в цьому немає сенсу. Просто в мене ці стосунки є, тому й нема потреби розмовляти про них. А в них стосунків немає. І це їх дуже турбує.

teencorr.com.ua

Я не знаю, чому одні дівчата зустрічають своїх хлопців раніше, а інші – пізніше. Реально: не знаю! Просто в мене ось так вийшло, а в моїх подруг… Вони ніби й закохуються, а в них – ні, чи вони не помічають, чи не дізнаються про це… Чи чекають чогось «більшого», «кращого»…

Мені пощастило, мабуть, у тому, що мені бігати за хлопцями не довелося. Він сам звернув на мене увагу, сам познайомився. Ми познайомилися як друзі, на футбольному матчі, куди я пішла разом із старшим братом. Це не був просто хлопець з вулиці – він був знайомим друга мого брата. Мій брат його не знав, але спільний друг їх познайомив… і мене теж.

Він мені одразу сподобався, але не більше. Я якось спокійно поставилася до його появи. Після футболу ми всі пішли гуляти, і я мовчала, можливо,  більше, ніж якби гуляла з подружками. Насправді, коли я з подружками, я зовсім не мовчазна. Але з братом, як правило, набираю води до рота. Бо він не любить, коли дівчина балакуча. Хлопці взагалі цього не дуже люблять. І це – дуже важлива річ! Бо дуже багато дівчат самі «відлякують» від себе хлопців, яким не подобаються надто балакучі!

Це не значить, що з хлопцем завжди треба мовчати й ні пари з вуст. Треба поводитися природно, і, звичайно, розмовляти. Коли мій брат знову зустрічався з друзями, і той хлопець мав теж там бути, я не пішла. Не тому, що хотіла показати характер. Просто я не завжди гуляю з братом. У мене й подруги є, і своя компанія! А крім того, ще художня студія, танці й спортзал. Тому, навіть при всьому бажанні… У мене є своя «територія» – ті речі, які я люблю, які я роблю сама для себе, і я її не віддам! Бо якщо я забуду про свої інтереси, то що від мене залишиться?

Компанія брата ще кілька разів гуляла без мене. Брат ненав’язливо давав мені зрозуміти, що той хлопець мною цікавиться, питає про мене. Схоже, брат і сам не очікував, що на мене хтось вже дивиться як на дорослу дівчину, і висловлює зацікавленість. Тому він дуже обережно говорив мені про це, намагався не розтривожити. Мабуть, він переживав занадто, бо я про це все якось так і не думала. Ну, щось питається хлопець! Але я не думала про те, що в мене з ним насправді щось може бути!

Я продовжувала просто жити своїм життям. Ходила на танці, малювала, читала, робила шкільні завдання, гуляла з подругами. Одного разу погодилася піти з братом і його компанією в кіно. І там знову зустрілася з тим хлопцем. Видно було, що він радий мене бачити. Він був до мене уважний, мені сподобалося, як він зі мною поводиться. Спілкуватися з ним теж було легко: він не намагався на мене тиснути, якось перевчати, не критикував. Йому все в мені подобалося!

Це було дуже важливо, бо якщо б він висловлював якусь критику, чи намагався б надмірно контролювати мене, чи ще щось таке – я одразу припинила би спілкування. Але все було добре. Нічого такого він не робив.

Ми зустрічалися в компанії брата ще разів два чи три. Від моменту знайомства минуло десь чотири місяці. Близько до Нового року він запросив мене погуляти вдвох – аби я допомогла йому купити подарунки близьким. Ми ходили магазинами, де я почувалася досить вільно, спілкувалися, відпочивали, обирали подарунки… Все було добре.

Новий рік ми також зустрічали разом, у компанії брата, в будинку за містом. Там хлопець уперше поцілував мене. Це було дуже романтично. І знову ж таки – жодного тиску на мене, жодних злих емоцій – просто поцілувалися і все.

Уже десь після Різдва він запросив мене в невеличкий ресторанчик, і там запропонував мені бути його дівчиною, зустрічатися з ним. Він мені подобався, і подобалося те, як він до мене ставився. Дуже добре й уважно! Я погодилася.

Одна справа – ділитися з тим, хто може розділити твою радість. Інша – розповідати щось тому, хто стане тільки перемивати кістки. Розповідати про мої стосунки подругам зі школи в мене нема бажання.

Текст: Домініка

yak-roztcharuvaty-hloptsya

Іноді буває – як подивлюся, які статуси та фотки виставляють мої подружки в контакті – і дивуюся! Невже ці дівчата справді думають, що комусь сподобаються? Я записала все, що вони роблять, аби не сподобатися хлопцю. Вийшло десять пунктів. Вивчай!

 1. Ти вирішила сфотографуватися в святковій сукні з бантами та стрічками? Так, роби це на тлі дверей у туалет, в коридорі, у дворі біля колодязю! Він не тільки вирішить, що ти – королева несмаку й не знаєш правил етикету й стилю. Але й подумає, що ти так нечасто вдягаєшся гарно!
 2. Ти поставила на авці своє фото з найсумнішим обличчям, яке тільки можна уявити й написала статус “Я не можу без тебе/Я сумую за тобою/Вибач мені?” По-перше, він не зрозуміє, що то ти до нього. По-друге, якщо побачить, подумає: «О дурепа, сумує за якимось ідіотом!». По-третє, припинить із тобою спілкуватися: дівчата, які виставляють свої переживання на весь світ, хлопцям не подобаються. Скромність та стриманість – це не про зовнішній вигляд, це – про почуття.
 3. У тебе на стіні – повно подій з ігор? О, ну точно всі нормальні хлопці забудуть дорогу на твою сторінку! Ти чула? Я не сказала – «всі хлопці». Я сказала – «всі нормальні»! Він зрозуміє, що твій час не зайнятий, а отже, ти – лінива й не вмієш себе зайняти. Значить, із тобою не цікаво, бо ти – не особистість. Де ви бачили особистість, що зросла на компʾютерних іграх? Вірно – ніде. А хлопцям подобаються особистості!
 4. На твоїй сторінці немає статусів чи картинок, які б розповідали про твої досягнення. Здала екзамен? Перемогла в районному конкурсі? Отримала диплом на курсах? Стала першою в хіп-хоп баттлі? І промовчала про це??? Ого…
 5. На групових фото дівчата – з рівними спинами й невимушено позують, а ти – неодмінно перекошена й стоїш у дивацькій позі, вдаючи з себе модель? Хлопець точно пройде повз. Тому що дівчина повинна думати не про те, як вона виглядає, а про те, чи виглядає вона гарно.
 6. У тебе немає жодної фотки з племінником у колясці, де б ти виглядала не як його сестричка, а ніби ти – гарна дівчина з коляскою? Ну й дійсно, не треба! Нехай він і далі вважає, що ти здатна думати тільки про одну себе!
 7. Нема фоток з мандрів? Їздиш нечасто? О, він вже позіхає, прикриваючи рукою рота! Насправді, зовсім не обовʾязково повсякчас фотографуватися за кермом яхти! У твоєму краї – безліч старовинних місць, які можна відвідати як турист, і зробити там гарні фото. Хлопцеві цікаво те, що ти їздиш і пізнаєш нові місця, а не те, де саме ці місця є.
 8. На твоїй сторінці всі фото – з подружками, а твоїх селфі – майже нема? Ну так чого ти дивуєшся, що він дивиться на твоїх подружок, а не на тебе? Твоя сторінка – твоя територія, твій світ. А подружки – то теж світи, але інші.
 9. І що – жодної професійної фотосесії? Тільки фотки, зроблені подружками та батьками? Ну-ну. А попросити батьків подарувати тобі виїзну фотосесію на день народження, чи домовитися з кимось, хто відвідує фотогурток – нє? Ну що ж, значить, чиясь інша краса його надихне!
 10. Збираєш на сторінці картинки й музику «з натяками»? Ти на хибному шляху! Ці «натяки» на свою адресу зарахують десятеро хлопців, а Йому буде неприємно, що про твої почуття вже знає все місто! Він вважатиме, що ти ведеш себе непристойно. Адже непристойність – не те, що ти маєш почуття, а те, що про твої почуття відомо всім! 

  Домініка

v-shkole-skutchno

Не знаю, как тебя, а меня очень раздражает в школе одна такая вещь – пассивность. Что я имею в виду? Сейчас расскажу. Может, и у тебя так?

Каждый мой день состоит из школы. Он наполнен школой. В нем много школы, и от нее никуда не деться. Раз уж я когда-то так протупила с творческими лицеями и удаленным обучением. Теперь приходится ходить на уроки изо дня в день.

Мне кажется, это ужасно. Очень много дней в жизни уходит непонятно на что. Да, в школе есть уроки, которые мне интересны и пригодятся в будущем наверняка. Но есть и такие, которые будут совсем не нужны. И мне жаль, что я трачу столько времени впустую.

v-shkole-skutchno

Image by © Oliver Rossi/Corbis

Но все же мое расписание дня довольно плотное. В моем смэшбуке каждый день – много всего: перед школой – спортзал, после школы – репетитор, фитнес, танцы, курсы, мастер-классы или лекции… И это все выбирают не родители, а я сама. Это мой образ жизни.

Поэтому, в общем, даже на ненужных и скучных уроках я остаюсь собранной. Не сплю, не расслабляюсь. Потому что после школы моя жизнь на сегодня не заканчивается, а только начинается. И нужно сделать еще очень много всего. Так что скучные уроки кажутся возможностью передохнуть, собраться с силами, ведь это – единственные часы за день, когда я могу спокойно посидеть на месте, да еще и, может быть, услышать от преподавателя что-то любопытное.

Но мне непонятны некоторые мои одноклассники, которые скучают на всех уроках вообще. И на скучных, и на нужных. После уроков эти люди едут домой, делают домашку, и не ходят никуда кроме как на прогулку с подружками. То есть, они прожигают время не только в школе, но и после уроков тоже.

Я вообще такого не понимаю. Вот такой пассивности. Типа, ты ничего не делаешь, ничем не интересуешься, не узнаешь мир – и все равно хочешь быть интересным кому-то, хочешь, чтобы на тебя обращали внимание, считали лидером… Я не понимаю, как пассивный человек может быть лидером.

И не понимаю одноклассников, у которых круг интересов – как у кошки: поесть, поспать, посмотреть телек, початиться с подружкой – и все. День, два, три, неделю, год… Человек взрослеет по возрасту, но не развивается, не становится более зрелым, более умным, более лучшим… Он все время остается ребенком, за которым вынужден ухаживать кто-то другой.

В моем классе учатся разные люди. Есть те, кто планирует свой день и живет активной жизнью. Есть такие, кто ничего не хочет, не вылезает из соцсетей в телефонах, а потом жалуется на скучную жизнь. Интересно, в твоем классе такие есть?

Текст: Доминика

girl

girlДнями я придумала неймовірне інтерв’ю. Потім ще кілька днів ходила й думала, як його зробити, як все реалізувати. І – ось воно, нарешті: інтерв’ю з моєю старшою сестрою Альбіною.

«Чого це ти вже з сестрами інтерв’ю робиш, що, нема з ким більше?». Так, я розумію, що дехто буде так думати й навіть казати мені таке. Але в інтерв’ю справа завжди – не тільки в персоналіях, але й у тому, що вони, власне, говорять.

Так ось, Альбіна стала героїнею цього інтерв’ю тому, що їй – 30 років. Тому що мені вже давно дуже хотілося розпитати людину цього віку про все на світі – про хлопців, про цілі, про те, як жити, коли тобі 30… І вирішила, що найбільш чесно про все це мені розповість моя старша сестра.

А ти часто розмовляєш з сестрами й братами?

— Альбіно, я серйозно! Розкажи мені, будь ласка, все-все!

— Що саме тобі розказати?

— Ну ось розкажи, як закохуються 30-літні люди.

— Справа в тому, що в 30 у багатьох людей уже є родини, діти. А в багатьох – ще немає. І це не залежить від якихось стереотипів чи правил. Просто в одних родини вже є, в інших – ще ні. Тому для одних закохуватися – це вже неактуально, а для інших – навпаки. Дівчата, молоді жінки в цьому віці в своєму ставленні до кохання почуваються так само, як і в 18, і в 20. Так само можуть не усвідомлювати, з яким чоловіком хочуть зустрічатися, які мають бути стосунки… Тобто, як у 15 – 16 комусь буває непросто, так само й у 30.

— Що значить «не усвідомлюють»?

— У 14 – 17 років зустрічатися з кимось – це щось буквально «обов’язкове». Але – не для дівчини чи хлопця, а для їхнього оточення. Мати пару в 14 – 17 – це як певна «ініціація». Хочеш – не хочеш, а «треба», бо має значення, що скажуть оточуючі, яка в них буде думка про тебе. У цьому віці майже немає вибору: або ти зустрічаєшся з кимось, або тебе вважають лузером і ставляться до тебе ну точно не як до лідера. І це така проблема цього віку: «Як зустрічатися з ким-небудь, щоб однокласники чи компанія визнавали мою цінність». Тобто, є велика залежність від оцінки компанії чи однокласників. В принципі, це не дуже класно – ставити в залежність від чиєїсь оцінки своє життя, свої особисті стосунки. Але дуже багато підлітків робить саме так. Про усвідомлення, з ким, власне, ти зустрічаєшся, хто то є поряд з тобою, мови не йде. Після 18 років, уже в «ВИШі», ця «оцінка оточуючих» вже не має такого гострого значення: ти вчишся з незнайомими тобі до того людьми, вони нічого про тебе не знають, і навіть якщо в школі тебе затаврували «лузером», в інституті ти легко можеш розповідати всім про свої перемоги на шкільному любовному фронті – тобі повірять. А ось зустріти реальну «половинку» в інституті – набагато більше шансів, ніж у школі. Але в студентському віці, від 18 до 25, зазвичай «обираєш серцем» — тобто, починаєш зустрічатися, не сильно замислюючись, як будеш потім жити разом із цією людиною. Є такі «рожеві окуляри», є радість від того, що в тебе є пара – але немає готовності до труднощів у стосунках. Є люди, які проходять це, а є такі, кого це призводить до розлучень.

— Мені здавалося, що після 18-ти всі вже з кимось зустрічаються…

— Можливо, так, тому що в цьому віці «фізичність» стосунків — це вже не «жарти», як у підлітковому віці, секс вже дійсно стає фізичною потребою й певною життєвою цінністю. У цьому віці секс створює певний хаос: одні раптом вагітніють, і ще в інституті народжують дитину, у шлюбі чи поза шлюбом, інші – змінюють партнерів заради більшого досвіду в сексі, і так далі. «Усі з усіма» зустрічаються, але якість стосунків, у більшості випадків – десь на третьому плані.

— А після 25-ти щось знову змінюється?

— У середині нас змінюється не так вже й багато. Могло б і більше. Але змінюються соціальні вимоги до нас. Зазвичай, десь із 25 років у дівчат десь усередині прокидається «контролюючий голос», який починає їм повсякчас «нагадувати», що для того, щоб «відповідати соціальним стандартам», треба мати чоловіка й дітей. І починається «гонка вооружений», тобто, гонитва за шлюбом і гарними фоточками в інстаграмі. Проте це, скоріше, страхи й намагання відповідати «соціальним нормам», ніж щось справжнє та справді важливе. Дівчата в цьому віці вже розуміють різницю між «бідним, чоловіком» та «багатим чоловіком». І звісно, шукають другого. Не можна сказати, що це «погано», бо це, скоріше за все, щось біологічне: жінка в цьому віці вже розуміє, що гроші не падають з неба нікому, навіть найгарнішим та наймоднішим, і якщо ти хочеш нормального дорослішання для своїх дітей, то шукай багатого чоловіка. Жарт у тому, що в чоловіків у цьому віці й навіть у старших ще, зазвичай, інші плани, ніж родина. Стосунки в цьому віці нерідко призводять дівчат до розчарування, це те, звідки й береться справжній життєвий досвід.

girl— Тобто, немає кохання ні в 15, ні в 20, ні в 25, ні в 30?

— Кохання є завжди, у будь-якому віці, бо воно від стосунків не залежить. Ти або кохаєш іншу людину, або – ні. Кохання не означає, що обов’язково будуть стосунки чи шлюб. Одне до одного взагалі має дуже слабке відношення. Можна кохати й отримати взаємність, можна кохати без взаємності. Але все одно це – кохання. Ми відчуваємо іншу людину майже як себе і вчимося жити з цим.

— А стосунки? Що це таке тоді?

— Те, що діти народжуються від стосунків жінки й чоловіка, придумано не нами. До того ж, майже кожна жінка, вже після 25-ти так точно мріє стати мамою. Для того, щоб виростити дітей, потрібно, щоб чоловік, від якого вони народжені, допомагав із цим. Самій жінці виростити дітей дуже важко, бо, принаймні, наш соціум її практично ніяк не підтримує в цьому. Треба, щоб чоловік був поряд. Тому є така річ, як шлюб. Шлюб – це певна домовленість бути разом, ростити дітей. Дівчина, яка хоче стати мамою, починає замислюватися не над тим, як чоловік виглядає, а чи він здатний допомагати їй виростити дітей. У шлюбі жінка й чоловік можуть бути різними за характерами, можуть мати різні інтереси, але в них є спільна мета – виховувати та забезпечувати дітей, і це об’єднує, а не щось інше. Задля цього не обов’язково грати в одній рок-групі. Тобто, якщо жінка у 20, 25 чи 35 хоче стати матір’ю, для неї важливіше не те, який її чоловік сам по собі, а те, як він ставиться до неї та до ідеї народити спільних дітей. А якщо жінка про дітей не замислюється, то, навпаки, дивиться на те, який чоловік, а не як він до неї ставиться. Для жінки в стосунках із чоловіком багато що залежить від справжньої мети. Якщо ти хочеш дітей, то навряд чи зустрічатимешся з «хлопцем з пивом» або з хлопцем з нічного клубу.

— Чому?

— Тому що звички в людях змінюються найважче, а частіше – не змінюються зовсім. І той хлопець, який звик до клубів, скоріше за все, буде туди ходити. А той, хто звик до пива, буде його пити. А ти будеш у цей час чекати дитину й ображатися, що він – не з тобою. Але чого ображатися, коли ти сама обрала собі чоловіка, не готового бути батьком?

— Ну всі ж дівчата думають, що «серцю не накажеш», що «любов – зла», і так далі.

— Це дуже дурні й несучасні стереотипи. З ким жити, дівчина сама собі обирає. Якщо вона не робить цього, а просто слідує за емоціями та інстинктами, їй лишається тільки розраховувати на шалене везіння. Бо зазвичай шлюбу з чоловіком, який не хоче шлюбу, бути не може. І так само дітей від чоловіка, який їх не хоче, теж бути не може. Тобто, вони можуть народитися, але батька в них, фактично, не буде. І все це – вибір дівчини. Або «вибір» — коли зробила, але перед тим не подумала. Хто їй тоді лікар?

— А що робити, коли хлопець дуже сильно подобається, і хочеш бути з ним, але він хоче гуляти, про заробіток взагалі не думає, про шлюб і дітей – тим більше?

— Не брехати самій собі. Хочеш бути з ним – будь, але до чого тут шлюб та діти? Ти можеш бути з ним, чекаючи, доки він нагуляється, і в цей час пропустити хлопців, гідних шлюбу й готових створити родину.

— Але ж любов…

— Ну, ігнорувати свої власні бажання – це не є любов. Одна справа – слідувати за чоловіком, який веде тебе туди, куди треба, й інша – слідувати за тим, хто веде тебе в нічний клуб абощо. Така «любов» — це не є любов до хлопця. Це є нелюбов до себе самої. А таких жінок чоловіки не цінують.

— Все одно, дуже мало хто з нас замислюється одразу про шлюб у 15 або 18 років…

— Кожному – своє. Дехто народжував дітей дуже рано, і був щасливим. А дехто народжував рано й ставав дуже нещасним. Крім того, дівчата дійсно зустрічаються з хлопцями не тільки для того, щоб створювати родину й народжувати дітей. Буває, що самі дівчата цього не хочуть, а бажають просто гуляти. Просто потрібно враховувати: поява дитини – це гроші, витрати. І якщо ти або твій хлопець не можете забезпечити ці витрати, вашій дитині буде нелегко.

— Хочеш сказати, що почуття в стосунках взагалі не грають ролі?

— Грають. Коли кохаєш людину, справді не замислюєшся ні про що більше, адже ти цінуєш в цій людині її саму, а не її гроші, можливості, статус… Проте, все ж таки, якщо є стосунки, в них найважливіше – взаємність. Якщо взаємності немає, це треба брати до уваги. Можливо, краще піти зі своїм коханням від цієї людини, яка не відповідає взаємністю, аніж мучити і себе, і її. Кохання не має перетворюватися в інструмент для того, щоб мучити когось. Але буває по-різному. Буває, що люди всі ці речі починають розуміти якраз у стосунках. І буває, що у 18 дівчина й хлопець майже не розуміють одне одного, а в 30 вони вже мають дуже хороші взаємні стосунки. Справжня любов єднає не одразу, а з часом, поступово. І до цього потрібно йти.

Текст: Домініка

kak-vybrat-stylista_photo-teencorr

Visage, visage… Dans l’espace inouï de l’amour… Это я тут, пока просматриваю в инста разные праздничные мейкап-идеи, слушаю Desireless, но слышу что-то свое… Мне очень важно придумать какой-то очень классный образ, который бы вдохновлял меня всю новогоднюю ночь! А для этого нужно потрудиться.

Я буду праздновать Новый год в загородном доме у друзей моих родителей. Там будут все – и мама с папой, и их друзья, и родственники, и мой парень, конечно же, и мои братья и сестры, родные и двоюродные… Будет фото- и видеосъемка, так что отлично выглядеть – необходимо. Мне уже шьют платье, но… Сейчас мне кажется, что с платьем я немного поспешила.

Почему? Сейчас расскажу. В Киеве уже давно ушли в прошлое все эти совковые манеры капризничать, когда с тобой работает визажист, вести себя в стиле «я плачу, так что крась как я сказала!». Относиться к человеку, который работает с твоим лицом, твоими волосами или образом в целом, как к «работнику сферы обслуживания» – это жлобство, которое уже давно – позавчерашний день. Провинциальная девочка с плохим воспитанием и беспочвенным самомнением может себе позволять устраивать капризы и истерики в стиле «ой, мне не нравится, перекрась!», но я не могу себе позволить такого, потому что у меня нормальное воспитание.

kak-vybrat-stylista_photo-teencorr

Сейчас приличный человек к «работнику сферы обслуживания» попросту не пойдет. Если мне хочется чего-то очень стильного, какого-то правильного настроения, точного и яркого образа, я буду искать не «работника сферы обслуживания», не просто мастера, а личность, необычную, со своими мнением и видением, со способностью возражать мне и предлагать мне лучшие решения, чем могу придумать я сама… Ведь в этом и смысл! Ведь за этим я и обращаюсь к стилисту! А вовсе не затем, чтобы мне поддакивали, соглашались с моим дурным вкусом и идиотскими идеями, я ведь в макияже и укладках ничего не понимаю, потому и иду к тем, кто в этом разбирается!

Но мало ли кто в чем разбирается. Конечно, я выберу в стилисты такого человека, который уважительно общается со мной не потому, что хочет подстроиться под мое настроение, а потому, что он уважает сам себя и знает, что достоин уважения как человек и как мастер. Другие мне не нужны.

Если мне совсем не понравится результат его работы, само собой, я попрошу его предложить мне другое общее решение, а не просто «перекрасить нос» методом научного тыка. Но понятно, что это – в крайнем случае, ведь если перед началом работы все задачи сформулированы точно, переделывать, скорее всего, не придется. И если что-то будет выглядеть не так, как мне представлялось, я доверюсь решению мастера – ведь я выбрала его, чтобы доверять его решениям, а не думать за двоих!

Мастер для меня – не тот, кто увешан дипломами и медалями, а тот, кто может предложить мне лучшее решение именно в моей ситуации! Например, спроектировать для меня мой идеальный образ на Новый год.

kak-vybrat-stylista_photo-teencorr

Ну а как мастер спроектирует для меня нужный мне образ, если ему непонятна я, непонятна моя жизнь? Вот этого я не могу себе даже представить. Я не могу доверить свой внешний вид человеку с узким кругозором, плохим воспитанием и глухой завистью в глазах. Мне интересно приходить к тем, кто влюблен в свое дело, потому что пробовал себя в разном, потому что имеет разные образования и знает, что жизнь одной профессией не ограничивается. К тем, кто хорошо развит эмоционально, потому что много общался в жизни с разными людьми, знает, что все люди – очень разные, и одинаковых нет, и поэтому не имеет советской привычки мерить всех по себе. Мол, раз я такой, значит, и они тоже такие. Нет, мне интересны те, кто может увидеть мою индивидуальность как раз потому, что знает и ценит свою!

Этот дурацкий советский стереотип, что, мол, дружить с мастером-парикмахером или визажистом неприлично, потому что он «из сферы обслуживания», сейчас, в начале ХХI века, звучит как детский лепет на лужайке. Конечно, мне нравится дружить с моим стилистом! Мне нравится знать, что, когда бы я ни позвонила, он войдет в мою ситуацию и сможет предложить какое-то решение, а не отмахнется от меня, не отправит «ждать в очередь»… Сейчас отношения со стилистом – это не только вопрос денег и времени, это и вопрос настроения, и успешности общего проекта моего внешнего вида, и честных, конструктивных рекомендаций косметики, тканей, средств для волос…

И это – вопрос общения: «попить кофе», услышать об интересных проектах, которые реализуются в городе, о впечатляющих людях… Самой что-то о себе и своих делах рассказать… Но не как психологу, который просто слушает твое нытье, потому что ты – клиент, и все это нытье нужно терпеть, а потому, что ты – друг, и общение с тобой – ценно само по себе, даже если ты не собираешься покупать косметическое средство или мейкап.

kak-vybrat-stylista_photo-teencorr

Чтобы все было вот так, нужно, чтобы твой стилист был не из «сферы обслуживания», не человеком, думающим только про твои деньги, а чтобы он был в чем-то равным тебе.  Чтобы у него было отличное образование, хороший опыт работы в какой-то сфере, общий культурный уровень, прекрасное воспитание, чувство такта, кругозор – в общем, все то, что формирует основу для взаимных отношений. И, конечно, чтобы была сама способность к взаимности. Потому что без интереса ко мне как ко мне стилист сразу превращается в «работника сферы обслуживания», который думает лишь о моих деньгах, а мне такие стилисты не нужны.

Ты можешь удивиться: как это, разве человек с университетским дипломом юриста или математика станет работать парикмахером? А меня вот удивляет, откуда возник такой вопрос. Ведь в Киеве – множество людей, которые работают сейчас в клиентской сфере, но имеющие и диплом, и опыт работы в каких-то других отраслях. И далеко не все из них делают это, потому что разочарованы в старой работе или дипломе. Многие работают с клиентами, занимаясь чем-то «прикладным», потому что влюблены в это! Потому что это у них отлично, суперски получается! И я всегда ищу таких людей, чтобы сделать у них прическу или макияж к празднику.

Но теперь уже я понимаю, что мне не очень нравится, когда макияж сделан, а над прической надо ломать голову. Так что мне интересно работать с мультиспециалистом, который сможет спроектировать мой образ полностью – от одежды и прически до настроения. Еще и подскажет, в какой пойти спортзал, чтобы подкачать трицепсы, если дельты мне качать не надо. Даст визитки сервисов по доставке лучших детоксов. Пришлет список, что почитать на разных порталах – must этой недели. Сформирует подборку книг…

То есть, не мои деньги будет считать, «оказывая услугу», а свои зарабатывать, делая свою работу. Мне нравится, что такой специалист понимает, что каждая девушка, сколько бы денег у нее ни было, всегда хочет сэкономить, и в своей работе будет исходить из этого. Ведь принимать решение, из какой ткани шить платье – из дорогой или из дешевой, – буду я. А он для меня тогда специалист, когда может предложить выбор и лучшее решение для любого варианта, не заботясь о своей наживе.

Когда стилист думает лишь о своем заработке, он – не стилист, он специалист по мыслям о заработке. Я предпочитаю не иметь дело с такими. Для меня важно, чтобы стилист, который помогает мне придумать платье к празднику, выбирал себе клиентов не по толщине кошелька, а по комфортности и взаимности общения. Я могу сегодня прийти с большим бюджетом, завтра – с маленьким, но хочу быть полностью уверена, что отношение ко мне у стилиста не изменится.

В Киеве есть такие замечательные люди, и позавчера вечером я заглянула к одному из них, чтобы обсудить свое платье и новогодний мейкап… В тот вечер стилист усиливала красоту участников одного интересного спортивного проекта, и я за кофе в фитнес-баре дожидалась, пока мастер завершит работу. У меня было немножко свободного времени в конце недели, и радовала возможность отдохнуть. Вдобавок еще и узнала о модном спортклубе, к которому решила приглядеться. После того как стилист «снарядила» новогодней красотой прекрасных тренеров, спешивших на фитнес-мероприятие, мы с ней поехали пить какао с маршмеллоу и обсуждать мое новое платье. Все придумали, обо всем договорились и отлично провели вечер, несмотря на усталость от трудных графиков. Мой стилист – это стайл-лайф. Желаю и вам такого же!

Доминика

Фото: Тинкорр

pochemu-mi-ne-tchuvstvuem-sebya-radostnymi

Да, я знаю: надо писать для «Медиадевочек» почаще. Просто было лето, потом – очень много учебы, работа, отношения… Мне очень-очень хотелось написать об этом всем в Mediagirls, но, правда, часто мне казалось, что в сутках должно быть хотя бы 48 часов…

Но – вот она, свободная минута, наконец-то! Я заварила в термосе разных ягод с мятой, и теперь вот пью вкуснейший горячий чай и пишу новую колонку.

Я радуюсь мелочам. Всегда. Что бы ни было, как бы ни было. С каким бы настроением я ни проснулась, каким бы загруженным ни был мой день. А сегодня я задумалась о том, что способность радоваться – это такая хрупкая вещь.

Да, можно изображать какую-то искусственную радость при встрече с подружками: «цемки», смех без причины и все такое. Можно, отчего нет? Но я предпочитаю другую радость, настоящую. А она не достается актерством и притворством.

В нашей стране радоваться – очень сложно. Потому что вокруг – очень много нерадостных, забитых бытом, угнетенных людей. Их не заставишь ощущать себя позитивно и радоваться насильно, ведь им свой день надо потратить не на то, чтобы чувствовать красоту жизни, а на то, чтобы заработать копейку на хлеб.

pochemu-mi-ne-tchuvstvuem-sebya-radostnymi

Да, от непозитивных людей можно прятаться – на высотных этажах стеклянных офисов, в дорогих барах с видом на центральные улицы… Но и там ты не будешь застрахован от официантов, с ненавистью глядящих тебе в спину из-за того, что ты сейчас проедаешь в баре их недельную зарплату…

Кроме того, наше общество бедно в целом. То есть, бедных людей – большинство. И даже если они тебе не завидуют и не злятся на тебя за то, что у тебя в материальном плане есть что-то большее, чем у них, тебе все равно сложновато совсем не испытывать чувства вины, когда ты видишь из окна машины плохо одетого ребенка или бабушку, которая просит милостыню.

Тем более, ты ж еще смутно помнишь времена, когда все люди в твоем городе были больше равны, чем сейчас. Жили почти совсем одинаково. А теперь нелегко свыкнуться с тем, что это уже не так.

Да, очень трудно радоваться, когда кто-то рядом недоедает. Но это – тогда, когда твоя собственная радость связана с чем-то материальным и напрямую зависит от материальных вещей. Тогда ты сравниваешь: вот, у меня это есть, а у того человека – нет. И испытываешь грусть вперемешку с чувством жалости.

Но то, что ты жалеешь кого-то – это не про радость. Это – про ошибочное ощущение, что ты лучше других оттого, что имеешь какие-то материальные ценности. На самом деле, обладание не делает тебя ни лучше, ни радостнее. И когда ты наконец понимаешь это, перестаешь гордиться.

Даже если ты не жалеешь тех, кто беднее, а искренне сочувствуешь им и готов делать что-то, чтобы как-то поддержать тех, кому это нужно, рано или поздно ты замечаешь, что тебе самому становится все сложнее и сложнее радоваться. Ведь радоваться в постоянно страдающем мире – очень трудно. И в конце концов спрашиваешь себя: а надо ли?

Вообще, с настоящей радостью все просто: она рождается из благодарности. Например, радость от покупки новой кофточки – мимолетна, ее может даже вообще не быть. А вот радость от благодарности, что здоровы твои родители, младший брат, любимый человек – это настоящая радость, и мысль об этом может улучшить настроение надолго. Благодарность очень улучшает жизнь, это правда.

В нашем обществе далеко не все способны испытывать радость – потому, что многим не до радости. Проблемы перекрывают все хорошие чувства, все добрые ощущения. Справляться с валом проблем все сложнее и сложнее. И на этом фоне те, кто может радоваться, вызывают удивление или раздражение окружающих.

Мне тоже приходится много общаться с грустными людьми, которые думают, что я радуюсь потому, что у меня есть браслет Pandora и норковая шубка, хотя мне – всего 16. Они думают, что, если бы у меня шубки и браслета не было, я бы ходила такая же смурная, как и они.

Конечно, если главное для тебя – обладать конкретными вещами, и лишь это вызывает у тебя радость, тебе ни за что не понять радости человека, который улыбается солнцу, людям и новым событиям в своей жизни. Но – на вкус и цвет товарищей нет, людям, которые всех меряют по себе, я никогда ничего не докажу. Хоть я и не пытаюсь.

Я люблю вещи, красивые и качественные, сделанные с душой и вниманием. Мне нравится не только себе их покупать, но и дарить тоже. Только вот, к сожалению, не всегда люди способны порадоваться подарку. Получив подарок, они начинают думать, что тебе делать нечего – дарить хорошие вещи, и массу прочего дерьма о тебе же. Но с этим тоже ничего не поделаешь: таковы эти люди.

Радоваться материальному достатку лучше получается в обществе, где этот достаток есть у многих. Тогда, если у тебя есть какие-то вещи, ты не ощущаешь себя белой вороной в стае завистников, а чувствуешь себя таким же, как и многие. Может быть, и в нашей стране когда-нибудь люди станут жить лучше и прекратят завидовать. Как думаешь?

Текст: Доминика

Всех пугают перемены, но...

У тебя есть пластинка Макаревича? У меня есть! Вообще, у меня – целая пачка грампластинок, но эта – одна из любимых. Когда моя бабушка была еще очень-очень молодой, а я – совсем маленькой, она часто включала пластинки, а я брала в ручки красочный конверт и долго-долго его рассматривала. Я пыталась угадать, кому из мужчин, нарисованных на этом конверте, принадлежит голос в той или иной песне. Так я научилась узнавать голос Андрея Макаревича очень быстро, еще до того, как пошла в школу. И с тех пор всегда различаю его песни по первым же нотам.

Советское время оставило свой след и в украинской, и в российской культуре. Но по-настоящему любимых людьми музыкантов было не очень много. Макаревича же просто обожали. Он был не просто модным, он был супертрендовым. Каждый старшеклассник или студент не считался достойным внимания, если не знал наизусть почти всех песен Макаревича.

andrey-makarevitch

В советское время, чтобы стать известным, нужно было сильно постараться. Просто фотка на айфон никого популярным не делала. И те, от кого тогда фанатела молодежь, были по-настоящему талантливы. Макаревич, например, сочинял стихи и песни, и исполнял их вместе со своей группой «Машина времени». Его песни переписывали в гостях с кассеты на кассету, и потом часами слушали сквозь шуршащие звуки пленки. В стихах Макаревича – много смысла, разных важных вещей, которые важны не только для него самого, но и для многих других людей тоже. Молодежь это чувствовала, и поэтому слушала его песни. Но Андрей Макаревич – не только поэт, но и очень талантливый музыкант. Как говорит моя бабушка, у него «музыкальность от природы». Ну вот бывает так, что человек рождается с абсолютным слухом и может буквально «представлять» музыку в голове, в воображении.

andrey-makarevitch

Конечно, нужно сказать, что Макаревича в те годы слушала, в первую очередь, городская молодежь. Его песни не были гоцалками для дебилов. А музыка нравилась всем тем, кто способен оценить красоту мелодии, слов и смысла. То есть, негрубым людям.

Андрей Макаревич стал учиться играть на гитаре в 12 лет, забросив фортепиано в музыкалке. Конечно же, как и почти все его московские сверстники, увлекся группой «Битлз». В восьмом классе Андрей основал школьный ансамбль, в котором вполне успешно выступал, исполняя каверы на зарубежные песни. А уже через год появилась группа «Машина времени», которая до сих пор является брендом, связанным с именем Макаревича. Он и сегодня – ее руководитель.

Времена были строгие, коммунистическая партия, правившая Советским Союзом, запрещала все западное, в том числе и рок-музыку. Но, поскольку Андрей Макаревич имел к музыке прямое отношение, он был наказан партией за это – исключен из архитектурного института, в котором учился. Позже Макаревич все же закончит вечернее отделение и получит диплом архитектора. Но в жизни, все-таки, будет заниматься своей любимой музыкой.

Музыкальная карьера складывалась очень удачно для советских реалий: контракт с группой заключил Росконцерт – «лейбл-монополист» тех времен. Макаревич мог больше не работать по специальности в проектном институте и не подвергаться преследованию властей как безработный музыкант, а совершенно официально гастролировать с группой по Советскому Союзу. Он снимался в фильмах, потом стали выходить альбомы группы. После распада СССР в 90-е годы, Макаревич оставался очень популярным, выступал с концертами и осуществлял разные проекты, связанные с поэзией и музыкой.

В советские годы, когда многие писатели и музыканты были диссидентами – открыто выступали против власти, Макаревич в политической борьбе не участвовал. Но слушатели его песен считали некоторые очень известные тексты Макаревича довольно злободневными. А своего негативного отношения к коммунистам он и не скрывал, наоборот, вполне последовательно высказывал недовольство советской властью.

К современной российской власти Андрей Макаревич поначалу относился вполне спокойно, не ввязываясь в политические проекты. В 2009 году он написал новую песню «Праздник начинается сейчас». Ее текст демонстрирует нарастающий критицизм музыканта к происходящему в российском обществе и политикуме. Затем его отношение к российским реалиям становится все более критичным, принимает участие в политических оппозиционных акциях, высказывает свою точку зрения, аргументирует ее в присущей ему спокойной, интеллигентной и мудрой манере.

Также в 90-х и «нулевых» годах Андрей Макаревич вел известную кулинарную передачу, и в этой роли тоже быстро стал популярным. Он принял участие во множестве телевизионных и кинематографических проектов, делал выставки своих картин. Сейчас, в довольно тяжелые для постсоветских стран времена, Макаревич занимается эффективной благотворительностью.

Ты знаешь, какие самые известные песни Андрея Макаревича?

Пока Горит Свеча 

Поворот 

Она Идёт По Жизни Смеясь

Перекрёсток Семи Дорог

Он Был Старше Её

Варьете

Мой Друг (Лучше Всех Играет Блюз)

Паузы

Я Хотел Бы Пройти Сто Дорог

Скворец

Музыка Под Снегом

Не стоит Прогибаться Под Изменчивый мир

Марионетки

Моя Страна Сошла С Ума

Давайте Делать Паузы В Словах

Мой Приятель – Художник

За Тех, Кто В Море

Три Сестры (Любовь, Мечта И Надежда)

Ты Или Я

Я Разбил Об Асфальт Расписные Стеклянные Детские Замки

Текст: Доминика

Noviy-ryk-svyato-marketologiv

У київському «Хармсі» затишно та кіт Еліот. Я відкриваю новий документ і починаю писати для тебе нову історію. Ось скоро — Новий рік. Чи радію я цьому святу?

Коли моя мама була дитиною, ще в радянські часи, у 80-х, Новий рік, як вона каже, був чудовим святом. За радянщини було важко майже зі всім, що тепер продається в магазинах із залишком. Хорошу іграшку для дитини батьки «діставали» через дальніх родичів чи друзів, пересилали з інших міст, щоб покласти під ялинку. Сама ялинка мала бути чи сосною, яка швидко осипалася, чи штучною сріблястою, з «дощику». Але знайти під нею рідкісну німецьку ляльку, яку в твоєму місті ба навіть у країні неможливо придбати, чи таку саму рідкісну машину на радіоуправлінні, яку прислали родичі з портового чи військового містечка – це було круто.

Noviy-ryk-svyato-marketologiv

У «Хармсі» я пишу свої статті та розмірковую, як відсвяткувати Новий рік, щоб не було нудно

Із такими іграшками ти ставав «крутим» будь-де: і в дворі, і в гостях. Проте твої друзі також приносили свої рідкісні іграшки, які їхні батьки так само важко пересилали з військових містечок або привозили з міжнародних портів, і ви грали всі разом. «Крутим» був кожен потроху.

Заради таких рідкісних подарунків діти чекали Нового року, вираховуючи дні ще десь зо два місяці до свята. На Новий рік стається багато нового: рідкісні іграшки, дефіцитні мандарини, які можна було купити лише взимку, «Київський торт», який також «діставали» та купували два рази на рік: на зимові свята та на день народження. Дійсно, коли маєш щось не кожного дня, а раз на рік, очікуєш цього з куди більшим нетерпінням.

Ціни були тоді дуже низькі: 10 радянських рублів для дитини вже було неймовірним багатством, та й для дорослої людини також. Щоб зробити подарунки батькам, братам та сестрам, діду й бабусі, можна було декілька місяців непомітно збирати копійки біля порожніх прилавків міських магазинів, або складати по 10 копійок в пляшку від радянського шампанського, доки вона не стане повна. Прикол був у тому, що покласти копійки в неї можна було, а ось витягти – ні, тільки розбити пляшку. Першим способом діти накопичували два-три рублі, на які можна було купити щось батькам на подарунок у найближчій галантереї.

Noviy-ryk-svyato-marketologiv

Тут народжуються мої найкращі почуття та ідеї

Це не є опис життя «бідних» дітей: навпаки, так готувалися до Нового року більш-менш забезпечені діти-містяни. У сільпо навряд чи вийшло б підбирати на підлозі копійки, бо вони б там навряд чи віднайшлися.

Звісно, що коли моя мама була маленька, ніяких торгівельно-розважальних центрів не те що не було, а й уявити їх ніхто не зміг би! Магазини в усьому Радянському Союзі були чітко визначених видів: продуктові — «Хліб», «Молоко», «Продукти», «Гастроном». Найбільшим продуктовим магазином, типу нинішнього супермаркету, був універсам. Якщо гастрономи були майже на кожній вулиці міста, то універсамів було два-три на район, туди треба було спеціально їхати. Хоч продуктів там майже не було так само, як і в гастрономах, і в магазинах «Продукти».

Магазини речей також розділялися на конкретні види: «Галантерея» чи «Універмаг». У таких магазинах продавали одяг, все для шиття, сувеніри, гребінці, парасольки – роками майже однакове й незмінне. У деяких універмагах були відділи іграшок, але там теж нечасто можна було знайти щось, чим хотілося грати.

Noviy-ryk-svyato-marketologiv

Кіт Еліот знає, що приємні сувеніри для близьких та навіть незнайомих вам людей можна придбати будь-де. Головне, щоб це було зроблено з теплом!

А зараз різний новорічний крам продають буквально всюди, і мені навіть не цікаво його роздивлятися. Купити новорічну прикрасу за десять, сто або сімсот гривень? Можна, але мені не хочеться! У мене й так є нові прикраси для ялинки, на щастя, вона росте у дворі, і її не треба рубати! Але в багатьох людей ялинка на подвір’ї не росте, і треба брати покупну, бо їм також подобається запах живої хвої на Новий рік. А покупну – значить, спиляну. А спиляну ялинку жалко, як і всю природу нашої планети…

Подарунки? На щастя, в мене – такі подруги, яким байдуже, чи я їм подарувала на Новий рік лише листівку, а не якийсь дорогий брелок чи гаджет. І мені байдуже, яку річ подарують вони мені: для мене головне, як ми проведемо декілька вихідних, коли зможемо, нарешті, побачитися, разом. Для мене головне, чи зможемо ми розмовляти так само щиро, як і на минулий Новий рік, коли ми ще були молодші. Так, може, в один із вихідних ми з ними поїдемо в спа-салон, але кожна з нас заздалегідь вже готує якийсь подаруночок і для кожної знайомої дівчини з персоналу: в нас така традиція, святкувати потрібно разом зі всіма!

Звісно, батьки подарують мені щось, що, як вони знають, дісно мені потрібне. Може, це буде новий планшет, а може – новий браслет «Pandora». І я дуже ціную їх увагу до мене. Я розумію, що вони в своєму дитинстві не могли й мріяти про такі подарунки. Я не зможу продати той браслет, аби виручити за нього гроші, бо це образить батьків. Але в нас з подружками – свої традиції святкування: з вересня ми кожного року починаємо відкладати з кишенькових грошей хоча б щось, і на певну невелику суму закуповуємо потроху різних потрібних речей для двох малозабезпечених родин.

Одна мамина знайома працює в районному управлінні праці та соцзахисту, і вона допомогла нам колись дізнатися історії та адреси тих родин, яким потрібна хоч яка підтримка. Ми намагаємося зустрічатися з ними хоча б два рази на рік: на день народження моєї подружки та на Новий рік. До цих днів ми встигаємо накопичити трохи грошей для цього. Наші батьки давно займаються бізнесом, аби забезпечувати нас, але ми знаємо, що в нашій країні гроші дістаються людям несправедливо. Ті, в кого є свій бізнес, ховають податки, а ті, в кого немає свого бізнесу, тільки бідніють, тому що які податки, така й державна допомога й пенсії. Приховані податки – то й нормальних пенсій немає. І коли я святкую Новий рік із батьками за величезним столом, на якому всього повно, якась бабуся, що працювала лікарем у поліклініці все життя, лікувала людей, вкладається спати, з’ївши на ніч тільки картоплину.

Може, їй, дійсно, більшого й не треба, хоча я так не думаю, і вважаю, що всі мають право на свято – і в святковий день отримати те, чого більше за все потребують. Зараз до «Хармсу» приїдуть мої подружки, і ми підемо в супермаркет купувати в малозабезпечену родину порошок для прання. І обов’язково погодимося, коли в цій родині дістануть із шафи приховану від всіх, навіть від діток, коробку цукерок, і запросять нас пити чай. Бо від такого затишного, доброго й поважного святкування ми завжди щасливі.

Текст: Домініка

Самая умная?

— Привет, заходи к нам на страничку!

Кто из вас хотя бы однажды не получал такое сообщение в социальной сети? Да каждый получал!

Моя подруга ведет в социальной сети крутую страницу о моде. Там и фотографии от известных дизайнеров, и репортажи, и новости… Я обожаю заходить к ней: всегда есть что почитать, и всегда – все супертрендовое.

И вот она рассказывает мне:

— Знаешь, я добавила какую-то девочку, немного младше меня. Лет 14-ти. Добавила из поиска. Ну не специально же я именно ее выискивать и добавлять буду! Так вот, она пишет в ответ: «А я зачем вам?»

— Что, реально, вот так и спрашивает? – засмеялась я. – Она что, интересуется, не купят ли ее в наложницы?

— Ну может быть, не знаю! – отмахнулась подружка. – Возможно, она думает, что мне вот делать больше нечего было, и я именно ее из всего контакта зачем-то выискивала, чтоб к себе на страницу пригласить. Я отвечаю ей: «А зачем ты можешь быть мне?» Короче, с юмором, перефразировала ее же вопрос.

— И?

girls

— Ха, так девочка-то ведь не понимает! Она же, видимо, себе внушила, что это именно ее выискивали! Пишет: «Я не поняла, объясняйтесь, пожалуйста, понятнее».

— То есть, она имела в виду, что «не поняла» не потому, что у нее туго с соображением, а потому, что это ты «как-то не так» изъясняешься? – я хохотала уже вовсю.

— Ну да. Уже занимаюсь троллингом: «Я не поняла, чего ты не поняла!» — пишу ей.

— Просто юмор!

— Ну да. Но я и вправду не поняла, чего она не поняла. А ты поняла? – смеется подружка.

— Я поняла, что она не поняла, почему она тебе не нужна! – выпалила я и снова расхохоталась.

— В общем, отвечает: «Я не поняла, объясняйтесь понятнее, пожалуйста». Пишу ей: «Давай ты объяснишься понятнее. А то людям вот не понятно, зачем ты можешь им быть нужна». Она: «Я вашу логику не понимаю. Вы на меня подписались, я спросила «зачем я вам», это то же самое, что «зачем вы подписались». Вы пишете: «Зачем ты можешь быть нам?». Может, вы хотели сказать «зачем ты нам нужна?»

— Главное, что она собственную логику понимает превосходно! – улыбнулась я подружке. Вот ты не понимаешь чью-то логику? Ну так а чья это проблема, интересно? Не понимаешь – напряги мозг, вчитайся и пойми.

— Ну это во-первых, — согласилась подружка. – А во-вторых, она, наконец-то, расшифровала свое загадочное «Зачем я вам?». Оказывается, на ее языке эта фраза имеет значение «Зачем вы подписались?».

— Ага! Догадайся, мол, сама!

— Конечно, это ведь я тупая – не догадалась, представляешь? Не угадала сразу, что она имела в виду внутри своей черепной коробки. Она, похоже, уверена, что я должна была залезть туда и там увидеть, какие значения эта девочка придает словам из общепринятого словаря. Вот на мой взгляд, вопрос «зачем я вам?» означает «зачем я вам нужен». А о «подписке» — в нем ничего!

— И я тоже так решила бы на твоем месте!

— А она еще и меня взялась «расшифровывать»! Оказывается, она лучше меня знает, что я хочу сказать! – рассмеялась подруга.

— Да, это круто! – отреагировала я задумчиво. – «Зачем ты можешь быть нам?» — она что, даже не заметила, что это – ее собственный вопрос, который ей же и «вернули»?

— Неа, даже не заметила! Я ответила ей, что не несу никакой ответственности за то, как она читает. И за то, что хочет слышать не то, что ей говорят, а то, что ей хотелось бы услышать, тоже. На этом мы закончили беседу: ну не препираться же с нею весь день!

Подружка, быстро забыв об этой забавной истории, защебетала о чем-то другом. А я задумалась о сути конфликта. Ну да, «зачем я вам? – зачем ты можешь быть нам?» — любопытная речевая конструкция. В первом вопросе нет глагола, который, по языковой традиции, «опускается». И это значит, что смысл этого вопроса мобилен — туда можно подставить самые разные глаголы, каждый из которых определит смысл высказывания: «зачем я нужен вам? зачем я сдалась вам? зачем я приснилась вам? зачем я написала вам? зачем я сказал вам?». В общем, играть со смыслом фразы можно до бесконечности, и каждый раз получать ее новое значение, просто подставив глагол. Я же знаю: ведь у меня мама — журналист!

Девочка, которая задавала вопрос, мысленно подставила в него один глагол, моя подруга – другой. И обе они получили разные смыслы. И обе были правы. И обе не поняли друг дружку. Но как, не будучи уверенной, что идеально знаешь язык – все его измерения, пласты, конструкции, — ты можешь упрекать собеседника, что он «как-то не так» выразился?

Мне кажется, эта девочка была уверена, что знает язык идеально.

И вот об этом мне хочется сегодня поговорить с вами.

Кто может быть уверен, что знает что-то идеально?

Правильно, глупец.

Потому что знать что-либо идеально невозможно. Всегда будет кто-то, кто знает данный предмет лучше тебя.

Но как же трудно смириться с тем, что ты – не самый умный человек на Земле! Как сложно дать себе право время от времени быть неправым! Иногда ошибаться, сомневаться, задумываться…

Есть люди, для которых это очень трудно. Они привыкли, что в любом коллективе их ценят лишь за «ум», за способность «размышлять». Именно за это качество они обычно получают одобрение окружающих.

Одних одобряют за красоту, других – за доброе сердце, третьих – за «мозги». Все это – таланты, данные человеку в пользование. Сам он их в себе не создал и ничем не заслужил. Просто получил в подарок.

Одни люди – красивы, и им этого вполне достаточно. Другие – умны, и привыкли пробиваться в обществе демонстрацией своего «ума». Однако, каким бы человек ни обладал талантом, он привлекателен лишь когда этот талант не выпячивает. Притягивает взгляд не сам талант, а скромность, за которой он скрыт.

Человек скромный и красивый – это понятно. А вот человек скромный и умный – это как?

А это – когда умный человек не боится ошибаться. И способен понимать, что и он может быть неправ. Что есть люди, которые умнее. Что не нужно ни с кем соревноваться, демонстрируя свой талант где надо и где не надо. Такой человек, услышав замечание насчет своих познаний, не разозлится и не обидится, а подумает: «Да, я могу быть неправ, поэтому не стану спорить». Вот это допущение своей неправоты и является признаком скромности. Человек умный и скромный знает, что кичливость собственным умом говорит не о его наличии, а о недостатках воспитания.

Скажи, как ты считаешь: должна ли девушка быть умной? Напиши мне об этом.

В одной из следующих колонок мы еще поговорим об уме.

Текст: Доминика

neformal

Неформалы – это подарок ХХI веку от XX. В ХХ веке возникло множество интересных субкультур. Они даже влияли на политику и общественную жизнь. Неформалы в XX веке много успели натворить!

В ХХI веке они уже не так активны, как раньше. Например, неформалы больше не влияют на общественную жизнь, не протестуют и не добиваются каких-то прав или свобод. Теперь их неформальность основана не на сопротивлении формальностям и правилам, а на отличиях формы: внешности, стиля и привычек.

Наверное, неформалов ХХ века это удивило бы. Как это так – ни за что не бороться? Не влиять на общественное мнение? Думать только о внешности, а не о сущности?

Ну мало ли. Ведь неформалы – они такие неформалы! И девушку-неформалку, и парня, в любом случае, интересует одна важная вещь: как познакомиться?

Может ли неформальный стиль помочь знакомиться с парнями? Или с девушками?

Да, может! Но только в определенном круге людей, которые выглядят так же, как и ты!

У любого неформала или неформалки за спиной – целый бэкграунд: когда-то же ведь он или она ходили без длинной челки, без пирсинга, без тату, и выглядели вполне обычно. И дружили с людьми, которые тоже выглядели обычно. А теперь это – только воспоминания.

neformal

Почему, когда они выглядели обыкновенно, им не удалось влюбиться в кого-то такого же обыкновенного?

Может, и удалось. Вот, например, одна знакомая, Лена, самый настоящий челкастик, рассказывала, что отрастила длинную челку и сделала татуировку после того, как парень, который ей очень нравился, стал встречаться с девочкой-красавицей из состоятельной семьи. У этой девочки были йоркшир, макэйр и вообще множество разных ненужных вещей. Так что она не думала о том, где ей взять деньги на платье или туфли, а шла и покупала, когда хотела. Вот к ней и ушел тот парень, который нравился Лене, а она сама превратилась в неформалку.

А подружка Лены, Вероника, стала челкастой буквально за один день – пошла в парикмахерскую и постригла челку по косой. Она это сделала после того, как подралась с одноклассницами, которые над ней смеялись.

Что делать после таких травмирующих событий? Правильно: либо перейти в другую школу и начать все сначала, либо – стать неформалкой.

Обычные одноклассники сразу же махнут на тебя рукой, отстанут и не будут обращать особого внимания: а как же, ты ведь странная! Не такая как они! Зато появятся новые знакомые – неформалы, как и ты. И может быть, среди них ты встретишь свою любовь.

Текст: Teenkorr

teencorr-pogovorymo-matom

Мат – він буквально усюди. Тато, коли обговорює свої бізнес-питання по телефону, дуже часто я-а-ак висловиться… Коли я була молодша, мама його смикала – мовляв, слідкуй за мовою в присутності дитини. А коли стала старша – то перестала смикати. І навіть сама може сказати щось таке за певних обставин…

Так, батьки собі дозволяють висловлюватися матом. Тож дивно, хто це міг би заборонити мені. Адже в тому, як треба себе поводити, я першим ділом дивлюся на своїх батьків. І всьому в них учуся.

Але мої дідусь та бабуся ніколи не застосовують мат, коли розмовляють. Принаймні, я від них цього ніколи не чула. Я зацікавилася: а чому? І бабуся мені пояснила.

—          Мат – це ненормативна лексика в мові, – сказала бабуся. – Тобто, така, яка виходить за межі норми – того, що вважається в суспільстві нормальним.

—          А чому? – запитала я.

—          Тому що мат – це такі слова, тобто, лексика, яка означає табуйовані місця людського тіла. Такі, які, може, в дитсадку діти одне одному й показують, але в більш старшому віці – вже ні. Адже без трусів ходять тільки малі діти, і те лише вдома чи на пляжі. А всі інші люди ходять одягненими, прикриваючи такі місця. Навіть найбільш дикі люди. Навіть папуаси. І не тільки прикривають, але й не розмовляють про них.

—          А чому в суспільстві є таке правило – прикривати ці місця? – знову запитала я.

Бабуся позіхнула, набираючись терпіння.

—          Тому що ці місця в людському тілі існують для реалізації процесу розмноження. А цей процес не може бути хаотичним: кожна людина має вміти дуже серйозно його регулювати. Якщо людина не буде цього робити, процес розмноження стане некерованим. І якщо кожна людина не буде прикривати табуйовані місця, вона провокуватиме некерованість процесу розмноження. Тому люди прикривають ці місця й навіть про них не говорять, крім як із лікарем. І якщо ти збираєшся попитати, а чому це погано, коли процес розмноження хаотичний і некерований, то попередь – мені ще треба піти помішати борщ, а то згорить, доки я тут з тобою балакаю.

—          Іди мішай! – слухняно погодилася я. А сама замислилася.

У принципі, основне, що мене цікавило, бабуся мені пояснила. Матюгатися в суспільстві не прийнято, бо є неприйнятним розмовляти про табуйовані місця тіла, які природа передбачила в ньому для розмноження. А мати – це саме такі слова, які називають ті місця, та ще й не в науковий спосіб, а в дуже грубий, цинічний.

teencorr-pogovorymo-matom

Ось чому ці слова мені ніколи не подобалися. Тепер мені зрозуміло!

—          Але ти зважай ще й на те, – сказала бабуся, виходячи з кухні й витираючи руки о рушника, – що в нашій мові мат є не тільки словами, що грубо називають місця людського тіла, про які не прийнятно розмовляти. Мат ще є засобом висловлювати емоції. Ось ти висловлюєш свої емоції, коли кажеш подружці: «Моя дорога! Я так скучила! Я рада тебе бачити! Я тебе люблю!», а хтось їх висловлює матом.

—          А чому?

—          Тому що йому не вистачає слів у голові, щоб висловити свої емоції не матом, а нормальною мовою.

—          А чому так?

—          Тому, що він погано вчив мову, мало читав і знає мало слів. Або тому, що його чуттєвість не розвинута адекватно.

—          Як це так – «чуттєвість не розвинута адекватно»??? Бабусю, ти щось складно говориш.

—          А що, мушу матом, ти вважаєш? – засміялася бабуся. – Ну вже ні! Я досить добре знаю мову, щоб користуватися не найгрубішими, а нормальними словами! Не дочекаєшся!

—          Не ображайся, будь-ласочка! – виправилася я. – Я не те мала на увазі! Я теж думаю, що ці мати – це якась дивна мова, і краще розмовляти нормальною. Але ж розумієш: цими матами користуються всі!

—          Не перебільшуй! – розсміялася бабуся. – Далеко не всі. Я ось, наприклад!

—          Ну так, але… І в школі, і в дворі…

—          Дуже багато людей не говорять матом. Усе залежить від того, на кого ти дивишся. Ось ти коли-небудь чула матірні слова від дяді Ігоря?

—          Ні.

—          А від дяді Леоніда і тьоті Маші?

—          Ні.

—          А від їхніх дітей, які з тобою однолітки?

—          Ні.

—          Ну ось бачиш. Багато людей не користуються матом. Ти ж знаєш, що в суспільстві люди з давніх давен ділилися на певні кола. Належність до того чи іншого кола визначала статус людини в суспільстві. Знижена лексика, мат і все таке вважалися ознакою належності до найнижчих прошарків суспільства.

—          Так а яку роль це грає зараз? Усе ж з тих часів помінялося.

—          Та не сильно й помінялося, – посміхнулася моя бабуся. – З чого ти взяла?

—          Ну як же… Зараз же всі спілкуються одне з одним, і не думають, хто до якого кола належить…

—          Та невже? – бабуся посміхалася все веселіше. – І де ти того набралася? Конкуренція між людьми існує завжди. Тому завжди є вищі кола, які об’єднують найуспішніших, найгарніших, найбагатших та найрозумніших людей. І є кола, до яких належать усі інші. Подумай сама: чи ти можеш взяти й запросто спілкуватися з британськими герцогинями? Ні, не можеш. Тому що ти їх просто ніде не зустрінеш: ти не буваєш і не можеш бути в місцях, у яких бувають вони. Отже, такі люди відмежовані від інших, і саме їхній статус і є тим відмежуванням. І ще одне, що їх відрізняє від інших – у вищих колах є неприйнятним розмовляти ненормативною лексикою.

—          Тож ти хочеш сказати, що усі ми, хто не герцогині, не князі і не Цукерберг – ми всі належимо до тих кіл, де припустимо розмовляти як завгодно? Навіть матом?

—          На нашому рівні людей без титулів і мільярдів ознаки статусу, положення в суспільстві не такі суворі, як у вищих колах. У нашому оточенні не так вже, може, і важливо, чи висловилися ми матом, чи ні. Але навіть у колах звичайних людей теж є свої прошарки, вищі й нижчі.

—          Наприклад?

—          Ці прошарки сформувалися давно, але за радянських часів вони стали дуже визначеними. Ну ось, люди, які отримували вищу освіту, багато читали, відносилися до прошарку інтелігенції. Це – лікарі, письменники, вчителі, науковці, вихователі… Люди «розумових» професій. Інтелігенція – це були на нашій землі найбільш поважні люди в XXстолітті. Тепер про них пишуть книги, згадують їхні біографії, які ти вчиш у школі.

—          І вони не розмовляли матом?

—          Звісно, ні. Добра, нормативна мова вищого ґатунку – це завжди було тим, що вирізняло інтелігенцію з-поміж інших. Ну, іноді деякі письменники влаштовували мовні експерименти з матами, але це було тільки в рамках творчих пошуків. У житті вони користувалися нормативною мовою.

—          А які ще прошарки були, окрім інтелігенції?

—          А хто ще міг бути в Радянському Союзі? Тільки робочі та селяни! Була й сільська інтелігенція – ті, хто отримав вищу освіту й лишився працювати на селі. Таких людей дуже поважали.

teencorr-pogovorymo-matom

—          А ті, хто не отримав?

—          Вони не були інтелігенцією й вважалися гірше освіченими.

—          Мабуть, такі люди й мову знали гірше, адже вони не вчили її?

—          Так, у їхньому середовищі подеколи могли розмовляти й матом. Тому й вважається, що мат – це мова погано освічених людей, мова вулиць, тюрем, заводських цехів та інших міст, пов’язаних із важкою ручною працею. Це не завжди є так, але й не рідко.

—          А чому тато, буває, по телефону висловлюється матом?

—          Ну, у нашому сучасному бізнес-середовищі мат використовують. Це ознака того, що важливе дуже просте спілкування: купи, продай, гроші. А все інше – неважливо, тож і визначати те якимись додатковими словами просто немає сенсу. А прості стосунки, пов’язані з такими ж простими процесами купівлі-продажу та отримання грошей можна, з точки зору бізнесменів, визначати найбільш простими, навіть примітивними словами. «Нащо церемонитися?», – сказав би тобі батько.

—          Ні, мені він не дозволяє використовувати грубі слова.

—          Та невже? – посміхнулася бабуся хитро. – І ти слухаєшся?

Я не відповіла їй, бо знову замислилася. Не все зрозуміло. Ясно, що мат – це «слова для бідних», мова людей із невисоких прошарків суспільства. Серед поважних людей також можна почути матірну мову, тому що ці поважні люди не були такими завжди, а «піднялися» наверх із нижчих прошарків. І тепер вони розмовляють не так, як прийнято «у вищому світі», а так, як вони звикли.

З батьком також ясно – він торгує якоюсь технікою, якимись матеріалами, і в його середовищі далеко не всі – з «вищого світу» й читають книжки чи навіть газети. Там люди, які думають тільки про те, як отримати гроші.

З бабусею – теж ясно: вона – з радянської інтелігенції, чудово знає мову, тому розмовляти матом вона ніколи не буде. Воно їй непотрібно.

teencorr-pogovorymo-matom

А ось щодо моїх подруг та знайомих… Тепер мені ясно, що по тому, як вони говорять, я можу легко визначити, з якої родини вони походять. У інтелігентних, освічених сім’ях не розмовляють матом. І якщо хтось із моїх знайомих використовує мат, значить, він – із погано освіченої та незаможної родини.

Текст: Домініка

emmawatson

Emma-WatsonУвечорі мені стало цікаво, а як справи у Емми Уотсон. Так ось – 23-річна акторка, яка тільки-но закінчила курс навчання й розійшлася з хлопцем, закохалася! У ці дні сторінки британських таблоїдів рясніють фотографіями Емми та її нового бойфренда, 21-річного Метью Дженні (MatthewJanney). Отже, вони зустрічаються вже шість місяців. Вау! Цікаво: як довго триватиме цей роман?

Мабуть, молода акторка має щільний графік, у якому непросто знайти час для стосунків із Метью. Його дні також заповнені справами – тренуваннями та змаганнями, адже Метью – регбіст, грав за команду Оксфордського університету й навіть відвідував тренування в російському Ярославлі, вивчає мови в коледжі Oxford’sOriel – отже, він повсякчас на людях. І все ж таки вони цього літа знаходять час на те, щоб бути разом. Фотографи «спіймали» їх днями на вулицях Лондона. Емма та Метью виглядали «по-домашньому» – Емма у простій кофтинці та брюках, Метью – у шортах та футболці. Метью тримав у руках поліетиленовий пакет, у Емми була сумочка з брендовими позначками Луї Віттона. Вартістю, на відміну від пластикового пакету, біля двох з половиною тисяч фунтів стерлінгів.

emmawatson

Того ранку, коли вони потрапили в обʾєктиви, Емма та Метью прогулялися вулицями північного Лондона, а потім пішли обідати в The Place в Ріджентс-Парку.

Текст: Домініка

teencorr-mediagirls

Привіт, мене звати Домініка. Так, модне таке імʾя, дякувати батькам. Мій тато – дуже розумний, а мама – професійний журналіст. Тому я з дитинства добре пишу. Мова не про те, що в школі в мене «дванадцятки» за твори. А про те, що мені завжди подобалося розповідати історії на письмі.

Зараз я – в доста тупому літньому таборі, де є розклад, ранкова зарядка й багато інших правил. Я тут трохи сумую за татом і мамою, старшим братом і молодшою сестричкою. Коли я згадую про них, слова самі складаються в речення, і зʾявляється текст. Хоча, коли тобі чотирнадцять, улітку сумувати за батьками доводиться не дуже. Цей сайт я завела, щоб на ньому могли писати всі дівчатка, яким є що розповісти про своє життя! Реєструйся – й пиши! Особливо, якщо ти зараз – у літньому таборі.

vzaimnost

«Не ладится с парнями – виновата девушка!». Не так давно в моду вошел такой вот стереотип. Чуть что, все «проблемы – в голове», «если не нравишься парням – значит, в тебе что-то не так», и прочая подобная лабуда.

Такие стереотипы, которые появляются буквально ниоткуда, но прочно укореняются у каждого в мозге, помогают оправдывать разные нехорошие вещи. Например, парень бросил девушку – а стереотип гласит, что виновата обязательно она. Удобно!

К сожалению, нет такого в мире, чтобы мы могли видеть вокруг себя только счастливые пары, у которых сразу все сложилось – и никаких «терок». Но несчастными люди делают себя сами, веря в глупые вещи, фразы и стереотипы.

Любые отношения – семейные, дружба и даже просто шапочное знакомство, – всегда взаимны. Факт встречи – это уже взаимность. Два человека встретились, посмотрели друг другу в глаза. И позитивное или негативное качество общения этой взаимности не отменяет. 

vzaimnost

Потому верить, что если потом в общении что-то пошло не так, виноват кто-то один, и только у кого-то одного – «тараканы», а у другого – нет, – это большая глупость. Если что-то не заладилось, ответственны за это оба.

Но девушкам далеко не всегда везет на встречи и отношения, в которых, уже при расставании, парень ведет себя достойно и разумно. Нередко он начинает несправедливо обвинять ее. А бывает, она, следуя стереотипам, и веря, что «все из головы», винит себя сама. Так, будто бы у всех расставаний с мужчинами причина всегда одна – она, женщина.

Это не так. На самом деле, у расставаний может быть множество причин. И многие из них кроются в характере мужчины.

vzaimnost

Измена. Изучать статистику по этому вопросу бессмысленно. Потому что мужчина может изменять и в браке, и вне брака, и в гражданском браке, и вне его, и в любой другой форме отношений, называйте как хотите. От мужских измен не застраховывают никакие хитроумные манипуляции, которые только может придумать женщина, чтобы удержать любимого человека. Женщина в такой ситуации может разобрать себя по винтикам, отследить вместе с психологом или по умным книгам каждую свою мысль и реакцию, выискивать в себе изъяны. Но нечасто парень изменяет из-за «какого-то не такого» поведения своей девушки! Мужчина изменяет потому, что изменяет. И не всегда – оттого, что его девушка или жена – «какая-то не такая». Это так, хотя в это трудно поверить, потому что хитроумные стереотипы убеждают нас в обратном.

Причины мужских измен просты: «своей» девушки стало недостаточно. Или в физическом, или в психическом плане, или в обоих. Может быть, он развивается, взрослеет, а она – нет. Или они хотят разного в жизни. Или характерами не сошлись, эмоциональность разная. Или «надоело всё».

Если парень изменяет, для девушки в этом важны, в первую очередь, две вещи: хочет ли он продолжать свои отношения с ней, и хочет ли она сама сохранять такие отношения. Если он не хочет, нет смысла настаивать и пытаться сохранить отношения силой. 

Непорядочность парня. Ну знаешь, если ты родилась дурочкой, кто же в этом виноват? Ну да, твоего парня реально волнуют должность и положение твоего отца, и он встречается с тобой именно поэтому. Парню нравится, что ты из состоятельной семьи. Ему льстит, что рядом с ним – девушка, у которой в блокнотике салон красоты запланирован не меньше двух раз в неделю. То, сколько раз ты бываешь в салоне, подчеркивает его статус, позволяет продемонстрировать, какой он крутой, даже если деньги на маникюр тебе дает не он, а твои родители. Для твоего парня реально показатель, ходишь ли ты в дорогой сетевой спортзал: не ходила бы – он и внимания бы на тебя не обратил.

Да, есть множество мужчин, которые «женятся» на статусе, деньгах и общественном положении отцов своих девушек. В таких отношениях для парня родители его девушки – это часть ее личности. Он дружит с отцом девушки, уважительно относится к матери, даже если не нравится им, и они этого особо не скрывают. Но стоит девушке заболеть, или родителям – потерять свой статус, или наступит еще какая-нибудь трудность, которая может случиться в жизни – и парень исчезнет, прихватив с собой все, «нажитое непосильным трудом». В этом случае девушка, может быть, неправа в своих откровенных глупости и наивности, в том, что слепо выходила замуж «за мужчину с картинки». Может быть – в том, что сильно недооценивала свои собственные минусы, будучи слишком уверенной в своем достоинстве встречаться именно с таким «прекрасным принцем». Но уж точно она не виновата в непорядочности такого мужчины! Так что она может даже радоваться расставанию: хорошо еще, что он не бросил ее с заболевшим ребенком или в какой-то еще непростой ситуации.

vzaimnost

Грубость. Бывает, что за природной резкостью характера скрываются какие-то хорошие черты, поэтому девушка прощает парня и все равно любит. А бывает, что за грубостью не скрывается ничего, кроме раздражительности и злости. У парня – явный недостаток воспитания, проблемы с речью, с восприятием реальности, с адекватностью. Он «сбрасывает» свою агрессию, предпочитая нагрубить кому-нибудь, и никакой доброты за всем этим днем с огнем не найдешь. Девушкам бывает непросто жить в такой постоянной ситуации эмоционального насилия. Поэтому подобное поведение мужчины нередко становится причиной расставания, и нет смысла выискивать в этом вину девушки.

Лень. Девушкам бывает непросто распознать в симпатичном добряке лентяя. Но совместная жизнь быстро расставляет точки над i, и проявляет, ху из ху. Дело вовсе не в том, что ему не нравятся цели, которые его девушка назначила «совместными» и записала в свой яркий блокнотик. Отчего же, нравятся! Симпатичные цели! Но достигать их он не хочет. Он вообще ничего не хочет достигать. Ему нравится лежать на диване, смотреть телек и пить пиво. В таких отношениях «мотором» пары становится девушка. Отлично, если ей это не надоедает, и она готова всю жизнь крутиться электровеником, создавая уют и зарабатывая деньги. Но вот если надоедает, то начинаются скандалы, и пара распадается. По вине девушки, скажете?

Трусость. Мужская трусость – качество, которое, обычно, «ходит» в паре с непорядочностью. Девушки с удовольствием пересматривают «Москва слезам не верит», где замечательно показаны и женские реакции на трусость и смелость, и мужские. Стремление к чувству защищенности естественно для женщины, поэтому адекватный градус мужской агрессивности стерпит почти любая. Но смелость в глазах женщины – это не столько способность парня кому-нибудь нагрубить, поставить на место или избить, если что, сколько его способность справляться с внутренними страхами. Совсем не редко случается, что спортивный мужчина, постоянно занимающийся в спортзале и даже единоборствами, не раз дравшийся с кем надо и не надо, оказывается абсолютным трусом в кабинете своего начальника, который может лишить его должности или денег. И бывает, что терпеть мужское бахвальство и при этом наблюдать страх своего мужчины перед авторитетами для девушки оказывается нестерпимым, и пара расстается.

vzaimnost

Хитрость. Кто-то может принять ее за гибкость, но вообще это – дозированная ложь. Она не бросается в глаза, не раздражает до поры до времени. Хитрый мужчина может показаться зрелым, умным, опасным… Ну да, зачем же решать проблемы кулаками, когда лучше – умом? Для женщины такой мужчина становится «злым гением», от которого ей очень хочется избавиться. Такой мужчина загребает жар чужими руками, предпочитая не принимать решения и отвечать за них, а подталкивать к нужным выводам других. Здесь он может оговорить другого человека, наврать о нем с три короба. Там он даст пару-тройку дельных советов, и потом будет убежден, что люди, прислушавшиеся к ним, приняли «нужные» решения. Перед женой бизнесмена он будет неотразим, а с официанткой в ресторане – фамильярен и несдержан. Директору фирмы, поддерживающему волонтеров, он будет одобрительно улыбаться, а на звонок девушки-волонтера из фонда обязательно ответит хамовато. Если он хочет кому-то зла, или завидует, или еще что – непременно станет плести сеть: вотрется в доверие к знакомым «жертвы», выставит ее в невыгодном свете, заставит людей сменить хорошее мнение о человеке на плохое… Мужская хитрость не всем очевидна, и многие девушки закрывают на нее глаза, стараются не обращать внимания, пока она не оборачивается против них, или что-то не заставит переоценить поведение мужчины и выбраться из подобных «сетей».

Лживость. Пока мужчина лжет, в отношениях все может быть спокойно. Но тайное всегда становится явным, и рано или поздно ложь – о внебрачном ребенке, измене, «потерянных деньгах», да мало ли о чем, все равно всплывает. И, следуя стереотипам, утверждать, что честная девушка, которой такой вот мужчина систематически лгал, «подсознательно сама этого хотела», – что может быть глупее? В том, что она смотрит на мужчину глазами неврущего человека, никакой ее вины нет. И если она уйдет от лгущего парня, ему придется разбираться со своей привычкой лгать уже самостоятельно, без нее.

Качества человека могут быть неприятными, раздражать других. Но качества – это еще не сам человек. Любой из нас в какой-то ситуации может повести себя непредсказуемо. Так что человека характеризуют не только качества характера, которые можно в нем наблюдать, а его поведение в ситуации.

Зная это, все люди друг другу многое прощают и стараются понимать, находить объяснения и оправдания. Так что, если в отношениях что-то не ладится, не стоит сразу же ставить другому человеку или себе диагноз. Сначала нужно попробовать оценить ситуацию.

vzaimnost

Кто знает, может быть, для твоего друга сложившиеся обстоятельства настолько сложны, что у него не выходит с ними справиться, и он начинает проявлять свои не самые лучшие черты? Скорее всего, так и есть, и дело именно в ситуации. Посмотри на обстоятельства – и тогда уже решай, достаточны ли они, чтобы поискать оправдания поведению друга, или для тебя правильнее, все же, разорвать с ним отношения.

Но если ты, сталкиваясь со лживостью или непорядочностью друга или своего парня, начинаешь «переносить» качества его характера на себя, считая, что это «твои собственные тараканы накликали беду», знай, что занимаешься ерундой.

Безусловно, раз в твоих отношениях с кем-то что-то не складывается, причина этому – вы оба. Специи могут делать пищу удивительно прекрасной, а могут сделать ее такой, что есть невозможно. В отношениях – то же самое: какие-то специи – его, какие-то – твои, и если они не сочетаются или вы переборщили, ваше общение может оказаться испорченным.

Однако если ты хандришь, потому что вычитала, что, по какой-то там теории, ты «привлекаешь» к себе агрессивных, непорядочных, ленивых или лживых парней, немедленно приди в себя! Во-первых, других парней и не бывает: кто-то обязательно лжив, а кто-то – ленив. Все люди такие. И ты тоже, кстати.

Во-вторых, если парень, с которым ты рассталась, был ленивым или изменял тебе, это не значит, что ты именно таких «привлекаешь», это значит только, что в момент знакомства и развития ваших отношений ты, по глупости, перепутала лень с добротой, а интерес к другим девочкам – с популярной общительностью. Теперь ты не будешь путать, вот и все.

И, соответственно, «привлекать» следующего такого тоже уже не будешь. Не имеет значения, занимаешься ли ты спортом и выпрямляешь ли надоевшие кудряшки, или выходишь в розовых спортивных штанах выгуливать йоркшира: все равно кому-то ты нравишься, а кому-то – нет, и так будет всегда. Скажи «адьйос!» своим тараканам!

Текст: Тинкорр

Републикация запрещена

Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели