16-річна випускниця Анна Пономаренко з Чернігова склала мультипредметний тест на найвищі 600 балів. Попри усі складнощі, які приніс 2022 рік для школярів. Дівчина активно готувалася здавати англійську мову. У квітні дізналась, що через війну разом з обов’язковими українською мовою та математикою доведеться здавати Історію України. А перед початком самого іспиту – пролунала повітряна тривога. Як дівчині вдалося вгамувати емоції та скласти тест без помилок – детальніше далі.
Повітряна тривога, яку оголосили просто за 15 хвилин до початку тестування, могла зірвати плани випускниці. Максимально допустима її тривалість – 1 година 15 хвилин. Інакше, складання тесту довелося б відкласти.
“І буквально за 5 хвилин до вичерпання часу нам сказали, що відбій тривоги. Ми швиденько просто бігли по всіх аудиторіях, нас розсадили, швидко прочитали інструктаж і сказали беріть і пишіть, у вас є дві години. Треба було максимально зі стану паніки і розгубленості переключитися на роботу”, – згадує дівчина.
Директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міськради Яніна Тимошенко пояснює, чому саме стільки часу виділяється:
“Якщо більше цього періоду, то друга зміна, яка має бути потім, не встигає пройти свій час і ми не можемо тримати більше дітей. Якщо тривога тривала більше 1 години 15 хвилин, то діти не повертаються до аудиторії, вони до кінця тривоги чекають в укритті. Але тест зупиняється, тоді вони мають зареєструватися на додаткову сесію, яка буде в кінці серпня”.
Яніна Тимошенко запевняє, на вступ це жодним чином не впливатиме. І поки в Чернігові такої ситуації не виникало. Цього року все пішло шкереберть, констатує Анна. Дівчина – відмінниця. З початку навчального року найбільше готувалась здавати тестування з англійської мови.
“У мене щодня була практика в англійській мови, по годині-дві на день – це 100% було. Плюс школа, уроки, які кожного дня відбувалися і до репетитора ще ходила”, – розповідає випускниця.
Через активні бойові дії Анна була вимушена виїхати до Польщі. Там у квітні дізналась, що цього року складатиме мультипредметний тест лише з трьох предметів: української мови, математики та історії України. Каже, останній предмет готувала самостійно, без репетиторів, за допомогою інтернету:
“Всілякі вебінари, які на доступних в ютубі платформах були. Перечитувала конспекти за минулі роки, які нам в школі давали, і в основному всю інформацію ми самостійно вивчали. У нас були вчителі, які допомагали нам в школі, проводили додаткові заняття, зум-лекції”.
Результати тесту Анна побачила зразу. Вона набрала максимальні 600 балів.
“У мене дуже почали трястися руки. Там треба було, коли виходиш з аудиторії підписати, що ти здав, а я ручку тримати в руках не можу, все ходить отак, вона впала один раз. Це було неймовірно”.
Останні два роки Анна не мала вільного часу. Паралельно з навчанням, дівчина професійно займається моделінгом, бере участь у зйомках та показах. Та впевнено спростовує стереотип, що краса і розум не поєднані.
“Всі дівчата, з якими я працювала, у них там або бакалаврат з економіки, або лінгвістика, усі вони закінчували якісь ВИШі, я не зустрічала жодної людини, яка б не була освіченою”.
Сама Анна вступатиме до київського вишу на економічну спеціальність.