1008 абітурієнтів з Криму та Донбасу вступили до українських ВНЗ 2016 року за спрощеною системою, яку впровадили 12 освітніх центрів «Крим-Україна» та 28 освітніх центрів «Донбас-Україна».
Із них 153 людини – вступники з Криму, решта – з Донбасу. Такі дані Міністерства освіти оприлюднили учасники прес-конференції «Можливості для здобуття якісної освіти для дітей та молоді з Криму і Донбасу», яка відбулася в Києві, в агенції «Укрінформ» 27 вересня.
«У ході нинішньої вступної кампанії вперше за два роки вдалося переламати ситуацію й збільшити кількість абітурієнтів із окупованого Криму й тимчасово непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей», – зазначив Олег Шаров, директор Департаменту вищої освіти МОН.

Ірина Жданова – генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика»
Донесення інформації до школярів Криму і Донбасу щодо можливості отримання української освіти стало одним із найголовніших завдань у період вступної кампанії, – повідомили на прес-конференції. За участі Міністерства освіти та науки була створена гаряча лінія для школярів з Донбасу і Криму. У період вступної кампанії, з 1 липня до 18 серпня, на неї звернулося понад 3000 осіб. 8,8% від загальної кількості людей, що телефонували на гарячу лінію, були школярі з Криму і Донбасу.
Спеціалістами також були розроблені покрокові інструкції: «Як отримати український документ про загальну середню освіту» та «Як отримати дублікат документів про закінчення навчального закладу», а також дорожні карти: «Дорожня карта, як здобути українську освіту школярам з Донбасу» та «Дорожня карта, як здобути українську освіту для школярів з Криму».

Олег Шаров – директор Департаменту вищої освіти МОН
Крім того, Фонд «Відкрита політика» спільно з порталом «Педагогічна преса» запустив он-лайн уроки з української мови та літератури та оприлюднив тренувальні тестові завдання для підготовки до ДПА з історії України XX-XXI ст. Також у фонді підготували й запустили серію розвиваючих відео і аудіо роликів. Протягом вступної кампанії відеоуроки переглянуло понад 13 тис. людей, відеоролики на каналі YouTube – більше ніж 5790 разів. Співробітники фонду нагадали також, що діти з Донбасу й Криму також можуть отримати українську освіту за екстернатною формою навчання. Міністерство освіти й науки повідомило, що планує удосконалити нормативно-правову базу та завчасно розпочати наступну інформаційну кампанію для дітей Криму і Донбасу.

Георгій Тука – заступник Міністра України з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб
Фонд створив інтернет-платформу «Доступна освіта», на якій розміщуватимуть он-лайн уроки з української мови та історії України. Там буде й доступ до покрокових інструкцій щодо вступу. Гаряча лінія також продовжує працювати: 0 800 504 425 – безкоштовно; +380689512513 (Viber); +380505505411 (Viber). Консультативні телефонні лінії працюють у робочі дні з 9:00 до 18:00.
Фото: openpolicy