fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, розумні теми, точка зору,

01.08.2017

Згідно даних Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), людство зараз споживає в 1,7 разів більше ресурсів, ніж може забезпечити планета. Проте 2 серпня люди можуть відзначити День екологічного боргу – щоб не забувати про факт вичерпності ресурсів.

День екологічного боргу, 2 серпня – умовна дата, вирахована науковцями. Вони вважають, що приблизно в цей день наступає момент, коли попит на природні ресурси перевищує можливості Землі їх відновити протягом одного року. Можна сказати, що саме в цей день планета могла би «виставити рахунок» землянам щодо балансу використання й відновлення природних ресурсів.

Щороку ця дата змінюється. Цього року 2 серпня кожен може дізнатися про обсяг свого особистого «боргу» перед планетою Земля, пройшовши безкоштовний тест. Він з’явиться в цей день онлайн.

Інфографіка_Кількість необхідних планет для різних країнГлобальне споживання зростає. Людство викидає в атмосферу все більше вуглекислого газу, який океани й ліси не можуть поглинути в такому обсязі. Виснажує рибні запаси. Вирубує дерева швидше, ніж вони зможуть відродитися й вирости. Продукує більше сміття, ніж планета здатна «перетравити»». Це швидко виснажує навколишнє середовище. Ліси зникають, клімат змінився, продовольства не вистачає, океан закислюється й засмічується. Це вже призвело до важких наслідків для жителів Землі. Фактично, людям уже потрібна не одна, а 1,7 планети для підтримки життєдіяльності.

Мешканці різних країн ведуть не однаковий спосіб життя. За даними науковців, якби кожен із нас у 2017 році жив як австралієць, то нам би знадобилося 5,2 планети, як американець – то 5 планет, як мешканець Південної Кореї – 3,4, Німеччини – 3,2. У 2013 році, по якому є повні дані для підрахунку, українцям було потрібно 1,9 планети.

Олена Тарасова-Красієва, координатор WWF в Україні, відмітила, що люди наразі мають такий стиль життя, що споживають усе більше й більше товарів, навіть не замислюючись, нащо їм узагалі всі ті речі. Вона каже, що люди споживають, не замислюючись про наступні покоління – тільки тому, що це «приємно». А чи приємно це планеті, замислюються не всі.

«У 2016 році день екологічного боргу припав на 8 серпня, тобто з кожним роком ми все швидше споживаємо ресурси планети. Якщо подивитись на стиль життя пересічного громадянина, то така ситуація не дивує. […] Споживаємо, не замислюючись про наступні покоління»,- стверджує Олена Тарасова-Красієва.

У День екологічного боргу українці, як і всі жителі планети, можуть згадати та поміркувати про те, як навчитися споживати розумно, і які шляхи знайти, щоб поліпшити важкий екологічний стан планети. 

За інф.: WWF UA

Фото: Юрген Фрьонд, для WWF

Більше про стан планети та природи ти можеш дізнатися в розділі Nature на Тінкорі


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели