fbpx
Close Sidebar

Teennews

festival, style life, teens novelties, журналістика, медіа, моє місто,

18.05.2017

yunpres

Надія Іллюк, керівник агентства “Юн-прес” у Київському Палаці Дітей та юнацтва. Фото: Юн-прес

У п’ятницю, 19 травня, у Києві розпочнеться ювілейний Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах». Захід для журналістів-початківців традиційно проходить у травневі дні в столиці вже багато років. На міжнародному рівні цього року фест відбудеться в 15-й раз. Цьогорічні переможці творчих конкурсів отримають нагороди за свої роботи в день відкриття фестивалю. Активності фесту, як завжди, відбуватимуться у Палаці Дітей та юнацтва, на базі агентства «Юн-прес», і триватимуть до 21 травня.

Фестивальна тема цього року – «Без мови немає народу, без пісні немає душі»: у Києві тільки-но відбувся пісенний конкурс «Євробачення», і це актуалізує зацікавлення піснею та роздуми про неї.

Кожен, хто захоплюється журналістською фотографією, може прийти на фест, щоб подивитися фотовиставки членів EAIYC. Польські юні фотографи з краківського Центру молоді ім. Д. Йордана відкриють у Києві експозицію «Фотографії як намальовані». А Ярослав Голубчик, керівник юн-пресівського гуртка «Арт-фотограф», проведе симпозіум-пленер «Альтернатива».

yunpres

На фестивальних заходах у агентстві “Юн-прес”. Фото: “Юн-прес”

У фестивальний період також відбудеться ярмарка медіа-ідей «Крок до громадянської свідомості». Вона об’єднає селфі-зону «Ювілейне фото» та інтерактивні майданчики «Арт-медіа». Ще на фесті працюватиме медіаковоркінг «Ми разом з професіоналами». Тут буде ціла серія майстер-класів для учасників фесту – «Бліц-досвід роботи медіа-команд». Відомі журналісти та медіа-педагоги з регіонів України поділяться тут своїм досвідом із журналістами, які тільки починають знайомитися з професією. Загалом у програмі – понад 20 фестивальних активностей. В учасників фестивалю буде й можливість пізнавально перепочити: вони побувають на екскурсії «Прес-вояж Дніпром до Межигір’я» та відвідають там Національний парк.

yunpres

Юн-пресівці та учасники “Прес-весни” спілкуються з гостями з інших країн. Фото: “Юн-прес”

Вечір знайомств для юних журналістів проведуть аніматори та педагоги творчого центру «Арт-Мікс» від відділу соціальних ініціатив та партнерства. Також учасники пограють у спортивно-патріотичні «Ігри патріотів». Її влаштують вихованці й педагоги відділу туризму, краєзнавства та  патріотичного виховання Київського Палацу дітей та юнацтва.

yunpres

Профорієнтаційна робота зі школярами дає їм змогу зрозуміти, чи їм потрібно йти в журналісти. Фото: “Юн-прес”

Нагадаємо, конкурсний етап фестивалю дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» щорічно стартує в листопаді, а фінішує в травні, коли відбувається нагородження переможців. Кожної осені конкурсанти розпочинають працювати над своїми творчими роботами в режимі он-лайн. Цього разу роботи можна було надати до 8 творчих номінацій: «Журналістська робота», «Літературний твір», «Газета», «Телефільм», «Фоторепортаж», «Інтернет-журналістика та ІТ», «Радіоробота», «Медіа‐проект». Щороку Оргкомітет фестивалю отримує понад 2700 робіт на конкурс. У травні його учасники беруть участь у фестивальних заходах в Києві. Переможці отримують можливість вступити у провідні ВНЗ країни на вигідних пільгових умовах.

yunpres

Під час конкурсу “Прес-весна на Дніпрових схилах” підлітки зі всієї України, а також інших країн, набувають досвіду в журналістиці. Фото: “Юн-прес”

Величезна кількість сучасних українських журналістів є випускниками агенції «ЮН‐ПРЕС» та в минулому – учасниками й лауреатами цього фестивалю. Крім українців, протягом 15 років на фестиваль до Києва приїжджали юні журналісти з Бельгії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Індії, Італії, Казахстану, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Німеччини, Польщі, Росії, Румунії, Палестини, Сербії, Чехії, Швейцарії, Франції. 

yunpres

Цього року у фестивалі візьмуть участь підлітки з різних місцевостей України та київські школярі. Фото: “Юн-прес”

Організовують фестиваль Міністерство освіти та науки України, Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Київський Палац дітей та юнацтва, Інформаційно‐творче агентство «ЮН‐ПРЕС», Національна спілка журналістів України, Національна спілка письменників України, Академія Української преси та Київський молодіжний центр.

За інф. Держкомтелерадіо

Фото: сторінки «ЮН‐ПРЕС» у соцмережах

 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели