fbpx
Close Sidebar

Teennews

festival, movie, style life, teens novelties,

10.07.2017

21 липня Римма Зюбіна, яка знялася у словацько-українському фільмі «Межа» режисера Петера Беб’яка, презентує фестивальну версію цієї кінострічки на спеціальному показі на Міжнародному кінофестивалі в Одесі. Показ відбудеться в рамках програми «Спеціальні покази».

8 липня цей фільм відзначили однією з головних нагород знаменитого міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах – «Кришталевим Глобусом» за кращу режисерську роботу. На цьому кінофесті фільм «Межа» був представлений в основній конкурсній програмі.

peter.bebjak

Режисер Peter Bebjak отримав приз у Карлових Варах за кращу режисерську роботу над словацько-українським фільмом “Межа”

В основі сюжету цієї стрічки – реальна гостросюжетна історія, що відбулася на словацько-українському прикордонні у 2007 році напередодні вступу Словаччини до Шенгенської зони. Фільм створила міжнародна команда за підтримки Державної агенції з питань кіно. Зйомки відбулися в Україні, Чехії та Словаччині. Окрім словацьких та чеських зірок, у стрічці знялися відомі українські актори: Римма Зюбіна, лауреатка першої національної кінопремії «Золота Дзиґа», народний артист України Станіслав Боклан, відомий українському глядачу по таких фільмах як «Правило бою», «Слуга народу 2», «Незламна», «Поводир», «Нескорений», а також по серіалах «Слуга народу», «Дев’ять життів Нестора Махно» тощо, Олександр Піскунов, Володимир Геляс.

За словами Римми Зюбіної, з режисером Петером Беб’яком їй вдалося знайти спільну мову ще з першої зустрічі. Як каже акторка, з Петером її познайомила Ванда Адамик-Гріцова, одна з продюсерок фільму «Межа», яка перед тим побачила на Канському кіноринку «Гніздо Горлиці». Римма згадала, що поговорила з Петером про фільм, і її попросили зіграти одну сцену, а вже за декілька днів сказали, що вона затверджена на роль.

Peter Bebjak

Peter Bebjak та Римма Зюбіна

«Історія моєї героїні Ганни, яка живе в прикордонному Ужгороді, чоловік якої займається контрабандою, дуже знайома мені. Я народилася в Ужгороді і знаю багато подібних сімей. Це жінка, яка живе в золотій клітці, але не дивлячись на нескінченні приниження, не в силах залишити чоловіка. Петер Бебьяк інтелігентний, дуже делікатний, талановитий режисер. Працювати з ним було в радість, хоч я страшно хвилювалася. Що стосується мови, то я, живучи в Ужгороді, з дитинства дивилася більше словацьке телебачення, ніж радянське. Там завжди були цікаві програми і фільми для дітей. Я танцювала в ансамблі танцю Палацу піонерів, і ми їздили з виступами до Словаччини. Так що словацьку мову я прекрасно розумію. А потім я стала вивчати польську, і в мене в спілкуванні з Петером і групою був такий мікс польсько-словацько-український. Жартуючи мене називали «міжнародна артистка». Люди творчих професій завжди можуть зрозуміти один одного, особливо якщо у них спільна мета»,  розповіла Римма Зюбіна.

Rimma

Актори фільму “Межа”, у центрі – Римма Зюбіна

За її словами, Петер гідно витримував усі труднощі, які виникали під час зйомок, – а їх було дуже багато. Акторка пригадує, що він не дозволяв собі зайвих емоцій чи зривів, від нього відчувалися спокій, зосередженість, упевненість та чітке розуміння того, що всі роблять на майданчику. Римма каже, що всі зауваження їй він робив майже пошепки, і відмічає його увагу до кожного, інтелігентність, толерантність, високий професіоналізм – все те, що, на її думку, притаманно майстерові, якого сьогодні й визнано «кращим режисером» на Міжнародному Кінофестивалі в Карлових Варах. 

Перші нагороди фільм отримав іще під час створення. Зокрема, його відзначили призом конкурсу Works-in-progress індустріальної секції Baltic Event ХХ Міжнародного кінофестивалю у Талліні в Естонії.

Найвпливовіші міжнародні видання: «Variety», «The Hollywood Reporter», «Cineuropa» порівняли стрічку з кращими роботами Гая Річі – «Хрещеним батьком» та «Кланом сопрано». Уже підписано контракт із відомою лондонською компанією «Film Republic» щодо міжнародної дистриб’юції. Світовий глядач побачить фільм уже цього року. В українських кінотеатрах він з’явиться восени.

Нагадаємо: фестиваль у Карлових Варах є одним із найпрестижніших міжнародних заходів, що входить до переліку фестивалів категорії «А».

Також нагадаємо, що Римма Зюбіна є почесним членом журі Міжнародного кінофестивалю в Одесі.

Синопсис «Межі»

Літо 2007. Через кілька місяців Словаччина приєднається до Шенгенської зони, у зв’язку з чим кипить робота над посиленням українсько-словацького кордону. Для Адама Крайняка, батька великої сім’ї і керівника організованої злочинної групи в східній прикордонній території починється напруженй період: старша дочка Луція виходить заміж за місцевого злодія Івора, український партнер Йона хоче розпочати свій власний бізнес, і на кордоні з’являється новий вид товару – наркотики. «Закриття кордону» наближається, загальна напруженість збільшується й переростає в параною після невдалої контрабанди цигарок, у результаті чого Крайняк стає боржником українського боса Крулла, якого всі бояться.

Сюжетну мозаїку доповнює матір Крайняка, неофіційна королева сімейного бізнесу Анна, корумпований капітан поліції Бернард і Асад, переселенець з Афганістану в його сповненій незгод подорожі до Європи. У той момент, коли всі сюжетні лінії перетинаються, на кордоні з’являється смерть. І тут починається карусель напружених, абсурдних і трагічних подій, які призводять до несподіваних одкровень і жертв. Крайняк розплачується за свої вчинки, утративши сім’ю, він усвідомлює, що єдиний вихід із зачарованого кола – перетин усіх кордонів. Кримінальна історія з елементами трилера й чорного гумору відбувається в особливому й містичному просторі, у якому поєднуються культури, діалекти, звичаї, дива й людські долі. Фінальна сцена, яка відбувається 21 грудня 2007 року, під час офіційного визначення кордону шенгенської зони між Словаччиною та Україною, завершує сюжетні лінії й долі героїв та підсумовує трагікомічну ідею про те, що Схід переживе все. Навіть Шенген.

Тінкор

За інф. Yula

В Україні відбувся кінофестиваль «Відкрита ніч. Дубль 20»

 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели