fbpx
Close Sidebar

Teennews

розумні теми,

04.08.2021

Здається, адміністрації багатьох столичних шкіл роблять такі сайти, щоб зручно на них було тільки їм самим. Тим не менше, один із сенсів будь-якого сайту – щоб на ньому було зручно відвідувачеві. Чим більше захаращене меню, тим більше сайт незручний. Чим меню простіше, чим чіткіші в ньому рубрики і чим менше в них рівнів підрубрик, тим сайт зручніший.
Більшість шкіл на своїх сайтах поводяться чиновницькі: меню зроблені під те, щоб розміщувати в них купи документів, які ніхто ніколи не читатиме. Таке враження, що в багатьох закладах вся шкільна бюрократія, невідомо, навіщо переноситься у веб. Про канцеляризми на шкільних сайтах читайте в наступних постах. Так чи інакше, забюрократизованість шкільних сайтів зовсім не сприяє створенню якісної архітектури.

Друга причина захаращеності меню шкільних сайтів – відсутність можливості зробити сайт так, як хочеться, тому їх роблять у межах того, на що є змога: безкоштовно. Так, тут ми знову повертаємося до наших розмов про неякісність сайтів, зроблених на конструкторах для безкоштовних хостингів. Такі сайти – навіть не позавчорашній, а якийсь мезозойський день.

Так, і на спеціальному конструкторах EDUkIT чи School champion, і на Тільді, і на Вордпресі теж можна зробити складне, захаращене меню з безліччю підрубрик різних рівнів та вкладень. Це призводить до того, що інформацію, яка має бути корисною, доводиться вишукувати спеціально, витрачаючи на це купу часу. Більшість відвідувачів це відверне від користування сайтом.

Щоб не робити захаращений рубрикатор, потрібно залучати веб-дизайнера, який запропонує якісь окремі кнопки та форми. Наприклад, контакти можна зробити кнопкою в меню, а можна просто винести у футер («підвал») сайту без усіляких кнопок, і всі контакти можна буде подивитися прямо з головної та з будь-яких інших сторінок сайту.

Більшість сайтів шкіл зроблені на School champion, EDUkIT, Тільді чи Вордпресі. На всіх цих CMS у меню можуть вивести головну сторінку. Деякі школи роблять розділ меню «Про школу» – дуже цікавий, бо там, зазвичай, розповідають про історію, унікальність і традиції закладу. Також майже на всіх сайтах є рубрики «Фото», «Відео» (чи «Галерея»), «Психологічна служба».

functional photo

Приклад зручного меню на сайті школи №96

Чимало шкіл роблять розділи «Учням» і «Батькам», які є одними з найбільш захаращених підрозділами декількох рівнів, бо в підрозділи потрапляє усе – від шкільних наказів і списків правил до просвітницьких буклетів громадських організацій.

Сайт київської школи №73 – приклад зручної навігації. Школа зробила на сайті два простих меню: головна – освітній процес – позакласна робота – для батьків і про школу – новини – фото – фінансова діяльність – контакти. Автори сайту майже в кожній із цих рубрик зробили підрубрики (підменю) другого рівня, деінде є підменю третього рівня. Третій рівень – це вже занадто, шансів, що хтось перейде на ці сторінки, майже немає, втім це компенсує лаконічність основних меню. Сайтом зручно користуватися. Про дизайн сайтів читайте в наступних постах.

functional photo

На сайтах багатьох шкіл розділ «Антибулінг» винесений у головне меню – його не потрібно шукати й можна перейти на нього одразу з головної сторінки. Щоб знайти цей розділ на сайтах столичних шкіл №№ 85, 87, 89 та інших, потрібно перейти на вкладку аж третього рівня, тобто, якщо вам справді потрібно дізнатися про роботу школи з цим явищем, вам доведеться перебрати всі меню досить уважно, щоб не тільки упевнитися, що в меню першого і другого рівня цього розділу немає, але й що він є у третьому. Для тих, хто справді хоче знайти інформацію школи по антибулінгу, це дуже незручно.

В хащах «менюшки»

Які ж рубрики точно захаращують сайт? Це рубрики типу «Корисні посилання», «Каталог статей» – інформацію, що розміщена в них, навряд чи хтось споживатиме, а меню ними перевантажується.

Дивний розділ, який є на сайтах багатьох шкіл – «Прозорість». Саме цей розділ демонструє, чи в школі розходиться слово з ділом. Звісно, добре, коли школа називає прозорість однією зі своїх цінностей. Проте цінностей може бути багато: чесність, старанність, наполегливість, повага… Що, їх усі виносити в меню чи підіймати, як прапор? Якщо школа провадить якусь діяльність для реалізації будь-якої з цінностей, про це можна розповісти в матеріалах про справи чи заходи, а не хизуватися нібито наявністю чесноти. Прозорою має бути вся діяльність школи, а не тільки кнопка в меню. Наприклад, навіть якщо в меню є кнопка «Прозорість», і при цьому на сайті неможливо знайти навіть адреси електронної пошти, контактів адміністрації, то про яку прозорість мова? Буває й навпаки: у розділах «Про школу» чи «Для батьків» є чимало даних про директора та заступників, їхні мобільні телефони, інші канали зв’язку – тож видно, що адміністрація нікуди не ховається, що школа прозора на ділі. А коли просто кнопка «Прозорість», і за цим немає реальних справ, реальної життєдіяльності – то яка ж це прозорість?

На деяких сайтах шкіл меню дублюється: наприклад, сторінки меню виводяться таким чином, що головна сторінка має і меню рядком, і те ж саме меню кнопками-фотографіями. Два рази «Про нас», два рази «Досягнення»… Практично, школа, яка зробила такий сайт, має три меню на ньому і ще дві кнопки, виведені на головну. Головна сторінка захаращена кнопками однакового змісту. Це геть ускладнює навігацію сайтом.

Як правило, найбільш захаращені меню – на сайтах, зроблених у конструкторах безкоштовних хостингів. Там навіть є кнопка «Форум», на жаль, у часи соцмереж геть нефункціональна. Кращий вибір роблять ті школи, які замовляють горизонтальне меню одним рядком. 

Перевірте, наскільки захаращене меню на сайті вашої школи: 

  • скільки в ньому рівнів підменю: один, два, три, чотири?
  • чи є в ньому нефункціональні кнопки, які непопулярні у відвідувачів?
  • вивчайте, як відвідувачі поводяться на вашому сайті – як про це дізнатися, поговоримо у наступних постах.

Шановні вчителі! Сайт TeenCorr оголошує про запуск медійного спецпроєкту «Учитель-блогер», у якому наші редактори розбиратимуть приклади постів та блогів і розповідатимуть про особливості ведення блогів про школу та навчання, про написання публіцистичних текстів. Слідкуйте за оновленнями тут та за появою посилання на спецпроєкт! «Учитель-блогер» є безкоштовним проєктом, проте ви можете, за бажанням, робити донейшн через сайт, PayPal чи Патрон – це підтримає нас у створенні нових проєктів та розвитку тих, що вже працюють. Долучайтеся!

Become a Patron!

Підтримати сайт

Підписуйся на TeenCorr-листи

Чекаємо на вас у фейсбук, в інстаграм та на каналі телеграм.

«Учитель-блогер»


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели