fbpx
Close Sidebar

Teennews

festival, style life, teens novelties, журналістика, мистецтво,

25.03.2019

публікація оновлюється

На сайті Національної Спілки Фотохудожників України (НСФХУ) іде конкурсний відбір робіт та проектів у рамках Третього Відкритого Міжнародного Фестивалю STREET ART PHOTO 2019. Відбір триватиме до 8 квітня, робота журі – до 15 квітня. Імена переможців оголосять 16 квітня. А у травні, у НІАМ «Київська Фортеця», відбудеться підсумкова фестивальна експозиція відбудеться у травні.

У конкурсі фестивалю можуть брати участь особи, яким виповнилося 16 років. Учасники фестивалю – українські фотографи та закордонні фотомитці. Усі вони представлятимуть свої фотографічні роботи та серії. Також відбудуться зустрічі провідних фотохудожників України та закордону з глядачами. До журі фестивалю цьогоріч увійшли: Едуард Странадко, Голова НСФХУ, член НСЖУ, заслужений працівник культури України, Київ; Steven Jensen, фотограф, Едінбург, Шотландія; Олег Малов, фотограф, мистецтвознавець, Київ, Україна.

Номінації: категорія «A» — фотографія чорно-біла (або серія фотографій до 5 робіт). Назва роботи має мати такий вигляд: А_prizvyshche_imia_01_nazva_misto. Максимальна кількість робіт одного автора — 5 (п’ять). Категорія «В» – фотографія кольорова (або серія фотографій до 5 робіт). Назва роботи має мати такий вигляд: B_prizvyshche_imia_01_nazva_misto. Максимальна кількість робіт одного автора — 5 (п’ять). Докладніше про умови читайте на сайті Фестивалю.

До участі у фестивалі допускаються фотографії, зроблені на плівку або цифровою фототехнікою з використанням будь-якої технології аналогового негативно-позитивного фотопроцесу та цифрових редакторів зображення з мінімальним застосуванням технологій і елементів Digital Art.

Авторські права на фотографії повинні належати безпосередньо учаснику Фестивалю. Приймаються роботи професіоналів і любителів. Фотографії потрібно надсилати в електронному вигляді на сайт НСФХУ в розділ «Конкурси сайту».

Щоб завантажити роботи, потрібно зареєструватися на сайті. Реєстрація означає участь у фестивалі та згоду на публікацію робіт на сайті НСФХУ, включення їх в електронний каталог. Розмір файлів у форматі jpg — до 300 Кб, розмір фотографії до 800 px по довгій стороні. Участь у конкурсі безкоштовна. Прізвище (псевдонім) учасника і прізвище (псевдонім) у назві файлу повинні співпадати, інакше роботи розглядатися не будуть. При реєстрації необхідно вказувати свою електронну адресу та телефон. Учасникам, роботи яких будуть відібрані для підсумкової фотоекспозиції фестивалю, буде запропоновано надіслати роботи в електронному вигляді (високої якості) з метою надрукувати їх у виставковому форматі. Автори найкращих робіт у кожній номінації (за рішенням журі) нагороджуються медалями та дипломами.

Нагадаємо: вулична фотографія, стріт-фотографія (англ. street photography) — жанр фотографії, зробленої у громадському місці: на вулиці, в парку, на пляжі і т. п. Вулична фотографія буває документальною, але не обмежується виключно документальним жанром. Однозначного визначення вуличної фотографії на даний момент не існує, у літературі зустрічаються імена окремих фотографів, які знімали на стику XIX і XX століття документальну, пікториальну та іншу фотографію громіздкою фототехнікою на вулиці, проте виділення жанру вуличної фотографії у самостійний напрям фотографії прийнято співвідносити з діяльністю французького ідеолога вуличної фотографії Анрі Картьє-Брессона, який уперше сформулював її основні принципи, насамперед, принцип «вирішального моменту» — англ. decisive moment, та створив фотоагентство «Магнум», засноване на цих ідеях. 

23 березня у Бібліотеці ім. В. Винниченка ЦБС Шевченківського району Києва відкрилася виставка Ольги Левченко «Тибет у серці моєму». Її можна подивитися до 13 квітня, з 11 до 17.00, крім п’ятниці та неділі. 

olga_levchenko

З експозиції Ольги Левченко. Фото: з сайту photospilka.com

Автор хоче показати шанувальникам фотографії прекрасну природу Гімалайських гір, неймовірну міць мовчазних гігантів, тисячолітні буддійські монастирі, стародавні ритуали, тибетські села, важке життя тибетців на високогір’ї. Деякі фото виконані в Ладакху. Ладакх – це країна снігових гір і марсіанських пейзажів, яку можна сміливо назвати одним з найбільш чудових куточків Індії. Королівство Ладакх – загублений в індійських Гімалаях високогірний край, затиснутий між Китаєм і Пакистаном. Ладакх називають Малим Тибетом. Раніше королівство входило до складу Тибету і відігравало важливу стратегічну роль в регіоні, адже знаходилося на Великому шовковому шляху. Королівство Ладакх – одне з найкрасивіших і загадкових місць у Гімалаях. У Ладакх практично немає рослинності через сухе і спекотне літо, холодну зиму і недолік вологи. А вся рослинність, яка більш-менш зеленіє біля водойм і в місцях поливу — це тополі і кілька видів верби, які висадили й доглядають люди з великими складнощами й турботою, утім, як і все життя в Гімалаях.

Нагадаємо: Ольга Левченко — український фотограф, член Національної Спілки фотохудожників України, фотоклубу «9х12», Союзу словацьких фотографів.

30 березня в Арт-клубі «Видиво й вино» у приміщенні київського Будинку Художника на Львівській площі відкриється фотовиставка Олександра Радиша «Книга мандрів». Виставка працюватиме кожного дня, без вихідних, з 18:00 до 23:00 до 13 квітня. 

oleksandr.radysh

Фотохудожник Олександр Радиш. Фото: сторінка Олександра Радиша у фейсбуці

— Життя – це мандрівка, а мандрувати — значить жити! Радість від нових горизонтів за вікном нагадала мені дитяче захоплення фотографією, а згодом, фотозйомка стала і професією. Готуючись до кожної робочої поїздки, звик знаходити час на дослідження нових місць, та зберігати побачені спогади у довгострокові фотопроекти. Як відомо, найяскравіші листівки роблять місцеві фотографи, які знають свій край з дитинства, у різні пори року та настрої погоди. Але «свіжий погляд» завжди притягує моменти, які створюють історію, – розповів про свою виставку фотохудожник.

Нагадаємо: Олександр Радиш – професійний фотограф. Живе і працює в Україні. Основні напрямки: архітектура, інтер’єр, репортаж, документалізм. Був співавтором численних фотовиставок та фотокниг, брав участь у експедиціях по зйомці історичної архітектури. Відзняв близько 50 готелів в Україні та за кордоном.

 
За інф.: НСФХУ, сайту photospilka.com
Фото на обкладинці: з ЖЖ Олександра Зарайського. На фото: Едуард Странадко, голова НСФХУ 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели