Close Sidebar

Teennews

teens novelties, знаешь, мнение,

11.04.2017

Поліна Малоштан, дівчинка з Чернігова, яка 2 квітня опинилася у вуличній бійці підлітків, стала відомою на всю країну. Вона активно коментує ситуацію, виступає в телешоу. Завдяки їй тема вуличних «розбірок» стала суперактуальною. А через актуальність про цю історію мають говорити видання, журналісти, суспільні діячі. Що вони й роблять, як бачиш.

Ми тут не хочемо переливати з пустого в порожнє, сперечатися про те, хто в цій ситуації «правий», а хто «винний». Дівчата-агресорки порушили закон, і цим усе сказано. Учинили протизаконно, є відповідальними й мають відповісти. Так має бути.

biyka-chernigiv

Поліна Малоштан, постраждала в підлітковій бійці

Але суспільство влаштоване так, що у «зла» також іноді знаходяться «адвокати», і цього разу так теж може статися. Агресивні дівчата можуть частково уникнути відповідальності. Тому, доки вся Україна чекає на юридичне вирішення цієї ситуації, ми хочемо тобі запропонувати просто проаналізувати цю історію з різних точок зору. Щоб ти для себе глибше зрозумів, чому люди вчиняють так, а не інакше, і зробив для себе висновки, які допомагатимуть тобі в житті.

Нинішні дорослі колись пережили те саме

Можливо, ти дивився новини й телешоу, у яких розповідали цю історію про бійку в Чернігові. І, звісно, чув, скільки дорослих людей говорило про все це, бачив, як вони ставали на ту чи іншу сторону, сперечалися, «бризкалися» емоціями…

Але знаєш що в цих обговореннях – найцікавіше? Те, що майже кожен із цих дорослих, скоріше за все, колись пережив те саме. Якось зіткався з такою ж компанією, був у ній у якійсь із ролей – чи агресором, чи жертвою. Чи готові ці дорослі розмовляти про це зараз, коли вони вже – відомі, публічні, поважні люди? Навряд чи. Але досвід спілкування з такою ж самою компанією точно є майже в кожного з них.

biyka-chernigiv

З Поліною Малоштан активно спілкуються журналісти

І кожному з них зараз дуже боляче бачити, що такі ось компанії досі нікуди не поділися або відроджуються. Тобто, що за 20 чи 30 років від їхнього дитинства для українських школярів мало що змінилося. Що багатьом дітям принципово краще жити не стало. Що для деяких дітей якісної зміни життя не наступило, якщо порівнювати з життям українських підлітків 10 – 20 років тому.

У 90-ті, коли ці нинішні дорослі й відомі люди були ще підлітками, вони думали, що такі підліткові компанії, з їхніми «розбірками» та іншими елементами вуличної «культури» – явище тимчасове, породжене часами постперебудови, виходу з СРСР. Що за декілька років вони назавжди щезнуть як страшний сон разом із усіма цими «поняттями», агресією та іншим злом. Але через цю бійку в Чернігові вся країна дізналася, що такі «компанії з культурою 90-х» нікуди не щезли. І дорослим людям складно прийняти цей факт.  

Ця історія ніби перенесла дорослих українців в їхнє власне дитинство, у шкільні роки. І коли вони стали порівнювати свій досвід із тим, що побачили на «чернігівському» відео, вони, можливо, відчули, що все – те саме. Що їхні діти проводять час так само, як і вони колись, і потрапляють у такі ж самі ситуації, як і вони в дитинстві.

Але в цьому є певний плюс. Раз твої батьки, скоріше за все, якось зіткалися з подібною компанією в дитинстві, вони можуть розповісти тобі, що переживали тоді. Як справлялися з цією ситуацією. Ти можеш поговорити з ними про це. Ну, принаймні, спробувати. У їхньому досвіді ти знайдеш щось важливе й конструктивне для себе. «Мамо, тебе ображали в школі?». «Тато, як ти захищався, коли до тебе чіплялися?».

Далі буде

Тінкор

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели