Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties,

05.11.2016

У Санкт-Петербурзі, «культурній столиці Росії», у вівторок, 1 листопада, відбулася вулична акція творчої групи {родина}: депресивна демонстрація «Війна — безробіття — листопад». Люди молодого віку сфотографувалися на вулицях міста з плакатами, на яких написали меми, що, на їхню думку, якнайкраще висловлюють настрій містян: «Родился, потерпел и умер», «Боль, пустота, патриотизм», «Война, безработица, ноябрь». 

Незважаючи на те, що зараз суспільних акцій, критичних до влади, в Росії майже не відбувається, через те, що громадяни країни бояться переслідувань влади за виступи, цей парад-інсталяція швидко набув розголосу в соцмережевих сегментах різних країн. Учасникам акції вдалося донести свій меседж про те, як вони сприймають нинішнє життя в Россії, до тисяч читачів та глядачів.

rodina.group

Изображение 1 из 7

 

«1 листопада ми провели депресивний «Увы-парад», який несподівано виявився медійною бомбою, – зазначив на сторінці творчої групи в соцмережі один із організаторів акції Максим Євстропов. – Не можу сказати, що це було зовсім несподівано – ми на те й розраховували, що все піде в народ і почне жити своїм життям – тільки масштаб того, що станеться, ми уявляли зовсім інший».

Євстропов, який професійно розбирається в філософії, написав у соцмережах, що депресивний тренд у Росії, на його думку, проявився після 2012 року, після невдач опозиційного руху та надій на соціально-політичні зміни, які з ним пов’язувалися. «Усе це ось (біль, порожнеча), вочевидь, стається не на порожньому місці», – сказав Максим.

На його думку, ці депресивні настрої не можна розуміти як стан смутних підлітків, яким, начебто, смуток взагалі властивий у силу віку. Євстропов зазначив, що загальний культурно-політичний клімат РФ у минулі декілька років є ніщо інше як депресія.

rodina.group

«Ця загальна атмосфера характеризується такими настроями як подавленість, беспомічність, страх та агресія. Так, сюди слід додати ще й специфічний вид апатії, який можна назвати вивченою нечуттєвістю за аналогією з вивченою безпомічністю», – написав організатор акції.

З його точки зору, депресія в Росії систематично виключається з області політичного й публічного. «Її нема в дискурсі влади, їй немає місця в ідеологічному офіціозі чи пропаганді, переповненій ненавистю – але, з іншого боку, її немає й у дискурсі активістів, які, натомість, намагаються виявляти бодрість («усі помруть, але ми продовжимо боротися). Відмітимо одразу, що це характерно не тільки для Росії, але для Росії з її контреволюційною ситуацією це більше ніж характерно. З іншого боку, «екзістенціальний» смуток (тлін, безвихідь, «руська смерть», ось це все) вже декілька років є чимось дуже розповсюдженим, можна навіть сказати, модним культурним трендом (так, «біль» та «порожнеча» на одному з наших плакатів – це також назви фестивалів «нової руської хвилі» та іншої актуальної вітчизняної музики)», – роз’яснив свою позицію Максим.

Наступного дня у місті на Неві відбулася контракція молодих людей, які не погодилися з настроями групи {родина} і влаштували у відповідь «АхПарад», зробивши фото з плакатами оптимістичного змісту. Її організатор Вел Колдін, використовуючи сленгову лексику, написав у фейбуці:

«У двох словах. Мені не сподобалась акція творчої групи під назвою «Увы-Парад», яку вони вчора опубліковали (хто не бачив: там люди зфоткалися з плакатами смутного змісту, мовляв, життя – тлін і майбутнього в цієї країни немає). У коментаріях до мого посту запропонували запилить ответочку. В офисі мене підтримали пацанчики. Отже. На смутну акцію дали відповідь: підприємець, 35 років. Дизайнер, 28 років. Розробник, 21 рік. Та я. 36 років у обід. Усі працюють, ніхто не ниє, живуть і радіють життю».

ahparad

Изображение 1 из 4

 

«У суспільстві, що нагадує табір, глибинним настроєм якого є сум, немає часу та місця для суму, тому що визнання суму підмиває табірні засади. Тебе одразу ж заклюють і шістки, і вертухаї, ти одразу опинишся виключеним з в’язничної ієрархії, – відреагував на це Максим Євстропов. – Зрозуміло, можна непогано влаштуватися й тут, де порядок підтримується самими ж ув’язненими. І ти зможеш сам змінювати своє життя, створювати, досягати успіху – головне не рипатися. І так – працюй, праця робить вільним».

Прочитати повний текст розповіді Максима про його акцію в Санкт-Петербурзі можна тут. Нагадаємо: творча група {родина} утворилася в Петербурзі в 2013 році. Основні напрями роботи: перформативне соціальне мистецтво, польові та експериментальні дослідження патріотизму, мов та інститутів влади.

Тінкор

Фото: Вадим Ф. Лур’е, більше за посиланням

 

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели