fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties,

05.11.2016

У Санкт-Петербурзі, «культурній столиці Росії», у вівторок, 1 листопада, відбулася вулична акція творчої групи {родина}: депресивна демонстрація «Війна — безробіття — листопад». Люди молодого віку сфотографувалися на вулицях міста з плакатами, на яких написали меми, що, на їхню думку, якнайкраще висловлюють настрій містян: «Родился, потерпел и умер», «Боль, пустота, патриотизм», «Война, безработица, ноябрь». 

Незважаючи на те, що зараз суспільних акцій, критичних до влади, в Росії майже не відбувається, через те, що громадяни країни бояться переслідувань влади за виступи, цей парад-інсталяція швидко набув розголосу в соцмережевих сегментах різних країн. Учасникам акції вдалося донести свій меседж про те, як вони сприймають нинішнє життя в Россії, до тисяч читачів та глядачів.

rodina.group

Изображение 1 из 7

 

«1 листопада ми провели депресивний «Увы-парад», який несподівано виявився медійною бомбою, – зазначив на сторінці творчої групи в соцмережі один із організаторів акції Максим Євстропов. – Не можу сказати, що це було зовсім несподівано – ми на те й розраховували, що все піде в народ і почне жити своїм життям – тільки масштаб того, що станеться, ми уявляли зовсім інший».

Євстропов, який професійно розбирається в філософії, написав у соцмережах, що депресивний тренд у Росії, на його думку, проявився після 2012 року, після невдач опозиційного руху та надій на соціально-політичні зміни, які з ним пов’язувалися. «Усе це ось (біль, порожнеча), вочевидь, стається не на порожньому місці», – сказав Максим.

На його думку, ці депресивні настрої не можна розуміти як стан смутних підлітків, яким, начебто, смуток взагалі властивий у силу віку. Євстропов зазначив, що загальний культурно-політичний клімат РФ у минулі декілька років є ніщо інше як депресія.

rodina.group

«Ця загальна атмосфера характеризується такими настроями як подавленість, беспомічність, страх та агресія. Так, сюди слід додати ще й специфічний вид апатії, який можна назвати вивченою нечуттєвістю за аналогією з вивченою безпомічністю», – написав організатор акції.

З його точки зору, депресія в Росії систематично виключається з області політичного й публічного. «Її нема в дискурсі влади, їй немає місця в ідеологічному офіціозі чи пропаганді, переповненій ненавистю – але, з іншого боку, її немає й у дискурсі активістів, які, натомість, намагаються виявляти бодрість («усі помруть, але ми продовжимо боротися). Відмітимо одразу, що це характерно не тільки для Росії, але для Росії з її контреволюційною ситуацією це більше ніж характерно. З іншого боку, «екзістенціальний» смуток (тлін, безвихідь, «руська смерть», ось це все) вже декілька років є чимось дуже розповсюдженим, можна навіть сказати, модним культурним трендом (так, «біль» та «порожнеча» на одному з наших плакатів – це також назви фестивалів «нової руської хвилі» та іншої актуальної вітчизняної музики)», – роз’яснив свою позицію Максим.

Наступного дня у місті на Неві відбулася контракція молодих людей, які не погодилися з настроями групи {родина} і влаштували у відповідь «АхПарад», зробивши фото з плакатами оптимістичного змісту. Її організатор Вел Колдін, використовуючи сленгову лексику, написав у фейбуці:

«У двох словах. Мені не сподобалась акція творчої групи під назвою «Увы-Парад», яку вони вчора опубліковали (хто не бачив: там люди зфоткалися з плакатами смутного змісту, мовляв, життя – тлін і майбутнього в цієї країни немає). У коментаріях до мого посту запропонували запилить ответочку. В офисі мене підтримали пацанчики. Отже. На смутну акцію дали відповідь: підприємець, 35 років. Дизайнер, 28 років. Розробник, 21 рік. Та я. 36 років у обід. Усі працюють, ніхто не ниє, живуть і радіють життю».

ahparad

Изображение 1 из 4

 

«У суспільстві, що нагадує табір, глибинним настроєм якого є сум, немає часу та місця для суму, тому що визнання суму підмиває табірні засади. Тебе одразу ж заклюють і шістки, і вертухаї, ти одразу опинишся виключеним з в’язничної ієрархії, – відреагував на це Максим Євстропов. – Зрозуміло, можна непогано влаштуватися й тут, де порядок підтримується самими ж ув’язненими. І ти зможеш сам змінювати своє життя, створювати, досягати успіху – головне не рипатися. І так – працюй, праця робить вільним».

Прочитати повний текст розповіді Максима про його акцію в Санкт-Петербурзі можна тут. Нагадаємо: творча група {родина} утворилася в Петербурзі в 2013 році. Основні напрями роботи: перформативне соціальне мистецтво, польові та експериментальні дослідження патріотизму, мов та інститутів влади.

Тінкор

Фото: Вадим Ф. Лур’е, більше за посиланням

 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели