Close Sidebar

Teennews

архітектура, дизайн,

07.02.2017

Breuer
Хто такий? Чим відомий? Що зробив для світу?

Марсель Брьойєр (Брьойор) – європейський та американський дизайнер та архітектор зі знаменитої в XX столітті німецької школи Баухауз. Автор стільця «Василій» (Wassily Chair), «Довгого стільця» та будівель – Музею американського мистецтва Whitney в Нью-Йорку, AT Tower у Клівленді та інших. 

Сьогодні ти можеш побачити його роботи на виставках усюди. На його витвори й зараз орієнтуються модні архітектори й дизайнери. А деякі навіть вважають, що ідеї Брьойєра вплинули на творців дизайну iPhone.

Якщо хочеш розбиратися в дизайні, роздивися фотографії робіт Марселя, розберися, чим вони відрізняються від робіт у інших стилях. Не забудь розказати батькам та друзям, що ти дізнався про Марселя Брьойєра.   

Breuer

Марсель Брьойєр у 1933 році емігрував до Лондона, а за 4 роки переїхав до США. Таким чином, Новий світ отримав собі знаного європейського архітектора та дизайнера, який творив у середині XX століття.

ЦІКАВО ЗНАТИ: ще до еміграції, наприкінці 20-х років XX століття, Брьойєр розробляв будівлю Державного театру України в Харкові.

Марсель закінчив навчання в Баухаузі й залишився там викладати в меблевій навчально-дослідницькій майстерні. Дуже цікавився дизайном меблів. У 23 роки Марсель почав експериментувати, і в 1925-ому створив стілець «Василій». Цю роботу він присвятив художнику Василію Кандінському, і вона є відомою й популярною й сьогодні, надихає сучасних дизайнерів-мінімалістів. З 1968 року й нині правами на виробництво цих стільців володіє американська компанія Knoll.

Створювати найперший стілець – «Африканський», що був віднайдений лише в 2004 році, Марселю допомогла художниця по текстилю Гунта Штольцл. Вона ж посприяла й у створенні смужок тканини для першого стільця «Василій». У ці ж роки Марсель втілював архітектурні проекти. У Цюриху та Вісбадені з’явилися будинки за його розробками. 

Wassily

Стільці Марселя Брьойєра Wassily

До переїзду, у Європі, в Марселя Брьойєра все було добре. Він народився в Угорщині, у Пешті, та вступив учитися до німецького Баухаузу. Це була одна з найвідоміших та наймейнстрімніших у світі дизайнерських шкіл, і навчатися там означало бути серед дуже творчих людей того покоління.

Breuer

«Довгий стілець» Марселя Брьойєра

Але коли до влади в Германії прийшов Гітлер, Марсель поїхав із країни. Чому? Бо він був євреєм, а з цією релігійною приналежністю та національністю залишатися в гітлерівській Німеччині було небезпечно для життя. Адже гітлерівська влада була владою націоналістів, і могла переслідувати іудеїв.   

breuer-architecte

Стільці, розроблені Брьойєром

В Америці Марсель Брьойєр продовжив викладати та розробляти будівлі. Над архітектурними проектами він працював разом із Гропіусом. У 1941 році Марсель проектував житлові будинки у своєму власному бюро. У цей час він створив «двоядерний будинок» та «дах-метелик».

breuer-architecte

Марсель Брьойєр долучився до проектування штаб-квартири ЮНЕСКО в Парижі (The Paris headquarters of the United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO). Збудована в 1958 році

У Марселя та його дружини Констанції Лейтон народилося двоє дітей: Томас та Франческа. Дівчинку скорочено називали Ческою. Марсель так і назвав один зі стільців, які розробив: на честь доньки. У 1973 році відбулася фотосесія для журналу: Франческу фотографували в інтер’єрі на стільці, який створив її тато.  

Francesca Breuer seated in her namesake chair

Проект: Тінкор

comments powered by HyperComments
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели