Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties, знаешь,

06.08.2016

Бібліотеки в різних населених пунктах України цього літа поповнюватимуться новими книжками. Це відбудеться завдяки тому, що деякі українські видавництва отримають державне фінансування на видання певних книжок у рамках програми «Українська книга-2016». У державному бюджеті на неї виділено 42 млн. грн., щоб видати 240 книжок і поповнити ними бібліотечні фонди.

На участь у програмі подалися 134 видавництва з 1447 видавничими пропозиціями – назвами книжок, які вони хотіли б надрукувати за бюджетні кошти. Друк усіх цих пропозицій коштував би державі 333 млн 644 тис. грн., а це набагато більше, ніж заплановано в держбюджеті. Тому список пропозицій від видавництв переглянули експерти й обрали ті назви, які мають бути видані на замовлення Держкомтелерадіо та профінансовані з державного «гаманця».

Перше видання за програмою «Українська книга-2016» надрукувало видавництво «Фоліо». Це – «Війни художників» Станіслава Стеценка. 1 серпня цю книжку направили до бібліотек країни. Загалом це видавництво вже уклало 27 договорів із Держтелерадіо щодо книговидання за державний кошт у рамках програми.

TEENREADING

Цього року держава видасть книги для дітей та підлітків і направить їх в українські бібліотеки

Директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький розповів, що взагалі його компанія подала до програми декілька сотень книжкових назв, серед яких експерти наразі обрали для випуску саме книжку Станіслава Стеценка.

«Кожне видавництво вносить свої пропозиції. На книги, на які цьому видавництву належать виняткові права. Ці сотні книг належать приблизно 80 чи 90 видавництвам. І їм вони замовлені. Просто ми – найоперативніші, і першими виконуємо кожного року замовлення. Ось і вийшла перша книга за програмою в нас. А деякі будуть тільки до зими видавати. Причому, книга вийшла без передоплати», – сказав директор «Фоліо».

Книга видана невеликим тиражем – 1 тис. екземплярів. За словами пана Красовицького, цей тираж буде розподілений по областях, і до яких саме бібліотек спрямують книги, вирішуватимуть вже обласні функціонери.

Презентація нової книги відомого сучасного письменника, якого ЗМІ охрестили  «дідусем українського трилера», відбулася навесні в Києві під час «Книжкового арсеналу». Роман «Війни художників» заснований на реальних фактах біографії розвідника-нелегала й митця Миколи Глущенка – він послужив прототипом книжкового героя Миколи Гущенка. У романі відображені події 1940 року. Серед дійових осіб – реальні історичні персонажі: Йосип Сталін, Адольф Гітлер, Вінстон Черчилль, їхнє найближче оточення, художники і літератори, які жили і творили в той час у передвоєнному Радянському Союзі й нацистській Німеччині, а також – вигадані герої.

«Це – дуже якісна масова історична література, до того ж – це біографія українського великого художника», – зазначив директор видавництва, відмітивши, що вже друкує за програмою ще 20 назв.

За його даними, у видавництві в рамках програми вийдуть книжки нобелівських лауреатів – Кавабати Ясунарі, Кэндзабуро Оэ, Сола Беллоу, Борута Пахора, «Історія європейської цивілізації» за редакцією Умберто Еко тощо.

За програмою «Українська книга-2016» до книгозбірень надійдуть і нові книжки для дітей. Видавництва запропонували 317 назв дитячих творів, які хотіли б видати за спільний кошт усіх українців. Видання всіх цих книжок для дітей вартувало б державі 68 млн 735 тис. грн. Але передбачена програмою сума є значно меншою, і список дитячих видань, які все ж таки випустять у світ, експертами також було скорочено.

Тінкор

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели