fbpx
Close Sidebar

Teennews

festival, style life, teens novelties, theatre,

31.05.2016

Щойно, у суботу 28 травня, у Херсоні відбулося закриття міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». Переможцем до Києва повернувся «Дикий театр»: його вистава «Вій 2.0» відзначилася одразу в трьох номінаціях: «Краща вистава», «Краща режисура» і «Краще музичне оформлення».      

Фабула вистави актуальна: полтавська маршрутка привозить до українського села двох французів, які мають зустрітися там із facebook-подругою Оксаною. У гротесковій, саркастичній формі автори розмірковують: чи можуть українці зрозуміти європейців, зважаючи на те, що часто нам і поміж собою важко порозумітися? І чи зможуть європейці зрозуміти нас, якщо вони не були навчені пасти гусей, якщо не знають, як можна ходити до вуличної вбиральні за температури -20, якщо не вміють «гулять по-нашому». Та якщо навіть не мають уяви, як виглядають мавки і хто такий Вій.

dikij-theatre

На фестивале “Мельпомена Таврии” в Херсоне зрители смогли увидеть постановки украинских и зарубежных театров

Вистава «Вій 2.0» режисера Максима Голенко, створена за п’єсою сучасного українського драматурга Наталії Ворожбит, вже здобувала визнання комісії європейських директорів театру – за результатами Kiev Theatre Showcase (ETC), брала участь у «Гогольфесті»-2015 та ІІІ Фестивалі Молодої режисури. Але представниками українського державного театрального сектору, які брали участь у фестивалі, була оцінена вперше. Сценічне оформлення вистави створив Федір Александрович, український художник, переможець конкурсу «Санденс» (США ) за фільм «Російський дятел».

dikij-theatre

Колектив театру повернувся з фестивалю, сповнений вражень від спілкування не тільки з театралами, але й із чиновниками. Зокрема, під час фестивалю відбулася нарада директорів театрів. Вони обговорили з міністром культури Євгеном Нищуком питання щодо втілення в життя нового закону про театр та функціонування недержавних українських театрів. Представники «Дикого театру» відмітили цей захід як подію безпрецедентну та  важливу для усього недержавного театрального сектору.

Цього року в афіші фестивалю «Мельпомена Таврії» було представлено 33 вистави від 30 театрів із різних куточків світу. Гран-прі фестивалю отримала вистава «Комедія помилок» В. Шекспіра – постановка Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.

Тінкор

Фото: Деніс Максимов


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели