Close Sidebar

Teennews

festival, style life, teens novelties, theatre,

31.05.2016

Щойно, у суботу 28 травня, у Херсоні відбулося закриття міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». Переможцем до Києва повернувся «Дикий театр»: його вистава «Вій 2.0» відзначилася одразу в трьох номінаціях: «Краща вистава», «Краща режисура» і «Краще музичне оформлення».      

Фабула вистави актуальна: полтавська маршрутка привозить до українського села двох французів, які мають зустрітися там із facebook-подругою Оксаною. У гротесковій, саркастичній формі автори розмірковують: чи можуть українці зрозуміти європейців, зважаючи на те, що часто нам і поміж собою важко порозумітися? І чи зможуть європейці зрозуміти нас, якщо вони не були навчені пасти гусей, якщо не знають, як можна ходити до вуличної вбиральні за температури -20, якщо не вміють «гулять по-нашому». Та якщо навіть не мають уяви, як виглядають мавки і хто такий Вій.

dikij-theatre

На фестивале “Мельпомена Таврии” в Херсоне зрители смогли увидеть постановки украинских и зарубежных театров

Вистава «Вій 2.0» режисера Максима Голенко, створена за п’єсою сучасного українського драматурга Наталії Ворожбит, вже здобувала визнання комісії європейських директорів театру – за результатами Kiev Theatre Showcase (ETC), брала участь у «Гогольфесті»-2015 та ІІІ Фестивалі Молодої режисури. Але представниками українського державного театрального сектору, які брали участь у фестивалі, була оцінена вперше. Сценічне оформлення вистави створив Федір Александрович, український художник, переможець конкурсу «Санденс» (США ) за фільм «Російський дятел».

dikij-theatre

Колектив театру повернувся з фестивалю, сповнений вражень від спілкування не тільки з театралами, але й із чиновниками. Зокрема, під час фестивалю відбулася нарада директорів театрів. Вони обговорили з міністром культури Євгеном Нищуком питання щодо втілення в життя нового закону про театр та функціонування недержавних українських театрів. Представники «Дикого театру» відмітили цей захід як подію безпрецедентну та  важливу для усього недержавного театрального сектору.

Цього року в афіші фестивалю «Мельпомена Таврії» було представлено 33 вистави від 30 театрів із різних куточків світу. Гран-прі фестивалю отримала вистава «Комедія помилок» В. Шекспіра – постановка Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.

Тінкор

Фото: Деніс Максимов

comments powered by HyperComments
Прочитати ще
Тінкор у соцмережах
Надрукуй слово та натисни ENTER для пошуку
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели