Сьогодні, 29 вересня, у Київському міському будинку вчителя по вул. Володимирській, 57, відкрилася документальна виставка «Ім’я, якого Україні не забути!» – про життя, наукову, громадську й політичну діяльність М. С. Грушевського.
Понад 250 документів з архівосховищ 10-ти державних архівів України – ось скільки цікавого матеріалу ти зможеш осягнути, якщо хочеш підготувати реферат або наукову статтю в школу, або дізнатися про роботи Грушевського для себе.
В основі експозиції – документи родинного фонду Грушевських, що зберігаються в Центральному державному історичному архіві України. Вони висвітлюють історію роду Грушевських від першої половини ХІХ ст. Також вони дають змогу прослідкувати період формування М. С. Грушевського як особистості й науковця. Документи засвідчують його енциклопедизм та особисту роль у політичних процесах 1917–1920 рр.
Експонати стануть у нагоді тим, кому цікаво визначити та усвідомити значення постаті М. С. Грушевського для відродження української державності в 1990-х рр. Виставка також презентує біографічні документи М. С. Грушевського, листування з дописувачами, наукові праці, окремі програми, статути та звіти наукових і громадсько-політичних організацій, автором яких він був або долучився до їх створення, документи слідчих органів влади Російської імперії та Радянського Союзу, які переслідували професора Грушевського за його активну політичну позицію, відстоювання української самобутності, документи сучасної доби, що розкривають значення постаті Грушевського у формуванні незалежної України.
Експозиція збагачена фотодокументами та особистими речами з Історико-меморіального музею М. С. Грушевського.
Фото: CDIAKUA