Close Sidebar

Teennews

festival, music, teens novelties,

01.09.2015

Давно хотіли послухати щось класичне? Тоді мерщій на «Смальту»! Це – фестиваль класичної музики, який відбудеться 5 – 6 вересня в Національному заповіднику «Софія Київська». Гратимуть оркестри просто неба, демонструватиметься точна копія торбана Івана Мазепи. А ще можна буде взяти участь у майстер-класах з виготовлення музичних інструментів. Вхід на фестиваль – за квитками Заповідника: 10 грн.

Цей фестиваль «Смальта» у «Софії Київській» – перший. І він обіцяє стати важливим культурним трендом столиці. Адже «Софія Київська» не дуже часто відчиняє свої брами для велелюдних заходів, бо ця історична пам’ятка потребує дуже пильної уваги й турботи і музейників, і відвідувачів. А по-друге, заходів, що дають українцям змогу добре познайомитися зі справді неосяжним музичним здобутком наших пращурів, взагалі-то проводиться не так вже й багато.

Українська музика – це спадщина жителів цієї землі. І не тільки в цієї країни, але й в її музики – дуже багата історія. Отримати уявлення про все це ви зможете на цьогорічній «Смальті».

Протягом двох вихідних найкращі музиканти виконуватимуть для відвідувачів фестивалю твори Миколи Лисенка, Дмитра Бортнянського, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Станіслава Людкевича, Рейнгольда Глієра, Михайла Вербицького, Мирослава Скорикаукраїнських композиторів XVII-XX ст.

Вам вже давно хочеться дізнатися, які професійні музичні колективи в Україні відомі зараз своїм хистом виконувати класику? На фестивалі ви зможете узнати про це! Класичні твори знаменитих українських композиторів віконуватимуть дуже досвічені, професійні музичні колективи Києва: муніципальна чоловіча капела імені Л. Ревуцького, академічний камерний хор «Хрещатик»,  камерний хор КІМ ім. Р. М. Глієра, ансамбль «Музичний джем», оркестр народних інструментів «Святограй», Ансамбль давньої музики під керівництвом К. Чечені. Виступатимуть не тільки київські колективи. З Черкас на фестиваль приїдуть камерний хор «Канон» та муніципальна капела бандуристів.

Ще на фестивалі ви зможете почути гру на старовинних українських інструментах у виконанні родини Віксніних та цілий концерт на унікальному інструменті карільйон.

Танцювальна програма теж буде, і буде вона насиченою: виступатимуть артисти Театру історичного танцю Al’entrada, Театра танцю Adagio,  танцюристи зі студії слов’янського трайблу «Срібна мавка», з Ансамблю старовинного танцю «Джойссанс». Усе це – дуже автентично, цікаво й дасть змогу краще познайомитися з історією нашої землі. Виступи та майстер-класи відбудуться просто неба.

Тільки один колектив дасть свій концерт під дахом – у  виставковій залі «Хлібні», яку ви легко зможете знайти на території заповідника. Цей колектив – Ансамбль класичної музики «Фрески», що виступить із програмою «Українська феєрія».

Організатори першої київської «Смальти» підготували для гостей подарунок: унікальну виставку старовинних музичних інструментів від знаменитого майстра, музиканта та педагога В. Віксніна. Можна буде подивитися й на скрипки, і на цимбали, домру, оркестрову кобзу та точну копію торбану, який належав гетьману Івану Мазепі. Оригінал інструменту зник ще в часи Другої світової війни, але спеціалісту вдалося детально відтворити його вигляд. Також на «Смальті» відбудеться майстер-клас «Виготовлення музичних інструментів «від поліна до музики» від цього відомого у всьому світі експерта.

На «Смальті» працюватиме дитяча зона, що міститиме музичний фотопростір, виставку живопису просто неба. У дитячій зоні працюватимуть майстер-класи, проводитимуться конкурси та «експериментаріум». Ще буде зона відпочинку.

Детальну програму від організаторів, Національного заповідника «Софія Київська» та Міжнародного соціально-культурного проекту «Джойфест» можна подивитися на сайтах www.joyfest.info та n.sophiakievska.org, а також на сторінці заходу у фейсбуці: https://www.facebook.com/events/163643667300237.

Тінкор

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели