fbpx
Close Sidebar

Teennews

movie, teens novelties,

27.10.2016

Відреставрований фільм «Ордер на арешт» (1926) Георгія Тасіна покажуть із живим музичним супроводом від самобутніх альтернативників «Вагоновожатые» у п’ятницю, 28 жовтня, у Довженко-центрі. Кіноперформанс відбуватиметься в рамках 46-го МКФ Молодість і осіннього циклу освітньої програми КУЛЬТУРФІЛЬМ: Femme Mute, присвяченого репрезентації жінки в українському німому кіно. 

Сюжет – про «червоних» та «білих». «Червоні» залишають місто, голова ревкому Сергій Каргальський просить свою дружину Надію залишитися й переховати в себе таємний пакунок із документами. «Білі» входять у місто й одразу з’являються з обшуком на порозі в Надії.

order-na-aresht

Пакунок не знаходять, однак Надію заарештовують. «Білий» офіцер-контррозвідник довго допитує її в садибі-штабі. Однак Надія твердо мовчить і сумлінно приховує місце знаходження пакунка, попри шантаж і загрози її сину, чоловіку і навіть глузду. Надію силують говорити, однак саме через навичку мовчання вона протистоїть раціональному світові чоловіків і війни.

Допит Надії Карагальскої перетворюється на радянський аналог судового процесу з «Пристрастей Жанни Д’Арк», які Карл Теодор Дреєр зніме через 2 роки після фільму Тасіна. Тому попри свою розважальну ауру зі шпигунськими перевтіленнями, психологічними тортурами та романтикою революційних комітетів, «Ордер на арешт» є роздумом про емансипацію жінки та її роль в історичних та соціальних процесах громадянських війн.

order-na-aresht

«Ордер на арешт» – перший український фільм у жанрі психологічної драми. Перший, що тематизує традиційне мовчання жінки. У 1930 році картину заборонили до показу як «нездорову, із психологічним надривом, що зображує жінку, як слабку істоту, і застарілу». Про стрічку різко висловлювалася в минулі роки офіційна критика, вважаючи її дрібнобуржуазною. Фільм був створений в УРСР, у Ялті. Сценарист: Соломон Лазурін. Оператор: Альберт Кюн. Художник: Володимир Баллюзек. У ролях: Віра Варецька, Хайрі Емір-заде, Алік Ліговецький, М. Кутузов.

У перформенсі, завдяки якому українці зможуть заново познайомитися з фільмом та його авторами, візьме участь гурт «Вагоновожатые», який активно пропагує електронну екологію, граючи electronic rock, IDM, spoken word. Цей колектив у 2013 році склали фронтмен дніпропетровського гурту «И друг мой грузовик» Антон Слепаков та гітарист Валентин Панюта, у минулому – учасник гурту «Lюк». Зараз серед «Вагоновожатих» також є Станіслав Іващенко.

Нагадаємо, «Культурфільм» – кінолекційна освітня програма Центру Довженка, із форматом, що виходить за рамки академічної кіноосвіти. У рамках проекту кіно намагаються розглядати в не тільки в соціальному та культурному вимірах, а й в історичному. Таким чином ця міждисциплінарна ініціатива поєднує сінефільський досвід з аналітичним: тематичні ретроспективи фільмів із критичним осмисленням – у форматі лекцій українських та іноземних кінознавців, істориків, філософів і дослідників культури.

Зокрема, цикл «Femme Mute» аналізує, яким було і як змінювалось в українському кінематографі 1920-х – початку 1930-х років бачення жінки, а також ставлення до ґендерного розподілу в суспільстві. Показово, що фільми початку століття піднімають проблеми, які й досі не були остаточно вирішені. Чи був сформований «жіночий погляд» на жінку у візуальних медіа і чи отримала вона свій голос в кіно і суспільстві через понад 120 років, відколи перша жінка з’явилася на екрані? Проект реалізується за підтримки Фонду Рози Люксембург в Україні.

Початок заходу – 19.00. Вхід вільний.

Тінкор

 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели