fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties, моє місто,

22.05.2019

У неділю, 26 травня, біля КМДА зберуться столичні антипакетні джедаї, щоб прогнати «кульочних монстрів». Кияни вийдуть на Хрещатик на Марш кульків, щоб висловитися проти активного використання поліетиленових пакетів, які забруднюють природу. Кожен киянин може принести під КМДА «пакет із пакетами», і просто там, на Марші, віддати організаторам. Вони обіцяють відвезти всі ці пакети на утилізацію до спеціалізованого підприємства.

marche-kulkiv-kmda

Організатори Маршу кульків готуються вийти в неділю, 26 травня, під київську міську адміністрацію на екологічну акцію. Фото: фб-сторінка Маршу кульків

На Марші кульків біля київської міської адміністрації можна буде дізнатися багато корисного щодо небезпеки сміття та важливості та засобів його сортування. Про все це киян інформуватимуть школярі – учні загальноосвітньої школи N2 міста Вишневого.

Школярів та дорослих, що візьмуть участь у акції, турбує, що новини про китів, тюленів та дельфінів, знайдених мертвими з кілограмами пакетів усередині, стали буденністю. І наголошують, що безкоштовні кульочки і пропаганда пакетів на кожній касі – це є злочин проти нашого здоров’я. Організатори закликають усіх учасників Маршу прямо під КМДА внести свої креативні пропозиції щодо альтернативи використанню поліетиленових пакетів, щоб не тягти гори поліетиленового сміття в майбутнє. Учасники обговорять це питання один із одним під час акції та обміняються корисним досвідом.

Крім того, організатори акції та дитячий екопатруль 2-ї школи Вишневого нагадують, що більшу частину сміття, що скидається в світовий океан, складає пластик. Також ініціатори Маршу пропонують пригадати певні факти: продукти, що лежать в пакеті, швидше починають псуватися, тому що на поліетилені знаходиться безліч бактерій; у щільно закритому прозорому мішечку утворюється конденсат, у якому швидко розвивається цвіль; зберігання квашеної капусти та іншої їжі з підвищеною кислотністю руйнівно впливає на верхній шар пакету, і в результаті хімічні сполуки проникають в продукти і отруюють їх; коли поліетилен піддається заморожуванню, з нього виділяються токсини, небезпечні для людини.

Фундатори ініціативи нагадують також, що виробництво пакетів із пластику стартувало в Америці в 50-ті роки минулого століття, і наразі є прибутковим бізнесом. Прозорі одноразові мішечки зробили справжню революцію, і ними стали користуватися повсюдно. Але ейфорія тривала недовго: тепер багато країн вводять обмеження або заборону на використання пакетів, тому що люди усвідомили шкоду від них для свого здоров’я та екології.

На думку організаторів, три необхідні компоненти культури екологічно свідомого суспільства – обмеження споживання, утилізація і альтернативи. Ініціатори назвали асоціації з позитивним життям без використання поліетилену: чисте узбіччя; зелений ліс без поліетиленових прикрас; блакитні ріки, озера, моря, океани; різнокольорові авоськи і торбинки; природність та естетичність у культурі споживача.

marche-kulkiv-kmda

Кожен киянин може принести під КМДА 26 травня свої поліетиленові пакети на утилізацію. Фото: фб-сторінка Маршу кульків

Учасників акції можна буде впізнати за пакетиками на голові. І долучитися до них. Марш кульків розпочнеться о 13.00. 

Нагадаємо: поліетиленові пакети виробляються, зокрема, на спеціалізованому заводі в місті-сателіті Києва й потім потрапляють у всі супермаркети та магазини пішої доступності столиці.

interview || Богдан Мотузенко: «Немало осовремененных чиновников считают, что многие вещи можно делать без согласования с городом»


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели