Close Sidebar

Teennews

electronic music, festival, movie, music, style life, teens novelties, мистецтво,

03.05.2017

У Славутичі відбувся IV Фестиваль кіно та урбаністики «86» із темою «Близькість». Фестивальні події розпочалися 28 квітня й тривали до 2 травня. Протягом фесту глядачі змогли подивитися 40 коротких і повних метрів. Ведучими фестиваля були Настя Станко і Василь Васильців. 

Імена переможців двох фестивальних конкурсів стали відомі 1 травня. Гран-прі в ІІ національному конкурсі авторського документального кіно «Пальма півночі» та приз глядацьких симпатій отримала режисерка Аня Калініченко зі стрічкою «Хто ти. Хто я». У конкурсі MyStreetFilms-РУБІЖ перемогла режисерка Маша Стоянова з фільмом «Ма», який отримав і гран-прі, і приз глядацьких симпатій. Спецприз отримала Марія Ворончук за стрічку «Гірник». 

Того ж дня відбулися ретроспектива фільмів Джона Сміта, ембієнти від формації «Одна Шістнадцята» та київського арт-простору «Плівка»: американської композиторки Крістіни Вантцу, яка живе й працює в Бельгії та створює звукові інсталяції, та NFNRNeither Famous Nor Rich, проект Олесі Онікієнко, яка створює електронну музику, пише для театру й співробітничає з українським експериментальним фолк-проектом Mokosho.

christinavantzou

Крістіна приділяє особливу увагу поєднанню музики та простору, особливо, коли мова йде про живе виконання. Фото: “86”

У день відкриття фесту показали фільми Марка Раймонда Вілкінса (Marc Raymond Wilkins) «Костя+«Той, що біжить із ножицями» – про красу диких танців і Костю, молодого співака постпанк-гурту зі Славутича, та «Славутичу, я люблю тебе!» – від багатьох молодих режисерів і режисерок. Відбувся перший вуличний концерт для органу й електроніки – від Grisly Faye та Julia Landau, та музична вечірка від DJ Anna Khvyl та SLYOZI AMBALA Анатолія Бєлова.

На Фестивалі кіно та урбаністики «86» також була пізнавальна дитяча програма: працювали дослідницькі студії, діти мали змогу дізнатися більше про цікаві професії, подивитися фільми для свого віку, побувати на спецзаняттях, прогулянках, відвідати ленд-арту, помалювати, пограти та знайти нових друзів. Діти могли відвідати фест разом зі старшими членами родини: вхід для пенсіонерів був безкоштовним.

Нагадаємо, ідеологи та команда фестивалю активно популяризують у Славутичі та в Україні документальне кіно, протягом року демонструють фестивальні фільми в рамках «86: Післямова» у різних містах країни.

Прийом аплікацій на конкурс-лабораторію MyStreetFilms – Рубіж було оголошено 1 лютого, відбір тривав майже 2 місяці. MyStreetFilms – Рубіж – проект для журналістів, активістів, громадських діячів, творчих людей, фантазерів і всіх любителів розповідати історії, можливість зняти кіно про свою вулицю, сусіда, своє місце чи місто в Луганській або Донецькій областях. На цей конкурс можна подавати проекти документальних, анімаційних, експериментальних і змішаних фільмів тривалістю до 15 хвилин. Досвід роботи з відео чи кіно не принциповий, хоч перевага надається проектам із візуальними матеріалами. У рамках MyStreetFilms – Рубіж відбуватимуться мініфестивалі у містах Сходу України – під назвою «86 Схід».

Тінкор


Прочитати ще
Зробити донейшн:

 

 

 

 

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн, відсканувавши QR-код за допомогою камери смартфона. Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал.

Тінкор у соцмережах

© 2010-2019, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели