fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties, знаєш, інтерв'ю, розумні теми,

20.03.2017

read in English

прочитать по-русски

Це інтерв’ю здалося нам дуже незвичним. Ханна Ірншоу, 23-річна студентка з Даремського університету на Півночі Англії, відповідала на запитання легко, швидко і весело, розповідаючи… про майбутній політ на Марс. Ми, озвучуючи якісь уточнення, пощипували себе за руку: чи не сон це? Невже і справді ця кумедна дівчина, яка провела свої шкільні роки в Шотландії і тепер захоплюється вивченням астрономії в одному із найкращих дослідницьких університетів Великобританії, може стати великим космонавтом, як Ніл Армстронг? Невже вона дійсно незабаром може опинитися на Марсі?

Може! Тому що Ханна Ірншоу бере участь у програмі Mars One. За нею здійснюються відбір і підготовка людей, які першими полетять на Червону Планету. Усе серйозно. Звісно ж, це буде політ в один кінець, на Землю екіпаж ніколи не повернеться. Але натомість напише унікальну, найяскравішу сторінку в історії розвитку науки і техніки на планеті Земля.

Щойно завершився черговий відбірковий тур. Кілька таких уже було, компанія Mars One вибирала найбільш придатних із 200 тис. чоловік, які подали заявки. Минулого тижня стало відомо, що Ханна увійшла в шорт-лист зі 100 осіб. Серед них також є українець Сергій Якимов. Тепер на Ханну та інших учасників програми чекають курси спеціальної підготовки та ще один відбір, який визначить 24 особи для польоту на Марс. А ті, хто не ввійде в це число, матимуть можливість стати учасниками другої місії на Червону Планету. У планах – відправляти на Марс по 4 людини кожні 2 роки. Перший пілотований політ, за найсміливішими прогнозами, може відбутися у 2024 році. Отже, у Ханни є час на підготовку й багато шансів стати однією з перших марсіанок.

Ханна дуже працелюбна – одна лише кількість інтерв’ю на тиждень у її графіку вражає! В одні й ті ж дні вона відповідала на запитання BBC, наші й декількох інших видань, і при цьому вихід публікації на «Тінкорі» не затримала ні на хвилину. Однак при підготовці до польоту їй доведеться працювати в рази більше: проходити спеціальне навчання, набувати багатьох нових навичок. Поки що в її житті все простіше: Ханна вчиться в аспірантурі й називає себе гіком, захоплюється рольовими іграми, ідеями фемінізму, програмуванням і письменництвом, проводить багато часу з молодшою сестричкою і друзями.

Hannah

Ханна Ирншоу — английская Алиса Селезнева. Фото: Monica Alcazar-Duarte

– Як ви дізналися про відбір майбутніх астронавтів від Mars One?

– Уперше я дізналася про Mars One від когось у розмові у Twitter. Згодом я прочитала про відбір на їхньому сайті буквально все! Я була дуже рада, що люди насправді відправляться на Марс, і що в мене є можливість бути однією з них. Mars One почала приймати заявки від людей у квітні 2013 року. Якийсь час я розмірковувала над усім цим. Відтак подала заявку в серпні. Я повинна була заповнити спеціальну форму на сайті – про себе, про те, чому я роблю цю заявку, чому вважаю, що підходжу для їхньої команди. Також я повинна була сходити до лікаря, щоб отримати підтвердження, що я здорова, а взимку в мене було онлайн-інтерв’ю з доктором Крафтом, головою приймальної комісії. Програма Mars One прийняла близько 200 тис. заявок, і врешті-решт, скоротила їх до 100, оголосивши про це минулого понеділка.

– Як зараз відбувається ваше спілкування з компанією? У вас беруть інтерв’ю? 

– Мене багато інтерв’ювали в цьому раунді. Але загалом усе було сфокусовано на тому, наскільки добре ми можемо працювати разом, у групах.

– Чи ви берете участь у будь-якій діяльності компанії? В якій?

– Mars One самостійно співпрацює з пресою. Наприклад, д-р Норберт Крафт зараз виступив із кількома інтерв’ю. Кандидати поки що спілкуються з пресою самостійно. Якщо нас оберуть, і ми станемо співробітниками Mars One, можливо, будуть заходи за нашої участі та участі інших співробітників компанії. Наразі не можу точно сказати.

– Щоб спілкуватися з представниками Mars One, вам доводиться кудись їздити? Чи ви можете зробити це у вашому місті?

– Усі офіційні комунікації відбуваються онлайн. Однак я зустрічалася з іншими кандидатами в Європі, і співробітник Mars One був присутній при цьому, тож я могла побачитися з ним і поспілкуватися.

– Які умови ви мусили обов’язково виконати, аби стати учасником цієї програми?

Mars_One

Вот так будет выглядеть первое поселение на Марсе

– Нам не потрібно формальної кваліфікації, але Mars One зацікавлений у емоційно здорових кандидатах, особистостях, які підходять, щоб добре справуватися на Марсі.

– Вас влаштує просто участь у реаліті-шоу Mars One, чи ви хочете насправді полетіти на Марс?

– Я дуже хочу полетіти на Марс! Насправді, я хотіла б зробити це, навіть якби не було TV-шоу. Для мене TV-шоу – це коли я полечу на Марс.

– Як ви поєднуєте навчання та роботу з участю в цьому проекті?

– Якщо мене оберуть для остаточного складу, я стану співробітником Mars One, і це буде моєю постійною роботою.

– Ваші батьки народилися в Лондоні?

– Ні, але мої батьки – англійці.

– Що вони кажуть про вашу участь у цьому проекті?

Mars-One

Вот как-то так будет выглядеть первый полет людей на Марс

– Вони раді за мене, і пишаються тим, що я зробила. Я дійсно рада, що вони мене підтримують.

– Коли місія на Марс буде підготовлена, ви будете саме в такому віці, щоб замислюватися про народження своїх дітей. Як ви будете вибирати між пропозицією летіти на Марс і можливістю народити дітей на планеті Земля?

– Я ніколи не хотіла дітей, так що це мене влаштовує!

– Що сказали вам ваші друзі, коли дізналися, що ви візьмете участь у цій програмі?

– Мої друзі дуже раді за мене, хоча деякі з них говорять, що їм буде сумно бачити, як я відлітаю. Однак ми як і раніше зможемо спілкуватися один із одним онлайн.

– Ви вірите в любов? Може статися, що серед учасників екіпажу, який полетить на Марс, ви зустрінете кохану людину? Чи участь у проекті – це те ж саме, що й піти в монастир?

– Я думаю, що учасники екіпажу будуть дуже близькими, мов сім’я. Тому, може, я зустріну кохану людину, але, можливо, це буде більше схоже на монастир, щось типу дуже згуртованої спільноти.

– Як ви думаєте, місія на Марс може стати чимось хорошим для людства, чи люди, як це часто буває, усе зіпсують?

– На мою думку, коли людство вперше побачить себе в мультипланетному русі, воно стане згуртованішим. Крім того, я сподіваюся, що спостерігати за людьми з усього світу, які працюють разом, виявиться надихаючим для інших. Так що я вважаю, це буде добре.

– Вам подобається Лондон?

Hannah

Ханна Иршоу в сюжете BBC

– Я живу в Даремі. Багато чого люблю тут, він гарний і не дуже метушливий. Я бувала в Лондоні, і я люблю його, але не хотіла би там жити.

– У програмі Mars One є таємність? Вам уже сказали, що ви робитимете, коли прибудете на Марс? Чи є дані, які ви не можете розкривати?

– Я – не носій секретів. Існує технічна інформація, яку Mars One ще не випустив. Але ми поділяємо місію зі світом. Там немає прихованого порядку денного.

– Коли ви полетите у бік Марса, ви вже ніколи не зможете побачити своїх рідних і близьких. Як ви вирішуєте цю проблему для себе?

– У нас буде можливість спілкуватися через Інтернет. Крім того, моя команда стане для мене як сім’я.

– Під час польоту на Марс ви будете перебувати в міні-товаристві. Безсумнівно, у ньому буде свій лідер або лідери. Як ви змиритеся зі своїми прагненнями, якщо лідер не прийматиме їх і не буде ставитися до вас із любов’ю?

– У нас будуть спільні тренування протягом багатьох років, тому ми будемо добре знати один одного й піклуватися один про одного. У майбутньому, коли суспільство на Марсі буде численнішим, там знадобляться лідери. Я не знаю ще, як це буде виглядати. Це буде залежати від того, що ми вирішимо.

– Що вас захоплює? Ви любите читати? Фотографія? Сукні? Шопінг? Математика? Прогулянки?

– Я люблю читати й дивитися фільми. Мені дуже подобається грати на музичних інструментах і співати. Також дуже люблю створювати костюми, хоча захопити швейну машинку на Марс буде нелегко! 🙂

– Програма Mars One запущена людьми із різних країн. Як ви вважаєте, наскільки це правильно: що, коли в багатьох країнах людям не вистачає коштів на їжу, хтось витрачає гроші на такі серйозні космічні програми?

– Mars One – програма компанії з Нідерландів, але вона веде відбір кандидатів з усього світу. Mars One не отримує фінансування від уряду, вона розраховує на підтримку з боку інвесторів, пожертвувань і доходів від медійної діяльності.

– Якщо раптом ви залишитеся на Землі, чи будете продовжувати займатися своїми дослідженнями? Що ви хотіли би робити в науці?

– Якщо я залишуся на Землі, я буду закінчувати свою докторську дисертацію. Зможу продовжити займатися дослідженнями, але я б також хотіла більше подорожувати. Можливо, я побуваю в Україні?

– Як ви ставитеся до можливості розширення Європейського Союзу за рахунок приєднання таких країн, як Україна? На вашу думку, що Україна може привнести в Європейський Союз як дуже велика країна Східної Європи?

– Я не дуже розбираюся в європейській політиці, не відчуваю себе досить кваліфікованою, щоб відповісти на це запитання.

– Як ви проводите дні у вашому містечку?

– Зазвичай я працюю в офісі на факультеті фізики. Також я проводжу час вдома із друзями, ми граємо в ігри, їмо разом і дивимося фільми.

– Коли почнеться підготовка до польоту за участю команди, яка полетить? Це дійсно буде реаліті-шоу?

– Елемент реаліті-шоу існує, щоб допомогти зібрати гроші для місії. Наша підготовка і навчання триватимуть 9 років після того, як нас оберуть, і аж до самого запуску.

Текст у перекладі з англійської:
Поліна Аксьонова

Адаптація українською: 
Софія Телеховська

19/10/16


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели