fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties, знаєш,

02.09.2016

Вони чіпляються до вагонів трамваїв, метро та поїздів на залізниці, бо хтось один зробив, і тому стає треба всій компанії. Проїхати, причепившись позаду вагону – це типу круто. Ось, ПАТ «Укрзалізниця» вже порахувала: 17 травмувань дітей до 16 років, із них 9 випадків загибелі – протягом 7 місяців 2016 року. Круто це, чи ні, вирішуй сам.

Загравати таким чином із життям не варто, бо його можна легко втратити. Крім того, якось тупо грати в такі ігри, коли сотні тисяч інших дітей та підлітків по всьому світу борються за життя, бо знаходяться в хворобах чи війнах. Життя дане, щоб ним жити, а не загравати зі смертю.

ukrainefrominside

Фото: ukrainefrominside.WP

Тому тобі треба знати, що є певні правила поведінки для тих, хто знаходиться поблизу залізничних об’єктів. І якщо раптом ти там опинився, то маєш знати деякі речі. Можливо, це вбереже твоє життя чи життя твоїх друзів. Понад 326 тис. українських школярів та студентів наприкінці літа вже отримали цю інформацію від фахівців із охорони праці залізниць. Молоді люди почули 5700 тематичних лекцій із демонстрацією відеофільмів, отримали близько 38 тис. ілюстрованих пам’яток та закладок із правилами безпеки.

Якщо ти ще не бачив цих лекцій, то маєш дізнатися корисну тобі інформацію сам.

Перетинати колії залізниці будь-де – у великому місті чи в маленькому населеному пункті – можна лише в належних місцях, де колії переходять усі люди. Підлітки нерідко прогулюються по коліях, аби продемонструвати відвагу та зробити ефектне фото на тлі рухомого складу, що наближається. Проте ходити по коліях просто так не можна, бо потяг несеться дуже швидко, а його водій може тебе внизу, на землі, взагалі не побачити. Зупинити потяг моментально він теж не зможе: тут діють закони фізики, і не все залежить лише від людини, яка керує поїздом.

Тому, щоб перейти колії, потрібно знайти належне, обладнане місце. Якщо є світлофор, то треба переходити «залізку», керуючись тим кольором, який світиться. І ніколи не йти за закритий шлагбаум: це означає, що потяг несеться десь дуже близько.

Також у місцях, де пішоходи перетинають залізничні колії, потрібно звертати увагу на стенди з інформацією попереджувального характеру, та дослухатися всього, що говорять через гучномовний зв’язок вокзалів. Диктори завжди попереджують про рух маневрового складу.

Пролазити під вагонами або підніматися на них суворо заборонено через сильну небезпеку ураження електричним струмом високої напруги (27 000V). На електрифікованих лініях забороняється підніматися на опори, а також торкатися до металевих проводів заземлення, які йдуть від опори до рейки; наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів. Не дозволяється підходити ближче, ніж на півметра до краю платформи після оголошення про прибуття поїзда до його повної зупинки.

Небезпеку на коліях також можуть створити гаджети. Щоб не втрапити в халепу, потрібно вимикати музичний плеєр та припиняти говорити по мобільному, коли мусиш переходити колії. Як не вимкнеш, то можеш вчасно не почути  заборонну звукову чи світлову сигналізацію, яка сигналізує про наближення потяга або про маневри.

Утім, на залізницях та будь-де, де є колії, безпека, як правило, залежить від поведінки дітей та батьків та їх власної відповідальності за себе.

Якщо ти бачиш дорослих, які неправильно поводяться на коліях, то маєш орієнтуватися не на їхній приклад, а на інформацію, яку пропонують тобі офіційні працівники вокзалів, інформаційні стенди та матеріали, які ти можеш знайти з цієї теми в Інтернеті.

За повідомленнями «Укрзалізниці», 30 серпня, на теплотрасі Хриплин – Івано- Франківськ на Львівщині виявили підлітка 14 років, ураженого електричним струмом. Хлопець отримав тяжкі опіки під час спроби зробити селфі. Потерпілого доставлено в Опіковий центр дитячої лікарні м. Івано-Франківськ.

Наступного дня, 31 серпня, сталася трагедія на залізничному мості через річку Мертвовод. Двоє хлопців 13 років переходили мостом біля станції Вознесенськ. Один з підлітків пішов пішохідною доріжкою, інший поліз оглядовою драбиною на міст, був уражений електричним струмом і впав на плити пішохідної доріжки. Медикам не вдалося врятувати його.

Тінкор


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели