Close Sidebar

Teennews

festival, movie, teens novelties,

15.06.2016

Кінофестиваль «Відкрита ніч «Дубль 19»» традиційно відбудеться в Києві 25-26 червня. У конкурсній та позаконкурсній програмах візьмуть участь понад 30 фільмів. Подивитися їх можна буде на київському Арт-причалі. Одна зі стрічок отримає спонсорський гран-прі – 50 тис. грн., повідомили організатори та партнери популярного фестивалю на прес-конференції 15 червня.

У міжнародній програмі «Відкритої ночі» — фільми випускників Чеської Фільмової Академії (FAMU). Про це розповіла Луція Ржегоржікова, директорка Чеського центру, який цього року є партнером фестивалю. За інформацією пані Луції, глядачі зможуть подивитися роботи 3 молодих чеських режисерів, а також побачити відомі чеські фільми з українськими субтитрами. Зокрема, українці зможуть більше дізнатися про чеського політика та драматурга Вацлава Гавела: з нагоди його 80-ї річниці в Києві реалізується низка цікавих заходів.

Побачити чеські стрічки, а також попрацювати у воркшопі можна буде 25 червня. Усі покази проходитимуть під мостом, тому, як запевняють організатори, погода на перебіг фестивальних подій не вплине. Фільми чеської програми оцінюватимуться анкетуванням. За його результатами журі присудить приз глядацьких симпатій.

Як розповів президент фестивалю, кінорежисер Михайло Іллєнко, паралельні покази фільмів відбудуться по всьому світу – на 52 майданчиках. Українські стрічки у фестивальні дні люди зможуть подивитися в Польщі, Угорщині, Придністров’ї, Великобританії та Словенії, у різних містах України й навіть на одному хуторі. Юрій Іллєнко зазначив також, що цього року до інтернет-показів долучилося більше міст та селищ Сходу України та зони АТО. У минулому році таких пунктів, де можна було подивитися українське фестивальне кіно, було близько 4, у цьому – понад 10. Фільми фестивалю покажуть у Слов`янську, Сергіївці, Рубіжному, Старобільську, Мангуші, Волновасі, Нікольському, Лисичанську, Райгородку, Святогорску, Бахмуті, Сєвєродонецьку, Маріуполі.

За словами Михайла Іллєнка, цього року до журі фестивалю ввійшли не тільки культурні діячі, як це було зазвичай, а й політики: Олександр Бригинець, Єгор Соболєв, Микола Княжицький та інші. Запрошення депутатів до оцінювання фільмів є спеціальною ідеєю організаторів: на їхню думку, наразі культурний та політичний контексти мають наблизитися одне до одного якнайщільніше.

Цього року офіційним партнером фестивалю стала КМДА. Також організаційну підтримку забезпечує Державне агентство України з питань кіно. Окрім спонсорської винагороди, переможці фестивалю отримають приз – понад 11 тис. грн. Ця сума складена зі вступних внесків усіх учасників. Один такий внесок складав 100 грн.

Фестиваль «Відкрита ніч» започатковано 1997 року, і з тих пір він традиційно відбувається вночі наприкінці червня. 19 років «Відкрита ніч» є в Україні лабораторією з перевірки нових ідей для молодих кінематографістів, простором для зустрічей усіх, хто цікавиться вітчизняними фільмами та місцем пошуку талантів, нових облич українського та світового кіно.

Тінкор

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2017, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели