fbpx
Close Sidebar

Teennews

festival, music, rock, style life,

18.06.2015

Найпотужнійший український опен-ейр «Країна мрій» відбудеться в Києві вже цього вікенду – 20 та 21 червня на території Музею в Пирогові.

Свято мрійників

Дійство має бути вражаючим: найбільший фест літа, аякже. Будуть три основні музичні сцени: World Music Stage, Ethno-Jazz Stage, Disco-Lounge Stage. Виступатимуть і відомі, і ще не дуже відомі виконавці, і не тільки українські. Уже відомо, що візьмуть участь Олег Скрипка з «Воплями Відоплясова», «Бумбокс», ТНМК, ONUKA, «Мотор’ролла», «Жадан та Собаки», «Піккардійська Терція», «Атмасфера», The Doox, Bauciand Brothers, Юлія Рома, Kyiv Tango Project, Джалапіта, Lemko Bluegrass Band, Млада, ДомРа, Cepasa, GO-A, Grozovskaband, Cherokey, Charlie, VEXLYARSKY, Shoppinghour, Olexa Kabanov, Alik Fantaev. Діджеїти обіцяли: O’SKRIPKA, MISHUKOFF, DERBASTLER, AMARILLIO, FAMAJOR, EKSPERT.

Шоу повітряних куль «Монгольфеєрія» і нічні польоти стануть одним із наймасштабніших видовищ 12-ї «Країни мрій». Уявіть собі повітряну кулю заввишки 25 метрів, тобто як дев’ятиповерхівка! Вогняний шлейф у такій кулі – десять метрів. Пілотувати ці дивовижні кулі будуть відомі дизайнери та письменники, музиканти. У гондолах повітряних куль планують проводити діджейські та кулінарні майстерні, демонструвати дизайнерські вироби. Повітряні кулі будуть у Пирогові й у суботу, і в неділю, отже, не побачити це шоу – це треба примудритися!

kraiyna-mryj

 

У наметове містечко, яке працюватиме на території фестивалю, можна заселятися в суботу з 8 години, а за попередньою домовленістю – вже з вечора п’ятниці. Організатори кажуть, у ньому буде все, що треба: санвузли й душові, цілодобова охорона, електроенергія, смітники, коменданти. Вартість проживання в цьому містечку – 60 грн. на добу. Намети треба мати свої, квиток на фестиваль також повинен бути наявний.

На мапі «Країні мрій» — різноманітні майданчики: новий дискусійний, ярмарок майстрів, дитяча та козацька галявини, «місце сили», етно-фешн, етно-кухні, майстер-класи з народних ремесел, алея здоров’я тощо. Про літературні посиденьки, що будуть на фесті, читайте в інтерв’ю «Тінкору» з братами Капрановими. За попередніми даними, усього буде 13 майданчиків та сцен.

kraiyna-mryj

 

Від метро «Теремки» на фестиваль курсуватимуть безкоштовні автобуси. Вони відправлятимуться, орієнтовно, з 9.00 до 10.30 — кожні 10 хвилин, з 10.30 до 15.00 – кожні 5 хвилин. Також можна приїжджати на велосипедах: організатори обладнують велопаркінги.

Вхід на територію музею для дітей до 6 років, пенсіонерів та учасників АТО у фестивальні дні буде безкоштовним. Квиток для дітей від 6 до 12 років – 50 грн. Для всіх інших відвідувачів вартість квитка – від 200 грн., попередньо сплаченого – 150 грн.

kraiyna-mryj

 

Проблеми музейників

Організатори фестивалю, які торік побачили, що кількість глядачів збільшується, зробили дуже сміливий крок – вирішили переїхати з Феофанії до Музею народної архітектури та побуту в Пирогові. Це виявився вчинок на межі фолу.

Адже музей у Пирогові складається зі знаменитих на весь світ старовинних дерев’яних будиночків, які дуже легко порушити чи ушкодити. Та ще й «внутрішні» чвари, які роз’їдають колектив цього музею вже декілька років, доки не спливли.

kraiyna-mryj

На фесті будуть і паркани, і десь 140 охоронців із приватних структур, у тому числі бійці батальону «Дніпро-1», і пожежні зі швидкими, і всі інші заходи безпеки.

Тож поки кияни посміюються, що тепер, схоже, «Країна мрій»повсякчас буде пов’язана з якимись суперечками, бо, як кажуть, «сильно комерціалізувалася», Олександр Коваленко розповів«Тінкору», що до Пирогова надпотужний фест перебазувався не просто так, а на підставі договору з музеєм. За його словами, у договорі прописано все: і та частина прибутку, яку отримає музей, і обов’язок компенсувати будь-які пошкодження експонатів, якщо це станеться, та все решта.

Олександр пояснив, що організатори заходу абсолютно не зацікавлені, щоб у музеї під час проведення фестивалю «щось трапилося». Тому будуть і паркани, і десь 140 охоронців із приватних структур, у тому числі бійці батальону «Дніпро-1», і пожежні зі швидкими, і всі інші заходи безпеки.

kraiyna-mryj

«А раптом пожежа? А раптом щось пошкодять? Ми стільки років цим музеєм опікуємося, а новому директору немає діла до експонатів, до будинків, до млинів, — переживали співробітники Пирогова. – А траву ж витопчуть!»

Ідеолог фестивалю Олег Скрипка на зустріч із журналістами в Пирогові напередодні фестивалю, у четвер, не приїхав. Виконавчий директор пояснив це «особистими справами, про які Олег якщо захоче, то сам скаже», які не дозволили лідеру «ВВ» відвідати прес-конференцію. А може, йому просто не хотілося, аби його пов’язували з черговим скандалом у цьому музеї?

Адже напередодні фестивалю журналістам стало відомо, що частина колективу Музею направила звернення до президента та деяких міністерств. У ньому співробітники музею під відкритим небом звинуватили свого директора, священника Юрія Бойка, у чи то меркантильних, чи то корупційних намірах. На журналістів у Музеї в Пирогові вже чекали його працівники, представники профспілки, приватні підприємці. Далеко не всі з них були щасливі через ідею проведення «Країни мрій» на музейній території.

«А раптом пожежа? А раптом щось пошкодять? Ми стільки років цим музеєм опікуємося, а новому директору немає діла до експонатів, до будинків, до млинів, — переживали співробітники Пирогова. – А траву ж витопчуть! І як можна тут такі фестивалі проводити – це ж місце для науки, для вивчення історії, для досліджень, для архівної роботи…»

kraiyna-mryj

Усі гроші за вхід на фестиваль забере «Країна мрій», але з цієї суми віддасть музею подвоєну суму прибутку, який є властивим для Пирогова у звичайні вихідні дні

«А де ми будемо торгувати? – питали приватні підприємці. – На якій підставі між нами та фестивалем хочуть поставити паркан? З чого б це?»

Нещодавнє призначення пана Бойка на цю посаду деякі співробітники музею вважають «політичним». Адже він «призначенець» команди віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка. А «політичним» — це, як для них, означає, що він, за припущеннями, не розуміється на музейній справі й не здатний опікуватися правильним збереженням експонатів, не може гарантувати науковий підхід до всього в роботі знаменитого Музею.

Основне, що розхвилювало наразі колектив закладу – що новий директор не обговорив із ними всі деталі роботи Музею під час фестивалю, не порадився, уникав зустрічей та бесід і, як вважають співробітники, «потрапив під вплив» осіб, що нібито мають цинічні інтереси й навіть колись долучилися до звільнення дуже цінних науковців. Співробітники Музею у Пирогові бояться повторення шокуючих звільнень і цинічного, суто бізнесового підходу до управління закладом. Бо ж навіть дуже чесна й принципова людина, коли займається «не своєю» справою, може бути дуже шкідливою на своїй посаді.

kraiyna-mryj

Співробітники Музею у Пирогові бояться повторення шокуючих звільнень і суто бізнесового підходу до управління закладом

Утім, у організаторів фестивалю є своя версія невдоволень працівників: за словами виконавчого директора, про гроші з ним намагалися розмовляти навіть ті співробітники Музею, які формально непричетні до фінансових справ. Свою неактивність у коментуванні журналістам фінансового боку організації фесту Олександр пояснив тим, що «головні мрійники країни» ще й досі бачать багато ризиків, що захід буде в мінус».

За його словами, потрібно буде компенсувати витрати Музею: всі гроші за вхід на фестиваль забере «Країна мрій», але з цієї суми віддасть музею подвоєну суму прибутку, який є властивим для Пирогова у звичайні вихідні дні. Також фестиваль має заплатити Музею й за всі залучення музейних служб до будь-яких робіт для «Країни», за електроенергію… Але, як зазначив Олександр Коваленко, деякі представники Музею залишаються невдоволеними, бо очікували отримувати від фестивалю більшу компенсацію, ніж та, що зазначена в договорі.

Олександр сказав, що бюджет фестивалю — 3 млн. гривень, і саме з цієї цифри формувалася вартість квитків. Проте «математика», за його спостереженнями, виходить така, що про розподіл прибутків йому говорити важко, адже неясно, чи буде що розподіляти.

kraiyna-mryj

Далеко не всі співробітники музею були щасливі через ідею проведення «Країни мрій» на музейній території

«Тінкор» запитав у директора Музею в Пирогові Юрія Бойка, чи він сам є абсолютно спокійним за стан експонатів у фестивальні дні.

— Я особисто є абсолютно неспокійний! – сказав він. – Тому що все своє життя я вболіваю за кожну найменшу детальку українського побуту. Але разом із тим я спокійний за зрілість і свідомість українського народу. Я роблю й робитиму все для збереження музею. Небезпека якщо виникає – то, як правило, тоді, коли її не чекають. А зараз, на жаль, ми її чекаємо!

Він також не став приховувати, що суперечки в колективі є для нього емоційно важкими:

— Я вам скажу дуже делікатно: мені це неприємно. Але я б це не назвав напруженням. У нас здоровий, гарний колектив! А ці нюанси – вони просто неприємні, якщо сказати ніжно й лагідно. У нас усе тонуло в не встаткованих напрямках не музейної діяльності, про яку сьогодні ми змушені говорити – це знімальні, торгівельні майданчики, це певна господарча несанкціонована діяльність – це все є. Тому розлучитися з цим – це дуже тяжко, адже це – загроза залишитися без звичних прибутків.

Директор запевнив, що старанно косультувався зі спеціалістами, перш ніж зважитися укласти договір із організаторами фестивалю:

— Скажу від себе: якби в мене було чим, я б сам доплачував таким фестивалям, які б ішли до нас у Музей архітектури й побуту. Ми хочемо пропагувати саме той шлях нашої етнокультури, який приведе нас у надсучасний світ. Найперше – це спілкування. Спілкування людей, посвячених у світ культури, світ красивого, світ прогресивного. Але… Якщо взяти квиткову касу минулих вихідних – це 42 з хвостиком тисячі гривень. Ми прописали компенсацію 150 тис. грн. Ну й інші всі затрати, електроенергія… Будуть звірені всі лічильники, які в нас є, прораховано цими днями, і по заробітній платні, і по іншому, і буде виставлена компенсація [від організаторів фестивалю]. Отже, 300 тис.  – це те, що в договорі, і буде негайно проплачено [музею]. Але якщо ми десь побачимо пошкоджену хоча б одну гілочку в нашому експозиційному садку – вона буде компенсована із санкціями.

За словами директора музею, на вихідних він обов’язково перебуватиме на робочому місці:

— Звичайно, я мушу! Я мушу контролювати. Хоч, звичайно, мені теж хотілося б насолоджуватися фестивалем, але я мушу дбати про те, щоб наш Музей виконав свою місію без будь-якої шкоди.

Текст: Поліна Аксьонова, журналіст


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели