fbpx
Close Sidebar

Teennews

19.08.2021

Оскільки школа – це заклад, вона проявляє себе відповідно. Наприклад, продукує безліч офіційних документів. А там, де документація, завжди повно канцеляризмів та інших мовних казусів, притаманних офіційно-діловій мові.
Коли школа продукує документи, зрозуміло, що вона використовує офіційно-діловий стиль. Проте якою мовою має користуватися школа, коли виходить у публічний простір, наприклад, створивши свій сайт і комунікуючи через нього?

Тоді всі права перебирають публіцистичний стиль і літературна норма. Проте далеко не всі школи, чомусь, демонструють здатність переключатися з одного стилю на інший, і шкільна комунікація починається і закінчується офіційно-діловим стилем. Це неправильно, бо кожний мовний стиль справді має своє призначення, а публічна комунікація здійснюється, зазвичай, у публіцистичному стилі.

Ми зробили першу підбірку мовних казусів, які продукують школи при «перекладі» з офіційно-ділового мовлення в публіцистичне. Час від часу робитимемо такі підбірки далі.

…від учня 5-В класу Потапенко Деніса

 

…від учня 5-В класу Деніса Потапенко

 

У публіцистичному мовленні, як правило, спочатку називаємо ім’я, потім прізвище. Подивіться, як підписані матеріали в газетах та журналах, як пишуть імена ведучих та експертів у телепрограмах
Режим роботи школи

 

Розклад уроків, робочій день, школа працює з… до…, час роботи школи Школа – режимний об’єкт? Школа працює не за режимом, а за годинами роботи.
Знакові працівники

 

Наші працівники. Педколектив Якщо ми говоримо, що є «знакові» працівники, це означає, що є й інші, «незнакові». Така лексика є зневажливою щодо працівників школи
Калейдоскоп шкільних подій

 

Новини. Події У публіцистичному мовленні потрібно прагнути лаконічності, чіткості висловлювання. «Калейдоскоп шкільних подій» – висловлювання з певним пафосом, але те ж саме можна сказати чіткіше.

Шановні вчителі! Сайт TeenCorr оголошує про запуск медійного спецпроєкту «Учитель-блогер», у якому наші редактори розбиратимуть приклади постів та блогів і розповідатимуть про особливості ведення блогів про школу та навчання, про написання публіцистичних текстів. Слідкуйте за оновленнями тут та за появою посилання на спецпроєкт! «Учитель-блогер» є безкоштовним проєктом, проте ви можете, за бажанням, робити донейшн через сайт, PayPal чи Патрон – це підтримає нас у створенні нових проєктів та розвитку тих, що вже працюють. Долучайтеся!

Become a Patron!

Підтримати сайт

Підписуйся на TeenCorr-листи

Чекаємо на вас у фейсбук, в інстаграм та на каналі телеграм.

«Учитель-блогер»


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели