fbpx
Close Sidebar

Teennews

festival, movie, style life, teens novelties,

20.06.2019

Цьогоріч кінопокази дев’ятого фестивалю німого кіно та сучасної музики «Німі Ночі» під субназвою «Блудні діти» пройдуть у двох центрах української кіноіндустрії – 20-22 червня у Києві, у Довженко-Центрі, та 22-23 червня в Одесі – місті народження фестивалю.

Фільми програми були віднайдені в архівах в різних куточках світу впродовж останніх кількох років. Всі вони об’єднані темою вигнання та повернення: самих стрічок, здавалося б, назавжди втрачених, і їх героїв, які полишають домівку в пошуках кращої долі. На фестивалі можна буде подивитися 6 німих фільмів, які донедавна вважались утраченими, у новому музичному супроводі від сучасних музикантів з України, Білорусі, Литви, Великої Британії та Австрії. 

Програму фестивалю можна дивитися в трьох секціях. «Знято в Україні»: два фільми українського виробництва, забутих протягом століття – репрем’єри забороненого авангардного фільму Івана Кавалерідзе «Штурмові ночі», 1931, та комедії «Пригоди полтинника», 1929, Акселя Лундіна. Другий фільм – це одна з небагатьох вцілілих німих дитячих комедій, нещодавно повернута в Україну з російського Госфільмофонду. Нині обидві стрічки зберігаються у Фільмофонді Довженко-Центру. «Репатріація»: два твори світового кінематографу, зняті за участю кіномитців українського походження. Перший – ліричний етюд «Мій син», 1928, «Совкіно», режисер Євґєній Чєрвяков. У головній ролі – Анна Стен, майбутня голлівудська зірка з Києва. Довгий час фільм вважався втраченим під час Другої світової війни. Місцями понівечена фрагментована прокатна копія була знайдена в Музеї кіно в Буенос-Айресі лише в 2008 році. Другий – драма «Карусель», 1923, Швеція, знята Дмитром Буховецьким, уродженцем Білої Церкви, майстром історичних екранізацій 1920-х студій Paramount, Universal та MGM. «Австрійська класика»: два фільми з Австрійського кіноархіву з нагоди двостороннього року культури «Австрія-Україна». Один з них – «Маленька Вероніка», 1930, режисер Роберт Ланд – один із шедеврів австрійського кіно, нещодавно віднайдений у французькому архіві та відреставрований Австрійським кіноархівом. Саундтрек до нього створив і виконає музикант KMET, який має українське коріння. Другий – «Місто без євреїв», 1924, режисер Ханс Карл Бреслауер. Повна версія фільму на плівці знайшлася випадково в 2015 році на барахолці в Парижі. Стрічку відновлено зусиллями Австрійського кіноархіву та понад 700 донорів й у 2018 році повернуто на екрани.

Фільми традиційно демонструватимуться у живому музичному супроводі сучасних українських та закордонних виконавців і композиторів. Над створенням авторських саундтреків працюють: композиторка Алла Загайкевич, Україна, та перкусіоніст Аркадій Готесман, Литва; фіналістка освітньої програми для кінокомпозиторів Envision Sound Вольга Падгайская та Five-Storey Ensemble, Білорусь; композиторка і виконавиця Олеся Здоровецька, Україна; композитор Андрій Показ та Арсен Одабашьян, Україна; композитор і гітарист КМЕТ, Австрія; музиканти Герхард Грубер, Петер Росманіт та Адула Ібн Кадр, Австрія. Це вже другий фестивальний рік, коли до створення музики для архівних стрічок запрошують молодих композиторів, які стали відкриттям освітньої програми для кінокомпозиторів Envision Sound, започаткованої у 2017 році Довженко-Центром та Британською Радою в Україні. 

Програма фестивалю у Києві:

20 червня

«КАРУСЕЛЬ» / Karusellen, реж. Дмитро Буховецький, Швеція, 1923, 68 хв.

Музика: Андрій Показ (Україна)

«МАЛЕНЬКА ВЕРОНІКА» / Die Kleine Veronika,реж. Роберт Ланд, Австрія-Німеччина, 1930, 70 хв.

Музика: KMET (Австрія)

21 червня

«ШТУРМОВІ НОЧІ», реж. Іван Кавалерідзе, Українфільм, 1931, 52 хв.

Музика: Алла Загайкевич (Україна), Аркадій Готесман (Литва)

«МІСТО БЕЗ ЄВРЕЇВ» / Die Stadt Ohne Juden, реж. Ханс Карл Бреслауер, Австрія, 1924, 80 хв.

Музика: Герхард Грубер, Петер Росманіт, Адула Ібн Кадр (Австрія)

22 червня

«ПРИГОДИ ПОЛТИННИКА», реж. Аксель Лундін, Україна, ВУФКУ, 1929, 68 хв.

Музика: Вольга Падгайская і Five-Storey Ensemble (Білорусь), фіналістка Envision Sound

«МІЙ СИН» / Мой Сын (реж. Євґеній Чєрвяков, Совкіно,1928), 48 хв.

Музика: Олеся Здоровецька, Марк Токар, Нік Рот, Алекс Бонней

Початок показів: 19:00. Квитки можна придбати в касі Довженко-Центру.


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели