fbpx
Close Sidebar

Teennews

movie, style life, teens novelties, мистецтво,

11.05.2017

Сьогодні, 11 травня, у Довженко-Центрі в Києві почнеться фестиваль «Німі Ночі». Це – єдиний в Україні та найбільший у Східній Європі фестиваль архівного кіно. 11 та 12 травня на фесті можна подивитися 5 музичних кіноперформансів. І серед них – 2 видатні українські прем’єри: «Тарас Трясило» режисера Петра Чардиніна та «Чорний хід» Леопольда Йєсснера й Пауля Лені. 

Перша стрічка – 72-хвилинна, українська, створена 1926 року. Друга – німецька, 40-хвилинна, відзнята 1921 року. Перший фільм пройде в музичному супроводі від Андрія Показа та Яківа Тарунцова, друга – з музикою від JULINOZA.

– Після віднайдення Любомиром Госейком у Французькій Сінематеці легендарного історичного бойовика «Тарас Трясило» (1926), точніше, коректного атрибутування фільму під архівною назвою «Татари», цілі покоління кіноархівістів мріяли повернути його в Україну. Нам це вдалося лише 2014 року після більше як двохрічних переговорів з французами, – розповів на своїй сторінці в соцмережі Іван Козленко, директор Довженко-Центру.

Головні ролі у цьому фільмі зіграли зірки українського кіно першої половини ХХ ст.: Амвросій Бучма, Іван Замичковський, Наталя Ужвій.

Новатор у режисурі та сценографії Леопольд Йеснер створив стрічку «Чорний хід» 1921 року. У фільмі – цікава акторська робота Генні Портен. Стрічку озвучать одеська композиторка та вокалicтка Юлия Запорожець та барабанщик Ігор Чеботарьов.

«Небувалий похід» – авангардистський експеримент Михаїла Кауфмана – це історія про колективізацію (індустріалізацію) українського села та боротьбу з безграмотністю. Стрічка лише 2015 року вийшла з архівів та була повернута до культурного обігу завдяки новій музиці, написаній композитором Антоном Байбаковим. На фестивалі відбудеться прем’єра повної версії музичного супроводу до фільму.

Шедевр китайського психологічного кіно «Богиня» (1934) вражає неперевершеною грою Жуань Лін‘юй, зірки китайського кіно. Фільм озвучить білоруський музикант Єгор Забєлов, найвизначніший акордеоніст білоруського музичного андеграунду.

Показ французької короткометражки «Антракт», знятої режисером Рене Клером у 1924, теж стане своєрідною прем’єрою. Фільм якнайкраще передає атмосферу Франції 20-х років – з вируючим життям, ексцентричними витівками художників та їхньою одвічною любов’ю до експериментів. До його появи причетні зірки європейського авангарду: Франсіс Пікабіа, Марсель Дюшан, Ман Рей. Музику до стрічки написав великий Ерік Саті, і вона прозвучить у живому виконанні оркестрів Supremus та Armonia Ludus під диригуванням Міхейла Менабде. Автор проекту – Дмитро Радзетський.

Спеціальна подія «Німих ночей» – виставка актуального мистецтва. Над її створенням працювала команда художників та арт-менеджерів, випускників Kyiv Academy of Media Arts (КАМА).

За інф. Довженко-Центру

 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели