Close Sidebar

Картинка профиля Teennews Teennews

teens novelties, мистецтво,

20.12.2016

Учора, 19 грудня, у Хмельницькому, у камерній галереї Сервісного центру обленерго, відкрилася виставка акварелей Миколи Мазура, народного художника України. На виставці можна побачити цікаві й визначні роботи автора — пейзажі з серій «Карпати» та «Поділля», що були створені в 2003-2007 роках. У відкритті експозиції взяла участь донька художника Оксана зі своєю родиною.

Акварельні пейзажі — це жанр, у якому художник може передати токощі своїх відчуттів, свого сприйняття природи, яку він бачить навколо себе. І від майстерності митця залежить, наскільки точно він зможе це зробити. У цьому сенсі роботи Миколи Мазура є еталонними. Автор будує форму кольором, реалізує все тонове багатство, яке є доступним, коли застосовуєш акварель.  

mykola_mazur

Хмельницькі мистецтвознавці зазначають, що свої роботи Микола Мазур створював на пленері. Це певним чином вплинуло на композицію в його творах і визначило її. Як написала на своїй сторінці в соцмережі Людмила Павленко, викладач історії мистецтв у Хмельницькій дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистцетва, Мазур «ретельно виписує об’єкти, що знаходяться на передньому плані й розгортає своєрідну панораму, узагальнюючи дальні плани».

mykola_mazur

Історик відмитила, що в творі «Гірська річка», який ще має назву «Білий Черемош», можна навіть перерахувати всі камінчики, які обтікає вода. Завдяки майстерності художника-аквареліста, на цій картині можна спорстерігати природну красу річки, яка тече вдалину. Досягти конкретики художнику вдалося завдяки поєднанню різних планів, — зазначила Людмила Павленко. Подібні прийоми застосовані й при створенні інших картин: акварелі «Полонина», у творі «Зелене» із серії «Химчин», та в інших роботах Мазура.

mykola_mazur

Акварель як вид образотворчості визначилася в XVIII і XIX століття, у цій техніці успішно працювали й працюють українські художники. Мистецтвознавці з Хмельницького кажуть, що творчість їхнього земляка Миколи Мазура чекає на своїх дослідників. 

Тінкор

Фото: fb Людмила Павленко

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2017, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели