fbpx
Close Sidebar

Teennews

05.03.2021

Ведете сторінку школи в соцмережах? Навіть якщо уявити, що її читають тільки люди з вашої школи, усе одно це дуже багато народу! Як зробити так, щоб контент був справді корисним і цікавим для них? Щоб знайти відповідь на це питання, давайте поговоримо про загальні принципи інформаційної роботи, яка пов’язана з періодичним розповсюдженням інформації. 

Розповсюдження інформації в закладах освіти – це мас-медійна робота. Можливо, ви не знали, але така інформація в теорії медіа відноситься до одного з видів масової. До іншого відноситься журналістика. Отже, з цієї точки зору освітня інформація та журналістика мають межпредметні зв’язки. Мас-медійність – це про те, що ви пишете/фоткаєте/знімаєте не лише для себе чи вашої подружки, а для певного загалу, який має певні ознаки, що визначаються соціологічно. Тобто, завжди можна визначити, які саме характеристики має група, для якої ви публікуєте. Наприклад, якщо ви ведете сторінку школи, вашими читачами, в основному, є учителі, батьки та учні. Проте також це можуть бути менеджери освіти, журналісти, дослідники – бачте, скільки різних груп читачів споживають інформацію, яку ви розповсюджуєте! Звісно, має сенс думати, чи відповідає і наскільки відповідає ваша інформація запитам та потребам кожної з цих аудиторних груп. 

Мас-медійна робота дуже часто пов’язана з періодичністю. Інформація розповсюджується не разово, а періодично. Це також додає цій інформації медійних ознак. І це дозволяє в певній роботі з розповсюдження освітньої інформації застосовувати видавничий підхід, який здавна організовує потік такої інформації й надає змогу керувати ним. Отже, інформацію, яка періодично публікується в певному медійному проєкті, наприклад, на сайті чи сторінці школи, можна класифікувати та організовувати у часі. Це означає, що процес підготовки та публікації вашої інформації на сайті чи сторінці школи є 100% керований. І спочатку він має бути організований відповідно до потреб аудиторних груп, які споживають вашу інформацію, а вже потім реалізований.

Інформацію можна організовувати у часі за формою та змістом. За формою – на певному носії та за певними видавничими критеріями. За змістом – відповідно до виду, ознак жанру, різновиду тексту, його мети тощо. Це про те, що, звісно, ви можете не знати видавничних критеріїв, бо ви не є спеціалістом у цьому. Проте те, що ви не є спеціалістом у видавничій чи редакторській справі, не скасовує того, що текст, який публікується на масовий загал, підлягає певним критеріям жанру, форми та видавничих вимог. Адже, коли ви пишете текст, ви чомусь застосовуєте правила пунктуації, навіть коли пишете для самого себе. Так само, коли ви створюєте текст для публікації, ви враховуєте не тільки умови та вимоги платформи, але й вимоги жанру й вимоги до оформлення. Ось про це ми більше поговоримо у наступних постах. 

– Якість матеріалів в органах масової інформації є завданням першорядним. Розбудова демократичної держави, впровадження ринкових відносин, національне відродження — усе це різко під­вищує відповідальність кожної людини, кожного члена суспіль­ства за продукт своєї праці, – писав відомий дослідник феномену масової інформації академік Анатолій Москаленко.

Сподіваємося, ця інформація була для вас цікавою. Шерте в соцмережах, ставте лайки, розповідайте друзям та колегам!

Фото: Rachel Coyne

Шановні вчителі! Сайт TeenCorr оголошує про запуск медійного спецпроєкту «Учитель-блогер», у якому наші редактори розбиратимуть приклади постів та блогів і розповідатимуть про особливості ведення блогів про школу та навчання, про написання публіцистичних текстів. Слідкуйте за оновленнями тут та за появою посилання на спецпроєкт! «Учитель-блогер» є безкоштовним проєктом, проте ви можете, за бажанням, робити донейшн через сайт, Патрон чи  PayPal  – це підтримає нас у створенні нових проєктів та розвитку тих, що вже працюють. Долучайтеся!

Чекаємо на вас у фейсбук, в інстаграм та на каналі телеграм.

«Учитель-блогер»

Become a Patron!


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели