Close Sidebar

Teennews

books, style life, teens novelties,

21.05.2018

bogdana-matiyashБогдана Матіяш представить «Пісню Пісень» у Львові. Презентація відбудеться завтра, 22 травня, у львівській Книгарні «Є». Модеруватиме зустріч літературознавець, музикант Данило Ільницький. Вхід на зустріч із письменницею — вільний.

Авторка вважає, що зі всіх її книжок «Пісня Пісень» є найзрілішою. У «Пісні Пісень» є про довіру й ніжність, про радість і усміх, а водночас і про смуток і біль, тугу і пустку. Окрім пісень любові, у цій збірці й пісні пустелі, у яких, утім, просвічує надія, що всі наші досвіди, все наше життя є неповторною і прекрасною піснею. 

— Задумала цю книжку, певно, ще 2011 року, коли вийшла моя попередня поетична збірка, — розповіла Богдана Матіяш. — Одразу знала, як вона має називатися, але книжка писалася повільно й складно. Після Майдану та початку війни на сході України я довгий час узагалі не могла писати. Але постійно пам’ятала про книжку, яку вже почала. В якій мало бути багато любові і яка мала зватися «Пісня Пісень.

Назва збірки «Пісня Пісень» асоціюється з відомою книгою Старого Завіту: читач навіть може уявити, що це — одна із можливих сучасних версій давнього твору. Але насправді це не переспів. І хоч у книжці також ідеться про любов, вона не така ідеальна й незранена, як у старозавітній традиції.

bogdana-matiyash

— Після виходу моїх книжок «Розмови з Богом» і «Твої улюблені пси та інші звірі» декілька людей запитало мене: «Ось у тебе вийшли книжки, в яких ти говориш із Богом, зі звірятами. А чи буде книжка, в якій головним співрозмовником буде людина?» Власне, «Пісня Пісень» й стала такою книжкою. І, в якомусь сенсі, хоч ці три мої збірки є самостійними «проектами», вони творять для мене немовби трилогію. У них багато спільного, але мені хочеться, щоб не я розповіла, що саме їх єднає; хочу, щоб читач сам побачив ті ниточки, якими ці три книжки пов’язані, — сказала Богдана Матіяш. 

Нагадаємо, Богдана Матіяш — поеса, перекладачка, літературна критикиня. Навчалася в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», закінчила магістерську програму «Філологія. Історія, теорія літератури та компаративістика». З 2004 по 2008 — аспірантка кафедри філології Києво-Могилянської академії.

Авторка поетичних книжок «Непроявлені знімки» (2005), «розмови з Богом» (2007), «Твої улюблені пси та інші звірі» (2011), «Пісня Пісень» (2018). А також – прози «Братик Біль, Сестричка Радість» (2014). Перу Богдани належать також «Казки Різдва: Книга перша», «Казки Різдва: Книга друга» (2014). Народилася, живе та працює в Києві. Має старших сестер Софію (Раду) Матіяш і Дзвінку Матіяш.

Початок презентації о 18:30. 

За інф. «ВСЛ»

Фото: «ВСЛ»

    

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели