Close Sidebar

Teennews

movie, teens novelties,

18.09.2016

29 вересня відбудеться прем’єра документального фільму «Примара Бабиного Яру». Стрічку відзняли за підтримки Держкомтелерадіо до 75-роковин трагедії. Прем’єру можна побачити 29 вересня в ефірі Першого UA та каналу «Культура». Також фільм покажуть обласні філії НТКУ.  

Кожний, хто, рухаючись від Лук’янівки київською вулицею Мельникова, проходить чи проїжджає повз сквер Котляревського, згадує, що десь ось тут тисячі людей – чоловіків, жінок, дітей – перейшли оточування німців із собаками, і назад звідти вже не повернулися. Найсміливіші кияни ховали єврейські родини у вузесеньких простінках своїх будинків, видавали їх за людей інших національностей, аби тільки вберегти їхні життя, сильно ризикуючи власними.

Документальний фільм «Примара Бабиного Яру» створила режисер Тетяна Баришпол. Оператор – Ігор Приміський, режисер монтажу – Сергій Байдецький.

babiy-yar

У тих, хто потрапив у трагічні дні в німецьке оточення, уже не було можливості врятуватися

До фільму увійшли свідчення відомих істориків, письменників, видатних діячів, архівні фото, відео. Про ці події можна почути у фільмі від письменника та краєзнавця Дмитра Малакова, відомого громадського діяча, правозахисника Семена Глузмана, директора Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного Владислава Берковського.

Фабулою фільму стала сцена з книги Анатолія Кузнєцова «Бабин Яр». Її зіграли Микола Олійник, заслужений актор України, і Б. Савенко, студент Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.

«Це була й залишилася єдина книга про цю трагедію. Перша, написана на основі записів Кузнєцова-підлітка. Він згадав, як мама знайшла його ці щоденника, прочитала, довго плакала, а потім сказала йому: «Збережи!». І він зберіг, – розповіла історик та архівіст Ганна Путова. – Немає нічого подібного до його роману в київській літературі. Багато добрих книг написали в минулі роки: Валентин Терно, Дмитро Малаков. Вони також були дітьми тоді. Але тільки Кузнєцов дав повноцінне свідоцтво цього жахливого злочину. Він розповідає все так, як бачив хлопчиком і як сприймав дорослим. Важливо, що він все це писав у радянські часи, і саме у передмові до роману відмовився від методу соцреалізму – зрікся його урочисто».

kuznetsov

Анатолій Кузнєцов, автор роману «Бабин Яр», свідок трагічних подій у Києві в 1941 році

За словами режисера Тетяни Баришпол, фільму передувала довга робота з архівними документами, спогадами очевидців. «Але коли ми зробили опитування киян, що вони знають про трагедію Бабиного Яру, – розповіла авторка, – то зрозуміли, що більшість з наших сучасників знають лише про масові розстріли євреїв 29, 30 вересня. А те, що там 102 дні у кожному приярку гриміли постріли, що там були  розстріляні тисячі військовополонених, циган, ОУНівців, майже ніхто не знає. Бабин Яр – це трагедія всього Києва, всього українського народу. Саме про це і є наш фільм».

Нагадаємо: роман «Бабин Яр» був виданий українською в перекладі Олексія Кузнєцова, сина письменника. Пам’ятник письменнику відкрили на розі столичної вулиці Фрунзе 2009 року.

Тінкор


Прочитати ще
Зробити донейшн:

 

 

 

 

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн, відсканувавши QR-код за допомогою камери смартфона. Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал.

Тінкор у соцмережах

© 2010-2019, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели