Close Sidebar

Teennews

books, style life, teens novelties,

14.07.2018

motsartНовий роман Богдана Коломійчука «Моцарт із Лемберга» презентують у Львові в середу, 18 липня, на фестивалі LvivMozArt. Захід відбудеться у палаці Потоцьких за участі видавчині й поетеси Мар’яни Савки та української диригентки Оксани Линів. Музичну атмосферу вечора створять музиканти Ірина Зарицька, фортепіано, Віктор Андрійченко, скрипка.

Дія роману відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой — молодший син геніального композитора Вольфганга Амадея Моцарта, Франц Ксавер. Франц не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод. А доля — тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом.

У «Моцарті із Лемберга» поєдналися жанри історичного, пригодницького та любовного романів. Автор витримав золоту середину між сентиментами і авантюрою, а точніше, – між любовним і пригодницьким романом. Читач знайде, окрім впізнаваних фактів з життя Моцарта-молодшого, також елементи історичного твору і навіть детективу.

— Ідея написання роману про «львівського Моцарта» належить Оксані Линів та Олегу Мацеху, засновникам фестивалю LvivMozArt, – розповів Богдан Коломійчук. – Перша розмова про це відбулася восени 2016 року, а вже за кілька місяців ми продовжили її в Зальцбурзі. Тоді ж, разом з Олесею Яремчук, яка допомагала з перекладом, розпочали збирати матеріали в Бібліотеці Моцартеуму. Безцінними для мене, як для письменника, були щоденники мого персонажа. Завдяки цим нотаткам, я побачив Франца Ксавера живою, надзвичайно емоційною людиною з нелегкою долею.

motsart

Богдан Коломійчук пригадав, що цей роман писав так, як жив його герой: у подорожах. За його словами, окремі сцени були написані в аеропорту Айндговена та Кракова, в літаку над Німеччиною, в баварській кнайпі і десь на узбережжі Північного моря.

Франц, герой нового роману, так само багато мандрував світом, намагаючись здобути славу й визнання: чимало його концертів відбулося в Любліні, Варшаві, Берліні, Данцігу, Парижі.

— За цей час ми по-своєму зріднилися з моїм Моцартом, – сказав Богдан Коломійчук. – Десь так, як двоє львів’ян, що зустрічаються далеко від дому і йдуть до кав’ярні потеревенити про галицьку погоду. І розмова приємно затягується… Наша з Францом Ксавером «балачка» затягнулася майже на два роки. І ось, завершальний акорд – чудова книжка. Завдяки цьому роману, львівський Моцарт уперше постане перед українським читачем.

Богдан Коломійчук — письменник-белетрист, автор історико-авантюрних та детективних романів. Мешкає у Львові. 2013 року видав дебютний історико-авантюрний роман «Людвисар. Ігри вельмож», що отримав Гран-прі конкурсу «Коронація слова 2013». 2014 року світ побачила збірка детективних оповідань «Таємниця Єви». У 2015 році вийшли одразу ді книжки — «В’язниця душ» та «Небо над Віднем», 2016-го — «Візит доктора Фройда». Влітку 2018го побачив світ роман «Моцарт із Лемберга».

Початок презентації — о 18:00. Вхід – вільний.

interview || Письменниця Ірина Мацко: «Коли люди стають дорослими, їм здається, що вже можуть учити підлітків, як жити!»

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели