Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties,

19.02.2016

Письменниця Катерина Бабкіна минулих вихідних презентувала свою нову книгу «Шапочка і кит» у Львові, у дворику «Копальні Кави». Модерувала бесіду Мар’яна Савка, редактор «Видавництва Старого Лева», у якому вийшла ця книжка. Тур на підтримку книги розпочався ще в січні. Щотижня від початку туру Катерина в різних містах розповідає читачам про сміливого хлопчика Шапочку, який хворіє на лейкоз, але залишається веселим та сміливим, незважаючи на незвичайні життєві обставини.

Катя та Мар’яна мали на меті поговорити з львів’янами про хворих дітей, про людей з особливими потребами, їхнє місце у суспільстві та те, чим ми можемо їм допомогти. Тобто, на всі теми книги. Ані письменниця, ані редактор не стали замислюватися про те, що такі теми, мовляв, «складні». «Складними» вони були в «суспільстві минулого», де за життя «в натовпі» індивідуальність людини втрачалася, не мала ніякого значення. А в нинішні часи ховатися від подібних тем – це вже давно не по-дорослому. Навпаки, будь-яка доросла людина рада відшукати для себе способи більше та якісніше спілкуватися з людьми, які потребують лікування чи реабілітації, мають особливі потреби або просто потребують підтримки через складні обставини свого життя.

Lviv_Babkina_kyt

Катя Бабкіна презентувала свою нову книгу лвів’янам напередодні Дня Закоханих

За сюжетом книги, у житті Шапочки багато чого наразі не можна: їсти ласощі, бігати, кататися на лонгборді, гладити собак. А ще потрібно вчасно приймати таблетки, адже Шап бореться з лейкозом. Після хіміотерапії в нього випало волосся, він не хоче скидати блакитну в’язану шапку, і тому отримав своє прізвисько. Однак, хоч його обставини й складні, хлопчик не впадає у відчай, а спілкується зі своїм новим другом –  блакитно-сірим китом, який невідь-звідки узявся в повітрі над містом. Кит навіть може катати Шапа на спині понад хмарами.

— Книжка сама по собі спрямована на те, щоби краще розуміли людей, які хворіють, і в яких інші потреби, — розповіла Катерина Бабкіна. — В нас історично склалося, ще з часів совка, що «не-таких» нема. Хворих нема, раку нема, інвалідів нема (а ви думали, чому пандусів нема? ага). Їх треба надійно заховати, їх треба боятися, не пускати до інших. Це неправильно. Люди без ніг, на штучній нирці, з раком, з аутизмом, з іншими особливими обставинами – вони повинні бути серед нас, і повинні бути люблені і щасливі. І ще вони нас потребують, потребують нашої допомоги, а ми не можемо допомогти тим, чиїх потреб і особливостей не розуміємо.

Нова книжка Каті виявилася ще й соціальним проектом: кожні 5 грн. від вартості проданого примірника видавництво перераховує благодійному фонду «Таблеточки». Як ви пам’ятаєте, це – один із відомих українських фондів, що допомагає дітям, хворим на рак. Катерина Бабкіна планує протягом 2016 року зібрати від продажів книги 1 мільйон гривень для фонду, і закликає читачів допомогти у цій добрій справі. Допомогти можна, просто купуючи книжку.

— Тому книжка має таку собі освітню складову – розповісти про реальне життя дитини з раком, життя поруч зі смертю і серед купи проблем та обмежень, — сказала письменниця, – розповісти без трагедії, але і без прикрас. Вона розрахована на діток від п’яти до десяти, але насправді вона, як «Маленький принц», написана і для дорослих.

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели