fbpx
Close Sidebar

Teennews

teens novelties,

21.09.2017

Держкомтелерадіо не дозволив ввозити в Україну російський посібник «700 новых устных тем по английскому языку» авторства Яни Клім, що запропонований для вивчення англійської мови учнями одинадцятих класів середніх шкіл, ліцеїв та гімназій. Комітет відмовив у видачі дозволу на ввезення цієї книги через її пропагандистський зміст.

Експертна комісія з’ясувала, що в посібник увійшли тексти, які прославляють диктаторські методи радянського діяча Іосіфа Сталіна та твердження, які викривляють факти історії.

Зокрема, один із текстів присвячено Сталіну: «В очень короткий промежуток времени он сумел сделать из аграрной страны действительно сильную державу. Вероятно, это было бы невозможно без сильного, но жесткого характера, какой был у Сталина, и огромного количества русских людей, отдавших свои жизни на благо страны».

В іншому тексті про історію Росії читаємо: «Первое русское государство включало в себя Киев, Новгород, Владимир».

За словами члена експертної ради Держкомтелерадіо Алли Ковтун, українці мають яскравий приклад, як пропаганда імперських геополітичних доктрин держави-агресора проникає навіть в посібник з вивчення англійської мови.

«Навмисне перекручення історії, коли слідом за Анною Ярославівною «російським» стає вже й Київ, нав’язування імперських ідеологічних доктрин, виправдовування диктатури Сталіна, а отже, відповідно, й злочинів Путіна, переслідує одну мету –  зміцнити міф про наддержаву Росію, створити ідейне підґрунтя повернення України та інших незалежних вже від імперії країн у сферу домінування держави-агресора», – відмітила Алла Ковтун.

Експертка звернула увагу школярів, учителів та батьків на те, що на прикладі ситуацією з цим посібником добре видно: російська пропаганда має різні, в тому числі і завуальовані форми.

«До цього мають бути готовими українські книго розповсюджувачі і ретельніше обирати видання для ввезення в Україну. Відповідальніше слід ставитися й рецензентам до книг, на які вони надають наукові висновки. Зокрема, на цей, так званий, посібник з англійської є позитивна рецензія від члена НСПУ, редактора однієї з київських газет», – сказала Ковтун.

На підставі висновку експертної ради Держкомтелерадіо книгу визнано такою, що не дозволена до розповсюдження на території України. Дозвіл на ввезення цієї книги до України не надано на підставі статті 281 Закону України «Про видавничу справу».

До 20 вересня цього року Держкомтелерадіо надав 13 відмов на видачу дозволів на ввезення видавничої продукції, що походить, або є виготовленою, чи ввозиться з території держави-агресора й тимчасово окупованої території України. Ці відмови комітет видав через невідповідність продукції критеріям її оцінки, які застосовуються в Україні.

З 18 травня 2017 року Держкомтелерадіо отримав на розгляд майже 4 тис. заяв від суб’єктів господарювання на видачу дозволів на ввезення такої видавничої продукції.

За інф. Держкомтелерадіо

В Сети появился «МедиаДрайвер» — интерактивный онлайн-учебник для подростков


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели