Close Sidebar

Teennews

teens novelties,

08.08.2017

vandalizm-ukrzaliznytsyaРозмалював потяг? Відповідай перед законом! Співробітники ПАТ «Укрзалізниця» знову звернулися до українців із проханням роз’яснювати підліткам та дітям наслідки правової відповідальності за псування майна залізниці. Приводом для цього став учинок «графітчиків», які 7 серпня повністю розмалювали електричку й цим спричинили великі збитки.

За словами залізничників, чергове подібне правопорушення в понеділок скоїли молодики в масках на платформі станції ім. Георгія Кирпи в Києві. Вони знімали свої дії на відео, вірогідно, з метою оприлюднити в Інтернеті.

Щоб розмалювати 8 вагонів електропоїзда Гребінка – Київ, організована група чисельністю понад 50 осіб задіяла стоп-кран, затримавши поїзд на 25 хвилин. Молодики з битами погрожували локомотивній бригаді та не давали їй вийти з кабіни машиніста, палили на платформі димові шашки, не випускали пасажирів з вагонів електропоїзда.

Залізничники викликали поліцію, ВОХР та СБУ. Вже після прибуття електропоїзда на станцію Борщагівка-Технічна, працівники поліції склали відповідний акт. «Укрзалізниця» закликала правоохоронні органи оперативно розслідувати випадок, бо псування майна стратегічно важливого підприємства – це серйозна річ. Вже відомо, що орієнтовні затрати по відновленню фарбування вагонів – 150 тис. грн., а термін перефарбування складе близько 2 тижнів.

vandalizm-ukrzaliznytsya«Подібні випадки – це не витівки підлітків, а злочин, за який винні мають відповісти. Оскільки вандали знімали свої дії на відео, вони, швидше за все, слідкуватимуть за реакцією громадян і залізничників. Зважаючи на стан залізничного парку, відсутність фінансування на придбання нових поїздів, як то має бути згідно з законом, псування електропоїздів логічно може призвести до того, що на маршрутах їх стане менше», – прокоментував Ігор Романків, директор з пасажирських перевезень та сервісу ПАТ «Укрзалізниця».

Підприємство вже заявляло, що кількість випадків подібного вандалізму на залізниці збільшується: у 2016 році було 32 таких випадки, і збитки склали 200 тис. грн, цьогоріч – уже 42 випадки, що спричинило 720 тис. грн збитків.

Цей протестний спосіб поведінки властивий і молодим людям з інших європейських країн. Відео з таких акцій можуть розміщувати на youtube чи в соцмережах, сподіваючись на швидку й дешеву «популярність».

Проте такий спосіб «відпочинку компанією», який його прибічники називають «мистецтвом», у соціумі розцінюється як акт вандалізму й тягне за собою відповідальність за законом. Відомо, що незнання законів не звільняє від відповідальності.

Вагони псують компаніями, бо молоді люди в них упевнені в безкарності. Учасників великої компанії непросто притягнути до відповідальності всіх одразу, а скидати її одне на одного там, де учасників багато – простіше. Беруть участь усі, а відповідатимуть – один-два. Проте «Укрзалізниця» звертає увагу громадян: такі випадки зупинки приміських поїздів не тільки загрожують безпеці пасажирів і працівників, але й для «митців» можуть закінчитися погано – через недотримання правил безпеки та необхідність особисто відповідати за правопорушення.

За інф. «Укрзалізниці» 

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели