9 листопада можна відсвяткувати День української писемності та мови в київському Музеї книги і друкарства. Уже після обіду кожен книголюб зможе навчитися тут каліграфії, опанувати мистецтво книжкової графіки, виготовити папір чи оздобити обкладинку в імпровізованих майстернях Музею. Шукачі пригод і таємничих скарбів, любителі найскладніших загадок зможуть взяти участь у квестах та іграх.
Сьогодні в Музеї відбулася VІІ щорічна науково-практична конференція «Українська писемність та мова в манускриптах і друкарстві». Найкращі науковці – працівники Музею книги і друкарства України, НКПІКЗ, НБУ ім. В.І. Вернадського, Національного музею історії України, Музею історії міста Києва, НІКЗ «Чигирин», Інституту економіки і прогнозування НАН України, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та представники Міністерства культури заслухали доповіді про проект нової української абетки та про виготовлення рукописних книжок у Києво – Печерському монастирі.
Ще вони розмовляли про лаврські книги в політико-правовій історії Гетьманату середини XVIII ст., про друкарню Віленського братства Єв’є. Обговорять проблеми лінгвоциду української мови в Канаді та про видання творів Івана Франка у фондовій колекції Музею книги і друкарства України. Вони говорили й про книгодрукування як основу економічної діяльності церковних братств в Україні у XVII ст. та охопили багато інших цікавих тем.
Увечорі тут відбудеться святковий концерт. Він розпочнеться о 18.30. За такою програмою можна пізнавально відзначити день пам’яті Нестора Літописця.