fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties,

11.08.2016

Zabuttja COVERУ «Видавництві Старого Лева» скоро вийде нова книжка Тані Малярчук – роман «Забуття». У ньому переплітаються дві сюжетні лінії – історична та сучасна: історія про політика та мислителя В’ячеслава Липинського та розповідь про жінку з теперішнього, яка з його допомогою шукає шлях до себе.

Час, пам’ять,  державність, сутність речей, уміння осягати й минуле, і сьогодення – ось про що цей роман. Перша презентація «Забуття» відбудеться під час Форуму видавців у Львові – звісно, за участі авторки.

«Забуття» — це мій роман про ХХ століття, мої сто років, але не самотності, а втраченої пам’яті, – сказала Таня Малярчук. – Це спроба згадати забуте. А також об’єднати індивідуальне і колективне українське, історичну достовірність і художню вигадку, кохання і покликання, божевілля і здоровий глузд, якого, втім, у цьому романі, мабуть, найменше. Його основою несподівано для мене самої стало життя політика-невдахи і пристрасного мислителя В’ячеслава Липинського. Українці дуже перед Липинським завинили. Але ще більше вони завинили перед самими собою, бо були надто слабкими, щоб не стати жертвою. З іншого боку, якраз слабкі і покірливі змогли вижити і народити тих, що пізніше народять нас. Забуття було у цьому процесі відродження необхідним актом самозахисту. Я почуваюся тим крайнім поколінням, яке тепер змушене віддавати борги. Розрізати запалені рани, боротися зі страхом, брати відповідальність, визнавати вину і прощати. Цей роман — данина моєму корінню. Я мусила його написати».

Tanya-Malyartchyuk

Письменниця Таня Малярчук написала новий роман «Забуття»

Нагальна потреба згадувати – це певна якість розвитку людської душі. Коли особистість вже здатна інтегрувати в собі й минуле, і теперішнє, і прогнози на майбутнє. Новий роман Тані Малярчук став її нагальною потребою згадати життєву історію В’ячеслава Липинського, філософа, політика, засновника українського монархізму, українського історика польського походження. Тетяна помітила, що його життя було суцільним рухом проти вітру, пожертвою заради ідеї – і виявилося фактично забутим українцями.

Авторка вкладає розповідь про Липинського в уста молодої жінки, героїні роману, нашої сучасниці, котра досліджує старі газети, щоб віднайти власну ідентичність і доторкнутися до минулого, яке вирізали з її історії, як з кіноплівки. Власне, така історія точно відгукнеться в душах журналістів, істориків, літературознавців та редакторів, які в студентські роки дуже багато часу проводять у книгосховищах та архівах за вивченням сторінок старих газет, «спілкуючись» із «людьми з минулого» – публіцистами, політиками, письменниками… Будь-хто з журналістів або редакторів підтвердить, що такі «знайомства з минулим», буває, перевертають світосприйняття, дають можливість побачити світ, життя з неочікуваного боку. Ось так героїня роману Тані Малярчук не змогла пройти повз постать українського історика Липинського та повз його досвід.

Захоплююче та пізнавально! Новий роман уже зовсім скоро з’явиться в крамницях. Оформив книжку дизайнер Назар Гайдучик.

Тінкор

Фото: надані ВСЛ


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели