Close Sidebar

Teennews

teens novelties,

16.05.2017

На Землі залишилося всього 30 вакіт, каліфорнійських морських свиней, чи, за іншою назвою, «морських панд». Такий невтішний висновок досліджень оприлюднили у WWF, посилаючись на науковців.

Те, що цей вид морських ссавців – найбільш уразливий, було відомо й раніше. Але зараз спеціалістам та небайдужим доводиться координувати зусилля, щоб запобігти повному щезненню цих істот. Науковці вважають, що для цього потрібно працювати над убезпечненням місця життя вакіт – Каліфорнійської затоки. 

 Vaquita

Image: ©EFE/ZUMAPRESS.com

До скорочення популяції вакіти на 90% у 2011 – 2016 роки призвів незаконний промисел зябровою сіткою. Мексиканські урядовці не змогли ефективно вповадити дворічну заборону на таку ловлю, а зараз, у травні, вона добігає кінця в травні. З наступного місяця ловля вакіт зябровою сіткою може поновитися, і буде нести серйозну загрозу виживанню всього виду. Утім, дослідження «Збереження найбільш вразливого морського ссавця в світі», яке наразі оприлюднив WWF, теж дає мало надії на виживання цих дивовижних істот.

– Людина відкрила цей вид морських ссавців менше 60 років тому, а сьогодні вже довела його до межі зникнення. Критично низька чисельність популяції вакіти очевидно показує, що наші зусилля з захисту цього неймовірного виду і місця його існування не спрацьовують. Якщо ми не вчинимо рішучих дій вже сьогодні, ми втратимо вакіту назавжди, – сказав Хорхе Рікардс, генеральний директор WWF у Мексиці.

 Vaquita

Тому, враховуючи те, що заборона зябрового лову в Мексиці ось-ось спливе, Фонд захисту природи закликав мексиканський уряд негайно ввести постійну заборону на всі види такого вилову вакіт, і видалити всі загублені дрифтерні сітки, щоб запобігти прилову каліфорнійської морської свині. Також співробітники Фонду вважають, що риболовецькі громади мають бути забезпечені альтернативними знаряддями лову.

Зараз допомогти 30 вакітам, які ще залишилися на планеті, може кожен. Для цього Фонд пропонує звернутися до уряду Мексики, щоб прискорити дії, необхідні для збереження цього ендемічного виду. Зробити це можна тут.

За інф. WWF 

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели