Close Sidebar

Teennews

teens novelties, мистецтво,

10.07.2017

oleg-olgichУ Національному Музеї Історії України в Києві відкрилася документально-речова виставка про життя й творчість українського поета, вченого, визначного діяча ОУН Олега Кандиби-Ольжича. Дізнатися про поета трохи більше ти можеш під час ушанувань 110-ї річниці з його дня народження.

В експозиції ти зможеш побачити унікальні фото, рукописи, археологічні малюнки, перші видання з археології, поезія тощо, які зберігалися в Архіві ОУН. Тож якщо ти збираєшся пов’язувати своє життя з суспільними науками та діяльністю й вивчаєш у школі чи університеті філологію, журналістику, історію чи інші гуманітарні предмети, ти можеш знайти на виставці цікавий матеріал про одного з цікавих діячів українського культурного процесу.

Також 7 липня в Києві вшанували пам’ять батьків поета Олега Ольжича – Олександра Олеся і Віри Кандиби. Також у столиці відбулося покладання квітів до пам’ятної дошки Олегу Ольжичу. У заходах узяли участь поціновувачі творчості письменника, літературознавці, археологи, політики.

Олег Ольжич — яскравий представник поетів першої еміграційної хвилі. Його вірші друкувалися на сторінках емігрантської періодики, здебільшого у львівському журналі «Вісник» поряд з поезіями Є. Маланюка, Л. Мосендза, Олени Теліги, Юрія Клена. У збірках Олега Ольжича «Рінь» (Львів, 1935), «Вежі» (Прага, 1940), «Підзамчя» (1946) відчувається гаряче дихання сучасності.

Нагадаємо, 110 років від дня народження Олега Ольжича минає 8 липня. Також виставки до річниці з дня народження поета працюють у бібліотеках Добропільського району Донецької області: у центральній бібліотеці району відкрили виставку «Лицар нескореного покоління», у Ганнівській бібліотеці матеріали про Ольжича можна почитати на виставці «Олег Ольжич – поет національного героїзму», у Святогорівській бібліотеці можна подивитися експозицію «Поет Ідеї і Чину». Також проходять виставки в бібліотеках сел району. 

Тінкор

За інф. Держкомтелерадіо

«Більше поезії у бібліотеках» 

comments powered by HyperComments
Прочитати ще
Тінкор у соцмережах
Надрукуй слово та натисни ENTER для пошуку
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели