Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties, знаешь,

28.10.2016

HemingwayКнижки Ернеста Хемінгуея в Україні з початку 2017 року виходитимуть українською мовою. Hemingway Foreing Rights Trust, правовласник творів класика американської та світової літератури, після майже року переговорів, надав право публікувати твори відомого письменника «Видавництву Старого Лева». Воно видаватиме твори Хемінгуея у перекладах провідних сучасних українських перекладачів.

Востаннє повне видання творів Ернеста Хемінгуея вийшло українською мовою у 1979—1981 роках. Це був чотиритомник від видавництва художньої літератури «Дніпро». Пізніше, у 1985 році, у видавництві «Вища школа» були опубліковані романи «Фієста» та «По кому подзвін». Від 1991 року з дотриманням вимог авторського права та українською мовою не вийшло жодної книжки творів Нобелівського лауреата.

Відтоді твори Хемінгуея в Україні незаконно оприлюднювалися у вільному доступі у вигляді оцифрованих версій видань радянських часів. Через це правовласнику було важко серйозно сприймати українське середовища як таке, де поважають авторське право.

Hemingway

Книги автора «Старий і море» та «Фієсти» офіційно видадуть українською

Але так тривало до моменту досягнення домовленості між правовласником та українським видавництвом. Наразі забезпечення правового поля є однією з умов видання творів Ернеста Хемінгуея українською мовою, і видавництво буде її виконувати.

Нагадаємо, найпопулярніші твори Ернеста Хемінгуея – «Старий і море», «І сонце сходить» («Фієста»), «По кому подзвін», «Прощай, зброє!», «Свято, яке завжди з тобою» тощо. Його книжки в свій час ставали «подіями» для світової культури.  

Ернест Хемінгуей обожнював писати книги, полювання, мохіто та дайкірі, пригоди, своїх котів та жінок, любив спорт: займався футболом і боксом. Його твори повні автобіографічним матеріалом, сюжетами про війну та любов. «Писати насправді дуже просто, – казав він. – Ти сідаєш перед друкарською машинкою і починаєш спливати кров’ю».

Письменник народився 21 липня 1899 року в містечку Оук-Парк в американському штаті Іллінойс. Почав писати ще підлітком. Після закінчення школи він став працювати репортером в газеті Канзас-Сіті. Згодом брав участь у Першій Світовій війні, був поранений. Працював журналістом у різних газетах.

Військова тематика була однією з найулюбленіших у творчості Хемінгуея. Він багато мандрував, зокрема Африкою, якийсь час жив у Франції, Іспанії, Кубі. Отримав Пулітцерівську премію за повість «Старий і море» («The Old Man and The Sea», 1952). У 1954 році йому надали Нобелівську премію з літератури.

Тінкор

comments powered by HyperComments
Прочитать еще
Тинкорр в соцсетях
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Все права защищены. Использование любых материалов, размещённых на сайте TEENСORR, разрешается при условии ссылки на teencorr.com.ua. Для интернет-изданий обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на http://teencorr.com.ua. Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.

Перейти к верхней панели