fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties, знаєш,

28.10.2016

HemingwayКнижки Ернеста Хемінгуея в Україні з початку 2017 року виходитимуть українською мовою. Hemingway Foreing Rights Trust, правовласник творів класика американської та світової літератури, після майже року переговорів, надав право публікувати твори відомого письменника «Видавництву Старого Лева». Воно видаватиме твори Хемінгуея у перекладах провідних сучасних українських перекладачів.

Востаннє повне видання творів Ернеста Хемінгуея вийшло українською мовою у 1979—1981 роках. Це був чотиритомник від видавництва художньої літератури «Дніпро». Пізніше, у 1985 році, у видавництві «Вища школа» були опубліковані романи «Фієста» та «По кому подзвін». Від 1991 року з дотриманням вимог авторського права та українською мовою не вийшло жодної книжки творів Нобелівського лауреата.

Відтоді твори Хемінгуея в Україні незаконно оприлюднювалися у вільному доступі у вигляді оцифрованих версій видань радянських часів. Через це правовласнику було важко серйозно сприймати українське середовища як таке, де поважають авторське право.

Hemingway

Книги автора «Старий і море» та «Фієсти» офіційно видадуть українською

Але так тривало до моменту досягнення домовленості між правовласником та українським видавництвом. Наразі забезпечення правового поля є однією з умов видання творів Ернеста Хемінгуея українською мовою, і видавництво буде її виконувати.

Нагадаємо, найпопулярніші твори Ернеста Хемінгуея – «Старий і море», «І сонце сходить» («Фієста»), «По кому подзвін», «Прощай, зброє!», «Свято, яке завжди з тобою» тощо. Його книжки в свій час ставали «подіями» для світової культури.  

Ернест Хемінгуей обожнював писати книги, полювання, мохіто та дайкірі, пригоди, своїх котів та жінок, любив спорт: займався футболом і боксом. Його твори повні автобіографічним матеріалом, сюжетами про війну та любов. «Писати насправді дуже просто, – казав він. – Ти сідаєш перед друкарською машинкою і починаєш спливати кров’ю».

Письменник народився 21 липня 1899 року в містечку Оук-Парк в американському штаті Іллінойс. Почав писати ще підлітком. Після закінчення школи він став працювати репортером в газеті Канзас-Сіті. Згодом брав участь у Першій Світовій війні, був поранений. Працював журналістом у різних газетах.

Військова тематика була однією з найулюбленіших у творчості Хемінгуея. Він багато мандрував, зокрема Африкою, якийсь час жив у Франції, Іспанії, Кубі. Отримав Пулітцерівську премію за повість «Старий і море» («The Old Man and The Sea», 1952). У 1954 році йому надали Нобелівську премію з літератури.

Тінкор


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели