fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties, знаєш, мистецтво,

20.02.2017

3 березня в столичному музеї книги і друкарства України стартує лекторій-виставка «Якими нас прагнете: фемінізм в українській літературі». Проект реалізується за сприяння Фонду імені Гайнріха Бьолля.

Цей захід – екскурс в історію зародження жіночого руху в Україні та його відродження у феміністичних студіях 90-х років минулого століття. На виставці будуть представлені видання жінок-авторок, а також ілюстрації.

На виставці будуть твори, що досліджують історію жіночого руху та фемінізм в українській літературі. Наприклад, праці Мілени Рудницької, Марти Богачевської-Хом’як, Ірини Книш, Соломії Павличко, Віри Агеєвої, Тамари Гундорової, Ніли Зборовської. Разом із виданнями можна буде подивитися ілюстрації до творів письменниць: роботи В.Ульянової, Н.Лопухової, В.Касіяна, В.Перевальського, М.Дерегуса та інших авторів.

В експозиції можна буде подивитися прижиттєві видання творів, автографи та фото Наталії Кобринської, Олени Пчілки, Ольги Франко, Уляни Кравченко, Лесі Українки, Ольги Кобилянської. А також побачити їхні книги, що з’явилися вже в роки незалежної України. Будуть представлені також прозові та поетичні твори Олени Теліги, Ірини Вільде, Оксани Забужко.

На цьому заході працюватиме лекторій. Можна послухати 6 лекцій відомих жінок-літературознавиць, дослідників історії та літературної творчості. Будуть виступи Віри Агеєвої, літературознавиці, доктора філологічних наук, професорки Національного університету «Києво-Могилянська академія», лауреатки Шевченківської премії 1996 року; Оксани Забужко, письменниці, есеїстки, літературного критика, активної громадської діячки, членкині багатьох редколегій, журі, конкурсних комітетів в Україні та за кордоном; Ірини Ніколайчук, аспірантки Національного університету «Києво-Могилянська Академія», дослідниці-компаративістки; Тамари Гундорової, доктора філологічних наук, членкині-кореспондентки НАН України, завідувачки відділу теорії літератури; Катерини Кобченко, кандидатки історичних наук, наукової співробітниці Центру українознавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Також із лекцією виступить Ростислав Семків, літературознавець, перекладач, літературний критик, видавець, доцент Національного університету «Києво-Могилянська Академія», в.о. директора Українського інституту книги.

Відкриття виставки – о 17.00. Вхід на події проекту – за умови придбання вхідного квитка Музею.

Тінкор


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели