fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties,

20.02.2015

Якщо будете наступного тижня у Львові, зазирніть у вівторок, 24 лютого, до книгарні «Є» на проспекті Свободи, 7, о 18.00. Або запросіть друзів-львів’ян. Якщо будете у Львові з дітьми – у той же день о 16.00 зайдіть до художньо-меморіального музею Леопольда Левицького, вул. Устияновича, 10. І там, і там буде презентація книжки «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» Франсуази Барб-Ґалль, але вечірня – для дорослих, а денна – для дітей, тож оберіть зручніший для вас формат. Вхід на обидва заходи – вільний.

У презентації братиме участь перекладачка книжки Софія Рябчук. Вона разом із Ольгою Ткачук, в.о. завідувача Художньо-меморіального музею Леопольда Левицького, покаже, як весело і цікаво розмовляти з дітьми про мистецтво. Софія та Ольга розкажуть про кілька картин, показавши батькам, як можна подивитися на відомі картини по-новому, а дітям – як це цікаво: дізнаватися нове про мистецтво. Батьки зможуть взяти собі до уваги цей підхід, і застосовувати його у вихованні. Також діти розмалюють картину Леопольда Левицького «по-своєму», а потім порівняють те, що в них вийшло, з оригіналом. Ще їх надихнуть малювати «неправильні» картини, адже «виходити за рамки» – це завжди цікаво.

На презентацію для дорослих організатори пропонують прийти не лише батькам, але й «музейників»,і  мистецтвознавців, художників, бібліотекарів. Софія Рябчук, історик мистецтва Наталія Космолінська та мистецтвознавець Марія Цимбаліста розкажуть, як зацікавити дітей мистецтвом та чи треба зацікавлювати. Ще розповідатимуть, як, якими словами розмовляти з дітьми про живопис, та як це залежить від віку малюка чи школяра. Обов’язково поговорять про мистецьку освіту в Україні – можна буде обмінятися думками про те, куди, у тому числі у Львові, та як швидко бігти, якщо в дитини намітилося дарування Мікельанджело. Та взагалі обговорять, чи відвідують діти музеї та як це сприймають. Власне, то буде справжній майстер-клас. Ви та діти впевнитеся, що в музеях може бути не лише пізнавально, а й весело, розмова з дітьми про мистецтво може бути цікавою та класною і для вас, і для них.

Нагадаємо, що книга Франсуази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво?» простими словами і в зручній формі підказує, як навчити дітей «бачити» картину, розуміти її та відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкоруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати. У виданні мова йде про 30 робіт 30 відомих художників з часів Відродження до Постмодернізму. Крім того, наведено «поради» авторки, як все ж перестати бути для дитини вчителем та стати другом.


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели