Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties,

20.02.2015

Якщо будете наступного тижня у Львові, зазирніть у вівторок, 24 лютого, до книгарні «Є» на проспекті Свободи, 7, о 18.00. Або запросіть друзів-львів’ян. Якщо будете у Львові з дітьми – у той же день о 16.00 зайдіть до художньо-меморіального музею Леопольда Левицького, вул. Устияновича, 10. І там, і там буде презентація книжки «Як розмовляти з дітьми про мистецтво» Франсуази Барб-Ґалль, але вечірня – для дорослих, а денна – для дітей, тож оберіть зручніший для вас формат. Вхід на обидва заходи – вільний.

У презентації братиме участь перекладачка книжки Софія Рябчук. Вона разом із Ольгою Ткачук, в.о. завідувача Художньо-меморіального музею Леопольда Левицького, покаже, як весело і цікаво розмовляти з дітьми про мистецтво. Софія та Ольга розкажуть про кілька картин, показавши батькам, як можна подивитися на відомі картини по-новому, а дітям – як це цікаво: дізнаватися нове про мистецтво. Батьки зможуть взяти собі до уваги цей підхід, і застосовувати його у вихованні. Також діти розмалюють картину Леопольда Левицького «по-своєму», а потім порівняють те, що в них вийшло, з оригіналом. Ще їх надихнуть малювати «неправильні» картини, адже «виходити за рамки» – це завжди цікаво.

На презентацію для дорослих організатори пропонують прийти не лише батькам, але й «музейників»,і  мистецтвознавців, художників, бібліотекарів. Софія Рябчук, історик мистецтва Наталія Космолінська та мистецтвознавець Марія Цимбаліста розкажуть, як зацікавити дітей мистецтвом та чи треба зацікавлювати. Ще розповідатимуть, як, якими словами розмовляти з дітьми про живопис, та як це залежить від віку малюка чи школяра. Обов’язково поговорять про мистецьку освіту в Україні – можна буде обмінятися думками про те, куди, у тому числі у Львові, та як швидко бігти, якщо в дитини намітилося дарування Мікельанджело. Та взагалі обговорять, чи відвідують діти музеї та як це сприймають. Власне, то буде справжній майстер-клас. Ви та діти впевнитеся, що в музеях може бути не лише пізнавально, а й весело, розмова з дітьми про мистецтво може бути цікавою та класною і для вас, і для них.

Нагадаємо, що книга Франсуази Барб-Ґалль «Як розмовляти з дітьми про мистецтво?» простими словами і в зручній формі підказує, як навчити дітей «бачити» картину, розуміти її та відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкоруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати. У виданні мова йде про 30 робіт 30 відомих художників з часів Відродження до Постмодернізму. Крім того, наведено «поради» авторки, як все ж перестати бути для дитини вчителем та стати другом.

comments powered by HyperComments
Прочитати ще
Тінкор у соцмережах
Надрукуй слово та натисни ENTER для пошуку
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели