Учора, у неділю 12 лютого, на Берлінале-2017 презентували проект Ukraine: Cargo 300, створений, щоб привернути увагу світової кіноеліти до соціально-політичної ситуації в Україні. Проект був представлений Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість». Акція під лозунгом World Cinema, support Ukraine! відбулася на одній із основних локацій європейського кіноринку на Берлінському кінофестивалі — у готелі Марріотт.
Представники світової кіноеліти залишили слова підтримки українцям у спеціальному альбомі, щоб кожне їхнє послання почули й в Україні. До акції Ukraine: Cargo 300 у Німеччині долучилися Іван Мадео, продюсер зі швейцарської Contrast Film, Сусанна Арутюнян, художній директор вірменського кінофестивалю «Золотий абрикос», Давид Вашадзе, директор департаменту дистрибуції та експорту Національного центру кінематографії Грузії, Симоне Бауманн, офіційний представник інституту German Films у Східній Європі, Марек Розенбаум, член правління ізраїльського кінофонду, Макс Туула, продюсер Marx Film з Естонії, Гага Чхеідзе, програмний директор міжнародного кінофестивалю в Тбілісі, Аскольд Куров, російський режисер-документаліст, та інші.
Таким чином організатори акції Ukraine: Cargo 300 запропонували креативному класу Європи й світу сприйняти Україну як країну-бійця, як суспільство, яке прагне бути почутим європейцями. Представники світової кіноеліти – директори кінофестивалів, критики та режисери – побачили під час акції фото- та кінокадри українських реалій. Разом із тим команда КМКФ «Молодість» мала на меті показати, що боротьбу українців підтримують кінематографісти зі всього світу, також і своїм співвітчизникам.
«Cargo 300 – вантаж 300. Так на війні називають поранених солдатів. Тих, котрим дається шанс на порятунок. І наш проект закликає кінематографістів поглянути на Україну як на такого бійця – пораненого, але живого. Який попри все продовжує тримати удар і не здається!» – прокоментував проект директор КМКФ «Молодості» Андрій Халпахчі.
Кінематографістам продемонстрували не тільки події на східному фронті країни, а й те, що відбувається в мирному житті, яке нещодавно було життям на війні: занедбані школи, театри, кінозали – порожнечу, яку українці намагаються заповнити співпереживанням і вірою.
«Завдяки кінематографістам усього світу ми показуватимемо, що існує не тільки абстрактна «стурбованість» політиків різних країн щодо ситуації в Україні. А існує справжня підтримка. Підтримка реальних людей, котрі щиро переймаються долею українців», – сказав Владислав Лясовський, голова наглядової ради КМКФ «Молодості».