Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties, знаешь,

21.10.2016

Цього року на Франкфуртському книжковому ярмарку, що проходить у Німеччині з 19 по 23 жовтня, Україну відзначили в Global Illustration Award – кращі ілюстації та обкладинки, Stiftung Buchkunst – зібрання найкрасивіших книг з усього світу, та в каталозі The White Ravens.

У винятковій за своєю вагомістю та масштабом премії Global Illustration Award 2016 українська книга отримала перемогу вперше. Ця перша перемога дісталася Творчій майстерні «Аґрафка»: львівським художникам Романі Романишин та Андрію Лесіву. Вони отримали цю відзнаку за створену ними обкладинку до книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люсі та Стівена Гокінґів.

Щоб здобути цю нагороду, конкурували 50 країн світу: було подано понад 10 тис. робіт. Проте перемогла книга з твором від львів’ян, потрапивши в топ-20 категорії «Обкладинка».

Global Illustration Award 2016

«Ця премія – ілюстрація того, якими талантами сповнений весь світ, – сказав на нагородженні Global Illustration Award 2016 Юрґен Боос, директор Франкфуртського книжкового ярмарку. –  Ще на початку переговорів про її заснування я вірив, що розголос і масштаб будуть саме такі  – і вибірка з 10 тис. робіт – свідчення цьому».

Каталог найкращих дитячих та підліткових видань з усього світу The White Ravens 2016 – «Білі круки» – від Мюнхенської бібліотеки для дітей та юнацтва цьогоріч поповнився двома українськими книгами.

«Хто росте у парку» Катерини Міхаліциної – видання, яке проілюструвала Оксана Була, – стало книжкою року. Представники рейтингу назвали її чудовою маленькою історією про відкриття себе для себе. Вони сказали, що ця книжка – «винятковий визначник рослин для маленьких читачів, із яким точно не занудьгуєш». За їх словами, книжку без сумніву потрібно покласти в рюкзачок перед наступною екскурсією в парк чи за місто.

Global Illustration Award 2016

Другим виданням, яке цього року отримало цю відзнаку, є українська книжка «Вітер з-під сонця» Оксани Лущевської від видавництва «Фонтан казок».

Українські книжки також поповнили Stiftung Buchkunst – колекцію найкрасивіших книжок світу 2016 на Франкфуртському книжковому ярмарку.

Три з шести українських книжок, що потрапили до колекції, були створені Творчою майстернею «Аґрафка» та побачили світ у «Видавництві Старого Лева»: «Війна, що змінила Рондо», «Шептицький від А до Я» авторства Галини Терещук та Оксани Думанської, «Чоловіки, жінки і діти» Юлії Мусаковської. Також до колекції увійшло видання The Ukrainian Academy of Art від видавництва «Родовід», «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Лецького в оформленні Лєри Схємки – від видавництва «Основи» та «Ташенька і кактус» Слави Шульц від видавництва «Астра».

Нагадаємо, торік премію Global Illustration Award 2016, після трирічних переговорів, заснували International Information Content Industry Association (ICIA) спільно з Франкфуртським книжковим ярмарком.

Тінкор

Фото: ВСЛ

comments powered by HyperComments
Прочитати ще
Тінкор у соцмережах
Надрукуй слово та натисни ENTER для пошуку
Напечатай и нажми Enter для поиска

© 2010-2019, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели