fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties, журналістика,

25.06.2018

Антибулінгова кампанія від ЮНІСЕФ

Українські стоп-булінг-кампанії || З ким ти можеш поговорити про булінгАнтибулінгову кампанію співробітники Дитячого фонду ООН — ЮНІСЕФ — в Україні розпочали рік тому — у липні 2017-го. Кампанія орієнтована на дорослих і на дітей. Її проводять, щоб підняти рівень обізнаності про булінг та його негативні наслідки. В ЮНІСЕФ вважають, що це допоможе змінити поведінку та знизити рівень толерантності до насильства. Ядром кампанії є веб-сайт www.stopbullying.com.ua, на якому школярі та батьки можуть знайти інформацію про булінг, його наслідки та можливі дії для подолання цієї проблеми.

На веб-сайті інформація подається в інтерактивній та відповідній до віку дітей формі. Сайт містить важливу інформацію про ознаки булінгу, способи його попередження, а також варіанти реагування на та нього для батьків та вчителів. На сайті пропонуються альтернативні булінгу види поведінки. Окрім цього, у рамках кампанії планують розповсюдження плакатів та стікерів для дітей. У двох областях на сході України в 2017 році також були заплановані інтерактивні заходи. Цього року, 4 травня, до Міжнародного дня протидії булінгу, ЮНІСЕФ представив відеоінструкцію, як розпізнати булінг.

Курс «Гендерночутливий та недискримінаційний підхід у навчанні» від ГО «Студена»

studenaУ липні представники ГО «Студена» планують запустити онлайн-курс для вчителів 1–4 класів «Гендерночутливий та недискримінаційний підхід у навчанні», який розробили спільно зі студією онлайн-освіти EdEra, у межах Нової української школи, за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні.

Курс складатиметься з 9 модулів. Користувачі вже мають змогу ознайомитися з пілотним модулем курсу — «Протидія цькуванню», у якому лекторка Галина Корнієнко, тренерка з питань протидії всім формам дискримінації та ксенофобії ГО «Донбас COC». Пані Галина знайомить слухачів курсу з основними поняттями цькування/булінґу, розглядає практичні ситуації в школі та допомогає скласти план дій для протидії цькуванню у навчальному закладі. У модулях програми експерти розкажуть, що таке дискримінація і толерантність, цькування на підставі інакшості, ґендерні ролі й стереотипи, нерівність у суспільстві. Щоб пройти модуль, потрібно заповнити анкету — задля формування зворотнього зв’язку з розробниками.

Представники організації в січні розпочали опитування серед учителів, щоб зрозуміти можливі очікування від курсу. У ньому взяли участь 1432 респонденти: 98% — вчителі, директори та завучі шкіл, 2% — студенти та мами учнів. Необхідність запуску освітньої кампанії підтвердили дані, що були отримані: чверть опитаних взагалі не розуміють теми курсу; 20% виявили зацікавленість темою булінгу; 19% поцікавилися питанням дискримінації, 11% — правами людини/дитини, 10% — розв’язанням конфліктів, 8% — насильства в сім’ї, 4% — питаннями зв’язку з інклюзією, 3% — гендерних стереотипів.

Як розповіла журналістам Анастасія Мельниченко, координаторка проекту зі «Студени», коли активісти організації прочитали відповіді вчителів, то побачили, що вони не розуміють, що робити із цькуванням. За її словами, тоді стало ясно, що потрібно зробити розширення курсу і додавати ще один навчальний тиждень, присвячений виключно протидії цькуванню.

Організація провела прицільне опитування щодо того, що відбувається серед дітей у класах. 64% із 312 респондентів зазначили, що стикалися з фактами знущання і цькування за останні три місяці. Найбільша частка — майже 78% — зазнавали цькування через зовнішність і поведінку, 61% — через соціальний стан, майже 44% — через успішність чи неуспішність у навчанні. Найменше проявів цькування зафіксували на підставі мови — 1,3%. З’ясувалося, що найменше випадків цькування відбувається в молодшій школі, найбільше — у середній.

Окрім курсу, активісти візьмуться втілювати можливості онлайн-підтримки від психологів, корекційних педагогів, які зможуть надати консультації вчителям та учням. Так, для школярів планують створити онлайн-платформу, на якій діти зможуть анонімно опублікувати свої історії і швидко отримати коментарі психолога.

Як протидіють булінгу представники Офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби

chernikovОфіс Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби в квітні запросив надсилати поради чи пропозиції для семикласника Максима Чернікова, який постраждав від булінгу в київському ліцеї податкової та рекламної справи №21, тепер лежить зі зламаним хребтом і, зустрівшись із паном Кулебою, погодився увійти до складу Національної дитячої ради, щоб допомагати в боротьби з булінгом та насильством.

Пан Кулеба запропонував хлопцю скористатися можливістю пройти курси з відеоблогінгу. Як зазначили на сторінці Офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини у фейсбуці, його співробітники сподіваються, що скоро у Максима буде свій блог, де він розповідатиме про булінг, про те, як можна з цим боротися, куди звертатися та як реагувати.

Міністерство освіти й науки в боротьбі з булінгом

bulliyng-mon

Фото: Укрінформ

МОН навесні цього року розпочало співробітництво з протестантським проповідником та письменником Ніком Вуйчичем. 29 березня він приїхав до Києва в рамках проекту «Безпечна школа», який було розпочато за підтримки Міністерства освіти, та виступив перед фахівцями та підлітками. У рамках цієї кампанії плануються його виступи в Україні восени.

 

 

Проект із протидії булінгу у навчальних закладах від Ювенальної поліції: діти мають знати, що протиправні дії щодо однолітків мають правові наслідки

uv-bullying

Кадр з відео, проект #Маєшправобутисобою

У березні Управління ювенальної превенції Національної поліції України заявило про старт проекту «Маю право бути собою». У соцмережах новини кампанії можна відстежувати за однойменним тегом #Маюправобутисобою.

Як повідомляла прес-служба Нацполіції, проект «Маю право бути собою» розпочали після появи статті «Проблема булінгу очима підлітка», яку створив Павло Шатило, учень 9 класу, активіст учнівського самоврядування. Павло разом із однолітками провів анонімне інтернет-анкетування «Чи знайоме вам поняття булінг?». Виявилося, що 52% підлітків навіть не усвідомлювали, що є таке поняття та така проблема, але вони були учасниками цього явища, і на запитання, «Чи ставали ви особисто жертвою насилля?», заперечно відповіли 69% опитаних, а ствердно — 31%, що є чималим показником, який маркує наявність проблеми.

Працівники Управління ювенальної превенції Нацполіції ознайомилися з результатами опитування та провели захід «Стоп булінг!» — надали поради, до кого звернутися по допомогу у випадку насилля та розповіли підліткам, як захиститися від булінгу. Зокрема, поліцейські наочно продемонстрували, як запобігти випадкам агресії серед дітей та роз’яснили, що протиправні дії щодо однолітків мають правові наслідки.

До Дня захисту дітей 1 червня в рамках кампанії представники Нацполіції розповсюдили антибулінгове відео для дітей.

Кліп від Pianoбой та флешмоб #ВсеЩоТебеНеВбиває

bulliyng-pianoboy

«Все Що Тебе Не Вбиває», бекстейдж

У квітні з’явився відеокліп «Все Що Тебе Не Вбиває» від Pianoбой та відбувся однойменний флешмоб, перебіг якого можна подивитися за тегом #ВсеЩоТебеНеВбиває. Pianoбой — музикант Дмитро Шуров — пообіцяв, що приїде з концертом до тієї школи, чиї учні найактивніше коментуватимуть флешмоб. Перемогла школа № 4 з міста Стрий Львівської області. Там Дмитро виступив на святі останнього дзвоника. А журналісти зафіксували його коментар після цього виступу: Дмитро зазначив, що українці звикли жити в системі, де людина не є важливою, це прищеплювалося багато десятиліть, тому нам так важко через це перестрибнути, а шкільний булінг — це прояв саме цієї системи, і саме про це — новий відеокліп.

«Завжди знайдуться люди, яким ти не подобаєшься. Завжди будуть хейтери. Але це не привід відмовлятись від своєї мрії, своєї суті, та від пошуку своїх людей», — написав Шуров під хештегом флешмобу на своїй сторінці у фейсбуці.

Вирішення конфліктів у школах методами «Інституту миру і порозуміння»

trening-dlya-molodiГО «Інститут миру і порозуміння», який вже декілька років займається проблематикою конфліктів у суспільстві, також доєдналася до роботи над темою булінгу. Організація займається впровадженням відновних практик у школах: створенням шкільних служб порозуміння — осередків, де підготовані учні-медіатори допомагають своїм ровесникам вирішувати конфлікти співробітницьким шляхом. Це дозволяє дітям брати відповідальність за вирішення конфліктів, знаходити спільну мову з однолітками та будувати стосунки у співробітницький спосіб.

 

Teencorr працює над розвитком інформаційного спецпроекту «Булінг у школі»

bulliyng-teencorrІнформаційний спецпроект «Булінг у школі»/Bullying&Bias at School молодіжний онлайн-журнал «Тінкор» запустив ще навесні не тільки на своїх сторінках, але й у соцмережах: у фейсбуці, твіттері та інстаграмі. Ловити всі оновлення можна в будь-якій із цих соцмереж, яка є для тебе найзручнішою в користуванні.

У цьому спецпроекті вже вийшла серія бесід про булінг: фахівці, відомі актори, музиканти, блогери у форматі видання висловили своє ставлення до проблеми булінгу, виявилося, вона нікому не байдужа й справді актуальна в українському соціумі. Зустрічі журналістів спецпроекту з цікавими людьми тривають, нові розмови, точки зору та емоції не за горами. 

Журналістський спецпроект «Булінг у школі» — можливість поспілкуватися про проблеми цькування з дітьми, підлітками та дорослими, отримати довідкову та розвиваючу інформацію, акумулювати дані ЗМІ та дослідників, посперечатися про булінг у суспільній дискусії, дослухатися до різних точок зору, застосовуючи інформаційні методи. Спецпроект «Булінг у школі» розвивається як платформа, вільна для всіх, хто хоче висловитися, у форматі видання, з теми булінгу серед українських дітей та в закладах освіти. Надсилати свої історії, дані, побажання, пропозиції, відео, фото можна на електронну адресу спецпроекту: bullying.ua@gmail.com. 

Якщо ви впроваджуєте цікавий проект із запобігання булінгу, ви можете надіслати інформацію про це на сторінки чи електронну адресу «Булінгу у школі». Долучайтеся, розповідайте про ваш досвід!

Teencorr


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели