fbpx
Close Sidebar

Teennews

movie, teens novelties,

12.10.2017

Ludyna i mavpa_ Kino_1930_2Українські дослідники кіно знайшли в Японії повнометражний науковий фільм «Людина і Мавпа» режисера Андрія Вінницького, що був знятий у 1930 році. До цього стрічка вважалася втраченою. Це науково-освітній фільм, що розповідає про теорію Дарвіна про еволюцію видів. Про це повідомили в столичному Довженко-Центрі.

Фільм віднайшли дивом у токійському National Film Center при Національному музеї сучасного мистецтва (The National Museum of Modern Art) під час архівних пошуків і дослідження зв’язків Всеукраїнського фотокіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла з 1922 по 1930 роки з закордонною кінопрокатною системою.

Як виявилося, низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років свого часу з успіхом ішла на великих екранах Японії. Серед цих фільмів були «Земля» та «Іван» Олександра Довженка, «Навесні» Михаїла Кауфмана, та, як з’ясувалося в ході пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького «Людина і мавпа», що тривалий час вважався втраченим.

Картина була знята в Києві у 1930 році об’єднанням Техфільм при кіностудії Українфільм, спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп. Тогочасна кінокритика згадує «Людину і мавпу» як один із найкращих зразків жанру.

Цікаво те, що фільм атрибутований саме як український – це і зробило можливим його віднайдення. У токійському National Film Center зберігся негатив з фільмом, із якого можна виготовити копії для кінотеатрів.

Наразі Довженко-Центр веде перемовини зі спеціалістами в Токіо щодо повернення копії фільму до України. Після повернення картину з сучасним музичним супроводом можна буде побачити на великому екрані в Музеї кіно Довженко-Центру.

За інф. Довженко-Центру

longread || Іван Козленко: «90-ті роки – це не морок і тінь. Відбувалися експерименти, новаторські речі»


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели