Close Sidebar

Teennews

movie, teens novelties,

12.10.2017

Ludyna i mavpa_ Kino_1930_2Українські дослідники кіно знайшли в Японії повнометражний науковий фільм «Людина і Мавпа» режисера Андрія Вінницького, що був знятий у 1930 році. До цього стрічка вважалася втраченою. Це науково-освітній фільм, що розповідає про теорію Дарвіна про еволюцію видів. Про це повідомили в столичному Довженко-Центрі.

Фільм віднайшли дивом у токійському National Film Center при Національному музеї сучасного мистецтва (The National Museum of Modern Art) під час архівних пошуків і дослідження зв’язків Всеукраїнського фотокіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла з 1922 по 1930 роки з закордонною кінопрокатною системою.

Як виявилося, низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років свого часу з успіхом ішла на великих екранах Японії. Серед цих фільмів були «Земля» та «Іван» Олександра Довженка, «Навесні» Михаїла Кауфмана, та, як з’ясувалося в ході пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького «Людина і мавпа», що тривалий час вважався втраченим.

Картина була знята в Києві у 1930 році об’єднанням Техфільм при кіностудії Українфільм, спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп. Тогочасна кінокритика згадує «Людину і мавпу» як один із найкращих зразків жанру.

Цікаво те, що фільм атрибутований саме як український – це і зробило можливим його віднайдення. У токійському National Film Center зберігся негатив з фільмом, із якого можна виготовити копії для кінотеатрів.

Наразі Довженко-Центр веде перемовини зі спеціалістами в Токіо щодо повернення копії фільму до України. Після повернення картину з сучасним музичним супроводом можна буде побачити на великому екрані в Музеї кіно Довженко-Центру.

За інф. Довженко-Центру

longread || Іван Козленко: «90-ті роки – це не морок і тінь. Відбувалися експерименти, новаторські речі»


Прочитати ще
Зробити донейшн:

 

 

 

 

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн, відсканувавши QR-код за допомогою камери смартфона. Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал.

Тінкор у соцмережах

© 2010-2019, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели