fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties,

30.06.2017

компасПрезентація перекладу роману «Компас» Матіаса Енара в Києві запланована на 30 червня. Український переклад французького бестселера вийшов у «Видавництві Старого Лева». Переклад зробила Ірина Славінська.

Матіас Енар – відомий французький письменник, перекладач, видавець. Народився 1972 року в місті Ніор. Навчався у французькому університеті історії мистецтв Еколь дю Лувр, згодом вивчав фарсі й арабську мову в Національному інституті східних мов і цивілізацій (INALCO). Тривалий час жив і навчався в країнах Близького Сходу. 2000 року переїхав до Барселони, де почав співпрацювати з різними культурними журналами, робити переклади та викладати арабську мову. 2003 року вийшов його дебютний роман — «Досконалість пострілу», який здобув Премію п’яти континентів франкофонії, Премію Едме Ларошфуко та був відзначений на Фестивалі першого роману. Незабаром він публікує й інші свої книжки, найвідоміші з яких «Зона» (2008), «Розкажіть їм про битви, королів і слонів» (2010), «Вулиця злодіїв» (2012), кожна отримала численні нагороди та премії, схвальні відгуки критиків. 2015 року був відзначений Гонкурівською премією за роман «Компас».

Вона та Лариса Денисенко, письменниця й ведуча, на презентації розкажуть про подорожі та західні стереотипи у сприйнятті Близького Сходу. На думку Славінської, роман  Матіаса Енара – наче велика скринька, усередині якої є менша, а у ній – ще менша і так далі, або комод, який стоїть у вашій спальні, з безліччю шухляд.

«Це своєрідний Марсель Пруст зі своїм «У пошуках втраченого часу», але в Енара багато культури, історії, музики», – каже Ірина про книгу, яку переклала.

«Компас», що в 2015 році здобув Гонкурівську премію (Prix Goncourt) – 10-та книга й 3-й високопремійований роман 45-річного Матіаса Енара, якого критики вже назвали Бальзаком ХХІ століття.

«Компас» пропонує читачеві здійснити подорож у часі та просторі, не покидаючи віденської квартири головного героя, смертельно хворого музикознавця. У цих апартаментах упродовж 8 годин Франц Ріттер заново проживає все своє життя у вихорі спогадів-галюцинацій, викликаних опіатами.

Приблизно стільки ж часу потрібно, щоб остаточно закохатись у цей незвичайний роман, сповнений любові до жінки і пристрасті до подорожей. Тема книги близька автору, що тривалий час жив і навчався в країнах Близького Сходу. Крізь усю розповідь нас веде образ Сари, рудоволосої красуні-науковиці, дослідниці Близького Сходу. Головний герой марить нею. Сара є альтер-его письменника. Утім, беручи до уваги, що цим романом Енар, за його ж свідоцтвом, намагався «звільнити Схід від західних кліше», політична заангажованість головної героїні не є чимось дивовижним.

«Енар трансформує себе в образі подруги Ріттера. На перший погляд, вона – мила рудоволоса красуня, проте впродовж роману їй властиве виголошення політично заангажованих висловлювань. Тож «Компас» – роман не лише про кохання», – сказала перекладачка.

Презентацію перекладу можна відвідати в Книгарні Є на Лисенка, вхід вільний. Початок о 18.30.

Нагадаємо також: Гонкурівська премія – це найвища та найпрестижніша літературна нагорода у Франції.

Тінкор

За інф. ВСЛ


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели