fbpx
Close Sidebar

Teennews

books, teens novelties, інтерв'ю,

28.09.2014

«Веселка» готується до відродження знаменитої серії дитячих альманахів «Дванадцять місяців».

Співробітники видавництва не виключають, що новий випуск популярної настільної книги-календаря «Дванадцять місяців», що декілька років не виходила, скоро побачить світ. Зараз іде робота над розробкою макетів. Їх на екскурсії для читачів у суботу, 27 вересня, у Національному музеі літератури України в Києві продемонструвала головний редактор видавництва Ірина Бойко.

veselka

«Трендові» видання «Веселки» минулих часів: «Відкриття. Пошуки. Знахідки»

Екскурсію, яку провела пані Ірина для всіх, хто завітав у цей вихідний день до музею, «веселчани» присвятили історії видавництва. Приводом пригадати минуле став ювілей: ця знаменита українська «фабрика» дитячої літератури наразі святкує 80-річчя. В експозиції «Національному видавництву дитячої літератури» «Веселка» — 80!» наявні видання, знайомі багатьом українцям із малих літ. «О, я це читав у дитинстві! – А я – оце!» — було чути з усіх куточків виставкових залів. Окрім «побачень» із давніми книжками, «зустрічі» з новими також було можливо здійснити. Нові можна було ще й придбати, тому діти, які відвідали захід разом із родичами, пішли додому з книжечками казок, повними захоплюючих, яскравих малюнків. А бібліотекарі, художники, батьки та дитячі письменники після екскурсії обмінялися думками про те, якими мають бути книжки для дітей.

veselka

Ірина Бойко, головний редактор, розповідає киянам цікаві факти з історії «Веселки»

Олексій Бондаренко, новий директор «Веселки», організовував із колегами виставку в музеї літератури, тільки-но повернувшись зі Львова, із Форуму видавців. Хоч вона триватиме лише до 30 вересня, директору нема коли розслабитися: вже 10 жовтня експозиція «Веселки» відкриється в Державному музеї книги та друкарства вЛаврі, і працюватиме там до кінця місяця. А це – знову спілкування нон-стоп із читачами, із дітьми й дорослими. Доки директор не поїхав із музею літератури на наступний захід, «Тінкор» розпитав його про оновлення видавництва й «нове дихання», яке відкрилося у «Веселки» в цьому, ювілейному, році.

— Чому відбулася «ротація» директорів у видавництві? Чому такі зміни зараз сталися у «Веселці»?

— Звісно, що мені прямо ніхто нічого не повідомляв, але наскільки я розумію, змінився загальний підхід: з’явилася ідея, щоб на таку посаду прийшла людина не з письменницького середовища, не з чиновницького, як це відбувалося за традицією в державних видавництвах, а з бізнесових кіл. Мабуть, це сталося на тій патріотичній хвилі, що є зараз, на тлі певного соціального зламу: вже якось відчувалося, що потрібно змінювати систему, і я сподіваюся, що такі зміни будуть.

veselka

Книги «Веселки» дуже відомі найкращими ілюстраціями

— Василь Степаненко, та людина, яку ви замінили на цій посаді, давав вам якісь напутні поради, щось казав про те, як би він хотів надалі бачити розвиток видавництва? Чи ви взяли це до уваги?

— Обов’язково беру до уваги! Поєднання досвіду із тим, що вимагають реалії, може принести потрібний результат. Це найцікавіше — зробити сплав старого й нового: нових підходів, старих людей… Тим більше, це тільки в лапках люди «старі», бо йдеться не про заміну, а про додавання нового бачення. У колективі є люди, які по-сучасному все бачать, я думаю, що я тільки до них додався.

— Є впевненість, що зможете залишити таку високу планку, яку повсякчас задавала «Веселка», і при цьому в наші цинічні часи зберегтися на ринку, справді?

— Абсолютно! Скільки б не було в історії «Веселки» складних часів, але в результаті збереглося головне: люди, які знають, як зробити якісну книжку.

veselka

Найсерйозніше дитяче видавництво вміє робити цікаві збірки про справжнє життя

— Тобто, персонал може бути спокійний, що якихось там зумовлених маркетинговими рішеннями звільнень не буде?

— Може. Люди – головне, що є. Вони – головне набуття «Веселки».

— Сьогодні ви запросили людей на святкування ювілею «Веселки», і запропонували гостям не просто виставку, а цілу екскурсію. Звідки натхнення саме таким чином познайомити глядачів із історією «Веселки»?

— Хочеться не тільки розповісти й нагадати читачам про «Веселку», її славну історію, але й почути, чого хочуть, як бачать книжку читачі. Подивитися, хто вони, які вони. Але я мав змогу послухати разом із усіма сьогоднішню екскурсію, і тільки переконався, що найфундаментальніший підхід, найсерйозніші, найякісніші тексти, проілюстровані найяскравішим малюнком – це саме «Веселка»: увесь цей досвід, усі ці люди. У понеділок, 29 вересня, тут, у музеї літератури — довгоочікуваний День веселчанина, і я, нарешті, побачу цих людей, які раніше для мене були рядками, іменами в книжках: редактор, головний редактор, перекладач, художник… Усі ці люди прийдуть, і ми згадаємо всіх тих, хто вже не з нами, і я почую від них, як робилися книжки тоді, коли книговидавництво було, не побоюся, мистецтвом, надскладним технологічним процесом, але зараз дає такий вражаючий результат – усіма нами улюблені «веселчанські» книжки. Хочу взяти для себе щось нове.

veselka

Бути мамою — це знати все, що видають для підлітків та дітей!

— Ви тільки-но повернулися зі Львова, із Форуму видавців. Як ваше видавництво в оновленому форматі там сприйняли «цехові» колеги та читачі?

— Було дуже цікаво. Оновленого формату, як такого, ще немає, я директор лише декілька місяців. Протягом цього часу ми видали лишень кілька дитячих книжок, чотири найменування, які користуються попитом – скоромовки, казочки. І ось там, на Львівському форумі, я зрозумів для себе, як саме потрібно робити «перезапуск» «Веселки», побачив, що саме треба для цього робити. А ось ця сьогоднішня зустріч із читачами, хоча й найперша, і ми тільки-но познайомилися, тільки зрозуміли, про що нам треба поговорити, заохотила до того, щоб у рамках «перезапуску» обов’язково були такі зустрічі. Завдяки всьому цьому вже є певне розуміння, як «перезапускати» «Веселку», щоб повернути її людям.

— Розкрийте цей секрет!

— Про все не скажу, але якщо двома словами, нашою метою й надалі буде намагання дати читачеві найякісніші текст і малюнок, адже саме це «Веселка» вміла завжди.

— Але, з одного боку, така висока якість напрацьована, є традиції, є бренд з історією. З іншого боку, зараз – інші, нові часи. Радянські видавничі економічні реалії були, загалом, ясні й зрозумілі, на відміну від тих, у які ви зараз маєте увійти. Як ви себе стверджуватимете на ринку?

veselka

Директор видавництва Олексій Бондаренко: «Люди — головне надбання «Веселки»

— Ось таке спілкування з читачами, як сьогодні, допоможе нам це зрозуміти якнайбільш чітко. Є своє бачення, але я хочу порівняти його з тим, що я сьогодні почув і побачив тут. Зараз для нас – тільки початок чогось нового. «Веселка» — видавництво як для менших, так і для старших дітей, і для школярів, і навіть для молоді. Цікаво те, що школярі після всіх тих подій, які нещодавно відбулися в країні, за рік, що минув, можуть і розказати, і намалювати вже щось геть інше, ніж могли рік тому. Зважаючи і на це, ми плануємо спілкування з дітьми, зі школярами – у найближчі місяці. Аби вже за півроку ми мали собі інформацію про те, що діти хочуть читати, з перших вуст.

— А знайомити читачів із письменниками та художниками «Веселки» ви плануєте? Зустрічі, автографи?

— Звісно, це буде, аякже! І вже найближчим часом!

Текст: Поліна Аксьонова,
журналіст

Більше фото: Тінкор у facebook, Тінкор вконтакте


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели