fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties, знаєш, точка зору,

19.07.2016

У минулу неділю, 10 липня, українські громадські діячі, музиканти та спортсмени зібралися в місті Южноукраїнську, щоб заявити про необхідність збереження залишків Гардового острову на Південному Бузі. Українці закликали зберегти унікальний Бузький Гард від остаточного знищення працівниками та менеджерами гідроелектростанції та управлінцями компанії-замовника будівництва.

Бугогардівська паланка XVIII століття – поселення козаків із Війська Запорізького. ЇЇ центром було урочище Гард на Бузі. Під час розкопок на Гардовому острові вчені знайшли залишки стаціонарної будівлі турлучного типу та ряд інших артефактів, що дозволяє історикам досліджувати історію гарду.

gardovij-ostriv

Також учені свідчать про те, що повз Південний Буг через Гард пролягали кордони земель запорозьких, а в Гарді знаходився умовний прикордонний камінь. Дослідники вважають, що в Гарді в часи Війська Запорізького перебувало від 200 до 500 різних людей, переважно, запорізьких козаків, які захищали південно-західні кордони Правобережної України.

Зараз це місце є складовою туристичних маршрутів, розроблених адміністрацією національного природного парку «Бузький Гард». Парк величезний – площею 6138,13 га. Він розташований у п’яти районах Миколаївської області. Працівники парку пропонують туристам знайомство з наймальовничішою ділянкою Південного Бугу – Мигійським каньйоном, також туристи мають змогу побувати біля Гардового острову. Туристи можуть сплавлюватися відбувається на надувних плотах-рафтах, катамаранах, каяках чи байдарках у акваторії Південного Бугу, що є в межах цього парку.

gardovij-ostriv

Природозахисники повідомили, що цьому природному та історичному об’єкту – порогам та острову Гардовий на Південному Бузі – загрожує остаточне знищення. Рівень Олександрівського водосховища на Південному Бузі планують підняти ще вище, аніж зараз, і це призведе до остаточного затоплення історичної території.

Наразі Гардовий поріг значною мірою затоплено внаслідок підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 16 м. У планах – ще одне підвищення рівня водосховища до позначки 20,7 м. Це призведе до остаточного затоплення острова Гардовий та прилеглих порогів.

Рішення про чергове підвищення рівня води у водосховищі природозахисники та громадські діячі вважають протизаконним, і виступають за збереження цієї частини історичних порогів.

gardovij-ostriv

Ірина Головко, еколог, зазначила, що цю трагедію – втрату заповідного острова – може уряд, якщо «зупинить плани енергетичної компанії щодо добудови третього гідроагрегату на Ташлицькій ГАЕС. За її словами, одне з найбільших природних чудес України потребує порятунку.

Разом з історично пам’яткою та чудовим місцем для рафтингу тут зникнуть популяції вже зникаючих видів: смілки бузької, вишні клокової, гвоздики бузької, марени дніпровської, полоза лісового тощо.

«Опір громадськості затопленню каньйонів Південного Бугу триває 25 років. Ухвалення рішення про підняття рівня Олександрівського водосховища було помилкою. Адже тут ми маємо багато об’єктів історичного, культурного та природного значення», – сказав Владислав Артамонов, директор національного парку «Бузький Гард».

У неділю на залишках острова активісти розмістили вoсьмиметровий банер «Збережемо Гард – Збережемо Україну». Тарас Компаніченко з «Хорією козацькою» виконав старовинні козацькі пісні.

Тінкор

Фото: НЕЦУ, надані WWF


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели