Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties, мистецтво,

11.01.2017

12 січня у київському Музеї Гетьманства на Подолі відбудеться відкриття персональної художньої виставки «Земля деревлян» Миколи Закусила, київського письменника і художника, уродженця житомирського Полісся. Про це повідомила прес-служба Держкомтелерадіо. На виставці продемонструють 50 живописних творів на дереві і полотні.

Художник працює у яскраво вираженому іконописному, «ковчежному» гротесковому стилі, що переплітається з живописанням. У сюжетах картин Миколи Закусила використані фабули, елементи його міфологічних прозових творів. Також можна буде побачити пленерний живопис минулих років: ранок, день, надвечір’я, ніч. Картини – про глибинне відчуття часу, про гармонію людини і природи, про традиційність і повернення до пракоренів. 

zakusylo

Фрагмент роботи Миколи Закусила

На виставці також презентують книгу письменника «Норинчанка і птах». Видання, до якого увійшли роман, п’єса й трактат, проілюстровано живописними олійними картинами Миколи Закусила. Виставка відкриється о 17.00. Триватиме до 1 лютого.

Нагадаємо: Микола Закусило народився 14 серпня 1956 року в селі Малі Мошки Овруцького району на Житомирщині. Після навчання у середній школі був пастухом, іконописцем, теслярував, служив у війську. Закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка у 1982 році та художню студію при Будинку художника в Києві в 2001 році – вчився в майстерні Віктора Каверіна.

zakusylo

Фрагмент картини Миколи Закусила

Певний час Микола Закусило реставрував храми Полісся, збирав пісенну архаїку полєшуків. Він є дослідником поліської міфології і демонології, шукачем норинчанського фольклору. Міфи, легенди, притчі, вірування у творчому сенсі цікавили його найбільше. У його текстах домінують фантасмагорія, гротеск, магія, метафорика, символізм. Автор романів: «Грамотка скорблячих» («33 душі і сім пусток», «На обітовані землі», «Переселення вітряка», «Блудниця убога», «Боги регочуть», «Зішестя Пращура», «Троглодит чорнобильський», «Причащання в Малих Мошках», «Книга видінь і прозрінь: прощання з матір’ю»), «Книга плачів», «Норинчанка і птах», «Деревлянин і янголиця», «Юнка і Первень»; п’єс: «Ковдуни»,  «Глина світу», «Пісок часу», «Антисвіт»; трактатів «Полєшукова душа». Микола Закусило є учасником Всеукраїнських мистецьких виставок. Його живописні твори зберігаються у приватних колекціях України, Білорусії, Росії, Німеччини, у Музеї гетьманства, Музеї книги і друкарства в Києві. Малюнки художника експонуються навіть на хуторах Овруцького і Мозирського Полісся, в аулах Азербайджану, Грузії, Киргизстану, станціях Сахаліну.

Тінкор

 

 

 


Прочитати ще
Зробити донейшн:

 

 

 

 

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн, відсканувавши QR-код за допомогою камери смартфона. Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал.

Тінкор у соцмережах

© 2010-2019, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели