fbpx
Close Sidebar

Teennews

style life, teens novelties, мистецтво,

11.01.2017

12 січня у київському Музеї Гетьманства на Подолі відбудеться відкриття персональної художньої виставки «Земля деревлян» Миколи Закусила, київського письменника і художника, уродженця житомирського Полісся. Про це повідомила прес-служба Держкомтелерадіо. На виставці продемонструють 50 живописних творів на дереві і полотні.

Художник працює у яскраво вираженому іконописному, «ковчежному» гротесковому стилі, що переплітається з живописанням. У сюжетах картин Миколи Закусила використані фабули, елементи його міфологічних прозових творів. Також можна буде побачити пленерний живопис минулих років: ранок, день, надвечір’я, ніч. Картини – про глибинне відчуття часу, про гармонію людини і природи, про традиційність і повернення до пракоренів. 

zakusylo

Фрагмент роботи Миколи Закусила

На виставці також презентують книгу письменника «Норинчанка і птах». Видання, до якого увійшли роман, п’єса й трактат, проілюстровано живописними олійними картинами Миколи Закусила. Виставка відкриється о 17.00. Триватиме до 1 лютого.

Нагадаємо: Микола Закусило народився 14 серпня 1956 року в селі Малі Мошки Овруцького району на Житомирщині. Після навчання у середній школі був пастухом, іконописцем, теслярував, служив у війську. Закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка у 1982 році та художню студію при Будинку художника в Києві в 2001 році – вчився в майстерні Віктора Каверіна.

zakusylo

Фрагмент картини Миколи Закусила

Певний час Микола Закусило реставрував храми Полісся, збирав пісенну архаїку полєшуків. Він є дослідником поліської міфології і демонології, шукачем норинчанського фольклору. Міфи, легенди, притчі, вірування у творчому сенсі цікавили його найбільше. У його текстах домінують фантасмагорія, гротеск, магія, метафорика, символізм. Автор романів: «Грамотка скорблячих» («33 душі і сім пусток», «На обітовані землі», «Переселення вітряка», «Блудниця убога», «Боги регочуть», «Зішестя Пращура», «Троглодит чорнобильський», «Причащання в Малих Мошках», «Книга видінь і прозрінь: прощання з матір’ю»), «Книга плачів», «Норинчанка і птах», «Деревлянин і янголиця», «Юнка і Первень»; п’єс: «Ковдуни»,  «Глина світу», «Пісок часу», «Антисвіт»; трактатів «Полєшукова душа». Микола Закусило є учасником Всеукраїнських мистецьких виставок. Його живописні твори зберігаються у приватних колекціях України, Білорусії, Росії, Німеччини, у Музеї гетьманства, Музеї книги і друкарства в Києві. Малюнки художника експонуються навіть на хуторах Овруцького і Мозирського Полісся, в аулах Азербайджану, Грузії, Киргизстану, станціях Сахаліну.

Тінкор

 

 

 


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели