fbpx
Close Sidebar

Teennews

festival, movie, music, style life, teens novelties,

11.07.2017

17 липня в «Зеленому театрі» на Одеському міжнародному кінофестивалі Довженко-Центр презентує епохальну стрічку «Небувалий похід» (1931) Михаїла Кауфмана. Показ фільму відбудеться в живому музичному супроводі композитора Антона Байбакова та його музичного колективу: вокалістки та  піаністки Софії Турти, піаністки Варвари Турти, барабанщика Андрія Надолського, басиста Єгора Гавриленка, віолончелістки Жанни Марчинської.

Michael Kaufman 1931 Nebyvalyi Pohod

Цей фільм десятиліття був захований у фондах одного з українських архівів і повернувся до культурного обігу 2015 року. Незаслужено забутий авангардистський шедевр, безцінний та трагічний документальний «Небувалий похід» – одна з останніх вершин українського авангардного кіно 1920-х. А ще – вимушений «гімн» сталінській колективізації. У ньому йдеться про механізацію українських сіл. Естафету розвитку у стрічці від села приймала промисловість – це показано на прикладі Харківського тракторного заводу, а також розміщений у Севастополі Червоний флот.

Вихід стрічки припав на транзитний історичний етап, коли на зміну українізації, автономії кіновиробництва під егідою ВУФКУ та творчій свободі 1920-х прийшли люті часи «червоного терору» та «єдиного художнього методу». Стрічку зняв Михаїл Кауфман, брат Дзиґи Вертова та співавтор його «Людини з кіноапаратом». Відзняти кадри він зміг у «Гіганті» – одному з найбільших радгоспів СРСР.

Проте й режисер скоро опинився в певній перехідній ситуації. Лишилися позаду успіхи його попередніх фільмів «Ясла» та «Навесні». Його брат та колишній соратник Дзиґа Вертов назавжди залишив Україну. «Кінокам» все частіше закидали «пасивне відображенні реальності». Із програмним звинуваченням «Місіонери чистого кіно» проти вчорашніх авангардистів виступив Микола Бажан.

Тож не дивно, що в «Небувалому поході» фактично змикаються між собою дві різні епохи, а пошуки експериментального «неігровізму» тепер ніби слугують темам партійних інструкцій щодо побудови «нової соціалістичної дійсності».

Створення музичного супроводу для «Небувалого походу» Антон Байбаков вважає своє першою насправді серйозною роботою в цьому напрямі. А критики говорять про неї не як про таперство або звукове оформлення, а як про переоформлення та повне переосмислення того, що ми бачимо на екрані.

На думку поціновувачів, завдяки цій музиці «Небувалий Похід» перестає бути пропагандистським фільмом про минуле і перетворюється на кіно про вічне. Симфонія, створена композитором, допомагає глядачеві усвідомити відчуття зв’язку з безіменними героями фільму, з людьми по той та інший бік екрану, із тими, кого давно вже немає в живих. Музика стає їхньою історією, розказаною без слів.

Нагадаємо, Антон Байбаков 2014 року створив саундтрек до фільму «Одинадцятий» Дзиґи Вертова.

Тінкор

За інф. Довженко-Центру

 

Молодіжну кіноретроспективу «Ніжний вік» можна подивитися на VIII Одеському міжнародному кінофестифалі || Чекін 14 — 22 липня

longread || Іван Козленко: «90-ті роки – це не морок і тінь. Відбувалися експерименти, новаторські речі»

Найбільший у Східній Європі фестиваль архівного кіно «Німі Ночі» стартує в Києві 11 травня || Чекін Довженко-Центр

Триває другий тиждень показів кіноальманаху «Українська Нова Хвиля. 20/16+» || Чекін кінотеатри міст України || Розклад


Прочитати ще
Підтримати сайт / Support:

Ти можеш матеріально підтримати сайт – зробити довільний донейшн через Paypal. Щиро дякуємо, що ти цінуєш нашу працю й допомагаєш оплачувати витрати з утримування сайту! Тоді ми матимемо змогу заохочувати до співробітництва нових цікавих авторів і технічно розвивати портал. Щоб здійснити підтримку та зробити переказ, натисни кнопку Donate.

We will be able to encourage new interesting authors to collaborate and technically develop the portal. We sincerely thank you friends for appreciating our work and helping us pay for the costs of maintaining the site. You can Paypal.

Увійти / Login
[ultimatemember form_id="4322"]
Підпишися на щотижневий дайджест!
Долучайся до нас у всіх соцмережах і проєктах:
PayPal:
Підтримай роботу журналістів сайту!

© 2010-2021, ContentLab. Усі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті TEENСORR, дозволяється за умови посилання на teencorr.com.ua. Для інтернет-видань є обов'язковим пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання на http://teencorr.com.ua. Посилання має бути розміщене в незалежності від повного або часткового використання матеріалів. Гіперпосилання (для інтернет-видань) – має бути розміщене в підзаголовку чи в першому абзаці матеріалу.

Перейти к верхней панели